Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat służy dyskusji na temat możliwości i procedur związanych z odwoływaniem rezerwacji z powodu koronawirusa
O aktualnej sytuacji przeczytać można w tym wątku: koronawirus-epidemia-aktualna-sytuacja,135,148421
O tym jak wrócić do Polski w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do naszego kraju - w tym wątku powrot-do-polski,0,150044

A w tym podyskutować na wszelkie inne tematy (w tym "lecieć czy nie lecieć, jak myślicie?" oraz "a po co odwoływać?"): koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Państwa ograniczające dostęp na terytorium kraju wz. z koronawirusem:
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 23 Lut 2020 22:37 

Rejestracja: 23 Lut 2020
Posty: 0
Cześć i czołem wszystkim forumowiczom.

Za 2tyg wybieram się do Wietnamu - i zapewne jako niejedna osoba stoję przed podjęciem decyzji "lecieć, czy nie lecieć?".
W ub. tyg. rozmawiałem ze swoim lekarzem medycyny tropikalnej, który stwierdził, że nie ma sensu odwoływać całego wyjazdu, bo grypa jest dużo bardziej groźna od Covid-19. Jedyne co zalecił, to rzeczywiście dużo większa higiena, unikanie miejsc takich jak targi ze zwierzętami i owocami morza.
Trochę szkoda mi odwoływać teraz cały wyjazd ze względu na to, że bardzo długo czekałem na ten wyjazd. Poza tym - linie lotnicze (Qatar Airways - potwierdzone z przewoźnikiem) nie zwracają kosztów biletów, ze względu na potencjalne zagrożenie wirusem.
Co o tym myślicie?
Chcę jechać, ale z drugiej strony jestem w kropce. :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#322 PostWysłany: 23 Lut 2020 22:37 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
brzewa napisał(a):
a na środę wykupione bilety LH do Rzymu... i teraz dylemat co robić, żeby się nie okazało, że nie będzie jak stamtąd wrócić. dobrze by było gdyby pojawiły się jakieś oficjalne stanowiska, zapadły konkretne decyzje.

Lepiej zrezygnować. Wirus jest już w okolicach Mediolanu i Wenecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 23 Lut 2020 22:40 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Skoro pytasz tutaj, to odpowiadam.
Lepiej zrezygnuj.
Przychodzi mi to łatwo, bo ja nie płaciłem za Twoje bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#324 PostWysłany: 23 Lut 2020 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Jak się zarazisz to nie leć, jak się nie zarazisz to leć.

W dzisiejszym komunikacie Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu (ze względu na szerzenie się wirusa w populacji). Może przesadza, może nie. Pożywiom – uwidim.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#325 PostWysłany: 23 Lut 2020 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 137
Loty: 49
Kilometry: 99 772
tom_pol napisał(a):
Cześć i czołem wszystkim forumowiczom.

Za 2tyg wybieram się do Wietnamu - i zapewne jako niejedna osoba stoję przed podjęciem decyzji "lecieć, czy nie lecieć?".
W ub. tyg. rozmawiałem ze swoim lekarzem medycyny tropikalnej, który stwierdził, że nie ma sensu odwoływać całego wyjazdu, bo grypa jest dużo bardziej groźna od Covid-19. Jedyne co zalecił, to rzeczywiście dużo większa higiena, unikanie miejsc takich jak targi ze zwierzętami i owocami morza.
Trochę szkoda mi odwoływać teraz cały wyjazd ze względu na to, że bardzo długo czekałem na ten wyjazd. Poza tym - linie lotnicze (Qatar Airways - potwierdzone z przewoźnikiem) nie zwracają kosztów biletów, ze względu na potencjalne zagrożenie wirusem.
Co o tym myślicie?
Chcę jechać, ale z drugiej strony jestem w kropce. :?


Miałem podobny problem tylko u mnie rozwiązał się sam. Loty miałem do HKG i dopiero stamtąd do Hanoi. Jetstar anulował mi te loty a nie widziało mi się płacić około 1000 zł za loty pomiędzy HKG a Hanoi inną linią. Plus nie miałem gwarancji że też nie odwołają. Gdyby nie te anulacje to bym poleciał raczej


Ostatnio edytowany przez marcinsss, 23 Lut 2020 23:50, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 23 Lut 2020 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
I w ten sposob wlasnie sie ten virus rozprzestrzenia po swiecie, glownie przez odwaznych podroznych... 8-)
TC.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#327 PostWysłany: 23 Lut 2020 22:56 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
@tom_pol : a kogo chesz przekonac do tego wyjazdu pokazujac opinie z tego forum ??

Przeczytaj i pomysl sam co tu jest napisane - jak jeden pisze statystycznie masz nikle szanse na zarazenie /statystyka co do przebiegania przez jezdnie na czerwonym pewnie tez jest ale nie testuje bo sa duze szanse ze mnie nic nie przejedzie/, duze szanse masz na utnkniecie gdzies.

Nie nasze pieniadze, moze ciezko zapracowane. Nie nasze zdrowie, wiec sie nie pytaj internetowych ludzi.

PS. Austryjacy wlasnie odwolali pociagi pomiedzy Wlochami a Austria.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
#328 PostWysłany: 23 Lut 2020 22:59 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
W tym czasie tysiace aut przekroczyło granicę.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Lut 2020 23:04, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
miotaczkiszonki lubi ten post.
 
      
#329 PostWysłany: 23 Lut 2020 23:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
kat_lee napisał(a):
Widzę, Kashpir, że nie uznajesz prostych rozwiązań :C
A tylko przesiadka, czy planujesz jakieś zwiedzanko w Bergamo? :lol:

Na szczęście tylko przesiadka - jednak wątpliwości się pojawiają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 24 Lut 2020 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Azja jak Azja, ja mam bilety na kwiecień do Włoch :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Mediolan i koronawirus
#331 PostWysłany: 24 Lut 2020 10:40 

Rejestracja: 03 Lut 2015
Posty: 8
Cześć,
Mamy zaplanowany[/i]y[/i] kilkudniowy pobyt z noclegiem w centrum Mediolanu na początku marca.
Zaczęliśmy jednak się zastanawiać czy w ogóle się tam wybierać że względu na doniesienia o koronawirusie.
Czy ktoś z Was też jest w podobnej sytuacji?
Jak się zapatrujecie na ten problem?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Lut 2020 10:55, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę. Decyzja zawsze należy do Was .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 24 Lut 2020 10:49 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Lepiej zrezygnować. W tym rejonie sytuacja jest taka.

https://stooq.pl/n/?f=1338343
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 24 Lut 2020 11:16 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Oczywiście że żart.
Ludzie trzęsą portkami , czy lecieć do Włoch itp. I szukają pocieszenia w internecie. :D Ktoś tu napisze co mu się podoba i to ma decydować.


Ja doradzam każdemu żeby zrezygnował. :mrgreen: A co ? Jak ma się zarazić ? Lepiej niech siedzi w domu. 8-)


Ostatnio edytowany przez pazur, 24 Lut 2020 11:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#334 PostWysłany: 24 Lut 2020 11:18 

Rejestracja: 09 Gru 2019
Posty: 14
Loty: 63
Kilometry: 110 277
Mam podobną sytuację jak kilku użytkowników powyżej. Jakiś czas temu przygotowałem wyjazd do Włoch (Piza, Florencja 6-9 marzec).
Również zastanawiam się nad wyjazdem. Myślę, że sytuacja nie ulegnie drastycznej poprawie, wręcz przeciwnie. Natomiast należy jednak spojrzeć trzeźwo na temat i przeanalizować czy rzeczywiście jest to tak ogromne zagrożenie jak kreują to media i co poniektóre osoby.
Pozostaje tylko obserwować sytuację i podjąć decyzję tuż przed wyjazdem.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Lut 2020 12:18, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę i jak @rezkor
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 24 Lut 2020 11:20 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Dlaczego żart? Lecisz do Włoch i lądujesz na 2 tygodnie w hotelu w Padwie z zakazem wyjazdu. To przecież realna opcja w tej sytuacji. Nawet jeśli nie zachorujesz to taka sytuacja większości z nas mocno skomplikowałaby życie. Poza tym, hotel nie byłby z pewnością bezpłatny.
Góra
 Profil Relacje PM off
pazur lubi ten post.
 
      
#336 PostWysłany: 24 Lut 2020 11:23 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Ale może da się jakieś odszkodowanie wywalczyć ? :lol: Co na to forumowi prawnicy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 24 Lut 2020 11:36 

Rejestracja: 01 Lut 2020
Posty: 14
paweł p napisał(a):
Skoro Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania w pewne miejsca to pewnie ubezpieczyciele się tego będą trzymać.


Uważam, że ciężko będzie cokolwiek wyciągnąć od ubezpieczyciela nawet w przypadku zachorowania na miejscu. Tylko AXA napisała mi, że nawet w przypadku ogłoszenia epidemii nie będzie problemu z pokryciem kosztów leczenia, ale ciężko powiedzieć czy nie skończyłoby się to w sądzie.
I to są poważne tematy dotyczące ewentualności wyjazdu, temat samego zachorowania w mojej opinii jest drugorzędny.
No i należy dodać, że tak jak w Polsce tak i na całym świecie taka sytuacja zostałaby wykorzystana biznesowo przez "hotelarzy". Cena doby z 200zł wynosiłaby pewnie z 1000zł zdając sobie sprawę, że ludzie, którzy utknęli są bez ruchu. I wtedy koszt wyjazdu z 15tys robi 60tys. Dla mnie to jest główny powód na nie wyjeżdżanie w tej chwili.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukas63 lubi ten post.
Olencjaaa uważa post za pomocny.
 
      
#338 PostWysłany: 24 Lut 2020 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 416
Kilometry: 785 832
srebrny
Moja rada. Nigdzie nie wyjeżdżać. Siedzieć w domu. Do czasu zwalczenia wirusa lub wynalezienia szczepionki. Te dwa lata szybko pykną;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#339 PostWysłany: 24 Lut 2020 12:35 

Rejestracja: 01 Lut 2020
Posty: 14
Nie rozumiem dlaczego rzeczowe analizy niektórych użytkowników są torpedowane przez "doświadczonych" tego typu szyderą.
Uważam natomiast, że jest pewna racjonalność w tym, aby przeczekać moment globalnej paniki i zamykania krajów/regionów, aby uniknąć zdecydowanie podniesionego ryzyka związanego z utknięciem w obcym kraju.
Uważam również, że nastąpi to w ciągu najbliższych miesięcy. Sytuacja nawet jeśli dalej nie będzie rozwiązana medycznie, to już nie będzie ryzyka zamykania grani, które uważam obecnie za najpoważniejsze ryzyko związane z wyjazdem (tym bardziej do Azji).
Góra
 Profil Relacje PM off
luage30 lubi ten post.
 
      
#340 PostWysłany: 24 Lut 2020 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 416
Kilometry: 785 832
srebrny
@Doktorno Gdzie masz te rzeczowe analizy? Bo jakoś nie widzę....
Za to mnóstwo wpisów na zasadzie: "Mam kupione bilety, linia nie odwołała moich lotów, ale ja boję się lecieć, a do tego mam katarek, poradźcie co zrobić, żeby mi zwrócili kasę za bilety."
@Kashpir dobrze napisał. Nie panikować. Śledzić rozwój sytuacji i podjąć racjonalną decyzję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 93  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group