Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 26 Maj 2018 19:11 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Na statku roweru nie potrzebujesz, a w porcie mozna rowery wynająć.

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 27 Maj 2018 11:51 

Rejestracja: 10 Maj 2017
Posty: 4
Loty: 1
Kilometry: 6 367
pasta napisał(a):
Byłem na 8 rejsach - Europa Południowa, Północna, a za miesiąc lecę na rejs najnowszym statkiem MSC Seaside po Karaibach (z Miami).
Jakby ktoś miał jakieś pytania to chętnie odpowiem.
Ja bardzo lubię taką formę wypoczynku - ale naprawdę jest ważne, by być na dobrym statku.

Jestem w 7 niebie wreszcie znalazłem post dotyczący MSC Seaside. Za3 tygodnie płyniemy z Miami na Karaiby i jestem bardzo ciekaw Twoich wrażeń. Chętnie więcej info na priv :)
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 28 Maj 2018 21:41 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Zofia_Piwko napisał(a):
Byłam na rejsie z mężem, raz po morzu śródziemnym, fajna forma spędzania wakacji ale naszym marzeniem byłoby zabranie ze sobą na statek rowerów...
Czy wiecie może, czy któraś linia to oferuje ??
To byłaby petarda !!


Na MSC Seaside są rowery i w każdym porcie można na nich jeździć ale chyba tylko w ramach zorganizowanych wycieczek.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 28 Maj 2018 21:42 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Ogrodmd napisał(a):
pasta napisał(a):
Byłem na 8 rejsach - Europa Południowa, Północna, a za miesiąc lecę na rejs najnowszym statkiem MSC Seaside po Karaibach (z Miami).
Jakby ktoś miał jakieś pytania to chętnie odpowiem.
Ja bardzo lubię taką formę wypoczynku - ale naprawdę jest ważne, by być na dobrym statku.

Jestem w 7 niebie wreszcie znalazłem post dotyczący MSC Seaside. Za3 tygodnie płyniemy z Miami na Karaiby i jestem bardzo ciekaw Twoich wrażeń. Chętnie więcej info na priv :)


To pytaj tu albo ma priv :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 18 Lip 2018 22:16 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 28
brzemia napisał(a):
Na statku roweru nie potrzebujesz, a w porcie mozna rowery wynająć.

Wysłane z taptaka.



No jasne, że płynąc w nocy nie będę pedałować po piętrach :)
Jak płynęliśmy zimą, nie zauważyłam żadnej wypożyczalni rowerów tym bardziej w porcie ?
Planując kolejny rejs na pewno się za tym rozejrzę.
Szkoda, że nie jest to normą, wsytarczy spojrzeć na popularność rowerowego potopu jaki oferuje Stena, na pewno możliwość zabrania roweru cieszyłaby się popularnością no ale wtedy może mniej osób by wykupiło wycieczki autokarowe ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 21 Cze 2023 15:02 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Czy ktoś korzystał z oferty tanierejsowanie na Karaibach (z przelotem)?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY


Ostatnio edytowany przez Fafikdog, 21 Cze 2023 15:40, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 21 Cze 2023 15:05 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Chodzi ci o pośrednika? Bo chyba nie mają swoich statków na karaibach?

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 21 Cze 2023 15:41 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
https://tanierejsowanie.pl/
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 21 Cze 2023 15:52 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Pośrednik jak wielu innych
Jesli ci pasuje. Masz fajny kontakt i cena ok to brac.
Oni tylko w twoim imieniu zamawiają kajutę na statku.
Jesli interesuje ciebie rejs z polskim pilotem i przewodnikiem to warto brac polskiego posrednika

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 21 Cze 2023 16:49 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Cześć,

Tak jak powyżej - pośrednik.
Korzystałem z jego usług ok 5 lat temu zamawiając mój pierwszy rejs - Karaibskie ABC
Byłem zielony w temacie, doradzili/ponaciągali mnie trochę na kabinę z oknem i pakiet all ;)
Do tej pory wysyłają mi życzenia urodzinowe i czasami jakieś "zniżki"

