Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Sie 2016 00:24 

Witam,

Będę w Las Vegas w ostatnim tygodniu listopada (wyjazd służbowy więc termin jest sztywny). Chciałbym "wyrwać się" na kilka dni i pozwiedzać okolicę (np parki narodowe, Grand Canyon itd). Pytanie co warto (lub może bardziej co da się) zwiedzić w tych rejonach o tej porze roku, bo z tego co czytam to pod koniec listopada wstęp do niektórych parków może być utrudniony ze względu na pogodę (np śnieg).

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki

Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Sie 2016 09:10, edytowano w sumie 1 raz
L, V w tytule
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 30 Sie 2016 00:51 

srebrny
bardziej zależy na ile dni możesz się wyrwać i jak daleko chcesz się oddalić. Generalnie w Nevadzie/Arizonie listopad powinien być OK, oczywiście wszystko zależy od aktualnej sytuacji.
Z LAS można zrobić tripa do Grand Canyon National Park (polecam stronę południową) - jakieś 4h samochodem w jedną stronę. Można również pojechać do Death Valley, jakieś 3h. Każdą z tych wycieczek proponuję zrobić z noclegiem, o ile czas pozwala.
Dalsze wypady np. do Yosemite czy Sequoia są już daleką drogą i mogą być utrudnione/niemożliwe ze względu na pogodę.
Generalnie LAS nie jest najlepszym miejscem wypadowym moim zdaniem, w najbliższej okolicy jest mało do zwiedzania, pomijam oczywiście The Strip. ;)
Bardzo blisko jest też Hoover Dam, choć to raczej jako ciekawostka przy okazji niż cel wycieczki.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 30 Sie 2016 01:17 
Awatar użytkownika

Loty: 115
Kilometry: 260 313
Death Valley spokojnie można zrobić jednego dnia i wrócić na kolację do Vegas. Gdybyś jechał do Grand Canyon to warto jeśli warunki pogodowe będą dobre (brak śniegu i lodu) zanocować we Flagstaff i zrobić jeszcze wycieczkę do Petrified Forest NP. Stosunkowo niedaleko od Vegas są Zion i Bryce Canyon, ale o tej porze będzie już raczej ciężko się tam dostać. Wszystko zależy od pogody.

#4 PostWysłany: 30 Sie 2016 12:51 

Tak jak pisałem wybór Las Vegas nie jest moim wyborem bo tam muszę się udać służbowo. Planuje polecieć 4 dni wcześniej żeby mieć pełne 3 dni na zwiedzanie "okolicy" (z noclegami gdzieś w trasie). Mniej więcej czytałem co jest wartego odwiedzenia, ale mam obawy co do pogody bo słyszałem że o tej porze roku to nawet w Grand Canyon może być już śnieg...Tak więc bardziej chodziło mi o poradę co wg Was definitywnie odpada w tym okresie (końcówka listopada) a gdzie można śmiało jechać bo pogoda powinna być ok.
Dzięki za dotychczasowe wskazówki.
Czyli z tego co piszecie to Zion i Bryce odpadają o tej porze roku? A co z kanionem antylopy?
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 30 Sie 2016 13:45 

LAS nie jest dobrym miejscem wypadowym? Blisko (jak na USA) do wielu parków, nie tylko Kanion, ale Zion, Bryce, Valley of Fire i inne (google i forum). Poza tym tani wynajem aut. Co do pogody to zobacz sobie dane historyczne, nikt Ci nie zagwarantuje super pogody, ale zawsze możesz dostosować plan aktualny warunków pogodowych i kierować się w cieplejsze miejsca jak Mojave czy Death Valley.

#6 PostWysłany: 30 Sie 2016 14:16 

@dampie

Przy tak małej ilości dni nie masz co planować. Leć parę dni wcześniej. W samym LV możesz wejść na oficjalną stronę parków narodowych nps.gov Tam masz aktualne informacje pogodowe. Nikt Ci nie zagwarantuje jaka będzie pogoda. Musisz na bieżąco się dostosować.

1 dzień - zwiedzanie Wielkiego Kanionu. Jeśli bardzo wcześnie wyjedziesz z LV to możesz zwiedzić South Rim i potem nocować w Page.
2 dzień - W Page Kanion Antylopy, Horseshoe Bend, dojazd do Zion i nocleg w LV
3 dzień - Dolina Śmierci z LV i powrót na noc też w LV.

To wszystko można zrobić teraz. Jak będzie w listopadzie to nie wiadomo. Zaplanuj co można zwiedzić w okolicy, a później już tylko idziesz na żywioł :)
 Relacje PM off
dampie uważa post za pomocny.

#7 PostWysłany: 30 Sie 2016 20:31 

Dzięki wszystkim za cenne wskazówki!
 Relacje PM off  

[ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 6 gości