Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lut 2020 12:03 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 59
napiszę w ramach ciekawostki, bo może komuś się to przyda.

Planując wyjazd do Japonii obejrzeliśmy tonę różnych filmików na YT, czytaliśmy dziesiątki wpisów na blogach i wszędzie w zasadzie pojawia się jedna rada: jeśli się podróżuje między miastami po całej Japonii, JR Pass jest totalnym must have.

Zaskoczyło nas zatem, że na forum Lonely Planet JR Pass jest wręcz obiektem kpin i bardzo go tam nie lubią. Podobno w 90% przypadków zwyczajnie nie opłaca się go kupować i że jest on sposobem na wyciąganie kasy z turystów. Więcej można przeczytać o tym tutaj:
https://www.lonelyplanet.com/thorntree/ ... r-pass-faq

Nam wydawało się, że na nasz plan absolutnie JR Passa wymaga, ale po przeczytaniu postów na Lonely Planet zaczęłam ręcznie to zliczać. No i wyszło, że za nasze połączenia zapłacimy około 1300zł (zaokrąglając), podczas gdy JR Pass na trzy tygodnie kosztuje ok. 2150zł. Nawet gdybyśmy to poukładali inaczej, by nie kupować JS Passa na trzy, lecz na dwa tygodnie, to dwutygodniowy kosztuje 1700zł. (Dodam, że brałam również pod uwagę Shinkanseny, nie tylko lokalne pociągi najtańsze w tym liczeniu ręcznym)

Nasz plan: lądujemy w Osace. Potem:
Osaka-Kobe-Osaka
Osaka-Kioto
Kioto-Nara-Kioto
Kioto-miejscowość przy górze Fuji
Fuji-Tokio
Tokio-Nikko-Tokio
Tokio-Osaka

Zostawiam temat pod rozwagę. Mam nadzieję, że strona Hyperdia podaje prawdziwe ceny (wg ludzi na Lonely Planet tak) i że na miejscu nie okaże się, że to był duży błąd, bo wydamy 3k na dojazdy :wink:


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Lut 2020 17:12, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
#2 PostWysłany: 11 Lut 2020 12:08 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Cytuj:
jeśli się podróżuje między miastami po całej Japoni

Twój plan zahacza głównie o dość niewielki wycinek Japonii, czyli o Osakę i okolice (tutaj możecie kupić spokojnie JR Pass lokalny, do nabycia na miejscu, np. Kintetsu czy Kansai -> https://www.japan-guide.com/e/e2357.html), a większość porad dotyczy o jeździe rzeczywiście w całej Japonii, raczej o podróże typu Tokio - Kioto - Osaka - Himeji - Hiroshima - Miyajima - Kanazawa - Tokio (lub inne tego typu dojazdy, np. Takayama) - wtedy JR Pass znacznie bardziej się opłaca (sam przejazd Tokio - Kioto Shinkansenem to 600 zł, chyba że jedziecie lokalnymi pociągami), bo zwyczajnie masz do zrobienia tysiące km
Ba, jest nawet kalkulator zrobiony czy się opłaca, czy nie: https://www.japan-guide.com/railpass/
Wszystko zależy jak daleko w Japonię chcesz jeździć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Lut 2020 12:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22453
Może przeczytać dział transport?
transport,forum,1097
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Lut 2020 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Mi tez absolutnie nie oplacalo sie, mimo ze wszedzie pisza jaki to dobry deal. Zamiast jazdy pociagiem miedzy glownymi miastami, polecialam samolotem za mile i wynajelam samochod na miejscu.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Lut 2020 15:31 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 59
michzak napisał(a):
Twój plan zahacza głównie o dość niewielki wycinek Japonii, czyli o Osakę i okolice (tutaj możecie kupić spokojnie JR Pass lokalny, do nabycia na miejscu, np. Kintetsu czy Kansai -> https://www.japan-guide.com/e/e2357.html)


Czy te lokalne JR Passy można kupić na miejscu, czy trzeba zamówić do Polski z wyprzedzeniem, jak ten główny JR Pass?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Lut 2020 16:30 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
W większości możesz kupić na miejscu, chociaż niektóre opłaca się kupić jeszcze poza Japonią - np. ten Kintetsu jest po prostu tańszy (co prawda całe 200 JPY, ale zawsze to prawie 2x onigiri ;) )
Każdy Pass na tej stronie ma własną podstronę, link prowadził do listy. Tam znajdziesz wszystkie szczegóły pt. gdzie i kiedy kupić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Lut 2020 15:19 

Rejestracja: 06 Lip 2017
Posty: 7
Loty: 157
Kilometry: 419 088
yoaneska napisał(a):
(...) Hyperdia podaje prawdziwe ceny (...) :wink:


Witam,

aż odszukałem gdzie mam login do forum, bo odpowiedzieć.

Tak jak wyżej zostało już doradzone, zdecydowanie opłaca się wziąć regionalny JR pass. Niedługo lecę i sprawdzałem "w prawo i lewo" i tak jest najtaniej, szczególnie jak chce się zwiedzić OSAKĘ, KIOTO i NARA, tak jak widziałem w Twoim planie. Ja niedługo też lecę, biorę właśnie ten pass, a mam zamiar jeszcze o Wakayama z jednej strony zahaczyć a z drugiej Kinosaki Onsen. Potem do Tokyo lecę już JETem bo był tańszy niż Shinkansen ...

A wracając do sprawdzonych cen Hyperdia, prosze się upewnić czy dodało się cenę za miejscówkę, która istotnie podbija koszt przejazdu :roll:

Pozdrawiam,
JM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group