Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 23 Paź 2015 16:24 

Loty: 130
Kilometry: 249 917
niebieski
Może nie jest to łatwe, ale udało mi się zrobić SM do topbonus z Al Italii.
Konieczne było jednak założenie nowego konta z nowym adresem (niemiecki adres do rodziny, rodzina kartę wyśle po jej otrzymaniu).

Niestety numer ze zmianą adresu z polskiego na niemiecki nie przeszedł :)

Status match po około 48h.

#122 PostWysłany: 10 Lis 2015 12:15 
Awatar użytkownika

srebrny
Hej.
Skorzystałem z promocji Qatar Airways. Kupując bilet trochę na pałę założyłem konto w ich Privilege Club. Świeżak jestem i myślałem, że jeśli nie przypiszę rezerwacji do żadnego programu, to przepadną. Teraz wczytałem się w ten wątek i wyszło mi, że bardziej kalkuluje mi się zbierać np. punkty Avios.
Tych Qmiles w życiu nie uzbieram tyle, by móc je jakoś sensownie wydać.
Lot oczywiście jeszcze się nie odbył, ale rezerwacja jest przypisana do Privilege Club. Czy to już nieodwołalne, czy też mogę coś jeszcze zrobić, by mile wpadły na konto Avios?

EDIT: Ten moment, gdy piszesz na forum posta z pytaniem i chwilę później samodzielnie znajdujesz odpowiedź :P Potwierdza się, stara mądrość - "głowisz się nad czymś - prześpij się z tym".
Na qatarairways.com wchodzi się w opcję "manage booking" > update passenger details i... tadammm! można zmienić program lojalnościowy na inny z grupy Oneworld.

#123 PostWysłany: 19 Lis 2015 15:35 

platynowy
Mam ok.10k punktów w Privilege Club.
Stracą ważność z końcem roku.
Macie jakies pomysły co z nimi zrobić aby je nie stracić?
Czy można nimi zasilić program w Avios?
 Relacje PM off  

#124 PostWysłany: 07 Sty 2016 22:45 

Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
jestem noga jeśli chodzi o programy lotnicze - może ktoś mi doradzi odnośnie lotu MXP-GRU-AEP/SCL-GRU-LHR

klasy rezerwacji wg CMT: M/B/B/G

jak sprawdzam BAEC - w klasie M za lot TAM powinnam dostać 50% mil, natomiast sprawdzając kalkulator pokazuje mi 0 mil - ktoś mógłby mi to wytłumaczyć, bo się pogubiłam :? dodam, że ten lot jest obsługiwany przez LAN - powinnam więc patrzeć na LAN czy TAM?

Z kolei jakk patrzę na program Iberia Plus, to za klasę M i B w TAM dostaję 0,5 aviosa, a za G 0,25 aviosa

tu proszę kilka tabelek - mam nadzieję, że niezbyt zagmatwałam

Image

pytanie więc - BAEC czy Iberia Plus? jak to będzie z tym pierwszym odcinkiem MXP-GRU w BAEC 0 aviosów?
- proszę się nie śmiać, ale gdzie sprawdzić klasę rezerwacji? Logując się na stronie TAM nie widzę klasy rezerwacji. Czy ta podawana na CMT jest wiarygodna? Kiedyś czytałam, że można sprawdzić w matrixie, ale tam mi pokazuje inną klasę, stąd mam pewne wątpliwości ;)
 Relacje PM off  

#125 PostWysłany: 07 Sty 2016 23:22 

Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Możesz zobaczyć jeszcze tutaj: http://www.wheretocredit.com/
dialam lubi ten post.
dialam uważa post za pomocny.

#126 PostWysłany: 07 Sty 2016 23:45 

Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
dzięki, nie znałam tej strony
mam jeszcze miesiąc do wylotu, więc jakoś to rozpracuję :mrgreen:
 Relacje PM off  

#127 PostWysłany: 09 Mar 2017 17:57 
Awatar użytkownika

Loty: 165
Kilometry: 448 480
srebrny
Cześć,
potrzebuję porady :)

Mam w AAdvantage aktualnie ok. 5000 mil (lot w USA AA oraz lot QR) natomiast w ciągu 10 miesięcy - jeśli wszystkie loty dojdą do skutku ;) - mogę zdobyć:
1. ok. 12 000 mil na trasie WAW-HEL-SIN / OKA-KIX-HEL-WAW (Finnair, pierwszy segment Z, drugi S)
2. ok. 15 000 mil na trasie PER-SYD-LAX-DFW-LHR (American Airlines, na całości klasa rezerwacji N)

