Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Billund
#1 PostWysłany: 28 Maj 2015 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Hej!
Wiem, ze to popularny kierunek ze wzgledu na Legoland, ale co, jesli chcialabym zobaczyc cos poza tymi atrakcjami? Jest co robic w tym miasteczku? Szykuje sie na jednodniowke, mysle nad Lalandia (platna? czy tylko atrakcje tam?), ale wyroslam juz chyba z Legolandu i szukam innych atrakcji na spedzenie tam 7 godzin;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
 Temat postu: Re: Billund
#2 PostWysłany: 28 Maj 2015 22:10 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Legoland to jednak super opcja również (zwłaszcza) dla "dorosłych" :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Luke1976 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Billund
#3 PostWysłany: 28 Maj 2015 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
Legoland to jednak super opcja również (zwłaszcza) dla "dorosłych" :D


Kuszace, ale zaliczylam juz dwa razy to miejsce i chyba troche szkoda mi wydawac kasy po raz trzeci, choc pewnie odczucia mialabym inne niz "za łebka" :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#4 PostWysłany: 12 Cze 2015 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
@ciacho_majonez stanelo jednak na tym, ze mamy wejsciowki do Legolandu, ale sciagnelismy przewodnik i malo tam atrakcji dla staruchow :P byles moze, polecisz cos?
I nadal szukam innych atrakcji niz Legoland :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#5 PostWysłany: 12 Cze 2015 13:48 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
W samym Billund oprocz Legolandu i Lalandii jest jeszcze park rzezb, oprocz tego raczej nic wartego zobaczenia. W okolicy tez raczej biednie z atrakcjami. Ewentualnie jak wam sie chce to mozecie sie bujnac do ktoregos z "wiekszych" miast: Vejle, Kolding, Horsens, Esbjerg, albo zobaczyc Jelling i kamienie. Dojazd do tych miast to +/- 1,5 h w jedna strone...

Wejscie do Lalandii (aquaparku) jest platne.
Góra
 Profil Relacje PM off
lillymy lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Billund
#6 PostWysłany: 12 Cze 2015 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Dzieki, ale w samym Billund jestesmy 7-9 godzin - typowa jednodniowka, wiec braknie czasu na dojazdy do innych miast :( Ale dziekuje za porady!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#7 PostWysłany: 12 Cze 2015 20:05 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
@lillymy
Tak jak @dlugi_szmul uważam, że w poza Legolandem w Billund nie ma nic. Można się przejechać do któregoś ze wskazanych miast, przy czym ani Kolding, ani Vejle, ani Horsens... to nie są metropolie, raczej spokojne mieściny.

Z Danią jest taki problem, że mają Kopenhagę w której mieszka dużo osób, potem długo długo nic, Aarhus, w którym mieszka dużo studentów... i to w sumie tyle jeśli chodzi o "duże" miasta. Co nie znaczy, że nie ma tam co robić, ale trzeba mieć do tego worek pieniędzy i najlepiej znajomych ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
dlugi_szmul lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Billund
#8 PostWysłany: 22 Cze 2015 02:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Wróciłam z Billund. Gdyby nie Legoland, prawdopodobnie miałabym nowego zwycięzcę w kategorii najgorsza i najnudniejsza jednodniówka ever ;) NIE POLECAM zapuszczania się do "miasta", nie ma nic oprócz 3 marketów obok siebie (jak macie robić zakupy, to najlepszy ostatnio COOP, ceny zupełnie nieskandynawskie co nas zaskoczyło) i zaraz obok niego jest mini plac zabaw z huśtawkami, hipopotamami i krokodylami na których można usiąść, odpocząć. obok jest maleńki strumyk z mostkiem, to miejsce akurat całkiem ładne. koniec atrakcji Billund, choć mnie akurat podobała się duńska architektura i te maleńkie urocze domki ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#9 PostWysłany: 22 Cze 2015 23:23 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Czyli Billund zgodnie z przewidywaniami :lol:

Nie ma takiego sklepu jak "COOP" :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#10 PostWysłany: 22 Cze 2015 23:57 

ciacho_majonez napisał(a):
@lillymy
Tak jak @dlugi_szmul uważam, że w poza Legolandem w Billund nie ma nic. Można się przejechać do któregoś ze wskazanych miast, przy czym ani Kolding, ani Vejle, ani Horsens... to nie są metropolie, raczej spokojne mieściny.

Z Danią jest taki problem, że mają Kopenhagę w której mieszka dużo osób, potem długo długo nic, Aarhus, w którym mieszka dużo studentów... i to w sumie tyle jeśli chodzi o "duże" miasta. Co nie znaczy, że nie ma tam co robić, ale trzeba mieć do tego worek pieniędzy i najlepiej znajomych ;)


Tak własnie wygląda Dania :) Jest jeszcze Aalborg na północy, uważam że wart odwiedzenia. Loty z Kopenhagi kilka razy dziennie. No i Odense może. A markety ogólnie mają dobre ceny. Piwo i wołowina (czyli to czego najbardziej potrzebuje młody, męski organizm :P) tańsze niż w PL.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#11 PostWysłany: 23 Cze 2015 00:35 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 327
niebieski
lillymy napisał(a):
i zaraz obok niego jest mini plac zabaw z huśtawkami, hipopotamami i krokodylami na których można usiąść, odpocząć [...] i te maleńkie urocze domki ;)