Resumując - mogę ich polecić

Generalnie szukaj u wielu pośredników i wybierz tam gdzie wyjdzie Ci najtaniej

pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 21 Cze 2023 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Ja z nimi rezerwowalem swój poprzedni rejs i obsługa była bardzo dobra. Na nic mnie nie naciągali a wręcz odradzili pośrednią kajutę z oknem. Mogę polecić z czystym sumieniem jeśli cena jest ta sama niż na innych zagranicznych stronach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 17 Sie 2023 09:36 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 109
Wielu z tu piszących wspomina swoje rejsy po Karaibach. W jaki sposób ogarniacie przelot z Polski do Miami? Najpierw polujecie na tani przelot? Jaki procent całkowitego kosztu takiego wyjazdu na tydzień na rejs po Karaibach uważacie za uzasadniony do wydania na sam przelot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 17 Sie 2023 10:44 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
A dlaczego Miami ?
Na statek możesz "wskoczyć" praktycznie na każdej z wysepek.
Poszukaj tanich lotów w ten zakątek a potem dobierz sobie pasujący rejs.
U mnie akurat było to słynne "el buritto deal" loty do Panamy z Amsterdamu za cos ok 800 zł w obie strony.
Tygodniowy rejs Panama-Kolumbia-Aruba-Bonaire-Curacao-Panama kosztował mnie ok 3,5 tys zł za osobę z formułą all (bez neta)

pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off
Miguelito lubi ten post.
Miguelito uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 17 Sie 2023 11:39 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
@Miguelito

jak wspomniał przedmówca warto rozważyć inne porty startowe. Przejrzyj dokładnie wyszukiwarki i strony linii, bo nie we wszystkie rejony Karaibów docierają z Miami. Jak chcesz odwiedzić więcej małych wysp na południowym wschodzie i np ABC to lepiej zaczynać z Dominikany/Gwadelupy i tych okolic. Jak wolisz zachód z zahaczeniem o Meksyk to może być Miami. Podobnie jak Bahamy startują z Florydy.

Wybierz sobie kilka kierunków z różnych portów i wtedy poluj na loty. Ceny rejsów są +- stałe a przynajmniej mniej zmienne niż lotów.

Co do tego ile % wartości rejsu przeznaczyć na lot? Hmm wydaje mi się, że najważniejsze jest jak długi ma być rejs. Mam odniesienie do Karaibów na 2 tygodnie, bo loty czarterem organizowane np. przez AIDA to było ok 40-50% ceny rejsu (o nas różnicę robiło dziecko, bo rejs gratis ale za lot płaciło). Z perspektywy czasu uważam, że dałoby się znacznie taniej polecieć, ale do tego dochodziła kwestia zapasu czasu na ewentualne opóźnienie, a co za tym idzie noclegi na miejscu. Jeszcze kwestia braku możliwości wydłużenia urlopu ponad te 2 tygodnie. Czarter dawał wygodę, że wysiadaliśmy z samolotu i prosto do busika na statek. Nawet nie było kontroli paszportowej i odbioru bagażu. Sam dojechał na statek.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Miguelito uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 17 Sie 2023 13:00 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Przy wsiadaniu na wyspach polecam przeliczyć koszty dojazdu, na Dominikanie startują z La Romana, a taxi z najbliższego lotniska SDQ kosztuje niemało :/ a komunikacji publicznej brak
Ktoś ogarniał taki dojazd do tego portu? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 17 Sie 2023 13:19 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Na pewno jest lotniska obok samego La Romana, ale nie wiem czy poza czarterami coś tam dolatuje. Kurcze, nie pamiętam teraz kwoty, ale w porcie był cennik taxi i minibusów na lotnisko SDQ. My płaciliśmy 50 $/pax do Santo Domingo, ale to była wycieczka 5-6h do miasta i powrót do portu. Byliśmy tylko w trójkę, w dużym busiku więc pewnie cena do zbicia.