No i teraz :)
a) FINNAIR PLUS: z uwagi na podróż nr 2 chciałem mile ulokować w programie Etihada (100%) ale jako że dokupiłem podróż nr 1 zastanawiam się nad ulokowaniem wszystkiego w programie Finnair Plus, bo: taryfa N w AA daje 100% do Finnair Plus, taryfa Z w AY daje 50% do Finnair Plus a taryfa S w AY daje 100% do Finnair Plus. Podsumowując po wszystkich podróżach - jeśli oczywiście dobrze policzyłem - mogę mieć ok. 25 000 mil w Finnair Plus. Za to mogę wymienić bilety do Finlandii i Europy Północnej, o ile dobrze rozumiem...

b) AADVANTAGE: Jeśli zostanę w AAdvantage to na lotach Finnair mam tylko 25% a lotach AA 5 mil za każdy $. Sumując zdobyte już mile 5000 + 3500 + 3500 da ok. 12 000 mil. Starczy mniej więcej na Karaiby/Meksyk z USA tylko że ważność 5000 mil kończy mi się w czerwcu 2018 więc pewnie nie dam rady wykorzystać...

c) ETIHAD GUEST: Mogę ewentualnie lot nr 2 ulokować w programie EY, czyli 100% z taryfy N w AA - 15 000 mil a 10 000 mil zostawić w Finnair Plus za podróż nr 2. Nie wiem co mogę za to mieć (szukałem informacji na stronie EY Guest ale nie znalazłem, pewnie byłem mało uparty :) ).

W związku z powyższym - jeśli ktoś dotrwał do tego momentu ;) - rozumiem, że AAdvantage odpada. Lepiej wszystko ulokować w Finnair Plus czy rozdzielić na EY Guest i Finnair Plus? W ramach wymiany za mile najbardziej interesuje mnie lot chociażby w jedną stronę. Na drugim miejscu ewentualnie jakieś upgready ale nie wiem czy będę miał taką możliwość w przyszłości.

Pozdrawiam :)
 Relacje PM off  

#128 PostWysłany: 29 Cze 2017 22:29 

niebieski
W sobotę lecę QR z Warszawy do Can przez Doh. Policzyłem, że za powrotną podróż na tej trasie dostanę w BA 560 punktów statusowych. Za tę podróż będzie tylko przeskok do Bronze.
Ta sama podróż, ale zaliczona w programie Iberia Plus daje 1450 punktów statusowych. Przy 1100 punktach dostaje się kartę srebrną.
W wielu wątkach czytam rady o zbieraniu mil w BA, natomiast pomija się IB.
W czym takim razie wyższość BA nad IB?
Czy są jakieś różnice między statusami w BA i IB?
 Relacje PM off  

#129 PostWysłany: 29 Cze 2017 23:10 

niebieski
W one world - jakies tam przywileje daje ci status "Sapphire" - w BA jest to rownoznaczne z "silver" a w Iberii "oro" czyli zloto. Wiec mowiac inaczej obie karty dadza ci takie same przywileje. Analogicznie BA Bronze i Iberia plata (czyli silver) to tez to samo.

560 BA daje Ci tak jak mowisz brazowy status - ale do srebrnego (wejscia do lounge itd) juz nie daleko. Tylko 40 pkt plus 4 odcinki na metalu BA.

Programy sa wlasciwie podobne i mile mozna przelewac z jedngo do drugiego i wiecej. (o ile masz aktywne konto iberii).
 Relacje PM off
krzysztof.ka lubi ten post.
krzysztof.ka uważa post za pomocny.

#130 PostWysłany: 29 Cze 2017 23:27 

niebieski
Dziękuję za wyjaśnienie, w sumie powinienem był porównać te poziomy w BA i IB.
Mam jedną wątpliwość. Napisałeś, że w BA dostaje się status po 4 lotach BA. W IB jest wymóg 2 lotów, ale z tego co wyczytałem, to zaliczają się rejsy nie tylko IB czy BA, ale też linii partnerskich z OW.
 Relacje PM off  

#131 PostWysłany: 29 Cze 2017 23:52 

niebieski
No BA ma akurat taka fanaberie, ze "For Silver, you need to fly BA at least four times and earn 600 Tier Points". A pod pojeciem fly BA ukrywa sie:

