Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Sty 2014 23:10 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
W tym roku postawiłem sobie za cel uzyskać srebrny status (FT) w Miles and More. Chcę to zrobić jak najmniejszym kosztem, gdzie w sukurs przychodzi mi kolejna edycja srebrnej promocji - jak wiecie, latając tanio znacznie szybciej można wylatać 30 odcinków niż 35000 mil statusowych.

W związku z tym postanowiłem założyć wątek z lotami o dobrym stosunku ceny do:
a) ilości odcinków lotu (np. loty z wieloma przesiadkami)
b) mil (mogą być i loty w C o ile są milowo bardzo opłacalne)
w liniach nie-niskokosztowych (czyli nie tylko Star Alliance) z/do Europy, najlepiej z/do Polski lub krajów ościennych - nie wrzucamy np. opcji po USA, wszak tych jest mnóstwo na forach zbieraczy mil, od których za oceanem się roi.

Proponuję, żeby wpisy z grubsza wyglądały jak niżej:
[LINIA, PROGRAM LOJALNOŚCIOWY, SOJUSZ LOTNICZY] "Jakiś tytuł opcji"
Połączenie, np. WAW-MUC-CDG-FRA-WAW
Klasa podróży (klasa rezerwacyjna)
Ile to kosztuje
Ile odcinków
Ile mil w wybranym/wybranych programach
(gdzie to znaleźć, może być link, jak pod każdą wrzutą, ewentualnie fotka)

Przykładowy wpis:
[LO, M&M, *A] "First Minute, Krajówki"
WAW-RIX-WAW; WAW-TLL-WAW itd.
Economy (K,L)
~100-140 PLN RT
2 odcinki
2*125 mil (M&M)
(lot.com; różni pośrednicy)

Co myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 16 Sty 2014 23:45 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
Najpierw zastanów się w jakim celu potrzebujesz ten FTL? Tak naprawdę to daje on już coraz mniej przywilejów...
Jeśli chodzi Ci głównie o wstępy do lounge'ów, to taniej może wyjść karta Priority Pass (na 2 lata ca. 2500 PLN), a możesz wejść do dużo większej ilości saloników niż na FTLa w M&M, także latając low-costami.
Chyba, że chodzi o zwiększony limit bagażu, bądź (nieco) szybszą odprawę przy business counters, ale nie wiem, czy jest to warte wydania pewnej kasy, by uzyskać FTL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Sty 2014 23:52 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
Dzięki, wiadomo, że M&M to nie jest teraz świetny program lojalnościowy i to nie jest bardzo nieprzemyślana decyzja. Robię to bardziej w ramach motywacji do latania, wyższego miejsca na liście upgrade'owej (choć jak wygląda sprawa statusowych upgrade'ów w Europie wiadomo), i paru innych, dodatkowych profitów.

A niech wątek głównie polega na wrzucaniu fajnych opcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Sty 2014 00:05 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
bazx napisał(a):
Dzięki, wiadomo, że M&M to nie jest teraz świetny program lojalnościowy i to nie jest bardzo nieprzemyślana decyzja. Robię to bardziej w ramach motywacji do latania, wyższego miejsca na liście upgrade'owej (choć jak wygląda sprawa statusowych upgrade'ów w Europie wiadomo), i paru innych, dodatkowych profitów.

A niech wątek głównie polega na wrzucaniu fajnych opcji.



Nie chce Cię zniechęcać ale o upach jako FTL (do tego latający w najniższych taryfach) zapomnij. Większość linii rozdaje je wg klucza - wysoki status (od Golda w górę) PLUS wysokopłatna taryfa Y , albo też rozdaje je bez żadnej logiki - w obu przypadkach jako FTL nie jesteś w grupie preferencyjnej. Do tego zanim go uzyskasz przywileje pewnie jeszcze bardziej się zmniejszą, bo LH tnie wszystko jak leci.