Wydaje mi się, że któraś linia rejsowa startuje też z Santo Domingo?
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 17 Sie 2023 13:22 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Nie wiem dlaczego sugerujecie start w innym miejscu niż USA. Przecież wszystko sugeruje żeby właśnie zaczynać z Florydy, szczególnie jeśli to pierwszy rejs poza Europą.
Dolot do Miami jest w miarę tani i osiągalny z Europy nawet bezpośrednio z PL. Jesli ktoś szuka tanio to z Berlina lub Frankfurtu z przesiadka np. w Atlancie.
Z samego Miami jest ogromny wybór rejsów i ceny są niskie. Nawet hotele są nastawione na rejsy i np oferują bezpłatny transfer na statek.

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 17 Sie 2023 13:35 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
W sumie to trochę racja :) Niepotrzebnie komplikujemy proste sprawy. Ale wiesz jak to jest - sama przyjemność szukania, a czym więcej opcji tym więcej szukania :)
Człowiek czasami nie pomyśli, że nie każdy tak ma
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 17 Sie 2023 14:16 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
bruce09lili napisał(a):
Na pewno jest lotniska obok samego La Romana, ale nie wiem czy poza czarterami coś tam dolatuje. Kurcze, nie pamiętam teraz kwoty, ale w porcie był cennik taxi i minibusów na lotnisko SDQ. My płaciliśmy 50 $/pax do Santo Domingo, ale to była wycieczka 5-6h do miasta i powrót do portu. Byliśmy tylko w trójkę, w dużym busiku więc pewnie cena do zbicia.

Wydaje mi się, że któraś linia rejsowa startuje też z Santo Domingo?

Patrzyłem na LRM, ale tam są głównie loty do Wenezueli na MD88 jeszcze :D na SDQ lata akurat całkiem sporo linii z USA, na pewno AA i Delta (bo te analizowałem, ale pewnie i UA wpada).
Wstępnie z tego co widzę trzeba liczyć $120 w jedną stronę za transfer taxi. Wrzucam te info bo może i z Dominikany wyjdzie taniej rejs, ale sam koszt transportu może mocno ubić okazyjność (a przy składaniu na własną rękę nieprzylatywanie dzień wcześniej przynajmniej to imo głupota)
Góra
 Profil Relacje PM off
bruce09lili lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 17 Sie 2023 15:24 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
michzak napisał(a):
Przy wsiadaniu na wyspach polecam przeliczyć koszty dojazdu, na Dominikanie startują z La Romana, a taxi z najbliższego lotniska SDQ kosztuje niemało :/ a komunikacji publicznej brak
Ktoś ogarniał taki dojazd do tego portu? :D


Poniżej fotka standardowych cen taksówek z portu w La Romana z listopada 2019. Lotnisko Santo Domingo teoretycznie kosztowało 100 USD/kurs z 5-oma pasażerami. Negocjacje jak najbardziej wchodziły w rachubę. Pytanie jak jest teraz...

Załącznik:
la_romana.jpg
la_romana.jpg [ 499.78 KiB | Obejrzany 1408 razy ]


A co do miejsca zaczynania rejsu to zgadzam się z @brzemia - najłatwiejszy i cenowo najsensowniejszy dolot jest zwykle na Florydę - do Miami lub Fort Lauderdale. Oba lotniska położone są blisko siebie z łatwą możliwością transferu i w pobliżu kilku portów, w których rozpoczynają się rejsy.

Na Karaibach poza Florydą niektóre linie zaczynają rejsy na Gwadelupie, Martynice i właśnie w La Romanie lub Santo Domingo na Dominikanie. Operatorzy brytyjscy czasem na Barbados. Do tego pewnie dochodzą rzadsze wyjątki. Warto pamiętać, że większość portów na karaibskich wysepkach nie ma żadnej infrastruktury, żeby obsłużyć wejście na statek iluś tysięcy ludzi. Nie wspomnę, że w wielu z nich nie ma nawet namiastki porządnego terminala. Zwykle kawałek nabrzeża plus jakiś budynek z zapleczem handlowym, toaletami itp. Czym innym jest pełny boarding z załadunkiem/rozładunkiem bagaży a czym innym zwykłe zejście na stopie na ląd, gdzie zwykle schodzisz ze statku po trapie i idziesz w teren - nie potrzebujesz do tego żadnego terminala.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group