Wyczuwam najazd cebulactwa! :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#12 PostWysłany: 23 Cze 2015 01:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
dlugi_szmul napisał(a):
Czyli Billund zgodnie z przewidywaniami :lol:

Nie ma takiego sklepu jak "COOP" :twisted:


nie mam pojęcia co to za sklep, te literki zapamiętałam z budynku supermarketu :) może i ma inną nazwę, ale miło, że zwracasz uwagę - może w takim razie mnie poprawisz? :)

@JSP wybacz, ale chyba nie rozumiem, w czym widzisz cebulactwo? :) W tym, że minęliśmy właściwie jedyne "przyjazne" miejsce w Billund, gdzie można na chwilę usiąść po przylocie i dość długiej "wędrówce" z lotniska? Nie mieliśmy czasu na to, żeby tam siedzieć - wybraliśmy się typowo do Legolandu. Chciałam jednak nadmienić, że jest takie miejsce, gdzie można w miarę spokojnie na chwilę usiąść - widziałam tam sporo dorosłych. Miejsca niestety nie ma w street view Google, musiało być stworzone całkiem niedanwo.
Napisałam o tych "atrakcjach", by nikomu raczej nie przychodziło do głowy zapuszczanie się do tego "miasteczka" - szkoda czasu, lepiej od razu wybrać się do Legolandu (na "rollercoastery" kolejka przeogromna, 30-40 minut), my zamiast duńskich widoków i widoczków z Billund skończyliśmy z czterema puszkami coca-coli z tego "Coop" ;)

@MacKoz ceny piwa zaskakująco niskie, straszono nas skandynawskimi cenami, a tu 2,5 DKK za puszkę, oczywiście nie jest to wybitny nektar dla kubków smakowych, no ale... piwo ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#13 PostWysłany: 23 Cze 2015 11:16 

@lillymy Jak najbardziej jest to piwo (w większości normalnie warzone). I jak się otworzy taką buteleczkę na dworze to nikt nic nie powie. Nawet jak jesteś na placu zabaw :P A COOP to jak najbardziej sieć marketów (z UK), pracowałem w jednym :D Żeby zakończyć OT: Billund to niestety dziura. Jest parę zabytkowych kościołów naokoło ale one z uwagi na wiadome wyznanie są skromne i wyglądają tak samo.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#14 PostWysłany: 23 Cze 2015 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Picia w plenerze tez probowalismy, ale jakos to piwo nam nie podeszlo :D

mieszkam w Anglii, wiec COOP akurat znam i moglo mi sie pomylic :D ale daje sobie reke uciac ze widzialam tam jakies COOP, ale zdecydowanie nie to angielskie ;p wg map Google jest to SuperBrugsen ;)

obok tego marketu jest budka z jedzeniem, jakis tam kawalek pizzy/burger + Cola 50-70 DKK.

z innych trickow to z drogi z lotniska przy rozwidleniu juz w samym Billund (prosta droga z lotniska, dochodzi sie do rozwidlenia pod samymi bramami Legolandu), polecam przejsc od razu w lewo, tam jest wejscie do Legolandu i blizej do miasta, mozna tez zobaczyc Hotel Legoland i siedzibe Lego :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#15 PostWysłany: 23 Cze 2015 13:40 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Anonymous napisał(a):
Żeby zakończyć OT: Billund to niestety dziura.


Pisaliśmy o tym z majonezem, tylko w nieco delikatniejszych słowach ;)

COOP to właściciel paru sieci/marek - pare rodzai Brugsena, Fakta, Kvickly.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#16 PostWysłany: 24 Cze 2015 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
z pozytywnych rzeczy w Billund to jeszcze lotnisko - darmowe pilkarzyki, "piaskownica", a raczej klockownica z klockami Lego :D i niskie ceny niektorych alkoholi - Captain Morgan 1L kosztowal nas 9 funtow.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#17 PostWysłany: 24 Lut 2016 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 102
Czy ktoś z Was rezerwował może nocleg poprzez www.legoland.dk?
Ich pakiety wychodzą według moich wyliczeń najkorzystniej w porównaniu z innymi hotelami czy stronami, ale problem jest w tym, że płatność jest tylko w DKK i nie wiem w jaki sposób można ją zmienić. Napisałem do nich maila, ale nie dość, że nie odpisali to pewnie i tak nie ma innej waluty. Niestety w moim przypadku (mBank) będzie albo podwójne przewalutowanie DKK>EUR>PLN +3% prowizji albo USD/EUR>PLN +5,7% prowizji.
Macie jakiś pomysł jak zapłacić w $ albo Euro, lub jakiej karty walutowej w jakim banku/kantorze użyć żeby wyjść na tej transakcji najlepiej? - Przepraszam, za ten objaw lenistwa, ale od czytania tabel opłat bolą mnie już nie tylko oczy :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#18 PostWysłany: 24 Lut 2016 18:17 

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 125
Ja korzystałem i na miejscu płaciłem gotówką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#19 PostWysłany: 25 Lut 2016 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 102
Ja mam tylko opcję rezerwacji płatnej z góry, więc gotówka na miejscu niestety odpada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#20 PostWysłany: 25 Lut 2016 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@IceWolf odezwij się do mnie na priv, mam kartę w dkk i mogę pomóc :D
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group