FTL dawał szansę i na upy i na rożności ale w erze przed promocją 30 segmentów (czyli dobrych parę lat temu) - wtedy gdy FTL-i było relatywnie niewielu. Teraz prawie każdy w miarę często latający pax *A w naszym regionie ma FTL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Sty 2014 00:29 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Ja się chętnie do tematu przyłączę. Fakt, że w tej chwili FTL niewiele znaczy, ale czasem można go wylatać niewiele zwiększonym wysiłkiem/kosztem względem lotów i tak potrzebnych.
Przykładowo jeśli ja mieszkam w Warszawie, a pochodzę do Szczecina i średnio bywam tam co 1,5 miesiąca, to mam już na starcie 16 odcinków - a cenowo przecież to wychodzi tyle samo (albo mniej;)) niż Intercity. Do tego jakiś Kijów, Ryga, Tallin, Wiedeń czy nawet Paryż - a przecież dobre promo się trafiają non stop i wylatam kolejnych 6-10 odcinków. Więc gra się tak naprawdę rozgrywa o "coś" w granicach 4-8 brakujących odcinków.

W tej chwili mój pomysł jest taki, że najtaniej po prostu odwiedzić znajomego w Krakowie czy Poznaniu i w ten sposób wyrobić brakujące odcinki. Chyba taniej się nie da. O lotach międzykontynentalnych w ogóle nie wspominam, bo one się liczą tak naprawdę jedynie do mili statusowych i kryterium 35000, a nie odcinków. Szczególnie, że w tej chwili najniższe klasy to jest i tak koszt rzędu 2k a mile mnożone sa razy 0,25 :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Sty 2014 00:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 194
Zbanowany
Gdyby się znało, te metody na krajówki za 5 EUR, to by się 30 lotów robiło z przyjemnością. ;)
Ja w lutym mam 6 odcinków, większość z listopadowej promocji.
_________________
Zostałem zbanowany bo nie przestrzegałem regulaminu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Sty 2014 09:53 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Ale A3 wcale nie jest taki banalny do zrobienia jak się wydaje dla tych, którzy chcą latać na krajówkach i do Tallinów za grosze: 19k mil (20-1) brzmi atrakcyjnie, ale trzeba pamiętać, że jest to 19k które trzeba wylatać w relatywnie wysokopłatnych taryfach, albo mieć dobrych kilka rund long hauli w koszyku (bo za większość tańszych taryf jest 50% o ile w ogóle - dużo klas jest wyłączonych w różnych liniach *A). LOTowskie klasy promocyjne (O, U) nie dają nic, a nawet gdyby dawały to na krajówkach trzebby się bardzo dużo nalatać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Sty 2014 10:17 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
No, na A3 udało się Wam mnie namówić. Dzięki.

Tym bardziej oferty na mile mile widziane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Sty 2014 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Hmm, to już FTLa nie dają na 2 lata?

W zeszłym roku miałem kilka biletów kupionych w "Szalonej Środzie" i 2 razy dostałem od LOTu upgrade do biznesu.

Z przywilejów, poza darmową wódką w Polonezie najbardziej sobie cenię check in przy stanowiskach biznesowych i przechodzenie bez kolejki przez security. W sezonie można w ten sposób godzinę zaoszczędzić.

Czego żałuję - że nie widziałem w 2010 o tym forum :( Zamiast marnować 45000 mil wylatanych w tamtym roku na FTL to miałbym golda w Aegean... Nie powtarzaj moich błędów i czytaj co ci mądrzy ludzie tu piszą!

A co do ofert na mile, czyli tzw. MR - Mileage Run, to na zagranicznym forum podają współczynnik cpm - cents per mile czyli jaki przy danej trasie jest koszt uzyskania mili. Moglibyśmy tu coś takiego wprowadzić, czyli np.

LH: WAW-FRA-ORD-DUS-WAW 1700zł, luty 2014, 13K mil, ~13gr/m

Jak coś robić, to robić to porządnie, co Wy na to?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Sty 2014 22:57 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
[edit] Jestem za, tylko jeszcze należy się zastanowić, o jakich milach piszemy - wylatanych czy statusowych (jeśli o tych drugich, to pytanie w jakim programie lojalnościowym podajemy ilość, wiadomo że mogą się różnić).

