Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kupno roweru.
#1 PostWysłany: 12 Cze 2014 08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2190
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Hej,
Zainspirowany linkiem użytkownika indy prenumerata-miesiecznika-podroze,18,42886#p402234 zacząłem interesować się stroną MutliBenefit, do której mam dostęp.
Przeglądając znalazłem, jak mi się wydaje, nienajgorszą ofertę na kupno rowerów. Porównałem jeden z modeli na ceneo i wychodzi niby około 400zł mniej. Od razu przyznaje nie znam się na rowerach, ale mam pewność, że wielu znawców i zapaleńców tutaj znajdę:)
Dlatego też chciałem zapytać o opinię, czy niżej wymienione modele są czegoś warte. Wiem, że są to rowery typowo miejskie, ale właśnie takie chce kupić, więc proszę o nie przytaczanie faktów wyższości rowerów mtb/górskich nad innymi:D Górala nie chcę :)
Dostępne modele to:

rower Romet Rambler 5.0 26 - 2014

przeznaczenie: rekreacja
rozmiar: 18'', 20'', 21''
kolor: czarno-grafitowy

rower Merida Freeway 9200 28 - 2014

przeznaczenie: miasto
18'', 20'', 22''
kolor: czarny

rower Kross Lea F2 26 - 2014

przeznaczenie: miasto
17'', 19''
kolor: srebrno-różowy

rower Raleigh Dover 28 - 2014

przeznaczenie: miasto
kolor do wyboru: biały i kremowy


Pomożecie?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#2 PostWysłany: 12 Cze 2014 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Przede wszsytkim, nie wszystkie rowery które wymieniłeś są miejskie. Widzę 2 mtb (w tym jeden różowy :D), trekking i miejski.
Najpierw musisz być pewien co chcesz kupić, gdzie będziesz jeździć.

Rowery mają osprzęt raczej z niższej półki, ale zdecydowanie lepszy niż "marketowy". Osobiście bym nie kupił. Jednak radziłbym Ci wybrać się do sklepu, dopasować rower który będzie spełniał Twoje oczekiwania, dopasować rozmiar ramy etc. Sklepy dają czasem upusty, warto też zapolować na rowery z rocznika 2013, które są średnio 10/15% tańsze.

Ps. nigdy nie widziałem faceta na typowo miejskim rowerze :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#3 PostWysłany: 12 Cze 2014 09:20 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 112
adriano84 napisał(a):
Ps. nigdy nie widziałem faceta na typowo miejskim rowerze :)


chyba nie wychodzisz z domu :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
virtus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#4 PostWysłany: 12 Cze 2014 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
adriano84 napisał(a):
Ps. nigdy nie widziałem faceta na typowo miejskim rowerze :)

to nie chcemy wiedzieć gdzie mieszkasz ;)

mam: szosówkę, mtb, miejski (koła 28"), a jeszcze nie dawno "zjazdówkę" ;)
najczęściej wybieram miejski - jest najwygodniejszy

aaa trekkingowy by się jeszcze przydał :mrgreen:
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#5 PostWysłany: 12 Cze 2014 09:51 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Rowery mają bardzo różne geometrie ramy, na jednym będzie ci wygodnie, na innym już niekoniecznie. Ja bym zaczął od fizycznego przymierzenia się do roweru w jakimkolwiek sklepie rowerowym, a dopiero później szukania go w lepszej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#6 PostWysłany: 12 Cze 2014 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
rysiekkk napisał(a):
adriano84 napisał(a):
Ps. nigdy nie widziałem faceta na typowo miejskim rowerze :)

to nie chcemy wiedzieć gdzie mieszkasz ;)


Myślę że to nie kwestia zamieszkania, tylko obiektów na jakie zwracam uwagę :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#7 PostWysłany: 12 Cze 2014 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
też ostatnio się rozglądałem za tym co kupić, wybór padł na Kands maestro 2014 :D Na forach polecany w swojej kategorii cenowej ;)
http://allegro.pl/2014-wypasiony-pogrom ... 10112.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#8 PostWysłany: 12 Cze 2014 11:31 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6157
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Ja natomiast ostatnio skusiłem się na promocje Decathlonu i zakupiłem
B'TWIN ROCKRIDER 340

http://www.decathlon.pl/rower-gorski-ro ... 31773.html

Jeżdżę głównie alejkami w parku i po ulicy.
Wszystko cacy, na moje potrzeby w sam raz.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#9 PostWysłany: 12 Cze 2014 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
a możecie polecić jakiś rower do jazdy z przewagą po leśnych drogach, trochę po mieście, parkach, drogi utwardzone, ma być wygodny
ten kands co linkuje @wntl wygląda rozsądnie, ale jednak musiałby mieć bagażnik, błotniki i inne duperele

może jacyś maniacy rowerowi podpowiedzą na co zwrócić szczególną uwagę

edit
na stronie kandsa znalazłem taki wynalazek KANDS ELITE PRO MEN ALIVIO, możecie doradzić czy to dobry jednoślad
http://rowerykands.pl/rowery/47-kands-e ... livio.html
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#10 PostWysłany: 12 Cze 2014 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Wg mnie dobry sklep to podstawa. Sam 3 lata temu miałem taki dylemat. Nie wiem, skąd jesteś, ale jeśli z okolic Poznania to najlepszy sklep w promieniu 100km znajduje się w Suchym Lesie - nazywa się 2koła. Pewnie w innych miastach tez są dobre sklepy, ale poza wyborem zwracam szczególna uwagę na obsługę, nawet najlepsze ceny i duży wybór nie są gwarantem dobrego zakupu, jeśli nie będzie tam nikogo kto dobrze doradzi, nie kierując się tylko zyskiem, a zadowoleniem klienta.

