Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 07 Maj 2018 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
Nie ma na liście - pakujesz i lecisz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#522 PostWysłany: 07 Maj 2018 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
W rejestrowanym kłopotu być nie powinno. Najwyżej sprawdzą czy złota nie wieziesz ;-)
Tu masz praktyczne podejście do tematu:
http://forum-nuras.com/printview.php?t= ... 93b50caf82
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#523 PostWysłany: 07 Maj 2018 16:54 

Rejestracja: 14 Paź 2015
Posty: 12
@billy

czytałam ten post :) - wolałam się zapytać o doświadczenia innych bo raz, że post z 2010 roku a dwa: jednak jest tam furtka pt; "wszystko zależy od interpretacji kontrolera"

a zgłaszać zawartość przy nadawaniu czy olać i czekac co będzie dalej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#524 PostWysłany: 07 Maj 2018 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Niestety furtka "wszystko zależy od interpretacji kontrolera" jest zawsze otwarta. Pisałem już tu że kiedyś zabrali mi łyżkę, a czasem przepuszczali nóż.
Ja bym nie zgłaszał. W moim pojęciu było by to nieco nadgorliwe. Wolno to wiozę i nie próbuję wmówić że ołów (gdy w środku złoto ;-) ) .
Góra
 Profil Relacje PM off
Moann78 uważa post za pomocny.
 
      
#525 PostWysłany: 07 Maj 2018 17:06 

Rejestracja: 14 Paź 2015
Posty: 12
Dzięki.

i jeszcze jedno pytanie - jak bagaż przejdzie przez Katowice, to przy przesiadce na FRA może być znów skanowany i mogę być wzywana do wyjaśnień - czy jak raz nadany to mam spokój? (jak zwykle we Frankfurcie mam mało czasu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#526 PostWysłany: 07 Maj 2018 19:50 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@Moann78 W FRA ponowne skanowanie,chyba że wszystko na jednej rezerwacji i bagaż nadany od razu na lotnisko docelowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Moann78 uważa post za pomocny.
 
      
#527 PostWysłany: 08 Maj 2018 08:30 

Rejestracja: 14 Paź 2015
Posty: 12
@miriam

na docelowe od razu, więc mam nadzieję, że tam przynajmniej problem z głowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#528 PostWysłany: 08 Maj 2018 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Pytanie laika.
Jest sens targać 14 kilo ołowiu? Nie można tego kupić na miejscu (chyba że bardzo drogie) lub pożyczyć?
Może się okazać, że ten ołów spowoduje Ci taką opłatę za nadbagaż, że na miejscu bardziej będzie się bardziej opłacało kupić 14 kg złota :)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#529 PostWysłany: 09 Maj 2018 10:38 

Rejestracja: 14 Paź 2015
Posty: 12
@eskie

za bagaż dodatkowy nie zapłacę (mam status frequent traveller - czyli mogę zabrać dodatkową sztukę 23kg). No i ołów jest robiony na wymiar/zamówienie pod nasze (z partnerem) butle trym/wyważenie. Butle udało mi się wysłać kurierem wcześniej - niestety ''produkcja'' balastu trwała tyle, że nie zdążyłam. Na miejscu mogłabym teoretycznie wypożyczyć balast uniwersalny, ale chcemy nurkować w jaskiniach i głębokich wrakach, gdzie od dobrego wyważenia/trymu zależy bezpieczeństwo, więc skoro mogę zabrać swój balast wolałabym tak zrobić. Jak się nie uda - wtedy pożyczę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#530 PostWysłany: 10 Maj 2018 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Moann78 napisał(a):
Mam takie może głupie pytanie (sprawdziłam wyszukiwarkę i listę i teoretycznie nie powinnam mieć problemów) - chcę przewieźć w bagażu rejestrowanym 14kg ołowiu w formie balastu nurkowego.

Zawsze mozesz napisac do linii czy zadzwonic na infolinie i zapytac, wtedy przewozisz spokojnie bez dodatkowego sztressu.
Slyszalem, ze niektore linie wymagaja deklaracji sprzetu do nurkowania.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Moann78 uważa post za pomocny.
 
