Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat służy dyskusji na temat możliwości i procedur związanych z odwoływaniem rezerwacji z powodu koronawirusa
O aktualnej sytuacji przeczytać można w tym wątku: koronawirus-epidemia-aktualna-sytuacja,135,148421
O tym jak wrócić do Polski w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do naszego kraju - w tym wątku powrot-do-polski,0,150044

A w tym podyskutować na wszelkie inne tematy (w tym "lecieć czy nie lecieć, jak myślicie?" oraz "a po co odwoływać?"): koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Państwa ograniczające dostęp na terytorium kraju wz. z koronawirusem:
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
#1541 PostWysłany: 07 Maj 2020 19:50 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
Nie chcąc wchodzić z Lotem na wojenną ścieżkę, oraz ze względu na niewielką kwotę poprosiłem o voucher za anulowany lot. Było to 3 dni temu, dostałem mejla 'Twoje zgłoszenie zostało przesłane do rozpatrzenia'.
No co jak co, ale voucher powinnien przyjść raczej szybciej (automatycznie), a tu cisza od kilku dni.

A ile wy czekaliście na swój voucher?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#1542 PostWysłany: 08 Maj 2020 09:20 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Najwyraźniej call center w Bangalore nie wyrabia z wystawianiem voucherów bo to nie automat :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#1543 PostWysłany: 11 Maj 2020 13:01 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 105
Czy ktoś miał problem ze zwrotem pieniędzy z banku millennium? Bo już odnoszę wrażenie że kombinują... Jeśli to się nie wyjaśni to zamykam konta zabieram wszystkie środki od nich...

Dostałem taka informacje odnośnie próby odzyskania swoich środków.

"Dotychczas nie otrzymaliśmy od usługodawcy zwrotu środków - biuro tripair - lot liniami QATAR.
Dlatego nie możemy pozytywnie rozwiązać Pana zgłoszenia.
Jesteśmy nadal w kontakcie z Usługodawcą. Oczekujemy na jego stanowisko do 24.06.2020r. Jeśli otrzymamy informacje, które pozwolą na zmianę decyzji, skontaktuje się z panem ponownie.

Powołali się na art. 471 K.C.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Maj 2020 13:04, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1544 PostWysłany: 11 Maj 2020 14:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
A o co dokładnie wnosiłeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1545 PostWysłany: 11 Maj 2020 14:35 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 105
boots napisał(a):
A o co dokładnie wnosiłeś?

O zwrot pieniędzy, bo skąd mam wiedzieć czy linie nie pierdykną za rok czasu i zostane się ze świstkiem w postaci Vochera z którym już nic nie zrobie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1546 PostWysłany: 11 Maj 2020 14:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Zwrot jakich pieniędzy? Opisz sytuację, bo nic na razie z Twojego pisania nie wynika...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1547 PostWysłany: 11 Maj 2020 14:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22452
A prawdopodobieństwo ze Qatar "pierdyknie" za rok, to mniej niż 1%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1548 PostWysłany: 11 Maj 2020 16:11 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 105
-- 11 Maj 2020 17:09 --

boots napisał(a):
Zwrot jakich pieniędzy? Opisz sytuację, bo nic na razie z Twojego pisania nie wynika...


Już tłumaczę. Procedura standardowa - kontakt z pośrednikiem tripair.com , gdzie został zakupiony bilet, z prośbą o zwrot środków.

Na początku marca otrzymałem odpowiedz od Tripair że mogą zaoferować mi 50% lub voucher. Nie zgodziłem się powołując się na jakiś tam paragraf UE (że to moja dobra wola aby przystać na voucher), a 50% zwrotu z jakiej paki skoro lot się w ogóle nie odbył.

Próba kolejnych kontaktów z prośba o zwrot kasy zaowocowała brakiem odpowiedzi na kolejne e-maile, telefony. Udałem się do banku aby skorzystać z opcji ChargeBack - przedstawiając cała korespondencję, opinie na necie o Tripair.

Lakoniczna informacja z banku że po 2 tygodniach nie otrzymali zwrotu środków od usługodawcy , są w kontakcie i mam dalej czekać prawie 2 miesiące. Jeśli otrzymają informacje, które pozwolą o zmienię decyzji, skontaktują się ze mną.

Potem powołali się na przepis - W naszej ocenie na obecną chwilę nie zachodzą przesłanki odpowiedzialności kontraktowej przewidzianej w art. 471 KC.

Tak więc nie wiem co o tym myśleć -
czy brać voucher, bo rozmawiałem na infolinii
czy czekać na kasę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1549 PostWysłany: 11 Maj 2020 16:19 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@lichu: mniej nerwów, więcej cierpliwości. Voucher weźmiesz w każdej chwili ,
na razie czekaj na rozwiązanie CB - to czasem potrafi trwać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1550 PostWysłany: 11 Maj 2020 17:00 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 105
No właśnie,
jakaś dziewczyna z infolinii mówiła mi dzisiaj że są ograniczenia ilościowe voucherów z jakiegoś gwarantowanego programu -
Co mnie zaniepokoiło.
chyba że to fake?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 12 Maj 2020 13:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1551 PostWysłany: 11 Maj 2020 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Ostatnio doczekałem się w końcu odpowiedzi w sprawie zwrotu za bilet na Machu Picchu. Nastąpi on w przeciągu 30-35 dni od daty maila, ale z potrąceniem 35% za anulowanie biletu. Niestety sytuacja z COVID-19 nic tutaj nie pomogła i traktują to jako zwykłe anulowanie (miałem propozycję zmiany terminu wcześniej tylko).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1552 PostWysłany: 11 Maj 2020 23:09 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Zeus napisał(a):
A prawdopodobieństwo ze Qatar "pierdyknie" za rok, to mniej niż 1%



O tak. Kula zawsze wie na pewno

Cytuj:
Na marginesie, prezes QR przewiduje, że linie wrócą do normalnej pracy dopiero w 2023/24 roku...