Swoją drogą, wrzucajcie dobre terminy/ceny na SAS który rzeczywiście do zbierania w M&B A3 jest świetną opcją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Sty 2014 19:27 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 132
Loty: 158
Kilometry: 117 483
Ja proponuję szukać krajówek po błędnych cenach. Niekoniecznie jakieś darmowe rezerwację. I w zależności od trybu życia zrobić te 30 krajówek w weekendy lub przez krótki okres czasu. Ja w zeszłym roku zrobiłem FTLa za darmo przez styczeń. Myślę, że jest to ekonomiczna opcja i daję przyjemność z latania, jeśli je lubisz :)
_________________
https://my.flightmemory.com/cmmwdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Sty 2014 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
cmmwdf napisał(a):
Ja w zeszłym roku zrobiłem FTLa za darmo przez styczeń


Gratuluje, ciekawe jak to zrobiłeś za darmo. Raczej sie nie da. Nie mówiąc już o straconym czasie na latanie bez celu a o czasie przeznaczonym na szukanie błędów na krajowkach nie wspominając.

Pomysł szukania błędnych krajowek jako okazji milowo/odcinkowych uważam za absurdalny. No chyba ze brakuje jednego/dwóch.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk, proszę zatem wybaczyć literówki i inne takie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Sty 2014 21:21 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 132
Loty: 158
Kilometry: 117 483
Cena za loty krajowe przez jedne OTA z bebe była równa 0 €. Jestem osobą uczącą się i miałem wolny styczeń, więc czas ten nie uważam za stracony. Każdy robi to co lubi :) Było warto.
_________________
https://my.flightmemory.com/cmmwdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Sty 2014 21:38 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 132
Loty: 158
Kilometry: 117 483
W obecnej sytuacji może i tak. Zgadzam się. Wtedy były inne czasy i tymi sposobami nie podróżowało dużo osób. Oczywiście wszystkie bilety które zakupiłem wykorzystałem - oprócz 4, gdzie sytuacja była naprawdę losowa i po prostu nie mogłem wykorzystać tych biletów.
_________________
https://my.flightmemory.com/cmmwdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Lut 2014 20:34 

Nie zaznaczyłeś, skąd chcesz latać, więc nie podam ceny za 1 milę, ale polecam Ci latanie SAS. Najtańsza taryfa Economy SAS daje 100% mil w Aegean. Bardzo ciekawą podróż można ułożyć, szczególnie biorąc pod uwagę bardzo niskie ceny na loty do Kopenhagi z Krakowa, w której można się przesiąść na loty np.do Chin (najlepszy stosunek mil do ceny na Pekinie i Szanghaju).
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Lut 2014 21:03 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
SAS lata z Krakowa? Ja najchętniej z Warszawy, ale wszystkie okazje tutaj mile widziane, wrzuć coś jeśli rzeczywiście Chiny wychodzą najkorzystniej. I jeśli kupować w SASie, to czy da się (i jest sens) zjechać znacznie z ceny przez OTA?

Przy okazji, nie kłóćcie się o szyfrowane/bebe opcje. Niech ten wątek będzie informacyjny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Lut 2014 21:07 

Akurat oglądałem Gdańsk, ale popatrz na Skyscannerze. Lot Gdn-Cph-Pek-Cph-Gdn kosztuje na jednej ze stron rezerwacyjnych Skyscannera 2050 zł, na stronie SAS 2300+40 opłaty rezerwacyjnej. Ale lot krk-cph kosztuje od 300 zł, a gdn-cph od 550.


Ostatnio edytowany przez silvershark, 01 Lut 2014 21:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Lut 2014 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
bazx napisał(a):
I jeśli kupować w SASie, to czy da się (i jest sens) zjechać znacznie z ceny przez OTA?
Przy okazji, nie kłóćcie się o szyfrowane/bebe opcje.

Nie rób OT, to nie temat jak zbić cenę za bilet, tylko gdzie jest dobra okazja na mile w standardzie.
Jak uda ci się ją jeszcze obniżyć to tylko się cieszyć, że potrafisz.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 01 Lut 2014 21:20 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
W zasadzie to źle się wypowiedziałem i pytanie było przy okazji. Ale masz rację. I koniec OT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group