Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Sty 2018 18:57 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 2
Dzięki za odpowiedz, w takim razie Oman muszę odpuścić ze względu na dodatkowe i to nie małe koszty ; całą trasę już ustaliłam, ale w takim razie muszę ją zmienić i skupić się tylko na ZEA, zwłaszcza że to tylko tydzień. Pozdrawiam B
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 18 Cze 2018 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Jeżeli ktoś szuka auta na wynajem w Omanie to proponuję Europcar.
Mają całodobową wypożyczalnię na lotnisku w Muskacie.
Europcar jako jedna z nielicznych międzynarodowych wypożyczalni nie miała limitów kilometrów (pozostałe - Dollar, Budget, Sixt - miały 150 lub 200 na dzień i opłaty rządu 0,04 riala za kilometr powyżej).
Za 4 dni korzystania z Mazdy 2 zapłaciłem 311 złotych (wypożyczałem Toyotę Yaris - dostałem auto wyższej kategorii).
Na karcie zablokowali mi równowartość ok. 1400 złotych (150 riali; dodatkowo korzystałem z ubezpieczenia icarhireinsurance)
Blokada została ściągnięta 3 dni po zdaniu auta.
Samochód był porysowany w wielu miejscach i miałem lekkie obawy, czy nie będą czegoś chcieli mi przypisać.
Zaskoczyli mnie przy zwrocie - oprócz spisania kilometrów i sprawdzenia ilości paliwa, nikt nie obejrzał auta.
Ceny paliwa w Omanie śmieszne - za litr płaciłem 0,226 riala, czyli ok. 2,15 złotych.
Kraj jest bardzo łatwy do przemieszczania się autem, świetne drogi, dużo autostrad (z ograniczeniami 120 km na godzinę), spokojni kierowcy, nieliczne miejsca z płatnymi parkingami (widziałem takie tylko w centrum Muskatu).
Jeżeli ktoś chce zwiedzić na poważnie Oman (wjechać w góry, odwiedzić Wadi Shab, Wadi Tiwi) sugeruję wypożyczenie auta z napędem na cztery koła.
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 23 Wrz 2018 12:04 

Rejestracja: 22 Wrz 2018
Posty: 5
Loty: 88
Kilometry: 151 274
Garmond napisał(a):
Jeżeli ktoś chce zwiedzić na poważnie Oman (wjechać w góry, odwiedzić Wadi Shab, Wadi Tiwi) sugeruję wypożyczenie auta z napędem na cztery koła.

Generalnie się zgadza przy czym w mojej ocenie dla zwiedzania Wadi Shab absolutnie nie jest potrzebny samochód z napędem na cztery koła. Do doliny nie można i nie da się wjechać samochodem (na początku jest przeprawa łódką). Parking na początku doliny jest tuż przy eleganckiej trasie do Sur.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Wrz 2018 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Ja wypożyczałem w Avis na lotnisku MCT. Ogólnie bezproblemowo. Polecam.
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 09 Paź 2018 21:25 

Rejestracja: 09 Paź 2018
Posty: 7
Czy samochodem wynajętym w Omanie można pojechać do Dubaju i z powrotem? A jeśli tak to czy trzeba mieć wizę wielokrotną do Omanu (bo de facto przy powrocie z ZEA będzie drugi wjazd do Omanu)? Prośba o pomoc.
Pozdrawiam
Jarek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 09 Paź 2018 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@JarekKor, chyba powinno byc logiczne, skoro opuszczasz kraj i wjezdzasz ponownie. :D
Wyjatkiem jest jesli posiadasz paszport Emiratow czy Saudi. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Paź 2018 07:29 

Rejestracja: 09 Paź 2018
Posty: 7
cccc napisał(a):
@JarekKor, chyba powinno byc logiczne, skoro opuszczasz kraj i wjezdzasz ponownie. :D
Wyjatkiem jest jesli posiadasz paszport Emiratow czy Saudi. :D


Nie jest to tak zupełnie jasne i logiczne gdyż podobno (z naciskiem na podobno) można wjechać do Omanu jeśli ma się wizę ZEA. A taką wizę dostanę wjeżdżając do ZEA od strony Omanu i będę ją miał wracając. Stąd moje pytanie, gdyż nie jest dla mnie jasne, czy w takim przypadku powrót do Omanu jest traktowany jako kolejny wjazd do tego kraju.
Myślałem tez o innej opcji, polegającej na oparciu trasy na przelocie Warszawa-Dubaj-Warszawa i "wyskoczeniu" na kilkudniowy pobyt do Omanu. W ten sposób wjeżdżałbym do Omanu tylko raz (a dwa razy do ZEA, ale to nie problem, gdyż 90-dniowa wiza jest (zasadniczo) wielokrotna. Tyle, ze to rodzi trochę problemów logistycznych ze względu na godziny lotów itd. Stąd poszukiwanie odwrotnej sekwencji...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 10 Paź 2018 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@JarekKor te przepisy sie ciagle zmieniaja, najlepiej przekrec do konsulatu w Berlinie i zapytaj o aktualne informacje. ;)
Bywalo i tak, ze zalezalo od pogody i humoru urzednikow, wczesniej niektorych wpuszczano do Omanu na pieczatke z Dubai, a od niektorych kasowano za wize na granicy, arabic way of life. :D
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
JarekKor uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 12 Lis 2018 22:20 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 44
Czy jest jakaś szansa, żeby w Omanie wypożyczyć samochód bez karty kredytowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 10 Gru 2019 22:39 

