Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat służy dyskusji na temat możliwości i procedur związanych z odwoływaniem rezerwacji z powodu koronawirusa
O aktualnej sytuacji przeczytać można w tym wątku: koronawirus-epidemia-aktualna-sytuacja,135,148421
O tym jak wrócić do Polski w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do naszego kraju - w tym wątku powrot-do-polski,0,150044

A w tym podyskutować na wszelkie inne tematy (w tym "lecieć czy nie lecieć, jak myślicie?" oraz "a po co odwoływać?"): koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Państwa ograniczające dostęp na terytorium kraju wz. z koronawirusem:
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
#1121 PostWysłany: 25 Mar 2020 18:41 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Jakoś nie widzę pytań o EasyJeta. Do przedwczoraj widniały loty ( z Berlina) na wszystkie kierunki, do kupienia na najbliższe daty :o , wczoraj dopiero zniknęły do końca kwietnia. Mam/ miałam 2 loty w IV. Od 2 tygodni była wersja zmiany terminu, z dopłatą za nowe , wyższe oczywiście bilety. I nadal tak jest. Nic o zwrotach. Raczej nie mam ochoty na kupowanie lotów na nowe daty. Czy ktoś, coś wie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#1122 PostWysłany: 25 Mar 2020 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Pytanie w sprawie Wizzair. Ok w mailu jest info, że można mieć zwrot 120% na konto wizz albo na kartę, którą się płaciło. Po przejściu do panelu do wyboru jest tylko zwrot na konto wizz. Jak w ich przypadku dokonać zwrotu na kartę kredytową? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1123 PostWysłany: 25 Mar 2020 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@ewaolivka
Ja pisałem o EasyJet :)
Miałem bilety dokładnie na dzisiaj z Berlina na Teneryfę. Ponad tydzień przed wylotem otrzymałem informację o skasowaniu lotów, mogłem przełożyć bez żadnych dopłat do końca ich kalendarza, nawet na wakacje, lub wnioskować o zwrot. Po 2-3 dniach miałem już zwrot na konto. Pod tym względem są świetni, zwłaszcza w porównaniu do Ryanaira.

Niestety musisz czekać na aktualizację kalendarza.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
#1124 PostWysłany: 25 Mar 2020 20:39 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Legion1 napisał(a):
Pytanie w sprawie Wizzair. Ok w mailu jest info, że można mieć zwrot 120% na konto wizz albo na kartę, którą się płaciło. Po przejściu do panelu do wyboru jest tylko zwrot na konto wizz. Jak w ich przypadku dokonać zwrotu na kartę kredytową? ;)

Poczytaj ten temat, zwłaszcza posty #25 i 30 ;)

wizz-anulowanie-biletow-po-zmianie,225,149577&start=20

Zmienili procedury i do końca nie wiadomo czy oraz kiedy zwrócą gotówkę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1125 PostWysłany: 25 Mar 2020 21:20 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
@monroe, no rzeczywiście, pisałeś. A ja nic nie mam od nich, co jakiś czas wchodzę na rezerwację a tam tylko możliwość przełożenia na inny termin. Zmiana bezpłatna, ale...
ceny nowych biletów dużo wyższe :( . I trzeba dopłacić tę różnicę. Raczej słabo widzę loty nawet jesienią no i nie chcę dopłacać.
Szkoda tej Twojej Teneryfy :) . Ja miałam Lazurowe W. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#1126 PostWysłany: 25 Mar 2020 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Jeśli odwołają loty to będziesz mogła przełożyć bez dopłaty lub uzyskać zwrot. Tego Ci w sumie życzę ;)

No szkoda, takie życie :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1127 PostWysłany: 25 Mar 2020 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
19 marzec - na konto wizz wpadła kasa (120%) za odwołany lot
20 marzec - zleciłem przekazanie środków na rachunek bankowy (100%)
24 marzec - kasa zniknęła (zauważyłem dziś rano)
zobaczymy jak długo potrwa przelanie jej na konto

jestem ciekaw czy działa to dla wybranych czy wszystkich numerów rezerwacji ktoś już testował ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1128 PostWysłany: 25 Mar 2020 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Czy ktoś miał doświadczenia z Ethiopianem?
Mam rezerwacje Lufa ET
z poznania nie moge jutro wyleciec do frankurtu, ale za to lufa przeslala mi info, ze moge upgradeowac odcinek FRA- Addis Adeba.

