Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Sie 2016 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
cześć,

tak sobie kombinuję, czy na weekend majowy 2017 (kalendarzowo bardzo korzystny) nie wybrać się do Hiszpanii.
Na razie waham się między Walencją i Malagą.
W czasie pobytu zapewne chcielibyśmy ruszyć również poza te miasta.
Patrząc na mapę, wydaje mi się, że Malaga byłaby lepsza ze względu na ilość atrakcyjnych miejsc w zasięgu niedługich skoków samochodem, ale z przyczyn praktyczno-lotniczych, korzystniejsza jest (na obecną chwilę) Walencja.
Może ktoś poradzić, na co się ewentualnie zdecydować?
Wyjazd miałby mieć charakter krajoznawczo-kulinarny, zatem plaże nie mają znaczenia (najwyżej fotograficzne).

Z góry dziękuję, Bartek :-)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Sty 2017 20:34, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#2 PostWysłany: 24 Sie 2016 12:23 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
Jako miasto Walencja bije Malagę na głowę. Za to z Malagi dużo więcej opcji na zwiedzanie.
Ja bym zdecydowanie postawił na Andaluzję choć 5 dni to trochę mało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Sie 2016 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
dzięki za odpowiedź. W tej sytuacji, będę szedł w takim oto kierunku: im więcej dni do dyspozycji, lecimy do Malagi, a im mniej, do Walencji. Choć po głowie, po tegorocznej krótkiej wizycie w Oviedo, chodzi mi jeszcze np. Bilbao (obawiam się tylko, czy w czasie weekendu majowego nie będzie tam jeszcze zbyt chłodno...).

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Wrz 2016 14:35 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 17
Walencja to miasto street artu. Centrum jest pełne świetnych graffiti. Do tego warto się przejść po parku Turia, który okala ścisłe centrum i, w którym można spotkać leżącego Guliwera i zobaczyć robiące ogromne wrażenie pod względem architektonicznym Centrum Nauki i Sztuki.
Obowiązkowo warto przejść się po Cabanyalu..biedadzielnicy tuż przy plaży pełnej kolorowych domków. Chodzą słuchy, że będzie wyburzana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Wrz 2016 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Wintermute napisał(a):
Jako miasto Walencja bije Malagę na głowę. Za to z Malagi dużo więcej opcji na zwiedzanie.
Ja bym zdecydowanie postawił na Andaluzję choć 5 dni to trochę mało.


dobrze gada.

W samej Maladze byłem krótko, ale nawet podczas tej krótkiej wizyty nie zachwyciła [albo, powiedziałbym, potwierdziła mało pochlebne o sobie opinie]. Schludne centrum i tyle. Walencja jest ładniejsza, wspominany park Turia, do tego komplex Ciudad de Ciencias y Artes robi wrażenie.

Tak więc jeśli Malaga, to raczej objazdówka. Niby w 5 dni Gibraltar + Ronda + Nerja + Granada da się zrobić, ale to jednak 5 dni w trasie. Choć to zależy jak lubisz podróżować, bo sporo jest ludzi na f4f którzy by do tego dołożyli Cordobę, Jerez i Cadiz i spytali jeszcze czy na pół dnia warto do Almerii wyskoczyć : )

Walencja to oczywiście paella. Kawałek za Walencją, w El Saler, są pola ryżowe i pyszna ponoć paella w okolicznych knajpach. Ale nawet w paru miejscach, w centrum Walencji czy przy plaży, za 10 euro jadłem naprawdę bardzo smaczną paellę, lepszą bądź porównywalną do tego, co w Barcelonie dostaje się za 2-3 x tyle. A może to syndrom tzw smaków młodości :) Do tego orchata oraz Ademuz II, uznana jednogłośnie za przyrządzającą najlepsze na świecie bocadillos restaurację [skład komisji głosującej: ja i mój koleś]

W Andaluzji tapas i sherry [zresztą gdzie w Hiszpanii nie ma tapas]. Aha, byłem kiedyś [chyba 2012] koło 10 bądź 15 maja w Nerja i woda była bardzo zimna. Ale miejsce warte odwiedzenia nawet jeśli nie o plaże w tej wycieczce chodzi. Polecam też wypożyczenie kajaka tamże.

W sumie obie opcje fajne i z obu będziesz pewnie zadowolony. Pytanie czy wolisz posiedzieć w jednym miejscu czy raczej pojeździć.


