Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: OMAN -11 - do 21 LUTY
#1 PostWysłany: 15 Sty 2013 11:58 

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 4
SZUKAMY KOGOŚ DO ZWIEDZANIA OMANU, WYLOT z WAW 11 powrót 21 LUTY.
Jest nasz 2, też sie zgadaliśmy w necie, Jest promocja na QATAR AIRLINES cena 1396 pln .
algodon_90@yahoo.com. PISZCIE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 15 Sty 2013 13:12 

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 4
HEJ, ZAPRASZAMY , OMAN TO PIEKNY KRAJ I JEST TAM CIEPŁO O TEJ PORZE ROKU.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Sty 2013 20:19 

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 193
Napiszcie coś więcej. Jedno zdanie o sobie i jakie macie plany, co chcecie zobaczyć, jak chcecie zwiedzać kraj (czy wypożyczenie auta), ile chcecie wydać, czy nocleg pod namiotem czy hotele. Ja się zastanawiałem wcześniej, ale widzę, że wciąż można kupić bilety w promocji.
_________________
Moją drugą pasją oprócz taniego podróżowania jest analityka internetowa i seo: https://piotrstarzynski.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Sty 2013 23:11 

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 4
hej, odpisałem Ci na mailu :). wszystko jeszcze ejst do uzgodnienia, narazie precyzyjnego planu nie mamy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Mar 2013 17:59 

Rejestracja: 26 Sty 2010
Posty: 18
Jak tam, wrociliscie juz z Omanu?
My jedziemy 12 - 26 marzec, napiszcie jak bylo, jakies wskazowki mile widziane;)
p.s.
Jakby jakas ekipa wyruszala w podobnym terminie to sie odezwijcie. Jest nas 3 osoby, planujemy wynajac samochod. Fajnie byloby jakis 4x4 ale w 3 osoby to troche za duzo, a w wiecej - moglibysmy polaczyc sily;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Mar 2013 19:12 

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 4
Tak, wróciliśmy,
Bardzo zadowoleni, Oman jest piękny. Rzeczywiście 3 osoby to mało na 4x4, ale jak chcecie pojechać na Wahiba Sands i na Jebel Shams to nie ma innego wyjścia -koniecznie 4x4.
Nie wiem jakie macie plany, my swoje korygowaliśmy w miarę podróży, napewno Muscat zostawcie sobie na ostatni dzień przed wylotem, trzeba pójśc na souq w Muttrah oraz zobaczyć wielki meczet -robi wrażenie.

pozdrawiam
Paweł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Mar 2013 19:49 

Rejestracja: 26 Sty 2010
Posty: 18
Dzieki za odp. Pozwole sobie zadac jeszcze kilka pytan;)
- Jak jest z wynajeciem auta na miejscu ? Niczego nie bookowalem bo doswiadczenie mi podpowiada, ze na miejscu sie da taniej cos znalezc. Jak wyglada sprawa z placeniem za wynajem (karta tylko czy gotowka wchodzi w gre) no i jaka jest wysokosc kaucji?

- Jaki jest koszt wizy na lotnisku, bo trafilem na dosc duze rozbieznosci przegladajac net?

- Ile aktualnie kosztuje benzyna? Ewentualnie jakies jedzenie/picie?

- Spaliscie w hotelach czy w aucie/namiocie? My mamy w planie druga opcje - jesli wiesz daj znac ja to wyglada w praktyce, np. ewentualne problemy z miejscem itp.

- Moze jescze o czyms warto wiedziec;)

pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Mar 2013 20:59 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
gavell napisał(a):
Dzieki za odp. Pozwole sobie zadac jeszcze kilka pytan;)
- Jak jest z wynajeciem auta na miejscu ? Niczego nie bookowalem bo doswiadczenie mi podpowiada, ze na miejscu sie da taniej cos znalezc. Jak wyglada sprawa z placeniem za wynajem (karta tylko czy gotowka wchodzi w gre) no i jaka jest wysokosc kaucji?pozdr

Byliśmy w Omanie na początku stycznia w 6 osób, też myślałem, że na miejscu będzie wynająć lepiej - okazało się to sporym błędem, był dostępny tylko jeden samochód 4x4 w budgetcar (45 OMR dziennie z tego co pamiętam, Toyoda Landcruiser Prado, 7 osobowa) i co najgorsze w KAŻDEJ wypożyczalni był limit 200 km. Tak więc najbardziej optymalną opcją jest zarezerwować samochód przez neta bez limitu km, w Omanie wszędzie jest dość daleko i 200 km dziennie to bardzo mało.