Aha, na pewno wytrzymają do 2023/24 :mrgreen:
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1553 PostWysłany: 11 Maj 2020 23:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22452
Tak jak większość linii.

A kula wie, kto robi multikonta na forum, po tym jak zostają zbanowani użytkownicy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1554 PostWysłany: 11 Maj 2020 23:24 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Jak już mówiłem: zapisane i będzie sprawdzone :)
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1555 PostWysłany: 11 Maj 2020 23:57 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Historia z innej beczki.
Na dzisiaj na godz 16 mialem rezerwacje na prom Irish Ferrie na trasie Dublin - Cherbourg. W czwartek wieczorem dostalem smsa, ze wyplywam jednak 2 dni wczesniej - czyli w sobote.
Odpisalem, iz jako, ze nie jestem workiem ziemniakow, to sobotnia data nie bardzo mi pasuje i zgodnie ze stanem faktycznym zaproponowalem, ze od biedy moge plynac 31 maja, albo 2 czerwca, wiec jesli bezkosztowo moga zmienic date mojego biletu na ktorys z tych dni, to spoko. Oni na to, ze z uwagi na roznice w cenie mojego aktualnego biletu, a tego z przelomu maja i czerwca doplata wynosi cos kolo 270€.
Podziekowalem wiec kulturalnie i zazadalem zwrotu pieniedzy, a oni ze polityka firmy zezwala jedynie na zwrot w postaci vouchera. Od chwili, kiedy wyslalem im fragment z ich wlasnych przepisow i fragment unijnej dyrektywy atenskiej opisujacej powyzszy przypadek kontakt z armatorem sie urwal :(
W dniu dzisiejszym zlozylem skarge do irlandzkiego organu nadzorujacego tutejszy transport i pozostaje mi tylko czekac. Dodam, ze Irish Ferrie zostal mocno dofinansowany przez panstwo, zeby podczas epidemii zachowac ciaglosc dostaw do Irlandii itd, wiec teoretycznie caly czas dzialaja....No chyba, ze w powyzszy sposob zeruja na tych, ktorzy mieli juz bilety, a teraz zamieniaja im je na vouchery...?
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#1556 PostWysłany: 12 Maj 2020 01:14 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 18
W lutym rezerwowałem na stronie Discover Cars auto na czerwiec w Bergamo ( wypożyczalnia SIXT). W marcu pojawiła się epidemia, jednak z anulowaniem poczekałem do dzisiaj, bo cały czas miałem nadzieję, że epidemia do tego czasu zniknie, zresztą anulowanie było możliwe do 48h przed wylotem więc to jeszcze sporo czasu. Dzisiaj jednak po tym jak Ryanair wycofał z siatki loty na czerwiec dokonałem anulowania auta w Discover Cars. Już na samym początku procesu anulacji zostałem poinformowany, że to może potrwać bo Covid itp, ale ok , anulowałem. Po kilku godzinach jednak otrzymałem wymijającego maila o tym, że aby utzzymać pracowników i w ogóle w związku z trudną sytuacją turystyki przyznają mi bon +25% wartości rezerwacji i całość plus ten bon mogę wykorzystać w ciągu najblizszych 3 lat. Jeśli jednak nie wykorzystam to wtedy otrzymam pełen zwrot.
To chyba coś nie tak, skoro w umowie jasno jest napisane że mogę dokonać anulowania do 48h przed przyjazdem to chyba coś ich wiąże. Pogodziłem się już ze stratą kasy za bilety za lot Ryanaira, ale nie spodziewałem się, ze mogę wtopić pieniądze na wypożyczeniu auta.
Co mogę zrobić w tej systuacji?

Dodam tylko, że na swojej stronie nadal bezczelnie przy opcji wyboru auta mają informację o darmowej anulacji 48h przed odbiorem ... To już hipokryzja


Ostatnio edytowany przez Abcn, 12 Maj 2020 13:15, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1557 PostWysłany: 12 Maj 2020 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@frycu81
Cytuj:
Jeśli jednak nie wykorzystam to wtedy otrzymam pełen zwrot.

:?:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1558 PostWysłany: 12 Maj 2020 09:12 

Rejestracja: 05 Sty 2018
Posty: 7
Może właśnie dlatego lepiej rezerwować bez pośredników, w wypożyczalni, z której się auto odbierze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1559 PostWysłany: 12 Maj 2020 10:07 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 18
namteH napisał(a):
@frycu81
Cytuj:
Jeśli jednak nie wykorzystam to wtedy otrzymam pełen zwrot.

:?:


Jesli w ciagu 3 lat nie wykorzystam bonu to wtedy dopiero jest mozliwy zwrot za anulowanie zamowienia...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1560 PostWysłany: 12 Maj 2020 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@frycu81
Spróbuj opchnąć, albo poczekaj te 3 lata.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 93  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group