Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Mar 2012 18:29 

Rejestracja: 20 Kwi 2011
Posty: 4
Witam :)
W maju wybieram się na 4 noce do Bolonii. To mój drugi wyjazd do tego miasta - tym razem miało być coś innego, ale loty do Bolonii były najtańsze... ;)
Podczas ostatniego wyjazdu udało mi się zwiedzić Bolonię, Florencję, Rimini i Modenę.
Nie bardzo mam pomysł na ten wyjazd. chciałabym na jeden dzień pojechać do Wenecji. ale gdzie jeszcze....?
Może ktoś ma też pomysł na jakiś sympatyczny nocleg - najlepiej gdzieś, gdzie dojeżdża pociąg. nie wiem czy lepiej wybierać większe, turystyczne miejscowości czy może ktoś zna jakiś urokliwy cichy zakątek..?
Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki i rady!!!!!


Ostatnio edytowany przez michzak 05 Mar 2017 19:12, edytowano w sumie 2 razy
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 31 Mar 2012 20:34 

Rejestracja: 20 Kwi 2011
Posty: 4
..........i nic poza tym,,,,,,,,,,,,,,,,,,?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Kwi 2012 15:40 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Ferrara, Comacchio, delta Padu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Kwi 2012 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Rimini, Imola, San Marino...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Kwi 2012 18:03 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 303
niebieski
A j tam się wybieram w drugą stronę: Modena, Maranello, Parma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Kwi 2012 18:57 

Rejestracja: 20 Kwi 2011
Posty: 4
bardzo dziękuje :) rimini i modenę zaliczyłam ostatnio....ale ferrara, comacchio i delta padu brzmią zachęcająco :)
a czy ktoś, kto przebył tę trasę mógłby mi coś doradzić w zakresie komunikacji ? - do ferrary bez problemu włoskim pkp ;). a do comacchio i ciut dalej żeby zasmakować deltę padu - czy autobusem da radę? czy raczej trzeba by wynająć samochód....?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Kwi 2012 13:37 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 42
Loty: 47
Kilometry: 55 687
Modena i Ferrara
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Kwi 2012 14:41 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
edytkaj napisał(a):
do comacchio i ciut dalej żeby zasmakować deltę padu - czy autobusem da radę? czy raczej trzeba by wynająć samochód....?

Jeździłem wynajętym samochodem. A dalej, po Padzie to już trzeba łodzią :)
Widziałem dużo ofert wycieczek łodzią po delcie, lecz osobiście nie korzystałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Kwi 2012 14:02 

Rejestracja: 09 Lis 2011
Posty: 8
Wenecje udało Ci się zobaczyć? Podroż łatwa, tania i przyjemna, ew. Padwa, San Marino, Ravenna, Ferrara, Florencja,Piza( choć tu chyba nie ma bezpośredniego połączenia pociągami)wszystkie propozycje w.w. na zasadzie powrotu tego samego dnia;)
_________________
piszę;)http://www.mistake.com.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Maj 2012 13:16 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 303
niebieski
Ostatecznie zrobiłem prawie 1000 km nowiutkim C4 picasso z przebiegiem 12 km :) taką oto trasę po regionie Emilia Romagna:
1. Bolonia
2. Sant’Agata Bolognese - muzem Lamborghini
3. Modena + muzeum Maserati (za free, kolekcja prywatna na farmie Hombre Modena)
4. Maranello - muzeum Ferrari
5. Reggio nell'Emilia - Wybicki napisał tu Mazurka i tu ustanowiono kolory włoskiej flagi
6. Langhirano - muzeum szynki prosciuto
7. Collecchio - muzeum pomidora
8. Parma, Fidenza
10. Sorgna - muzeum parmezanu
11. Piacenza, Cremona, Mantova, Ferrara, Comacchio, Ravenna, Rimini
12. San Marino + perfumy tańsze 30-40%, alkohole też, szczególnie likiery :)

Jeszcze na koniec o 4:05 przeżyłem na lotnisku trzęsienie ziemi, które nawiedziło Włochy tej nocy, na szczęście tu trwało tylko kilka sekund, ale akurat miał lądować samolot z Egiptu i pierwsze miało się wrażenie, że on ląduje na terminalu, no ale nic się nie stało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Maj 2012 10:05 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 2
Witam,

niedługo -konkretnie w ND-wybieram się do Bolonii, czy myślicie że można jechać biorąc pod uwagę wczorajsze trzęsienie ziemi?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Maj 2012 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
dudusiek napisał(a):
Witam,

niedługo -konkretnie w ND-wybieram się do Bolonii, czy myślicie że można jechać biorąc pod uwagę wczorajsze trzęsienie ziemi?

