Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat służy dyskusji na temat możliwości i procedur związanych z odwoływaniem rezerwacji z powodu koronawirusa
O aktualnej sytuacji przeczytać można w tym wątku: koronawirus-epidemia-aktualna-sytuacja,135,148421
O tym jak wrócić do Polski w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do naszego kraju - w tym wątku powrot-do-polski,0,150044

A w tym podyskutować na wszelkie inne tematy (w tym "lecieć czy nie lecieć, jak myślicie?" oraz "a po co odwoływać?"): koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Państwa ograniczające dostęp na terytorium kraju wz. z koronawirusem:
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 28 Lut 2020 01:03 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Wlasnie przebookowalem swoja Lufthanse, mialem jutro leciec do Mediolanu. Zmiana rezerwacji za darmo, nowy termin musial byc do konca kwietnia. Nowe loty w lepszej taryfie, wpadnie wiecej mil.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#402 PostWysłany: 28 Lut 2020 08:11 

Rejestracja: 22 Lis 2015
Posty: 56
Loty: 234
Kilometry: 438 727
BudgetAir / AirChina

Zrezygnowałem z lotu 26.01 po około tygodniu dostałem info od BudgetAir, że należy mi się zwrot ale... potrwa on do 6 miesięcy ze względu na dużą ilość wniosków dotyczących rezygnacji w Airchina. Pół roku czekać na kasę??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#403 PostWysłany: 28 Lut 2020 08:33 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Teraz to już nie od nich zależy, tylko od Air China jak szybko zwrócą pieniądze. A żebyś nie pisał co tydzień gdzie kasa, to dali pół roku, bo w pół roku na pewno się uwiną
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#404 PostWysłany: 28 Lut 2020 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 200
Loty: 133
Kilometry: 444 664
niebieski
czy jak bilety kupiło się przez pośrednika to nie ma możliwości anulowania biletów bezpośrednio na stronie Air Chiny?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#405 PostWysłany: 28 Lut 2020 10:01 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie, ponieważ jedynie pośrednik ma pełen dostęp do Twojej rezerwacji i zmian w nich
Góra
 Profil Relacje PM off
Olencjaaa uważa post za pomocny.
 
      
#406 PostWysłany: 28 Lut 2020 10:38 

Rejestracja: 03 Mar 2016
Posty: 9
Może komuś pomoże - Qatar, bilet do Tajlandii kupowany bezpośrednio przez ich stronę.
Zrezygnowałam - bilet kosztował ok. 1945 zł, z tego ticket fare ok. 640 zł, reszta podatki i inne opłaty. Na infolinii dostałam info, że koszt anulacji biletu to ok. 500 USD, po przeliczeniu na dzień, kiedy dzwoniłam, kara wynosiła lekko ponad 1800 zł. Poinformowano mnie jednak, że karę mogą potrącić jedynie z ceny biletu, podatków i opłat tknąć nie mogą. Co za tym idzie, ok. 1300 zł zwrotu otrzymam, przepadnie jedynie ok. 640 zł.
Anulowanie biletu nie wpłynęło na kilka pozostałych rezerwacji osób, które jadą.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#407 PostWysłany: 28 Lut 2020 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
Informacja jaką rozsyła Booking.com do swoich partnerów.

Drogi Partnerze!
Mając na względzie zdrowie naszych partnerów i gości, monitorujemy sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Wszystkie informacje na temat warunków obowiązujących ze względu na zaistnienie okoliczności nadzwyczajnych znajdziesz w Centrum pomocy.
Wcześniej mogłeś otrzymywać od nas informacje na temat koronawirusa e-mailem – od teraz będą one przekazywane wyłącznie w Centrum pomocy, aby ułatwić nam aktualizowanie informacji na temat ciągle zmieniającej się sytuacji.
Prosimy zatem o regularnie odwiedzanie Centrum pomocy w celu uzyskania najnowszych informacji na temat bieżącej sytuacji.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą o wyrozumiałość w kwestii odwołań i zmian terminów rezerwacji przez gości ze względu na wystąpienie ograniczeń związanych z koronawirusem. Jeśli masz pytania na temat odwołań lub inne wątpliwości, jesteśmy do dyspozycji przez całą dobę – zapraszamy do kontaktu poprzez Pocztę w Extranecie.
Z wyrazami szacunku
Zespół Booking.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#408 PostWysłany: 29 Lut 2020 16:24 

