Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 249 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#21 PostWysłany: 05 Lut 2015 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 248
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
Do Omanu wjeżdżałem od strony Hatty, jechałem autobusem z Dubaju a bilet na autobus kupiłem dosłownie 5 min przed odjazdem w biurze przewoźnika - obok restauracji Caravan - stamtąd odjeżdża autobus. Koszt biletu RT Dubaj - Maskat to 90 AED. Granicę przekracza się w sumie 3 razy, przy tym jest ok 5 albo 6 kontroli w tym jedna z psem tropiącym. Ostatnia kontrola wygląda tak, ze wchodzi się do budynku, ustawia w kolejce i kupuje wizę. Ja byłem tam 4 dni za wizę zapłaciłem 5 OMR - jest tam też bankomat więc nie ma problemu z wypłatą gotówki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#22 PostWysłany: 29 Mar 2015 19:52 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 53
Loty: 21
Kilometry: 32 723
Wiza 10-dniowa kosztuje 5 OMR. Koszt 30-dniowej to 20 OMR. Każdą wizę można raz przedłużyć na takich samych warunkach. Przy pobytach dłuższych niż 10, a krótszych niż 20 dni można podjechać do urzędu po przedłużenie. Procedura trwa chwilę, a 10 OMR zostaje w kieszeni. Warto pilnować terminów, bo za dzień opóźnienia dodatkowa opłata wynosi 10 OMR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#23 PostWysłany: 29 Mar 2015 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Odnośnie przedłużenia wizy 10-dniowej celem zaoszczędzenia 10 riali przy pobycie do 20 dni, czy masz informację czy gdzieś poza Maskatem można to zrobić? Jedyna informacja jaką znalazłem mówi wyłącznie o głównym lotnisku, od soboty do środy w godzinach 7:30-13:00 (informacja z OmanAir). Warto się zorientować wcześniej, bo szkoda byłoby marnować czas i kasę na dojazd do stolicy w celu odnowienia wizy.

Warto również wspomnieć o darmowej wizie dla podróżujących z emiratu Dubaju (jednak tylko tych którzy wizę ZEA otrzymali w Dubaju oraz do Omanu wjeżdżają/wlatują z tego emiratu).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#24 PostWysłany: 30 Mar 2015 16:47 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 53
Loty: 21
Kilometry: 32 723
Ja przedłużałem w urzędzie. OmanAir wymienia też to miejsce jako możliwość załatwienia sprawy. Nie wiem nic na temat innych lokalizacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#25 PostWysłany: 31 Mar 2015 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
O jakim urzędzie mówisz i w którym mieście? To istotne z punktu widzenia potencjalnych zainteresowanych opcją wykupienia dwóch wiz 10-dniowych zamiast jednej 30-dniowej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#26 PostWysłany: 31 Mar 2015 11:48 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 53
Loty: 21
Kilometry: 32 723
W Muscacie o tym: 23°34'56.9"N 58°17'08.7"E. Dla innych miejscowości warto sprawdzić słowa autora bloga:
"Other Cities.
Go to the main police station. Ask for the immigration office ("wen maktab jawasat") and say that you need to tamdeed your tasheera (extend your visa). If you are extending your visa, do not 'stamp out' of Oman at the Police Station. Sometimes, you may need to have a typing service write up a letter or application before getting the extension (town by town). Look for document clearing office and ask them to type a letter for you (1 OMR). Most immigration branches of police stations close early by 2pm. Even better if an Omani can accompany you to the police office."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#27 PostWysłany: 31 Mar 2015 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
No dobra, to wyjaśnione, dzięki. Podsumowując, opcja przedłużenia 10-dniowej wizy celem zaoszczędzenia 10 riali przy pobycie max. 20-dniowym ma sens tylko dla osób które będą w Maskacie w okolicach 10-go dnia podróży, albo którym będzie się chciało marnować dzień i kasę na powrót do stolicy żeby przedłużyć wizę. W takiej sytuacji oszczędność będzie marna, jeśli w ogóle.