Pozdrawiam

Zapewne nikt z osób przebywających na forum nie zajmuje sie trzesieniami ziemi, więc nie wiem czego oczekujesz? Chcesz uslyszec: jedź albo nie jedź? Przeanalizuj sutyacje, weź wszystkie za i przeciw i zdecyduj, nikt za ciebie tej decyzji nie podejmie ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Maj 2012 13:38 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 303
niebieski
Zależy gdzie się wybierasz, jak słuchasz wiadomości to cały czas mówią o Ferrarze i Modenie, czyli jakieś 40-50 km od Bolonii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Maj 2012 15:42 

Rejestracja: 22 Sie 2011
Posty: 101
Wróciłem z Bolonii wczoraj , w dniu w którym było trzęsienie byliśmy w okolicy Florencji. Jedyne co w czułem to kilka razy w nocy pare drgań. W Bolonii całkiem spokojnie żadnych oznak trzęsienia czy paniki.

Największy problem to wypożyczalnia Autoeuropa, przyjmują płatność karta Visa Inteligo ale już zabezpieczenia 1000 eu z tej karty nie akceptują. Wiec miałem duży problem. Nie oddali mi na konto zwrotu 149eu za 6 dni. Musze teraz sie kontaktować z infolinia.

Na lotnisku wypożyczyłem z Autovia auto za 265 eu za 6 dni i bez problemu wzięli zabezpieczanie z karty 1000eu z Visy Inteligo traktując ja jako kredytowa.

Sprawdźcie poziom oleju bo mi na trasie zaczął pokazywać kontrolkę oleju i następne koszty.Dostałem tez mandat za parkowanie na białych polach , chodziło o to ze stanąłem nad linia biała a nie miedzy. Po prostu nie było juz miejsca bo obok ktoś tez nie stał prawidłowo.Potem już było z górki coperto w restauracji 1.5 do 6 eu, wiec lepiej wziąć pizze na wynos.Generalnie czułem sie jak w Zakopanym. Turysta to klient na 1 raz. Noclegi rewelacja od 12-20 eu ze śniadaniem na trasie ok 1000km Bolonia, Rimini,San Marino,Sienna, Livorno, Pisa, Florencja.W sumie wyszło mnie na osobę ok1000zł całość z samolotem i jedzeniem.

Jak ktoś ma pomysł jak odzyskać kasę od Autoeuropa omijając włoska infolinie , to proszę o pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Maj 2012 18:26 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 303
niebieski
jacek1973 napisał(a):
Wróciłem z Bolonii wczoraj , w dniu w którym było trzęsienie byliśmy w okolicy Florencji. Jedyne co w czułem to kilka razy w nocy pare drgań. W Bolonii całkiem spokojnie żadnych oznak trzęsienia czy paniki.

Największy problem to wypożyczalnia Autoeuropa, przyjmują płatność karta Visa Inteligo ale już zabezpieczenia 1000 eu z tej karty nie akceptują. Wiec miałem duży problem. Nie oddali mi na konto zwrotu 149eu za 6 dni. Musze teraz sie kontaktować z infolinia.

Na lotnisku wypożyczyłem z Autovia auto za 265 eu za 6 dni i bez problemu wzięli zabezpieczanie z karty 1000eu z Visy Inteligo traktując ja jako kredytowa.

Sprawdźcie poziom oleju bo mi na trasie zaczął pokazywać kontrolkę oleju i następne koszty.Dostałem tez mandat za parkowanie na białych polach , chodziło o to ze stanąłem nad linia biała a nie miedzy. Po prostu nie było juz miejsca bo obok ktoś tez nie stał prawidłowo.Potem już było z górki coperto w restauracji 1.5 do 6 eu, wiec lepiej wziąć pizze na wynos.Generalnie czułem sie jak w Zakopanym. Turysta to klient na 1 raz. Noclegi rewelacja od 12-20 eu ze śniadaniem na trasie ok 1000km Bolonia, Rimini,San Marino,Sienna, Livorno, Pisa, Florencja.W sumie wyszło mnie na osobę ok1000zł całość z samolotem i jedzeniem.

Jak ktoś ma pomysł jak odzyskać kasę od Autoeuropa omijając włoska infolinie , to proszę o pomoc.


