Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat służy dyskusji na temat możliwości i procedur związanych z odwoływaniem rezerwacji z powodu koronawirusa
O aktualnej sytuacji przeczytać można w tym wątku: koronawirus-epidemia-aktualna-sytuacja,135,148421
O tym jak wrócić do Polski w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do naszego kraju - w tym wątku powrot-do-polski,0,150044

A w tym podyskutować na wszelkie inne tematy (w tym "lecieć czy nie lecieć, jak myślicie?" oraz "a po co odwoływać?"): koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Państwa ograniczające dostęp na terytorium kraju wz. z koronawirusem:
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 14 Lut 2020 17:30 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
@kris1234
Masz przecież świetne, tajemne ubezpieczenie - kupią ci inny bilet i wypłacą jeszcze odszkodowanie. Powinieneś się cieszyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#262 PostWysłany: 14 Lut 2020 17:37 

bilet z ticket.no. Info z ticket.no najpierw.Zmiana na WAW-MUC-HKG na 16.50 .Kompletnie mi nie pasuje. Kontakt z Lufthansa PL . Zmiana na WAW-ZRH-HKG na 19.50. Zamiast Jumbo,dali A350 a skonczyli na A340 Swissa.
Góra
 PM off  
      
#263 PostWysłany: 14 Lut 2020 18:29 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Na stronie Lufy jeszcze bez zmian:
Lufa napisał(a):
Flight operations to/from Hong Kong will continue as planned

https://www.lufthansa.com/xx/en/flight-information.html

a na stronie Swiss już jest zmiana:
Swiss napisał(a):
Flight operations to/from Hong Kong will be reduced in March

https://www.swiss.com/ch/en/various/breaking-news

Może, tak dla sportu, spróbować jednak powalczyć o zwrot całości kasy za lot z 7 lutego... :roll: Szanse raczej zerowe, ale może się pomylą, czy coś... ;)
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 15 Lut 2020 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Spróbuj... Biorąc pod uwagę Twoje szczęście i doświadczenie w tym temacie... :twisted: ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
#265 PostWysłany: 17 Lut 2020 10:59 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 153
niebieski
Czy komuś udało się obecnie ( po zmianie informacji 14.02) dogadać z LH wskazując, że miejsce docelowe (np Filipiny) nie wpuszcza turystów z Hong Kongu ( oczywiście bilety na Filipiny w innych liniach niż LH) . My obecnie wszczęliśmy spór z LH przed niemieckim SÖP, w związku ze złożeniem oświadczenia i powołaniem się na siłę wyższą, wyznaczono nam czas na rozpatrzenie 3 miesiące , zgodnie z anulowanym biletem
powrót z HK mamy 21.02 więc zastanawiam się czy da się coś jeszcze wynegocjować bezpośrednio z LH
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 17 Lut 2020 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 137
Loty: 49
Kilometry: 99 772
Mi nie ale zamierzam podjąć rozmowy z LH. Mi Jetstar anulował loty do Hanoi właśnie z HKG. Teoretycznie mógłbym kupić w inne linii za kosmiczne pieniądze albo szukać biletów do kraju, który jeszcze wpuszcza z HKG ale w tej chwili to ruletka czy znowu któryś kraj nie zrobi obostrzeń lub linia nie zawiesi połączeń. A w HKG siedzieć mi się nie widzi :) chyba, że jako korespondent ze strefy zagrożenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 17 Lut 2020 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 202
Loty: 135
Kilometry: 450 446
niebieski
Czy Air China ma jakiś maksymalny termin do którego możliwy jest zwrot biletów?
Na nasz termin (wylot 1.04) bilety są ciagle w sprzedaży. Lecimy na GP Hanoi i nie chcemy ryzykować, że Wietnam przed GP zakaże wjazdu osobom podróżującym przez Chiny a ponadto wizja spędzenia 20 godzin na lotnisku w Pekinie też nie jest ciekawa.
Z Wietnamu nie rezygnujemy ale chyba najrozsądniej będzie kupić bilety innej linii
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Lut 2020 14:38, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 17 Lut 2020 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
@Olencjaaa

Wietnam juz to zrobil, nie wpuszcza samolotow z Chin od jakiegos czasu. Poza tym jesli bylas w Chinach to 14 dni kwarantanny.


https://vietnam.travel/things-to-do/inf ... us-vietnam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 17 Lut 2020 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 202
Loty: 135
Kilometry: 450 446
niebieski
marwok dzięki wielkie za informacje
byłam na urlopie i trochę informacji mi umknęło :shock: :o
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 17 Lut 2020 17:21 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Zwracają do wylotu do 30.03, więc się nie łapiesz :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 17 Lut 2020 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 202
Loty: 135
Kilometry: 450 446
niebieski
dzięki michzak bo już chcieliśmy pisać maila do ticket.dk :roll:
trzeba więc czekać jak sytuacja się dalej rozwinie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 17 Lut 2020 18:20 

Rejestracja: 17 Sty 2019
Posty: 59
michzak napisał(a):
Zwracają do wylotu do 30.03, więc się nie łapiesz :(


A skąd pochodzi ta wytyczna? Na stronie Air China widzę:

Cytuj:
I. Applicable Tickets
All tickets with a ticket number beginning with "999" (including mileage award tickets) purchased before 0:00 AM on January 28, 2020 for Air China operated flights or CA-coded codeshare flights that have a travel date later than January 1, 2020 (inclusive).


Jest też post z innego forum:
Cytuj:
Initially I was told I wasnt eligible for a refund as they were being issued for journeys until end of March but was advised to contact Air China to see if my flight later on could also be refunded.

Called Air China who had no issue updating my requirements and I have been told that I can get a refund in fully.

