Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Sty 2020 13:01 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Lecimy do Dubaju w którym chcemy zostać kilka dni a następnie planujemy wypożyczyć auto i zrobić objazd po ZEA i Omanie. Planujemy na to przeznaczyć ok 7 dni. Plan jest taki:
Dzień 1. Abu Zabi
Dzień 2. Al Ain
Dzień 3. Muskat
Dzień 4. Muskat
Dzień 5. Nizwa/Bahla i wyjazd w góry
Dzień 6. Nizwa/Bahla i wyjazd w góry
Dzień 7. Nizwa/Bahla i wyjazd w góry i wieczorem lub rano następnego dnia powrót do Dubaju.

Podróżujemy z dziećmi więc pytanie czy taki plan jest realny.
W relacjach które widziałem są piękne widoki w górach w Omanie. Ale jak wygląda dostęp do tych widoków. Jak to się praktykuje. To znaczy: podjeżdżamy autem i spacerujemy powiedzmy 2-5 km czy to są całodzienne trackingi jak w Polskich górach od dołu do szczytu i powrót?

Czy na przełomie lutego i marca jest sens w planie uwzględnić Sur i żółwie. Generalnie bardzo byśmy chcieli z uwagi na dzieci ale nie wiem czy jest szansa teraz spotkać żółwia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 30 Sty 2020 19:23 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 46
Loty: 117
Kilometry: 217 682
Dwa dni na Maskat to moim zdaniem zdecydowanie za dużo. Chyba, że chodzi o dzieci i znalezienie dla nich rozrywek? Podobnie z Nizwą i Bahlą, bo oba te miejsca z uwzględnieniem okolicznych Dżabrinu i Tanufu, a nawet pobliskiego Birkat Al Mouz można zwiedzić w jeden dzień. Szkoda by mi było czasu na wracanie do tego samego miejsca, chyba, że chodzi o nocleg? Nie zamierzacie biwakować?
Nie jest to szczyt sezonu na żółwie ale spotkać je można przez cały rok, niekoniecznie płacąc za wstęp na plażę przy centrum turystycznym. W styczniu trafiliśmy tam przez przypadek i zostaliśmy na noc na klifie nad nieodległą plażą. Dzięki temu mieliśmy spektakl wykonany przez nocoświetliki (świecące glony), żółwicę składającą jaja i wykluwające się żółwiki o poranku. Okoliczne plaże dzieciom na pewno się spodobają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Sty 2020 19:38 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Warto trafić do Nizwy w piątek, w dzień targu. Jest naprawdę wesoło. Razem z Bahlą to jeden dzień. 1 dzień mniek na Muskat, 1 mniej na Bahlę i Nizwę i wtedy zostanie dziń na Wadi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Sty 2020 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
1 dzień na Al Ain to dużo za dużo. W zasadzie 2 godziny też.

Ja wiem że ono na zdjęciach wygląda nawet fajnie i jest nieźle promowane w przewodnikach, ale poza zwierzętami na camel market i pracującymi tam jemeńczykami, to naprawdę nie widziałem tam nic ciekawego
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Sty 2020 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Muscat to pół dnia. Możecie zrobić pętlę Nizwa, Jabal Shams (spacer w Wadi Ghul na godzinkę), Nakhl, Barka.
Potem pojechać w stronę Sur i zaliczyć Wadi Bani Khalid i Wadi Tiwi. To nie są długie spacery a dzieciakom powinno się spodobać i jak weźmiecie ręczniki to można się wykąpać.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Sty 2020 00:14 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Ok więc jeden dzień na Maskat. Wiecie ja uwzględniam czasy przejazdu. Planowałem nocleg w Al Ain, śniadanie i w drogę do Maskatu. Google mówi, że czas przejazdu to 3,5 godziny. Ale google nie uwzględnia chyba kolejek na granic. Z tego co słyszałem to 2 godziny trzeba przeznaczyć na to. Więc robi się tak naprawdę pół dnia. Zachód słońca podobno o 18, dzieci od 19 mogą być marudni, etc.
W Maskacie chcieliśmy przede wszystkim zobaczyć Meczet i targ, najlepiej kiedy będzie jeszcze jasno. W Al Ain chcieliśmy zobaczyć targ wielbłądów, zoo i miasto. Nie wiem czy warto zajechać do Al Burajmi? Jak twierdzicie że nie warto spędzić tam dużo czasu to może faktycznie zobaczymy co chcemy i pojedziemy na nocleg do Maskatu, zyskamy ranek w Maskacie.
Nizwa i Bahla 3 dni dlatego, że chcemy pospacerować w górach i tam albo gdzieś indziej w okolicach myśleliśmy mieć swoją bazę. To zły pomysł, lepiej gdzieś bliżej gór?
Czy zamierzamy biwakować. Chcielibyśmy, nawet bardzo, ale jak to zorganizować. Lecimy Wizzairem. Jak na razie mamy 1 bagaż rejestrowany. A namiot, karimaty, śpiwory trochę zajmują miejsca. Właśnie jak Wy sobie poradziliście. Braliście więcej rejestrowanych bagaży?