Co do Bilbao, to możesz poczytac sobie moją relację. Bilbao jest bardzo ładne, choc w mojej opinii to bardzo mało hiszpańskie. W 5 dni myślę możnaby zobaczyć San Sebastian, Gaztelugatxe i jeszcze parę innych miejsc w okolicy też pewnie się uda. Co do pogody to tam pada bardzo często, więc poza wakacjami trudno pewnie trafić jakiś 100% moment. Choć ja byłem tam 3 dni w marcu i akurat było słonczenie i, jak na marzec, ciepło.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 03 Wrz 2016 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Dziękuję za kolejny pomocny wpis. Na razie jeszcze się nie zdecydowaliśmy (do weekendu majowego 2017 jest jeszcze trochę czasu), ale Walencja na razie przoduje...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Wrz 2016 15:48 

Tyle, że np. Ryanair wrzucił już bezpośrednie loty z Wrocławia do Malagi, z Modlina do Malagi, Alicante i Walencii, a jakoś tam się trzeba dostać i data oblegana

Ja wybrałbym Malagę z wynajęciem po taniości samochodu: Malaga, Sevilla, Camino del Rey, Gibraltar itd.(sporo tematów co robić i gdzie jechać tu znajdziesz), a jak się uprzeć czy się chce to i Portugalia na "wyciągnięcie ręki" takie Faro 400 km (z Sevilli 200km)
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Wrz 2016 16:27 

Rejestracja: 06 Mar 2016
Posty: 45
Loty: 23
Kilometry: 29 455
A może Madryt? 3 dni na miasto, 1 na Escorial, 1 na Toledo? Z tych dwóch Walencję mogę polecić na góra 2-3 dni, jeśli nie chce się plażować. Z Malagi macie w zasięgu Sewillę, Kordowę, Granadę, Gibraltar, a więc jak szukacie ciekawych i różnorodnych miejsc, to zdecydowanie lepsza opcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Wrz 2016 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
O, i pojawili się legendarni flajowi planiści. Aż dziw że jeszcze nikt nie zaproponował żeby z tej Malagi podjechać po prostu do Walencji. I wtedy mamy dwie pieczenie przy jednym ogniu.

Pozdrowienia z Poble Nou del Delta
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Wrz 2016 00:49 

rw30 napisał(a):
....flajowi planiści


Z tego co pamiętam proszono cię, byś starał się pisać po przeczytaniu krótkiego tekstu ze zrozumieniem i co najważniejsze po polsku

Jak ktoś czyta zez rozumieniem, jak ktoś bardzo chce to i "jak się uprzeć" o Portugalię zaczepi w ciągu tych 5 dni, z tego też wynikają dogodne warunki wypożyczalni samochodów z darmowym wyjazdem do Gibraltaru i Portugalii

Ponownie zachęcam: "Ja wybrałbym Malagę z wynajęciem po taniości samochodu: Malaga, Sevilla, Camino del Rey, Gibraltar itd.(sporo tematów co robić i gdzie jechać tu znajdziesz)", dogodniejsze szanse znalezienia tanich bezpośrednich lotów też są tu ważnym argumentem
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Paź 2016 20:13 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 23
byliśmy w Walencji 1,5 dnia, niemal wszystko co ważniejsze to widzieliśmy z wyjątkiem Oceanarium. Zwiedzaliśmy Operę(polecam), stare miasto, port, park w korycie rzeki, cały zespół budynków Calatrava i plażę. Wg mojej oceny 3 dni byłoby optymalnie.
Pozostają jeszcze okolice Walencji.
Droga do Alicante własnym autem to ok. 1 h 45 min jadąc przepisowo.
Fajną miejscówkę do jedzenia odkryliśmy- Neco Buffet Mediterráneo, 10€ za osobę i jesz ile chcesz. Wybór duży- od zupy, aż po deser, dodatkowo płatne napoje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Paź 2016 08:17 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
A po co miałby jechać z Walencji do Alicante??
To miasto jest brzydsze od przywołanej tu Malagi i w zasadzie nie ma nic do zaproponowania poza sezonem plażowym.
Myślę że po wizycie w Walencji można by doznać szoku estetycznego.
To mniej więcej tak jakby wysyłać kogoś z Krakowa do Sosnowca...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 24 Sty 2017 17:45 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
i jak tropikey co wybraliście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Sty 2017 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Kraków :D

Z klimatów hiszpańskich w lipcu będzie Teneryfa, a ten rejon Hiszpanii musi jeszcze poczekać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group