Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: okolice Dubaju
#1 PostWysłany: 02 Lis 2014 02:02 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 106
Loty: 6
Kilometry: 6 608
Witam Szanownych,

Jak w temacie, wybieram sie niebawem do Dubaju. W miare juz mam przygotowany program, wiem co zobaczyc, gdzie zjesc i gdzie sie dobrze wylegiwac na plazy. Chcialbym sie natomiast zapytac o inna sprawe.

Bedac w Dubaju bede mial jeszcze dodatkowo 4/5 dni wolnych. I tu sie nasuwa pytanie co robic ?? Po 4 dniach spedzonych w Dubaju, bede chcial gdzies pojechac, mysle o Omanie.

Mysle zeby zaczac wyprawe od Muscat-u. No ale co pozniej? na Polnoc na Poludnie? Bardzo ladne sa miejsca niestety dosc mocno oddalone od siebie, wiec na pewno nie ma szans zeby jechac samochodem tysiac km do Salalah np, gdzie jest ladnie i zielono. Co byscie polecali? jak wykorzystac czas? moze lepiej zostac w Muscacie?

Orientujecie sie moze jak wyglada sprawa z samochodem wynajetym przy przekraczaniu granic Dubaj/Oman?

Z gory wielkie dzieki za pomoc w temacie, pozdrawiam,

Dawid
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: okolice Dubaju
#2 PostWysłany: 02 Lis 2014 16:13 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Mam również podobny plan żeby przejachać do Muscat wynaętym samochodem, czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii?
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: okolice Dubaju
#3 PostWysłany: 02 Lis 2014 18:47 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 106
Loty: 6
Kilometry: 6 608
Zalezy gdzie wynajmiesz samochod. Z tego co czytalem mozna wynajc samochod np w Dubaju i jechac do Oman-u ale moze byc problem z ubezpieczeniem. Lepiej z tego powodu jest wynajac na miejscu i miec problem z glowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: okolice Dubaju
#4 PostWysłany: 02 Lis 2014 18:55 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
dawidowo1 napisał(a):
Zalezy gdzie wynajmiesz samochod. Z tego co czytalem mozna wynajc samochod np w Dubaju i jechac do Oman-u ale moze byc problem z ubezpieczeniem. Lepiej z tego powodu jest wynajac na miejscu i miec problem z glowy.


a jak przejechać "na miejsce" aby wynająć ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: okolice Dubaju
#5 PostWysłany: 02 Lis 2014 19:47 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 369
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Masz dziennie kilka autobusów na trasie Dubaj Muscat za grosze...Google pomoże znaleźć ci rozkład .Samochodem można ...ubezpieczenie ok 200 zl na 3 dni a także atrakcje na granicy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: okolice Dubaju
#6 PostWysłany: 02 Lis 2014 20:39 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
) W necie coś piszą, że BUDGET oferuje taką opcję z wjazdem do Omanu (ekstra płatne). Ktoś to weryfikował może?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: okolice Dubaju
#7 PostWysłany: 02 Lis 2014 21:30 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 369
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Tak ...właśnie ja wypożyczalem z Budget w sierpniu na DWC ( nie mają tam swojego biura ale podjeżdża pracownik ) i jechałem do Omanu na trzy dni ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: okolice Dubaju
#8 PostWysłany: 02 Lis 2014 21:47 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
O jakich atrakcjach na granicy piszesz?
Ile trwało przekroczenie granicy? A ile podróż czy były jakieś przygody po drodze?
Jak załatwiałeś wizę wystarczyło kupon na granicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: okolice Dubaju
#9 PostWysłany: 02 Lis 2014 22:33 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 68
Loty: 288
Kilometry: 529 188
Byłem miesiąc temu kilka dni w ZEA, a później 3 noce w Omanie. Samochód zarezerwowałem wcześniej w Europcar w Abu Dhabi z ubezpieczeniem na Oman. Emiraty po kilku dniach nie robią na osobach wymagających większego wrażenia, więc polecam wycieczkę do Omanu. Warto wydać kilka groszy więcej i ogarnąć samochód już w Emiratach, bo po przekroczeniu granicy od razu możesz zacząć zwiedzanie. Granica w Al Ain, później kierunek na fort w Jabrin i miasto Nizwa. Po nocy w Muscat sugeruję jechać dalej wzdłuż wybrzeża do Sur, a po drodze Wadi Shab i Wadi Tiwi. Od Sur już niedaleko do żółwi.
Przy krótkich wyjazdach, 24 godziny w Muscat są wystarczające.

-- 02 Lis 2014 21:37 --

Kultura jazdy w Omanie nie jest dramatyczna, ale sugeruję zachować absolutną czujność :)
Na granicy, generalnie sprawnie, łącznie ok. 40 minut. Przy wyjeździe z ZEA, celnik chyba wymusił po 10$ łapówki, ale nie wchodziłem w dyskusje bo zależało mi na czasie, a kwota była akceptowalna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: okolice Dubaju
#10 PostWysłany: 03 Lis 2014 17:00 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 106
Loty: 6
Kilometry: 6 608
hej,

Tak wiec tak. Sprawa wizy i dostania sie na terytorium Omanu zalatwilem w ten sposob, ze zarezerwowalem sobie wycieczke. Przejazd z Dubaju do Khasab i firma zalatwia wize. Czyli nie trzeba sie tym zajmowac bezposrednio jak i masz dowoz w miesce ktore Cie intresuje.

Dla mnie to deal bardzo dobry bo i tak chcialem jechac na Musandam z Dubaju, zobaczyc omanskie ''fiordy'' jak i poplywac sobie tam (co jest wliczone w wyczieczke). Po wycieczce podstawia mnie na lotnisku w Khasab skad biore lot do Muscatu gdzie planuje wynajac samochod.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: okolice Dubaju
#11 PostWysłany: 04 Lut 2015 15:55 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
dawidowo1 napisał(a):
Dla mnie to deal bardzo dobry bo i tak chcialem jechac na Musandam z Dubaju, zobaczyc omanskie ''fiordy'' jak i poplywac sobie tam (co jest wliczone w wyczieczke). Po wycieczce podstawia mnie na lotnisku w Khasab skad biore lot do Muscatu gdzie planuje wynajac samochod.



Opowiesz cos wiecej? Firma, cena, czas na miejscu? Wrazenia, czy warto?
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group