Cytuj:
- Jaki jest koszt wizy na lotnisku, bo trafilem na dosc duze rozbieznosci przegladajac net?

koszt wizy na lotnisku to 5 OMR jeśli pobyt jest do 10 dni, a jeśli 11-30 dni wtedy 20 OMR. Można płacić kartą, ale wtedy doliczana jest prowizja 30%, więc warto pamiętać, aby mieć ze sobą jednak EUR albo $.
Cytuj:
- Ile aktualnie kosztuje benzyna? Ewentualnie jakies jedzenie/picie?

benzyna kosztuje 0,125 OMR, co do jedzenia to osobiście najbardziej polecam ... supermarket LULU (lepsze zaopatrzenie niż w każdym naszym supermarkecie), bardzo duża część z jedzeniem przygotowywanym na ciepło. W restauracjach najbardziej popularne są różnego rodzaju ryże z kurczakiem/rybą. Za 1-2 OMR można spokojnie się najeść czy to w supermarkecie czy jakieś nie drogiej restauracji. Bardzo dobre świeże soki (również w Lulu) od 0.300 OMR.
Cytuj:
- Spaliscie w hotelach czy w aucie/namiocie? My mamy w planie druga opcje - jesli wiesz daj znac ja to wyglada w praktyce, np. ewentualne problemy z miejscem itp

2 dni spałem w hotelu w Muscacie, pozostałe 8 w większości na plaży pod gołym niebem (2 w namiocie w Nizwa), obecnie na pewno nie rezerwowałbym żadnych hoteli.

Cytuj:
- Moze jescze o czyms warto wiedziec;)

Baaardzo polecam plaże koło Yiti
http://maps.google.pl/maps?saddr=Niezna ... sz=15&z=16 plaża punkt B, punkt A - Marina, za 10 OMR można popłynać na 1,5 h oglądać delfiny ( godziny: 10 i 12-13)
Zaprowadzili nas tam znajomi z Muscatu i przez 3 dni byliśmy tam tylko my i grupa miejscowych, młodych rybaków, którzy mieszkali obok i bardzo chętnie się z nami integrowali.
http://imageshack.us/photo/my-images/856/img3562xl.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/801/img3623d.jpg/
- Wielki meczet otwarty był tylko w godzinach porannych i nie codziennie, warto sprawdzić
- Fajnie kupić oryginalny omański strój i chodzić w nim po muskacie :) (cena z chustą na głowę ok. 8 OMR)
- cena taksówki powinna wynosić ok. 1 OMR / 6 minut
- dla mnie największą atrakcją i przeżyciem było przejechanie trasy z Nizwy przez góry do Nahkal, trasa jest trudna i trochę niebezpieczna ale naprawdę warto dobrym 4x4 (przez Wadi Bani Awf - niesamowite widoki)
- w Turtle Beach Resort wyjścia z przewodnikiem na oglądanie żółwi było o 4.30 lub 21, nie trzeba żadnej rejestracji, po prostu przychodzimy o tej godzinie, koszt 3 OMR
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Mar 2013 10:42 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Hej , mam pytanie odnosnie spotkanie z zolwiami. W ktorym miejscu nalezy sie zgloscic ,aby zalapac sie na ten wieczorny tour po plazy ? Czytalam ze nalezy zrobic rererwacje wczesniej, bo inaczej mozna sie nie zalapac ? Rozumiem,ze nie jest to konieczne ?
dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Mar 2013 23:29 

Rejestracja: 26 Sty 2010
Posty: 18
Dzięki wielkie za info!!!!! Zobaczymy jak nam pójdzie objazd Omanu
P.S.
Nie chcę Cię wkurzać, ale załatwiłem jeepa 4x4 za 23 OMR/dzień bez limitu km ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Mar 2013 00:07 

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 21
to ja już się podpinam do tematu :)
myślę o wylocie we wrześniu, więc wszystkie informacje będą bardzo przydatne :D

Przy okazji mam pytanko:
UAE-Oman-UAE -> wtedy konieczna wiza dwukrotnego wjazdu?
Pytam, ponieważ myslę o mixie UAE+Oman i zastanawiam się co wybrać jako "port" ;)


Bawcie się dobrze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Mar 2013 07:41 

Rejestracja: 26 Sty 2010
Posty: 18
Siema!
Z tego co czytałem to tak, trzeba kupić wizę drugi raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Mar 2013 14:02 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Hej, mozesz sie pochwalic gdzie zlapales taka super cenke na jeepa i na ile dni ?
Ja znalzlam drozsze oferty...
gavell napisał(a):
Siema!
Z tego co czytałem to tak, trzeba kupić wizę drugi raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Mar 2013 23:40 

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 21
gavell napisał(a):
Siema!
Z tego co czytałem to tak, trzeba kupić wizę drugi raz.



dzieki :)
to chyba lepiej będzie Oman-ZEA-Oman, wtedy konieczny będzie zakup drugi raz tej do Omanu, tak? a to już znacznie niższy koszt :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Mar 2013 14:43 

Rejestracja: 26 Sty 2010
Posty: 18
RXN napisał(a):
to ja już się podpinam do tematu :)
Przy okazji mam pytanko:
UAE-Oman-UAE -> wtedy konieczna wiza dwukrotnego wjazdu?

Mnie się obiło o uszy, że wizę trzeba kupować przy każdym wjeździe (dotyczy zarówno Omanu jak i Emiratów), ale lepiej sobie potwierdź tą informację bo tyle się tego naczytałem, że mogłem coś pomylić.


nelciowata napisał(a):
Hej, mozesz sie pochwalic gdzie zlapales taka super cenke na jeepa i na ile dni ?