Wybór roweru zajął mi grubo ponad dwie godziny, najpierw ponad godzinkę rozmawiałem ze sprzedawcą o tym po co mi rower, gdzie, kiedy i jak daleko będę jeździł. Dopiero potem zaczęliśmy oglądać konkretne modele, przymierzanie się, przejażdżki wokół sklepu.

Ostatecznie wybrałem model Kellys Exquisite. Było to 3 lata temu, więc w sumie nie ma co się sugerować modelem ;) Rower kupowałem na przełomie września/października, czyli w zasadzie po sezonie. Katalogowo kosztował on 2800zł, a zapłaciłem za niego 1950zł. Dodatkowo udało mi się wynegocjować gratisy o wartości 15% roweru, czyli do wykorzystania miałem około 300zł. Starczyło na oświetlenie, licznik, torebkę pod siodłową, zapasowe dętki itp. i to nie najgorszej jakości.

Z założenia jestem gadżeciarzem i wtedy bardzo podniecałem się hamulcami hydraulicznymi, do których miałbym dopłacić 500-600zł i byłem w stanie to zrobić. Na szczęście sprzedawca wybił mi to z głowy i jeśli ktoś ma podobny dylemat to również wybijam innym. Normalne hamulce są równie dobre, a do tego bezobsługowe, a w hydraulicznych trzeba się bawić praktycznie co rok w wymianę płynu itp.

Podsumowując - nie warto kupować roweru przez Internet, w sklepach stacjonarnych też można negocjować ceny, gratisy (które i tak zawsze trzeba by dokupić). Nic tak nie ułatwia wyboru jak przejażdżka na rowerze - czego niestety Internet nie da.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#11 PostWysłany: 12 Cze 2014 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 739
niebieski
Moim zdaniem warto poszukać nieco informacji w internecie o rowerach, by mieć jakieś pojęcie jak są skonstruowane, jakie mają parametry i predyspozycje. A potem najlepiej rzeczywiście udać się do sklepu stacjonarnego, aby wybrane wcześniej rowery przetestować, a to zazwyczaj jest możliwe w sklepach. No i krótka przejażdżka nie równa się kupno.
Gdy cena oscyluje w granicach 3 tys. to warto rozejrzeć się za nim w internecie. Sprzedawcy często oferują darmową wysyłkę przy zakupie powyżej jakieś kwoty. A szukając w podobnym przedziale cenowym, o którym wspomniałem, bardzo ciężko znaleźć coś tańszego w sklepie stacjonarnym (ewentualnie - znajdującym się w miejscowości, w której mieszkamy).

Moim zdaniem najważniejsze cechy, wg których można określić preferowany rower to jego przeznaczenie, czas jaki mamy spędzić na rowerze, no i cena, na jaką możemy sobie pozwolić.

Przy kupnie zaś warto sprawdzić w internecie jaka wielkość ramy pasuje do naszego wzrostu, bo niestety często sprzedawcy w sklepach nie potrafią tego doradzić, a człowiek który ma np. 160 cm spokojnie wsiądzie i na rower z ramą 22".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#12 PostWysłany: 13 Cze 2014 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
z tych 4 z pierwszego postu to ja bym rozważał 1. albo 2.
3. ma jakiś niszowy osprzęt a 4. z 3 biegami na nic po za miastem się nie zda.

ja swój rower kupiłem na przełomie 2010/11. tak jak wspomniano, najlepiej kupować rower po sezonie (i tak właśnie zrobiłem) + warto wykorzystać okresowe obniżki (ja sobie sprawiłem prezent pod choinkę :mrgreen: ). dzięki temu uzyskałem cenę 580 euro z wysyłką gratis, zamiast 850+wysyłka.

jak zaważyłeś, kupiłem rower przez internet, a dokładnie na chainreactioncycles. nie polecam tej formy zakupu, szczególnie jeśli masz wątpliwości. lepiej dopłacić i iść "normalnie" do sklepu niż potem się zastanawiać ile może kosztować zwrot zakupu itp itd (ja na szczęście nie miałem takiego problemu). w/w sklep uważam za dobry ale teraz prawie w ogóle nie mają oni w ofercie rowerów marki cube, które chciałbym polecić.
ja wiem, że ktoś może powiedzieć, że płacić się za markę ale nie żałuję ani grosza wydanego na ten rower i w przyszłości na pewno będę przeglądał ofertę tej firmy. rower jest optymalnie skonfigurowany i ciężko jest się do czegoś przyczepić (szczegóły: http://www.thebikelist.co.uk/cube/nature-2010). 3 i pół roku, ponad 13tys kilometrów i póki co wymieniłem suport, opony i chyba ze dwie pary klocków hamulcowych.