@cart piszesz że pętla Maskat, Nizwa, Wadi Ghul, Nakhl, Barka, Maskat. Mi na googlu wychodzi 7 godzin samej trasy chyba że coś pomyliłem. Możesz wyznaczyć trasę i przesłać link?

@risto Wadi planowaliśmy pod hasłem Nizwa/Bahl. Stamtą do Wadi.

Aktualny plan:

Dzień 1. Abu Zabi. Nocleg
Dzień 2. Al Ain, Maskat. Nocleg
Dzień 3. Maskat, Sur, żółwie. Nocleg
Dzień 4. Sur, Wadi Bani Khalid i Wadi Tiwi
Dzień 5. Nizwa/Bahla i wyjazd w góry
Dzień 6. Nizwa/Bahla i wyjazd w góry
Dzień 7. Nizwa/Bahla i wyjazd w góry i wieczorem lub rano następnego dnia powrót do Dubaju.

Zostaje dzień 5, 6 i 7 do bardziej szczeółowego rozplanowania.
Jakie auta mieliście w Omanie? Zwykłe czy 4x4?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Sty 2020 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Zamiast kółka możesz mieć właśnie bazę w Nizwie. Ja spałem w Bahli. Granica mi poszła szybko, bo była tylko kontrola ZEA. Pamiętam, że pieczątkę do Omanu dostałem na posterunku kilkadziesiąt km dalej.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Sty 2020 09:51 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 46
Loty: 117
Kilometry: 217 682
Na trasę, którą planujecie nie jest bezwzględnie potrzebne auto 4x4. Osobówką dojedziesz do punktów widokowych nad kanion na Dżabal Szams chociaż nie jest cały podjazd jest wyasfaltowany i bodziesz miał odcinki szutru. W Ras al Dżinz jeśli nie będziecie spać w centrum turystycznym, to żeby dotrzeć do oficjalnego miejsca biwakowego na klifie przy plaży trzeba przejechać kawałek kamienistą drogą. Na OSM droga oznaczona jest jako "4WD only". SUV-em nie ma najmniejszego problemu ale i osobówką przy zachowaniu ostrożności da się. Jest też alternatywny biwak przy mniejszej plaży tuż przy wiosce, jakiś kilometr od kompleksu. Do wymienionych przez ciebie wadi jest doprowadzony asfalt. 4x4 potrzebne by było gdybyście chcieli przejechać przez Wadi Bani Awf.
Na 10 os. wzięliśmy trzy rejestrowe (5 namiotów, 10 śpiworów i mat). Planowaliśmy dwa ale się rozpędziliśmy podczas pakowania... Namiot oprócz tego, że pozwala obciąć koszty daje mnóstwo swobody, bo można się rozbić tam, gdzie zastanie was zachód słońca i nie marnujecie czasu na powroty i dojazdy. Z tym, że w górach może być chłodno. Spaliśmy dwukrotnie w na stokach Dżabal Szams. Na ok. 1700 i 1900 m n.p.m. Drugiej nocy nad ranem temperatura spadła do 6 stopni. Niżej było ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Sty 2020 11:15 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Ja dawno nie biwakowałem, a jak biwakowałem to nie stosowałem namiotów które się rozkładaja w sekundy. Ile zajmuje namiot po spakowaniu, ile zajmuje materac po spakowaniu?

Znalazłem coś takiego:
https://www.decathlon.pl/namiot-2-secon ... 92687.html
https://www.decathlon.pl/materac-air-co ... s_viewed_3

A co ze śpiworem ten chyba nadal zajmuje dużo miejsca. Nie wiem czy jednej walizki rejestrowanej nie wypełnimy tylko sprzętem biwakowym? Ile to waż i zajmuje miejsca po złożeniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Sty 2020 19:28 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Czy ktoś z Was przekraczał granicę w Al Ain wypożyczonym autem? Wszystkie wypożyczalnie piszą, ze można tylko w Hatta. Pasowałoby mi w Al Ain przekraczać granicę, bo chciałbym od razu z lotniska pojechać do Al Ain, spac w hotelu i po zwiedzeniu Al Ain ruszyć w kierunku Nizwa i Bahla. Znalazłem tylko jedna informację na innym forum, że komuś się udało w Al Ain. No i jeszcze piszą, że tylko przez Hatta darmowa wiza do Omanu jest możliwa (Common Visa Facility), bo trzeba wjeżdżac do Omanu bezpośrednio z Dubaju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group