Trafiłem na couchsurfingu od prywatnej osoby. Bierzemy samochód na 13 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Mar 2013 18:57 

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 21
gavell napisał(a):
RXN napisał(a):
to ja już się podpinam do tematu :)
Przy okazji mam pytanko:
UAE-Oman-UAE -> wtedy konieczna wiza dwukrotnego wjazdu?

Mnie się obiło o uszy, że wizę trzeba kupować przy każdym wjeździe (dotyczy zarówno Omanu jak i Emiratów), ale lepiej sobie potwierdź tą informację bo tyle się tego naczytałem, że mogłem coś pomylić.


nelciowata napisał(a):
Hej, mozesz sie pochwalic gdzie zlapales taka super cenke na jeepa i na ile dni ?

Trafiłem na couchsurfingu od prywatnej osoby. Bierzemy samochód na 13 dni.



tak, wiem ;)
dlatego chyba lepiej bedzie Oman-UAE-Oman :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Mar 2013 19:54 

Rejestracja: 15 Cze 2011
Posty: 66
gavell napisał(a):
RXN napisał(a):
to ja już się podpinam do tematu :)
Przy okazji mam pytanko:
UAE-Oman-UAE -> wtedy konieczna wiza dwukrotnego wjazdu?




Przy wyjezdzie do Musandam i powrocie do ZEA raczej nie sprawdzaja. Ale ryzyko istnieje...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Mar 2013 00:07 

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 21
dlatego też chyba zdecyduję się na OMAN-UAE-Oman :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Mar 2013 14:43 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
nelciowata napisał(a):
Hej , mam pytanie odnosnie spotkanie z zolwiami. W ktorym miejscu nalezy sie zgloscic ,aby zalapac sie na ten wieczorny tour po plazy ? Czytalam ze nalezy zrobic rererwacje wczesniej, bo inaczej mozna sie nie zalapac ? Rozumiem,ze nie jest to konieczne ?
dzieki


Turtle Beach Resort, jest to Hotel, nic w okolicy w sumie nie ma, więc raczej nie da się nie trafić.

gavell napisał(a):
RXN napisał(a):
to ja już się podpinam do tematu :)
Przy okazji mam pytanko:
UAE-Oman-UAE -> wtedy konieczna wiza dwukrotnego wjazdu?

Mnie się obiło o uszy, że wizę trzeba kupować przy każdym wjeździe (dotyczy zarówno Omanu jak i Emiratów), ale lepiej sobie potwierdź tą informację bo tyle się tego naczytałem, że mogłem coś pomylić.



nelciowata napisał(a):
Hej, mozesz sie pochwalic gdzie zlapales taka super cenke na jeepa i na ile dni ?

Trafiłem na couchsurfingu od prywatnej osoby. Bierzemy samochód na 13 dni.


ja natomiast słyszałem, że mając wizę do ZEA nie trzeba kupować wizy do Omanu... ale nie wiem od kogo to słyszałem;p

Hmm czyżby to było Mitsubishi Pajero? też je wypożyczliśmy za 50 euro/dzień - 2 dnia nam się popsuło... dlatego musieliśmy wypożyczyć w wypożyczalni drugie.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Mar 2013 00:40 

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 21
Arnoldx19 napisał(a):
nelciowata napisał(a):
Hej , mam pytanie odnosnie spotkanie z zolwiami. W ktorym miejscu nalezy sie zgloscic ,aby zalapac sie na ten wieczorny tour po plazy ? Czytalam ze nalezy zrobic rererwacje wczesniej, bo inaczej mozna sie nie zalapac ? Rozumiem,ze nie jest to konieczne ?
dzieki


Turtle Beach Resort, jest to Hotel, nic w okolicy w sumie nie ma, więc raczej nie da się nie trafić.

gavell napisał(a):
RXN napisał(a):
to ja już się podpinam do tematu :)
Przy okazji mam pytanko:
UAE-Oman-UAE -> wtedy konieczna wiza dwukrotnego wjazdu?

Mnie się obiło o uszy, że wizę trzeba kupować przy każdym wjeździe (dotyczy zarówno Omanu jak i Emiratów), ale lepiej sobie potwierdź tą informację bo tyle się tego naczytałem, że mogłem coś pomylić.



nelciowata napisał(a):
Hej, mozesz sie pochwalic gdzie zlapales taka super cenke na jeepa i na ile dni ?

Trafiłem na couchsurfingu od prywatnej osoby. Bierzemy samochód na 13 dni.


ja natomiast słyszałem, że mając wizę do ZEA nie trzeba kupować wizy do Omanu... ale nie wiem od kogo to słyszałem;p

Hmm czyżby to było Mitsubishi Pajero? też je wypożyczliśmy za 50 euro/dzień - 2 dnia nam się popsuło... dlatego musieliśmy wypożyczyć w wypożyczalni drugie.



własnie próbuję to ustalić ;)
co jak na razie kończy się kilkunastoma mailami do róznych instytucji, które odsyłają mnie dalej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group