Super impressed by both the travel agents and the airline.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 17 Lut 2020 18:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Tak mi mówili w Gotogate jak dzwoniłem swoje bilety odwoływać, możliwe że oni mają dokładniejsze wytyczne.
Ale postaram się za godzinę poszukać wykładni, wydaje mi się że mieli to na stronie swojej
Ale jeśli już to załatwiać, to lepiej dzwonić niż pisać, bo pewnie maili w tej sprawie mają miliony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 17 Lut 2020 20:57 

Rejestracja: 01 Sty 2017
Posty: 20
Ja mam LH na 07.03 do HKG ' mojego nie odwołali, ale i tak nie lecę
- nie wiedzą jeszcze na dobre co odwołają ' ale chyba pod koniec tygodnia bedą coś już wiedzieć.
Na pismo co wysłałem na maila gdzie nawet zaproponowałem że w ramach posiadanych u nich środków wybiorę inną trasę dali odpowiedz jak dla debila. Na infolinii powiedzieli żeby się wstrzymać bo coś będą zwracać.
Na FB LH cały świat wiesza na nich psy, że na siłę chcą wysłać ludzi do HKG. Mi też nie marzy się 2 tyg darmowy kurs mandaryńskiego w ośrodku dla kwarantanny. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Time2GO lubi ten post.
 
      
#275 PostWysłany: 17 Lut 2020 21:14 

Rejestracja: 27 Kwi 2017
Posty: 78
niebieski
Ja na 20.03 mam FinnAira do HGK , ale póki widzę w siatce połączenia na Filipiny nie odwołuje nic. Poza Cebu jeszcze pare linii lata na ta chwile i nic nie wskazuje na to, że cos sie zmieni...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Lut 2020 23:03, edytowano w sumie 1 raz
F
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 18 Lut 2020 10:15 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
michzak napisał(a):
Tak mi mówili w Gotogate jak dzwoniłem swoje bilety odwoływać, możliwe że oni mają dokładniejsze wytyczne.
Ale postaram się za godzinę poszukać wykładni, wydaje mi się że mieli to na stronie swojej
Ale jeśli już to załatwiać, to lepiej dzwonić niż pisać, bo pewnie maili w tej sprawie mają miliony

Update, nie widzę w info od CA takiej informacji, więc fake news. Skąd mieli wytyczne na GTG - nie wiem, ale taką informację dostałem (pani nie wiedziała, czy mój lot powrotny 3.04 jeszcze się łapie, czy już nie, ale mowa było o outbound flight, więc anulacja przeszła). Może mają jakąś bardziej szczegółową instrukcję? Nie wiem
Więc możesz próbować uderzać :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#277 PostWysłany: 18 Lut 2020 22:58 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Zrezygnowałem dziś. Miałem lecieć do Sajgonu z 5 dniowym stopem w Pekinie. Lot miał być 27 marca. Atrakcje w Pekinie zamknięte, do Wietnamu z Chin nie wpuszczają. Nie sądzę aby to się radykalnie zmieniło przez ten miesiąc. Rezerwowałem przez niemiecką stronę CA i tam też rezygnowałem zaznaczając jako powód temat koronawirusa.
Pojawiły się komplikacje. Najpierw długo się mieliło potem dostałem info o błędzie na stronie. Dostałem jednak po chwili maila, że:
Cytuj:
Dear passenger,
Your request for refund has been well received.
We will evaluate your request and reply within 6 working days by email.
Refund for tickets paid with credit cards can be only credited to the card account originally used for the ticket purchase. Please make sure that the credit card account is still valid when getting a refund for tickets, so as to avoid the delay or failure of refund due to expiration or replacement of credit card.

jak wchodzę na stronę CA gdzie można sprawdzić status rezygnacji to jest napisane że prawidłowo złozyłem rezygnację. Czyli chyba OK

Tak informacyjnie dla wszystkich


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Lut 2020 00:00, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 19 Lut 2020 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 123
Loty: 90
Kilometry: 278 235
No właśnie, z jakich kierunków rezygnujecie? Są osoby, które odpuściły mimo braku możliwości bezpłatnego anulowania w liniach?
Ja mam na drugą połowę marca Hongkong z KLM i cały czas się waham...
Może był ktoś ostatnio w HKG lub jest obecnie i wie jak tam wygląda sytuacja w związku z wirusem?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Lut 2020 09:30, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off
tenebrosus lubi ten post.
 
      
#279 PostWysłany: 19 Lut 2020 10:16 

Rejestracja: 29 Sty 2020
Posty: 1
-- 19 Lut 2020 10:15 --

@rafafi gdzie sprawdzasz status rezygnacji w CA? Ja nie dostałam nawet tego maila z potwierdzeniem złożenia rezygnacji, a składałam już 28 stycznia :/. Dzwoniłam na infolinie i podobno rezygnacja jest złożona, ale żadnego potwierdzenia nie otrzymałam....


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Lut 2020 10:22, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 19 Lut 2020 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
@alison - ja miałam lecieć 28.02 do HKG Swissem, zrezygnowałam, bo wybieram się na Filipiny, a stamtąd się tam nie dostanę. Rozważałam zmianę kierunku z Filipin na Kambodżę/Laos, ale boję się kolejnych restrykcji na granicach. Kupiłam nowe bilety w Qatarze i mam nadzieję, że jeszcze uda mi się coś ugrać z Lufthansą w sprawie zwrotu lub zmiany daty (polecimy sobie wtedy na tydzień na jesieni). Gdyby nie to, że Filipiny i wiele innych krajów w okolicy na razie nie wpuszczają z HKG, wykorzystałabym te bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off
alison uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 93  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group