Oczywiście wpis jak najbardziej trafny i być może ktoś rozważy tę opcję, natomiast uważam że na początku należało zaznaczyć, że przedłużyć wizę można wyłącznie w stolicy, aby rozwiać wątpliwości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#28 PostWysłany: 31 Mar 2015 13:51 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 53
Loty: 21
Kilometry: 32 723
Zgodnie z cytowanym fragmentem nie tylko, ale osobiście nie polegałbym na czyimś blogu. Mam tam kilku znajomych, dopytam o tę możliwość.

Edit: Jakiś czas temu dostałem informację, że wizę będzie można załatwić elektronicznie. Chyba zaczyna coś działać: https://evisa.rop.gov.om/web/guest/voa/ ... tart-again. Po wypełnieniu pierwszego formularza klikamy "Apply online". Może na lotnisku będzie można uniknąć czekania w kolejce (rok temu zajęło mi to ok. 20 minut).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#29 PostWysłany: 24 Wrz 2015 19:48 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Co do darmowej wizy dla przyjeżdzających do Dubaju - działa tylko przy przylocie na DXB, nie działa przy przylocie na DWC.
Teoretycznie powinno działać przy obu, bo liczy się wjazd do emiratu Dubaju, a nie samego miasta, ale nie do końca tak działa. Jest tak dlatego, że na pieczątkach z DWC jest napisane tylko "port lotniczy Al Maktoum", nie ma nigdzie słowa "Dubaj", a omańscy pogranicznicy nie wiedzą, że to lotnisko też jest na terenie tego emiratu. Kłóciliśmy się chwilę, ale nic to nie dało - stali twardo przy swoim i musieliśmy zapłacić, chociaż nie mieli racji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#30 PostWysłany: 01 Wrz 2016 10:12 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 59
Loty: 70
Kilometry: 141 978
Mam pytanie odnośnie wizy, lecimy w styczniu z Ostrawy do Dubaju na DXB i w Dubaju wsiadamy na statek na tygodniowy rejs po Emiratach + Oman do Muskatu. Tam schodzimy na ląd na kilka godzin w celu zwiedzania i wypływamy dalej. Czy będzie potrzebna wiza? Czy ta z lotniska w Dubaju wystarczy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#31 PostWysłany: 01 Wrz 2016 10:30 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@root21 Jeżeli lądujesz w DXB to otrzymana tam wiza uprawnia do pobytu w Omanie .Inna kwestia to ,że dotyczy tylko tych którzy wizę ZEA otrzymali w Dubaju oraz do Omanu wjeżdżają/wlatują z tego emiratu.Jak to jest w przypadku rejsu statkiem najlepiej dopytać u organizatora.Jeśli będzie to traktowane ,że wpływacie niejako z tego emiratu to nie powinno być problemu z zejściem na ląd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#32 PostWysłany: 15 Wrz 2016 23:55 

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 1
ms993 napisał(a):
Co do darmowej wizy dla przyjeżdzających do Dubaju - działa tylko przy przylocie na DXB, nie działa przy przylocie na DWC.
Teoretycznie powinno działać przy obu, bo liczy się wjazd do emiratu Dubaju, a nie samego miasta, ale nie do końca tak działa. Jest tak dlatego, że na pieczątkach z DWC jest napisane tylko "port lotniczy Al Maktoum", nie ma nigdzie słowa "Dubaj", a omańscy pogranicznicy nie wiedzą, że to lotnisko też jest na terenie tego emiratu. Kłóciliśmy się chwilę, ale nic to nie dało - stali twardo przy swoim i musieliśmy zapłacić, chociaż nie mieli racji.