BA flights are:

flights operated by British Airways, including franchises and BA CityFlyer
codeshare flights on other carriers with a BA flight number
flights operated by Iberia, including franchises, with an IB flight number

Jezeli chodzi o IB to nie wiem jakie maja zasady.
 Relacje PM off  

#132 PostWysłany: 29 Cze 2017 23:58 

niebieski
How to obtain Elite Points
Accumulating flying hours
Just for travelling with any of the following airlines: Iberia Group (Iberia, Iberia Express, Iberia Regional Air Nostrum) Vueling Binter And oneworld® airlines
Airberlin
American Airlines
British Airways
Cathay Pacific
Finnair
Japan Airlines
LAN
Malaysia Airlines
Qantas
Qatar
Royal Jordanian
S7 Airlines
SriLankan
TAM
 Relacje PM off  

#133 PostWysłany: 09 Sie 2017 13:29 

niebieski
Pisze z prośbą o poradę w tej kwestii, bo z OneWorld zaczynam przygodę, a i ogólnie nie w zbieraniu Mil się nie czuję zbyt silny.

Mam loty:

*w dwie strony, w pazdzierniku 2016:
VIE-LHR (BA)
LHR-LAX (AA)
(AA pozwala podobno naliczac mile na 12 miesiecy wstecz. Tak tez mowi ich strona do naliczania mil. Ale inne na to nie pozwalaja, prawda?)

* w kwietniu dwa loty europejskie AirBerlin, w jedna strone

* planowane teraz dwa loty BA, w jedna strone

* nie mam pojecia ktora linia bede latal w przyszlosci czesciej, ale jakbym musial cos powiedziec to BA

1) Który program wybrać?
2) Czy są jakieś kody na extra mile przy rezerwacji? Albo np. przy kupowaniu pierwszego lotu?

Bede wdzieczny za wszelkie wskazowki.

#134 PostWysłany: 09 Sie 2017 13:48 

srebrny
@michalp na 90% najkorzystniej wrzucić te mile do BA Avios.

#135 PostWysłany: 09 Sie 2017 14:22 

niebieski
@mucha az tak bardzo BA Avios jest lepszy, ze oplaca sie stracic loty VIE-LHR i LHR-LAX w dwie strony? (AA pozwala na dodanie z pazdziernika)

#136 PostWysłany: 09 Sie 2017 14:24 

srebrny
Zależy jaką miałeś klasę rezerwacyjną. Jeśli śmieciową która daje 25% to za wiele nie stracisz. Sprawdź na wheretocredit.com

No i sprawdź dokładnie jak to jest z tymi 12 miesiącami, wg ich reguł można tyle wstecz złożyć claim ale być może w momencie lotu trzeba być już zarejestrowanym.

#137 PostWysłany: 09 Sie 2017 14:48 

niebieski
Najlepiej avios
Co do claim lotów w wstecz załóż konto w Iberii dostaniesz pkt to później zrobisz transfer do Ba

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

#138 PostWysłany: 19 Lis 2017 11:24 
Awatar użytkownika

Loty: 440
Kilometry: 653 638
srebrny
Czy jest jakakolwiek linia z sojuszu, która robiąc sm z AB silver da dostęp do saloników ?
 Relacje PM off  

#139 PostWysłany: 12 Gru 2017 12:07 
Awatar użytkownika

Loty: 550
Kilometry: 639 695
platynowy
Dosyć egzotyczna, ale dla amatora wydająca się niezwyklemogąca być niezwykle atrakcyjna oferta Flysmiles i Agoda
10 flysmajlsów za 1 wydanego dolara - rezerwacja do końca grudnia, pobyt do końca lutego.
Można zebrać 10000 flysmajlsów - a to da możliwość polecenia na Południe Indii i z powrotem

Ja tego programu nie ogarniam i nie udało mi się wymienić moich punktów na lot s7. Ale na pewno są sprawniejsi ode mnie

https://www.agoda.com/flysmiles
 Relacje PM off  

#140 PostWysłany: 15 Paź 2018 00:09 

Jestem raczej początkujący w kwestii zbierania mil. Lecę do Ameryki Płd. via Madryd / Barcelona z Latam Airlines. Wcześniej mialem konto w AA. Czy opłaca mi się tam naliczyć mile, czy lepiej otworzyć osobne konto w BA?
 Relacje PM off  

[ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości