Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat służy dyskusji na temat możliwości i procedur związanych z odwoływaniem rezerwacji z powodu koronawirusa
O aktualnej sytuacji przeczytać można w tym wątku: koronawirus-epidemia-aktualna-sytuacja,135,148421
O tym jak wrócić do Polski w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do naszego kraju - w tym wątku powrot-do-polski,0,150044

A w tym podyskutować na wszelkie inne tematy (w tym "lecieć czy nie lecieć, jak myślicie?" oraz "a po co odwoływać?"): koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Państwa ograniczające dostęp na terytorium kraju wz. z koronawirusem:
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 27 Lut 2020 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 203
Loty: 117
Kilometry: 110 182
niebieski
są jakieś zaostrzone restrykcje na lotniskach w północnych Włoszech?
oraz w Anglii po przylocie z Italii?

za tydzień mam przesiadkę na Mediolan Malpensa, 2h chyba wystarczy mimo wszystko, ale dalej w Manchesterze trochę będzie gonił mnie czas, i jeśli mam czekać kilka h na badania jakieś to wolę być przygotowany
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel
#382 PostWysłany: 27 Lut 2020 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@bizqit

Sprawdź tutaj:
https://www.bbc.co.uk/news/uk-51625733
https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/italy
Góra
 Profil Relacje PM off
bizqit lubi ten post.
 
      
#383 PostWysłany: 27 Lut 2020 16:05 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Czy ktoś z Was dostał zwrot z Budgetair? Mi procedurę uruchomili 3 tyg. temu, w kolejnym mailu poinformowali że zwrot może trwać od 2 do 12 tyg.
Może ktoś ma jakieś doświadczenia ile to trwało?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#384 PostWysłany: 27 Lut 2020 16:17 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 86
Wizz Air odwołuje część loty do Włoch w okresie od 10 marca do początku kwietnia.

jest i tu ;P https://www.fly4free.pl/wizz-air-zawies ... ronawirus/
https://podroze.gazeta.pl/podroze/7,114 ... wloch.html


Ostatnio edytowany przez audik, 27 Lut 2020 16:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#385 PostWysłany: 27 Lut 2020 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
British Airways tez anulowalo sporo lotow do Mediolanu, bo lataly im puste samoloty. Na FlyerTalk jest mowa o 30 osobach na pokladzie, albo 69 pasazerow ze 160 ktorzy kupiili bilety.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta uważa post za pomocny.
 
      
#386 PostWysłany: 27 Lut 2020 16:53 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Chciałbym przypomnieć, że ten temat temat dotyczy tylko i wyłącznie odwoływania rezerwacji tylko i wyłącznie w zw. z koronawirusem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#387 PostWysłany: 27 Lut 2020 17:23 

Rejestracja: 27 Lut 2020
Posty: 0
Potrzebuję pilnej pomocy!
Mam wykupiony bilet na jutro do Rzymu (Wizzair), powrót w poniedziałek. Czy mam możliwość zmiany terminu lotu bezkosztowo lub z niewielkim kosztem?
Znalazłam taką informację z jednym z postów:
Co więc możecie zrobić? Jeśli po prostu zrezygnujecie z wyjazdu, musicie liczyć się ze stratą pieniędzy. Dopóki linie nie zmienią swojej decyzji, odzyskanie całej kwoty za bilety jest właściwie niemożliwe. Pasażerowie Wizz Aira mogą zdecydować się na anulowanie biletu. Za taką operację przewoźnik pobiera jednak 264 PLN opłaty manipulacyjnej. To znaczy, że jeśli zapłaciliście za bilety więcej niż 264 PLN, otrzymacie zwrot ceny biletu pomniejszony o tę kwotę. Jeśli zapłaciliście mniej, to anulacja… zupełnie nie ma sensu, bo nie odzyskacie żadnych pieniędzy. Wtedy możecie jedynie nie wykorzystać biletów.

To 264 to za 1 bilet w 1 stronę? Czy ktoś może coś wie? Czasu mało, a ja nie mam nawet kiedy wczytać się w zasady Wizzair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#388 PostWysłany: 27 Lut 2020 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
przeczytaj na spokojnie to zdanie co zacytowałeś - jest wszystko wyjaśnione.


Albo z regulaminu Wizza (30 sek) Opłata za anulowanie -
wizzair.com & telecentrum Za lot (1 pasażer) ‎60,00 €
‎264 zł
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#389 PostWysłany: 27 Lut 2020 17:57 

Rejestracja: 27 Lut 2020
Posty: 0
Miałam nadzieje, czy ktoś może coś wie więcej skoro odwołują od 10 marca, to może obecne loty podlegają jakimś szczególnym sposobom odstąpienia/przesunięcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#390 PostWysłany: 27 Lut 2020 18:15 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
Niestety jeśli ty rezygnujesz to na ich normalnych zasadach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#391 PostWysłany: 27 Lut 2020 18:21 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
Lufthansa daje mozliwosc darmowego przebookowania lotow do polnocnych Wloch.

"Auf Grund des aktuellen Ausbruchs des Corona Virus bietet Lufthansa Group Gästen nach Norditalien die Möglichkeit kostenlos umzubuchen. Dies betrifft die Ziele

Mailand, Bologna, Turin, Verona, Venedig, Triest und Genua
und gilt für alle Tickets von Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines, Brussels Airlines und Air Dolomiti. Das Ticket muss am oder vor dem 26. Februar 2020 ausgestellt worden sein."
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#392 PostWysłany: 27 Lut 2020 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1197
Loty: 400
Kilometry: 664 069
srebrny
Linie lotnicze, mimo tego że kierują się w dużej mierze względami ekonomicznymi, zapewne zachowują zdrowy rozsądek, lub przynajmniej jego odrobinę. Więc gdybym to ja miała lecieć dokądkolwiek za kilka tygodni, zamiast zadawania tysiąca pytań (w stylu czy mam lecieć na Mauritius), zmieniłabym rezerwację, jeśli linia dawałaby taką bezpłatną możliwość - bo zapewne to oznacza, że sytuacja w danym kraju jest poważna/stwarzająca potencjalne czy wręcz realne ryzyko zarażenia.
We wszystkich pozostałych przypadkach, hmmm, nie zazdroszczę nikomu, kto boryka się z problemem czy lecieć czy nie. Wręcz współczuję.
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 lubi ten post.
 
      
#393 PostWysłany: 27 Lut 2020 19:23 

Rejestracja: 03 Lut 2015
Posty: 8
Wizzair dziś odwołał loty do Włoch.
Ryanair na razie nieugięty.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Lut 2020 19:25, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#394 PostWysłany: 27 Lut 2020 19:34 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
Lot tez caly czas udaje, ze problemu we Wloszech nie ma.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
kamnowacki uważa post za pomocny.
 
      
#395 PostWysłany: 27 Lut 2020 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
rezker napisał(a):
Wizzair dziś odwołał loty do Włoch.
Ryanair na razie nieugięty.


Nie odwołał tylko zredukował liczbę lotów. Nadal nie oferują możliwości bezpłatnej rezygnacji z lotów. Business is business.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#396 PostWysłany: 27 Lut 2020 20:34 

Rejestracja: 12 Lis 2015
Posty: 4
Kulbi napisał(a):
Czy ktoś przerabiał anulowanie lub przełożenie lotu do Seulu? Aktualnie Korea Płd. jest na 2 miejscu, zaraz po Chinach w liczbie zarażeń i sytuacja jest tam bardzo dynamiczna. Mam zaplanowany lot LOT-em na 14 marca. Organizator już odwołał event, na który miałem lecieć. GIS nie zaleca podróżowania tam, ale pani na infolinii twierdzi, że nie ma możliwości zwrotu pieniędzy lub przełożenia lotu. Macie jakiś pomysł?


Pro


To zdaje sie zalezy od stanowiska rządu lub linii lotniczej. Ja właśnie dzisiaj dostałem maila, że mój lot Peach Airlines z Osaki do Seulu, który miałem odbyć pod koniec marca został anulowany (loty zawieszone do 27.03), dlatego udało mi się go bezpłatnie anulować (czas oczekiwania na pieniądze wg. maila od linii 1-2 miesiące).
Mój lot do Japonii był przez Szanghaj, więc China Eastern pozwoliła już w styczniu na bezpłatne anulacje (znów oczekiwanie do 90dni, rezerwacja przez Opodo).
Podobna sytuacja jest z hotelami, mam bezzwrotną rezerwację na hotel w Seulu na Agodzie, hotel nie wyraża zgody na bezpłatną anulację. Kontaktowałem się z Agodą już trzy razy, za każdym razem kiedy pojawiały się jakieś nowe informacje odnośnie wirusa. Wczoraj na infolinii powiedzieli mi, że gdybym mieszkał w USA czy innym kraju który wprowadził restrykcje w podrózowaniu do Korei to Agoda oddałaby mi całą kwotę ;)
Tak że chyba pozostaje obserwować sytuacje i próbować ponownie jak coś się zmieni, lub próbować z ubezpieczeniem jeśli ktoś ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#397 PostWysłany: 27 Lut 2020 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Kashpir napisał(a):
Ja przed chwilą czatowałem z Ryanairem (mam lot Bergamo-Neapol za 3 dni) i u nich na razie zmiany podejścia w związku z koronawirusem w północnych Włoszech nie ma - zwroty i zmiany na normalnych zasadach.


@Kashpir tak z ciekawosci lecisz, czy odwolales?
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#398 PostWysłany: 27 Lut 2020 21:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11345
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Nie kuszę losu, nie lecę. Kasa za bilety chyba przepadnie, ale na szczęście nie było tego wiele, bo 3 rezerwacje low costami z małym podręcznym. Ibis Styles w Neapolu też bezzwrotny, ale napisałem do nich i zaproponowali, że moją zapłatę za pokój potraktują jako depozyt, który będę mógł wykorzystać do 30 listopada.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#399 PostWysłany: 27 Lut 2020 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@ Kashpir rozsadne podejscie. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 27 Lut 2020 21:39 

Rejestracja: 03 Sty 2020
Posty: 28
Bardzo ładnie ze strony Ibisa w sumie, że możesz przebookować na dowolny termin w pewnym oknie czasowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 93  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group