w ogóle nie wiem do czego Ci ten rower będzie potrzebny. tylko do jazdy po mieście? jeśli tak to np tutaj masz coś za co ja dałbym się pokroić (http://allegro.pl/rower-skladak-wigry-3 ... 59685.html) i to nie żart! parę lat temu takim jeździłem i twierdze, że nie ma nic lepszego niż stare, dobre wigry 3. mierze 185cm wzrostu wiec musiałem uważać żeby w kierownice kolanami nie stukać ale to jedyny, mało-znaczący mankament który teraz przychodzi mi do głowy. ogromnym plusem było to, że nikt go nawet nie usiłował ukraść. zostawiałem go przypiętego najprostszym zamkiem. komfort, zwinność....ehh, na próżno tego szukać gdzieś indziej!

w ogóle masz już jakiś rower? wiesz co tracisz nie przemierzając globu na dwóch kółkach? :) typowy miejski rower jest dobry ale tylko do miasta a co jeśli któregoś dnia zamarzy Ci się dłuższa podróż?

wg mnie optymalnym rozwiązaniem jest kupno takiego roweru jaki ja mam. taki ni to góral (bo kola 28 cali), ni turystyczny (bo inna, bardziej pochylona pozycja), taki rower, który może zostać przystosowanym do każdego typu jazdy. zmienić opony, dołożyć bagażnik i nawet błotniki to nie problem.

jeszcze żeby bardziej namotać Ci w głowie ( 8-) ) dodam, że kiedyś miałem dość prosty polski rower(z arkusa) i też dawał rade. był to góral ale wstawiłem mu slicki i pięknie sunął po asfalcie.

i jeszcze się muszę odnieść do wypowiedzi szymonpoznan1 o hamulcach hydraulicznych. nie wiem czy chodzi o v-break'i czy o tarczowe ale ja u siebie mam największy badziew na świecie (wg tego co przeczytałem na forach rowerowych) i jak dotąd tylko raz musiałem coś przy nich robić (tzn uzupełniać olej) i akurat to było dość szybko po zakupie co mnie bardzo zdziwiło. od tamtej pory nic im nie dolega. do miasta - OK, v-breaki wystarcza ale na dłuższe przejażdżki hydrauliczne tarcze sprawują się idealnie.

jak coś będę mógł z wielką chęcią doradzę :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#13 PostWysłany: 27 Lip 2015 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
Jak wczoraj pisałem (nie zauważając tego tematu ;) ) szukam rowerów dla siebie i dla żony...
Nie mam na ten temat większego pojęcia, w tej chwili w zasadzie nie mamy swoich rowerów...
Rowery mają służyć rekreacji weekendowej, nie tylko miejskiej, ale też nieekstremalnej. ;)
Biorąc pod uwagę to co napisaliście wyżej wiem, że po prostu muszę znaleźć dobry sklep gdzie pomogą nam dobrać dobre rowery, więc mam dwa pytania:
- czy polecicie jakiś sklep rowerowy we Wrocławiu?
- czy polecicie jakąś konkretną, sprawdzoną markę, w ramach której powinienem szukać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#14 PostWysłany: 27 Lip 2015 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
a byleś już w jakimś sklepie rowerowym we wrocku?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#15 PostWysłany: 27 Lip 2015 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
nie, jeszcze nie... nie mam pojęcia, który jest "dobry"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#16 PostWysłany: 27 Lip 2015 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
wiesz, zawsze możesz pójść i nic nie kupić, pooglądać tylko :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#17 PostWysłany: 27 Lip 2015 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
no tak też zrobię jeśli nikt mi nic nie poleci ;)
wczoraj zapadał decyzja, że kupujemy rowery więc się zabieram dopiero do tematu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#18 PostWysłany: 27 Lip 2015 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
allegro po przeglądaj, też pewnie są sklepy z wrocka
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#19 PostWysłany: 27 Lip 2015 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
jak chcesz tanio to poszukaj w swojej okolicy na tablicy
za 1,5 juz cos ciekawego wyjmiesz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#20 PostWysłany: 27 Lip 2015 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 258
srebrny
Do 2 tys. najrozsądniejszym wyborem jest Unibike. W większości przypadków mają najlepszy osprzęt (do ok. 2 tys), najlepszy stosunek ceny do jakości. W tamtym roku wybraliśmy dla żony Crossfire LDS i jest z niego bardzo zadowolona.
_________________
Czyżbym jednak nie miał omamów?
https://warszawa.naszemiasto.pl/narkotykowe-centrum-warszawy-brzeskiej-boi-sie-nawet/ar/c11-9505435
https://wiadomosci.wp.pl/warszawa/sam-po-nocach-sie-tam-nie-szlajam-prezydent-warszawy-o-brzeskiej-6963352260762368a?amp=1


Ostatnio edytowany przez Krzysztof., 27 Lip 2015 12:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group