Na jakim to było przejściu? Chyba trzeba wjeżdżać z emiratu Dubaj, więc trzeba koniecznie wjeżdżać od strony Hatty? Czy dobrze rozumiem, że jeśli wyjadę z tego emiratu, żeby wjechać do Omanu z Al Ain, będe musiała zapłacić za wizę mimo lądowania na DXB?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#33 PostWysłany: 30 Wrz 2016 13:07 

Rejestracja: 22 Lut 2011
Posty: 15
Mam pytanie co do przylądku Musandam - rozumiem, że tam również jest wymagana wiza do Omanu? i czy również można ją kupić tam na granicy? Planuję wyjazd na ok 13 dni w Omanie - i jeśli jedną wizę na 10 dni kupiłabym na półwysep Musandam to czy na granicy już np. w Hattcie mogę dokupić drugą wizę na 10 dni? Miał ktoś taki przypadek? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#34 PostWysłany: 30 Wrz 2016 13:46 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 795
niebieski
Wizę zakupisz na granicy jadąc do Musandam bez problemu.

Pamiętaj o posiadaniu kasy na podatek wyjazdowy z Emiratów - chyba coś około 35zł od osoby...

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#35 PostWysłany: 06 Paź 2016 14:45 

Rejestracja: 22 Lut 2011
Posty: 15
Pytanie do przedłużających wizę - w urzędzie trzeba się stawić ostatniego dnia ważnej wizy czy można to zrobić kilka dni wcześniej przed upływem ważności?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#36 PostWysłany: 12 Gru 2016 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Mala aktualizacja na temat wizy wjazdowej. Mozna kupic online i dzieki temu ominac stanie w kolejce do punktu kupna na lotnisku w MCT. Przechodzi sie wtedy od razu do kolejki All Passport, ktora jest zwykle krotka. Jedyny problem, ze tylko jeden komputer obsluguje te wizy, ale tez niewiele osob je ma, wiec ciagle jest sie do przodu z czasem.

https://www.rop.gov.om/visa/english/onl ... _main.aspx Trzeba wybrac wizre turystyczna na koncu listy dostepnych opcji po kliknieciu na Apply for Visa.

Taka Visa online jest wazna 6 miesiecy od czasu wystapienia o nia. Drukuje sie w domu i daje z paszportem na lotnisku po przylocie. Oczywiscie dziala tez na innych przejsciach granicznych.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#37 PostWysłany: 12 Gru 2016 10:07 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Czyli nie ma problemu z taką wizą na przejściu drogowym? I jeszcze taki off topic: czy na przejściu drogowym trzeba wyciągać wszystko z bagażu? Jako że planuję podróż z namiotem, śpiworem itd. Średnio uśmiecha mi się wyciągnie wszystkiego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#38 PostWysłany: 12 Gru 2016 10:27 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 795
niebieski
Nic nie trzeba wyciągać i wizy są bez kłopotu dostępne na przejściach, bynajmniej my mamy takie doświadczenia.

Pozdro, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off
risto lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#39 PostWysłany: 13 Gru 2016 23:20 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
risto napisał(a):
Czyli nie ma problemu z taką wizą na przejściu drogowym? I jeszcze taki off topic: czy na przejściu drogowym trzeba wyciągać wszystko z bagażu? Jako że planuję podróż z namiotem, śpiworem itd. Średnio uśmiecha mi się wyciągnie wszystkiego ;)


W Omanie byłam we wrześniu. Mi się akurat zdarzyło że musiałam przy wjeździe wyciągać wszystko z plecaka. Zależy na jaką zmianę pracowników na przejściu granicznym trafisz :)
W każdym razie była to raczej rutynowa kontrola-nikt się o nic jakoś bardzo nie czepiał.
Góra
 Profil Relacje PM off
risto lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#40 PostWysłany: 13 Gru 2016 23:58 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 250
niebieski
Opis jak nie płacić za wize: http://www.taniwypad.pl/linie-lotnicze/ ... e-do-omanu

Tapnięte..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 249 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group