Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 250 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Oman - wiza
#1 PostWysłany: 18 Paź 2014 13:55 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
Czy ktoś przerabiał może załatwiania wizy przed wyjazdem do Omanu? Lecę 30.11.14 do Dubaju a 02.12.14 mam lot do Muskatu z Abu Dhabi. Zastanawiam się czy nie załatwić sobie wizy wcześniej przy okazji pobytu w Berlinie. Jak to zrobić, wypełnia się jakieś wnioski i wysyła czy na miejscu jest wszystko do załatwienia od ręki? Ile to kosztuje i czy istnieje możliwość pozyskania wizy za darmo w jakis sposób po przylocie do Omanu? Czekam na rady, może ktoś to przerabiał.
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#2 PostWysłany: 18 Paź 2014 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Wiedzy za dużej w tym temacie nie mam, ale zdaje mi się, że jeśli przylatujesz do Dubaju to nie potrzebujesz już wizy do Omanu.

" Visa Exemptions:

- Nationals of Oman.

- Nationals of Bahrain, Kuwait, Qatar, Saudi Arabia and United

Arab Emirates if the stay does not exceed the passport
validity.
- Holders of a visa or entrance stamp for Dubai if arriving
directly from the Emirate of Dubai (visa must be valid for
at least 21 days on arrival).
"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#3 PostWysłany: 18 Paź 2014 15:56 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
Dzięki, napisałem maila do ambasady Omanu w Berlinie opisując całą sytuację. Jak odpiszą jakieś konkrety to podzielę się na forum, komuś w przyszłości się pewnie przyda.
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#4 PostWysłany: 18 Paź 2014 18:08 

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 111
Mydlo opisz bo ja mam identyczna sytuacje.... Jeszcze sie pewnie inni znajda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#5 PostWysłany: 19 Paź 2014 07:20 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 20
W marcu 2013 roku byliśmy w Omanie, wizę bez żadnego problemu, dostałam przy kontroli paszportowej w Muscacie (nie pamiętam ceny, ale chyba zależała od długości pobytu). Otrzymanie wizy przy wjeździe moim zdaniem jest najszybszym i najprostszym sposobem :) Po co komplikować sobie życie? ;) Wcześniej mieliśmy 1-dniowy stop w Katarze i nikt mnie nie pytał o wizę do Omanu.

Pamiętam, że mój mąż wizę do Omanu zakupił już na lotnisku w Katarze, ta opcja obejmowała tylko obywateli wskazanych krajów (wyłączając Polskę). Być może coś się już zmieniło w tym temacie, a może taka łączona wiza jest dostępna także w UAE - warto sprawdzić.
_________________
Zapraszam na blog o Malezji: http://azjatyckisloik.wordpress.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#6 PostWysłany: 20 Paź 2014 11:30 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
Dostałem odpowiedź: 'Hello,

you will need a visa and you can get it on arrival at the airport in Muscat for 5,00 OR

Margret Malek
Botschaft von Oman
Konulat Abtl.'

Czyli chyba nie ma sensu fatygować się do Berlina, a i pobyt w Dubaju nie zwalnia z konieczności posiadania wizy.
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#7 PostWysłany: 20 Paź 2014 11:58 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 96
W lutym 2012 kupilam bezproblemowo wize na lotnisku w Maskacie. Koszt uzalezniony od dlugosci pobytu. Najkrotsza byla za jakies pare dolarow.

-- 20 Paź 2014 12:02 --

Lecialam Emirates z Dubaju do Maskatu, nie mialo to zadnego znaczenia, wize trzeba bylo kupic. Lotnisko malutkie, procedura kupna wizy super prosta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#8 PostWysłany: 20 Paź 2014 16:33 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
Otrzymałem również informacje, że przy wypełnieniu wniosku online oraz opłaceniu wizy wbijają je od ręki w ambasadzie w Berlinie tego samego dnia od 9:30 do 12:30.
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#9 PostWysłany: 11 Lis 2014 22:09 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
Dzisiaj otrzymałem w ambasadzie w Berlinie wizę wjazdową do Omanu. Bardzo miło i sprawnie, nie mają tam za wiele zainteresowanych więc chętnie ucinają pogawędkę. By wizę uzyskać wystarczy wypełnić wniosek https://www.rop.gov.om/visa/english/onl ... ation.aspx a następnie wydrukować i udać się z paszportem i winsokiem do ambasady. Zdjęcia czy potwierdzenia rezerwacji nie są potrzebne. We wniosku nie ma info na temat długości pobytu, na miejscu przy okienku mówi się na jak długo wizę potrzebujesz i wtedy też wnosi się opłatę odpowiednią do długości pobytu: 10, 30 lub roczna biznesowa wielokrotna [edit]. Sama wiza wygląda tak:
Image
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży


Ostatnio edytowany przez mydlo93, 11 Lis 2014 22:59, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#10 PostWysłany: 11 Lis 2014 22:38 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Czy zawsze wiza jest ważna przez 6 miesięcy? Ile kosztuje wiza na 10 dni i dłużej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#11 PostWysłany: 11 Lis 2014 22:58 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
W ambasadzie w Berlinie zawsze ważna 6 miesięcy, tak odpisali mi na maila zanim udałem się do nich, oraz tak wynika z komunikatu , który wisiał przy okienku w ambasadzie. Trzy rodzaje wiz: 15euro/10dni, 60euro/miesiąc, 150euro/roczna, biznesowa wielokrotnego wjazdu (sorry za pomyłkę z poprzedniego posta). Tu kartka z informacjami:
Image
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#12 PostWysłany: 23 Lis 2014 11:59 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 106
Loty: 6
Kilometry: 6 608
dopiero co mozna powiedziec wrocilem z Omanu.
Lecialem do Muscatu z AbuDhabi.

wize kupilem na lotnisku w Muscacie.
Nie bylo zadnego problemu z zakupem. Zapewne walorem wizy otrzymanej przed wyjazdem jest fakt, ze nie trzeba stac w kolejce na lotnisku, a mozna postac troche ...:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#13 PostWysłany: 23 Lis 2014 12:03 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 9
mydlo93 napisał(a):
Dzisiaj otrzymałem w ambasadzie w Berlinie wizę wjazdową do Omanu. Bardzo miło i sprawnie, nie mają tam za wiele zainteresowanych więc chętnie ucinają pogawędkę. By wizę uzyskać wystarczy wypełnić wniosek https://www.rop.gov.om/visa/english/onl ... ation.aspx a następnie wydrukować i udać się z paszportem i winsokiem do ambasady. Zdjęcia czy potwierdzenia rezerwacji nie są potrzebne. We wniosku nie ma info na temat długości pobytu, na miejscu przy okienku mówi się na jak długo wizę potrzebujesz i wtedy też wnosi się opłatę odpowiednią do długości pobytu: 10, 30 lub roczna biznesowa wielokrotna [edit]. Sama wiza wygląda tak:


A ile czasu czekałeś na wizę?
W zamieszczonym poniżej skanie napisane jest, że czas przetwarzania to 1-2 dni.
Czy otrzymałeś ją od ręki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#14 PostWysłany: 16 Sty 2015 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 249
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
A ja wizę kupię na granicy UAE-Oman. Z tego co czytałem to nie powinno byc problemu. Będę tam pod koniec stycznia więc po powrocie opiszę co i jak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#15 PostWysłany: 16 Sty 2015 09:24 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 882
złoty
Dokładnie - na granicy nie powinno być żadnego problemu. Akurat wiza Omanu jest jedną z najprostszych do zdobycia w tamtym regionie (najprostszą?).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#16 PostWysłany: 16 Sty 2015 10:26 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 374
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Za wizę Omanu na granicy z ZEA zapłacisz nawet kartą kredytową . Obsługa i wojskowi na granicy po stronie Omanu wyluzowani i uśmiechnięci oraz kontaktowi czego nie można powiedzieć o drugiej stronie ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#17 PostWysłany: 16 Sty 2015 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 249
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
Mam jeszcze nadzieję, że bilet na autobus kupię bezpośrednio u kierowcy przed odjazdem. Napisałem w sumie 3 maile do przewoźnika i od ponad miesiąca cisza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#18 PostWysłany: 16 Sty 2015 12:09 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 882
złoty
Po co pisać maile do przewoźnika w ZEA?
Dolecisz na miejsce i wtedy się zorientujesz co i jak ;) Jest autobus, tzn. że da się kupić bilet i to załątwić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#19 PostWysłany: 16 Sty 2015 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 249
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
Maile pisałem do przewoźnika w Omanie bo to jego autobusy. Chciałem się dowiedzieć czegś na temat biletów itd. Zależy mi, żeby nie mieć dodatkowego postoju w ZEA i nie czekac doby bo np nie ma biletów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oman - wiza
#20 PostWysłany: 04 Lut 2015 16:00 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
error000 napisał(a):
A ja wizę kupię na granicy UAE-Oman. Z tego co czytałem to nie powinno byc problemu. Będę tam pod koniec stycznia więc po powrocie opiszę co i jak.


czy juz wrociles i moglbys opisac?
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 250 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group