Jacek nie przygotowałeś się do wyjazdu :) Ja zawsze parkuję we Włoszech na niebieskich liniach i nigdy nie było problemu z ich znalezieniem, a że inni stoją na innych kolorach to znaczy, że mają na to papier za szybą, nawet jak stoją poza liniami, ale są mieszkańcami to nic im nie zrobią, reszta dostanie mandat, a i tak się ciesz, że Ci nie odholowali :)

Na inne pytania nie odpowiem, ale napisz je w innym dziale to może ktoś pomoże,, mogę tylko dodać, że ja brałem w autoeurope, dostałem Europcar i nie było żadnych problemów, ale miałem kredytówkę, choć żadnej dodatkowej blokady mi nie zrobili co mnie w sumie zdziwiło, tylko 107 euro za samochód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Maj 2012 09:41 

Rejestracja: 22 Sie 2011
Posty: 101
Niestety miałem mało czasu na przejrzenie info o parkowaniu , sugerowałem sie Hiszpania tam można stawać na białym bez płacenia.
Mieliśmy na naszej trasie przez San Marino rajd http://www.1000miglia.eu/

A tak przy okazji miałem w rece gazetke itaki Toskania 5 dni za ponad 4000zł :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Maj 2012 11:53 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
jacek1973 napisał(a):
Sprawdźcie poziom oleju bo mi na trasie zaczął pokazywać kontrolkę oleju i następne koszty.

Jakie koszty? Ty płaciłeś?
Na Teneryfie w pożyczonym aucie zaczął mi na wyświetlaczu migać napis OIL. Zadzwoniłem do ich biura, opisałem sprawę i facet mi powiedział, że jak tylko miga napis to jest to informacja, że wg przebiegu olej powinien zostać wymieniony, ale spokojnie można jechać. Natomiast gdyby świeciła się czerwona kontrolka oleju, to mam dzwonić, oni wyślą pomoc drogową i wymienią olej. Wszelkie koszty oleju, wymiany itp. ponosi wypożyczalnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Maj 2012 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
jacek1973 napisał(a):

Jak ktoś ma pomysł jak odzyskać kasę od Autoeuropa omijając włoska infolinie , to proszę o pomoc.


Ja miałem z nimi podobny problem: wypożyczając w lutym u nich samochód, wziąłem też łańcuchy na koła od nich (wtedy Toskania była pod śniegiem, a samochody w wypożyczalnie wszystkie na letnich oponach). Gdy dzień później przejeżdżając potem przez góry chciałem łańcuchy założyć, okazało się że są zupełnie porwana tak że ledwo trzymają się na oponie.

Reklamowałem sprawę na miejscu w biurze Autoeuropy, oczywiście zapewnili że nie będę płacił za wypożyczenie rozpadających się łańcuchów. Jakże się zdziwiłem po powrocie do Polski, gdy okazało się że z karty ściągnęli mi dodatkowe 30 EUR - właśnie za łańcuchy.

Do dzisiaj kasy nie dostałem, moje maile olewają i nie odpowiadają, a na infolinii zbywają - generalnie bez szans na zwrot kasy.

Dlatego odradzam wszystkim - AUTOEUROPA to ostateczność, lepiej brać auta w bardziej renomowanych sieci (Hertz, Europcar, Avis, etc.)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Maj 2012 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Czy ostatnie 4 posty dotyczą tematu "okolice bolonii-co zobaczyc"? Wszystkie posty nie na temat bedą kasowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 05 Mar 2017 18:50 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1359
srebrny
Hej,
nie chcę zakładać nowego wątku, zatem podepnę się pod istniejący.
wybieram się z rodziną 2+2 (dzieci 15 i 9 lat)na Wielkanoc do Bolonii, w sumie 6 dni (chociaż 1 i ostatni to połówki). Proszę polećcie ciekawe miejsca, do których możemy podjechać ichnimi pociągami. W sumie zależy nam też na tym, żeby nie były to mega drogie wypady. Patrzyłam na Wenecję, ale dla naszej 4 koszt w obie strony pociągiem to ok 180 zł, dodatkowo tam tramwaj wodny, wejścia=więcej niż koszty samolotu :( Może jest coś wspaniałego a bliżej=taniej? Takie must see? Tak żeby i dzieciom się podobało?
Czytałam o Comacchio ale tam nie dojeżdża chyba pociag?
I czy orientujecie się kiedy można złapać tańsze bilety na pociągi i do jakiego wieku liczy się dziecko? Czy 15 latka to dziecko czy dorosły?
dziękuję za odpowiedzi
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group