Rejestracja: 23 Lis 2019
Posty: 22
Loty: 18
Kilometry: 49 848
Czy w wieku 24 lat mogę wypożyczyć auto w Omanie? W hertz i avis minimum wieku to 25 :/
_________________
2019 Image

nasz pamiętnik z podróży :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 10 Gru 2019 23:58 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Dwa lata temu miałem wizę z Dubaju, mimo tego zostałem zaproszony do zakupu. Wszystko zależy od widzi-misię, a tam Pany straszne są.. mojej siostrze na granicy kazali zakryć nogi (miała jeansy z dziurami), zakryte ramiona itp, pełna kultura. Radzę mieć trochę więcej gotówki.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 06 Sty 2020 11:05 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Warunki Budget przy samochodzie z Emiratow:

We offer the Oman Insurance at AED 250 (valid for 7 days stay in Oman); AED500 valid for 8 – 30 days in Oman. Customer must purchase the Oman Insurance at the border only if it is not available at the time of pick up.All required documents such as original car registration and No objection letter will be handed over at the time of rental.Each day in Oman, a surcharge will apply and is non-refundable. This surcharge is payment for driving Budget UAE vehicle to Oman. It is calculated as 20% of the daily standard rate of the car reserved and this is charged per date not per 24 hours.Vehicle is not allowed to be driven to Salalah, Musandam and Khassab in Oman.Vehicle is not allowed for off-road driving.

 

Oman Entry and Exit Point:

 

•      You must only take the Dubai – Hatta border (Al Wajajah) since all other entry and exit points to Oman will deny you from getting through.


Wlasnie dostalem maila. O tej oplacie 20% wczesniej nie czytalem.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 29 Sty 2020 17:28 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Czy ktoś wie według której konwencji należy zrobić prawo jazdy, aby bez obaw jeździć po Omanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 29 Sty 2020 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-poja ... rawo-jazdy

poszukaj tu, ale wychodzi mi, że żadnej
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 29 Sty 2020 22:25 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 46
Loty: 117
Kilometry: 217 682
Oman nie przystąpił do żadnej konwencji i aby tam jeździć nie jest wymagane międzynarodowe prawo jazdy. Urzędnik mi doradził - intuicyjnie - sugerować się tym, do której przystąpiły ZEA, a że przystąpiły do obu, to zdecydowałem się na nowszą (wiedeńską). Wyrabiałem na wszelki wypadek, bo w relacjach powtarzały się informacje, że pracownicy wypożyczalni (ale nie policjanci) czasem się o MPJ upominają. Ostatecznie MPJ się w Omanie nie przydało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 29 Sty 2020 23:48 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
Zrobiłem podobnie jak wyżej.
Nikt nie pytał, w Thrifty wystarczy polskie a po samym Omanie jeździ się doskonale!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 03 Mar 2020 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Auto rezerwowałem w Hertz z kodem Accora. Za Toyotę Corollę na 6 dni wyszło 606zł (czyli 10.000 OMR/dzień), przedpłaciłem Revolutem. Auto z OC/AC. Przy odbiorze blokada na karcie 150.000 OMR (dałem Revoluta, choć miałem przygotowaną kredytówkę jakby co), i przeszło. Nawet nie oglądał karty. Auta odbiera się na parkingu P1 (tam gdzie odloty - IV piętro). Zdanie to formalność - gość obszedł auto dookoła, spisał licznik i ... Adios. Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 14 Lis 2021 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
W Salalah polecam lokalną wypożyczalnię Marahab. Świetny kontakt, można trochę się potargować. Ubezpieczenie miało wynosić 150 riali, ale nie miałem kardy kredytowej co wcześniej zgłaszałem mailowo, to tylko machnęli ręką "no problem". Za wynajem zapłaciłem dopiero na koniec przy oddawaniu auta!
Miała być Toyota Prado, zamiast tego dostaliśmy nowiutką Toyotę Fortuner 4x4. Auto świetnie jeździło w każdym terenie, w tym na pustyni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 15 Sie 2022 12:58 

Rejestracja: 24 Lip 2019
Posty: 35
Czy zna ktoś wypożyczalnię, w której można wypożyczyć samochód bez karty kredytowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 15 Sie 2022 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Salalah, czy Muscat? Jesli to ostatnie to np. tu: Al Mousa United Tours, Travel and Car Rental الموسى المتحدة للسياحه والسفر وتأجير السيارات
Mozna sie targowac. Depozyt w gotowce lub karta. Kredytowka nie wymagana. Auta od dobrych do slabych.
A w tym fyrtlu, to wlasciwie jest zatrzesienie roznych wypozyczalni. Wystarczy pojsc i sie dogadac.
https://www.google.com/maps/place/Al+Mo ... 58.4246482
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group