      
#531 PostWysłany: 30 Maj 2018 14:53 

Rejestracja: 14 Paź 2015
Posty: 12
update:
ołów spakowałam do typowej walizki podręcznej i nadałam (waga całości 23kg) - nikt w Katowicach się nie zainteresował. Potem okazało się, że lot jest tak opóźniony, że nie zdążę na przesiadkę we Frankfurcie, więc od razu w Katowicach przebukowałam się na alternatywne połączenie z dwoma przesiadkami. Ołów dotarł w całości nienaruszony (trasa KTW-FRA-ZRH-GVA)
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#532 PostWysłany: 03 Cze 2018 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Lecę na 1 bilecie trasę A-B-C i powrót C-B-X.Czy mogę nadać bagaż rejestrowany tylko na odcinkach B-C i C-B?Przesiadki w B czasowo na to pozwolą.Lecimy w zimie do Azji i w B pasowałoby nam spakować kurtki i zimowe buty w jakąś miękką,składaną torbę,a na powrocie ją odebrać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#533 PostWysłany: 28 Cze 2018 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1170
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
Podzielę się pewnym doświadczeniem.

Przykład:
1PNR MEX-YYZ-CDG AC
2PNR CDG-WAW LO

MOŻNA poprosić o nadanie bagażu rejestrowanego od razu do WAW. Trzeba po pierwsze przytoczyć formułkę „interline baggage policy”, a po drugie podać detale tej drugiej rezerwacji (PNR, nr biletu, itp.). Oni to fajnie dodadzą i - co prawda - nie wydrukują karty pokładowej, ale tag bagażowy zobliguje do odebrania go w WAW.

Dwie istotne kwestie:
1. Musi być zrobiona odprawa online (lub być otwarta!) czyli jeśli ten ostatni segment realizowany innymi liniami lotniczymi w ramach tego samego sojuszu zaczyna się nawet minutę po tym, kiedy odprawa jest jeszcze zamknięta, to po dodaniu segmentu tag i tak wydrukuje się bez tego ostatniego segmentu.
2. Dzień przylotu przedostatniego segmentu i wylotu tego ostatniego (czyt. przesiadki w ramach różnych rezerwacji) musi być ten sam.

Działa to wszędzie, w ramach podpisanej właśnie umowy o partnerstwie polityki bagażowej. Trzeba wygooglować, zadzwonić do linii lotniczych, itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#534 PostWysłany: 07 Sie 2018 23:00 

Rejestracja: 07 Sie 2018
Posty: 2
Hej, mam pytanie. Kupiłam bilet w pakiecie priority plus z bagażem 20kg, pierwszeństwem wejścia na pokład i dwoma sztukami bagażu podręcznego. Przy dokonaniu odprawy nie potwierdziłam w żaden sposób zakupu bagażu. Powinnam to zrobić? Niby jestem pewna, że nie, ale teraz już sama zgłupiałam. Weszłam w moje rezerwacje i tam, gdy kliknę informacje o bagażu niby była opcja potwierdź, ale teraz jest już niedostępna :o I
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#535 PostWysłany: 08 Sie 2018 08:17 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Przy dokonaniu odprawy się potwierdza bagaż? Oo
Sprawdź kartę pokładową, powinna być informacja o 20 kg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#536 PostWysłany: 16 Sie 2018 12:05 

Rejestracja: 22 Mar 2018
Posty: 19
Loty: 4
Kilometry: 5 942
Wtam

Lece pierwszy raz samolotem i mam nastepujace pytanie,czy plyn do plukania jamy ustnej 400ml moge bez problemu wlozyc do bagazu rejestrowanego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#537 PostWysłany: 16 Sie 2018 12:08 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Do rejestrowanego tak.
Na stronach linii lotniczych są dokładne rozpiski co w jakim bagażu można przewozić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#538 PostWysłany: 16 Sie 2018 12:10 

Rejestracja: 22 Mar 2018
Posty: 19
Loty: 4
Kilometry: 5 942
DaDa napisał(a):
Do rejestrowanego tak.
Na stronach linii lotniczych są dokładne rozpiski co w jakim bagażu można przewozić.

Dziekuje :)

Chodzi o linie lotnicze Blue Panorama
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#539 PostWysłany: 16 Sie 2018 12:18 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Wymogi są ogólne, linie je tylko publikują ;)
Z cała pewnością znajdziesz w zakładce bagaż. Ogólnie obostrzenia są głownie w stosunku do podręcznego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#540 PostWysłany: 16 Sie 2018 13:19 

Rejestracja: 22 Mar 2018
Posty: 19
Loty: 4
Kilometry: 5 942
DaDa napisał(a):
Wymogi są ogólne, linie je tylko publikują ;)
Z cała pewnością znajdziesz w zakładce bagaż. Ogólnie obostrzenia są głownie w stosunku do podręcznego.

a moglbys mi powiedziec czy trymer do golenia i golarke elektryczna lepiej spakowac do bagazu rejestrowanego czy podreczenego??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group