Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lut 2020 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2014
Posty: 34
Loty: 82
Kilometry: 136 565
Chciałem. Was prosić o wskazowki/opinie.

Pytanie dotyczy Malagi i okolic. Będę 2.04 w czwartek rano na lotnisku i wylatuję dalej 5.04. ok południa.

Wstępnie zaplanowałem po przylocie dzień w Maladze, następnego dnia przejazd do El Caminito del Rey a po południu z Drogi królów do Rondy i tam nocleg. Następnego dnia późnym popołudniem powrót do Malagi, tam wieczorne zwiedzanie miasta następnego dnia przelot na Majorkę.

Pytanie tylko czy to realne. Chciałbym zaplanować to tak żeby jednego dnia zrobić Caminito del Rey i dotrzeć na późnym popołudniem lub wieczorem do Rondy. Następnego dnia po południu lub wieczorem z Rondy dotrzeć do Malagi. Czy to realne?

Czy waszym zdaniem taki plan jest ok, czy warto inaczej rozplanować ten krótki czas i zobaczyć coś innego?
_________________
http://instagram.com/zycie_w_podrozy
http://zyciewpodrozy.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#2 PostWysłany: 25 Lut 2020 01:24 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Jeżeli będziesz miał wynajęty samochód to moim zdaniem spokojnie zdążysz z taką trasą. Na Rondę wg mnie spokojnie wystarczy ok 3 godzin, nie wiem ile czasu potrzeba na Caminito del Rey. Jakiś czas temu jednego dnia z Malagi jechaliśmy do Rondy, a później do Gibraltaru i spokojnie, nie spiesząc się na wieczór wróciliśmy do Malagi.

Osobiście zastanowiłbym się bardziej, czy jeden dzień na Malagę to nie za mało.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image


Ostatnio edytowany przez krzysiekk86, 25 Lut 2020 21:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Lut 2020 05:59 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
Ne wiem czym się będziesz poruszał. Ja wynająłbym auto na 2 dni i odwiedził.
W pierwszym dniu Setenil de las Bodegas, Rondę i Juzcar. W drugim Caminito del Rey, El Chorro.
Gdybyś się pokusił o 3 dzień wynajmu, to mógłbyś odwiedzić Gibraltar.
Na Malagę jak dla mnie jeden dzień w zupełności wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 25 Lut 2020 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2014
Posty: 34
Loty: 82
Kilometry: 136 565
Zdecydowanie wchodzi w grę tylko pociąg/ bus , generalnie bez samochodu. Chodzi mi właśnie o to jak to spiąć w całość ;)
_________________
http://instagram.com/zycie_w_podrozy
http://zyciewpodrozy.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Lut 2020 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nie chcę Cie przekonywać wielce i też nie lubię jak mi ludzie dają takie rady, ale pomyśl sobie że samochód w Maladze wynajmiesz za kilka euro na 2 dni, a wyjdzie ci o wiele wiele szybciej nie mówiąc że będziesz nieskończenie bardziej elastyczny.

aha, to okres Świąt Wielkiej Nocy, sprawdź sobie kiedy w Maladze zaczynają się procesje itp, ja dokładnie nie wiem nawet kiedy wielkanoc jest ale warto to mieć na uwadzę
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 26 Lut 2020 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Życie w podróży napisał(a):
Zdecydowanie wchodzi w grę tylko pociąg/ bus , generalnie bez samochodu.

W tej sytuacji to może być trudno to zrealizować. Nie wiem dokładnie jak wygląda kwestia przejścia trasy El Caminito del Rey, ale z tego co kojarzę to punkt startu i końca są w różnych miejscach. Trudno mi też oszacować ile czasu może zająć przejście tej trasy łącznie z dojazdami z i do Malagi.
W kwestii samego dojazdu do Rondy z Malagi to po południu w przypadku jazdy pociągiem konieczna jest przesiadka w Antequera-Santa Ana, zaś w przypadku autobusu przesiadka jest w Fuengiroli albo bardzo późny autobus bezpośredni (ok. 23 w Rondzie). Pociąg wydaje się lepszym wyborem, bo przejeżdża relatywnie blisko El Caminito del Rey i można do niego wsiąść w El Chorro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Lut 2020 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 42
Loty: 62
Kilometry: 106 123
Z Malagi do Sevilli jest pociąg, który zatrzymuje się w El Chorro. Od 16/02/2020 wyjeżdża z Malagi o 09.06 i jest w El Chorro o 9.46. Na dworcu jest przystanek busa, który dowiezie cię prawie na początek trasy. Dwa lata temu od przystanku trzeba było przejść przez tunel do wejścia na trasę. Trasa jest przyjemna, 8 km, z postojami i zdjęciami maksymalnie 3h. Pociąg powrotny do Malagi jest w tej chwili 13.54 (w Maladze 14.49). Nie wiem czy jest możliwość dostania się w tej chwili bezpośrednio z El Chorro do Rondy. Tutaj aktualne informacje http://www.caminitodelrey.info/en/5111/ ... iking-time
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group