Rejestracja: 29 Lut 2020
Posty: 0
Cześć. W dniu 18 lutego, kiedy we Włoszech było tylko kilkoro zarażonych, kupiłam na czerwiec (21-26 czerwca) noclegi w miejscowości pod Pompejami. Z powodu epidemii koronawirusa zdecydowałam się na odwołanie wyjazdu. Niestety noclegi kupiłam w ofercie bezzwrotnej przez booking.com. Po napisaniu e-maila do obiektu w języku angielskim z prośbą o anulowanie rezerwacji wraz ze zwrotem kosztów z powodu epidemii koronawirusa, otrzymałam odmowną odpowiedź w języku włoskim. Moje pytanie do Was jest takie, czy mogę zrobić cokolwiek, żeby odzyskać pieniądze z noclegów? Z góry dziękuję za odpowiedź. (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#409 PostWysłany: 29 Lut 2020 16:28 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Nie panikuj
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#410 PostWysłany: 29 Lut 2020 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Chaberek napisał(a):
Niestety noclegi kupiłam w ofercie bezzwrotnej przez booking.com. Po napisaniu e-maila do obiektu w języku angielskim z prośbą o anulowanie rezerwacji wraz ze zwrotem kosztów z powodu epidemii koronawirusa, otrzymałam odmowną odpowiedź w języku włoskim. Moje pytanie do Was jest takie, czy mogę zrobić cokolwiek, żeby odzyskać pieniądze z noclegów? Z góry dziękuję za odpowiedź. (:

@Chaberek mozesz napisac nawet po wlosku, ale pewnie nic nie przyniesie, a zamiast prosic o zwrot moglas grzecznie poprosic o przesuniecie na inny termin.
Pamietaj, jesli bookujesz bezzwrotnie to znaczy, ze zwrot sie nie nalezy, inaczej innego typu rezerwacje nie mialyby zadnego sensu.
Owszem zdarza sie, ze moga pojsc na reke, jak np. hotels.com moze dogadac sie z objektem, ale u booking.com jest inaczej, gdyz ten OTA twardo trzyma sie regulaminow.
Postaw sie w pozycji wlasciciela hotelu, czy tez bys oddawalabys kase za bezzwrotne rezerwacje, szczegolnie wtedy kiedy wszyscy inni rowniez anuluja?
Milego weekendu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#411 PostWysłany: 29 Lut 2020 18:09 

Rejestracja: 29 Lut 2020
Posty: 0
W takim razie jeszcze się zastanowię, czy jechać czy nie, ale dziękuję za odpowiedzi (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#412 PostWysłany: 29 Lut 2020 18:14 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Ze stron LH i stowarzyszonych zniknęły loty do Chin do 24.04. Jeszcze 2 dni temu były.
Oficjalnie loty wstrzymali do 28.03
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#413 PostWysłany: 29 Lut 2020 18:58 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 4
Jeśli ktoś miał bilet do Seulu to LOT właśnie zaczął odwoływać część lotów z WAW i oferuje pełny zwrot pieniędzy.


Pro
_________________
Using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#414 PostWysłany: 29 Lut 2020 20:22 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@Kulbi, a moglys cos wiecej napisac? Nie widze nigdzie oficalnej informacji na ten temat. W jakich terminach odwoluje?
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#415 PostWysłany: 29 Lut 2020 20:28 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 4
Mi odwołali wylot 14 marca i zaproponowali 2 dni później lub wcześniej. Grzecznie odmówiłem i poprosiłem o zwrot całej kwoty ;-)


Pro
_________________
Using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#416 PostWysłany: 29 Lut 2020 20:34 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Jesli zaproponowali lot 2 dni wczesniej lub pozniej to watpie zeby to mialo zwiazek z wirusem. Te 2 dni nic nie zmieniaja chyba w calej tej aferze wirusowej.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#417 PostWysłany: 29 Lut 2020 20:41 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 4
Zmniejszają liczbę połączeń ze względu na niskie obłożenie.


Pro
_________________
Using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#418 PostWysłany: 29 Lut 2020 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
W moim przypadku odwołali już jakieś 5 dni temu, wylot miał być 11 marca i nie chcą mi przebookować na Lufę. Kilka maili wysłałem i dalej się upierają, że albo zwrot albo LO innego dnia.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#419 PostWysłany: 29 Lut 2020 22:42 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 4
Niestety powyżej 14 dni mają prawo.


Pro
_________________
Using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#420 PostWysłany: 29 Lut 2020 23:09 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Kulbi Prawo pozwala im w takim przypadku nie wypłacać odszkodowania a nie nie zgadzać się na lot alternatywny innymi liniami. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 93  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group