Strona etiopianu nie dziala
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1129 PostWysłany: 26 Mar 2020 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 640
niebieski
nelson 1974 napisał(a):
Pisałem już wcześniej: w sobotę na czacie easyJet około 40 min. Dziś pieniądze na koncie, więc u nich to wygląda bardzo sprawnie ;).


Żeby dostać zwrot kasy za odwołany lot trzeba w easyJet kontaktować się z obsługą klienta? Anulowali mi lot na pojutrze, ale po zalogowaniu mam tylko możliwość przebookowania, a na stronie nawet nie widzę żadnej opcji kontaktu z nimi czy to telefon, czy czat, czy cokolwiek. XD

edit: ok, widzę tutaj: https://www.easyjet.com/en/help/contact że chat nie jest już dostępny. Jak się z nimi kontaktowałeś? Widzę, że przez messengera można, pytanie czy to dobra forma kontaktu do próby zwrotu kasy. :S

Pytanie też czy w przypadku anulowania lotu, który miał się odbyć za dwa dni mogę się ubiegać o dodatkowe odszkodowanie z tytułu EC261, czy jedynie zwrot kasy za bilety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1130 PostWysłany: 26 Mar 2020 11:45 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Krupier napisał(a):

Pytanie też czy w przypadku anulowania lotu, który miał się odbyć za dwa dni mogę się ubiegać o dodatkowe odszkodowanie z tytułu EC261, czy jedynie zwrot kasy za bilety?

Nie licz na odszkodowanie jeśli powodem jest COVID-19.Zwrot kasy lub zmiana lotu na dowolny z ich siatki jak najbardziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1131 PostWysłany: 26 Mar 2020 11:53 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 82
Loty: 144
Kilometry: 308 203
Easy Jet - ja też mam odwołany lot 27 bm. niby można przełożyć lot lub uzyskać zwrot.. interesuje mnie oczywiście zwrot.
Jednak od kilku dni próbuję się dostać do formularza EC261 https://www.easyjet.com/en/claim/EU261 ale wyskakuje błąd..
Pytanie: Co, jeśli nie będę w stanie wypełnić formularza przed planowaną datą wylotu? oddadzą za sam bilet z automatu? przepadnie?

pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1132 PostWysłany: 26 Mar 2020 11:58 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Nie przepadnie o ile linie przetrwają.Obecnie formularze o zwroty w wielu liniach chwilowo nie działają,pewnie po uspokojeniu sytuacji odblokują.Roszczenia minimum rok jak nie więcej się nie przedawniają.
Góra
 Profil Relacje PM off
prastarzec lubi ten post.
prastarzec uważa post za pomocny.
 
      
#1133 PostWysłany: 26 Mar 2020 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Na odszkodowanie nie liczyłbym. Wtedy poszło wszystko gładko. Teraz nie wiem, szczerze mówiąc, czy przez Messengera będzie łatwiej.....
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1134 PostWysłany: 26 Mar 2020 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 640
niebieski
prastarzec napisał(a):
Easy Jet - ja też mam odwołany lot 27 bm. niby można przełożyć lot lub uzyskać zwrot.. interesuje mnie oczywiście zwrot.
Jednak od kilku dni próbuję się dostać do formularza EC261 https://www.easyjet.com/en/claim/EU261 ale wyskakuje błąd..
Pytanie: Co, jeśli nie będę w stanie wypełnić formularza przed planowaną datą wylotu? oddadzą za sam bilet z automatu? przepadnie?

pozdrawiam


Ja bym jednak nie liczył na odszkodowanie, powołają się na nadzwyczajną sytuację.

Tylko, że w easyJet nawet nie ma jak uzyskać zwrotu kasy za bilety. XD Przez stronę da się tylko przebookować, chat nie działa, na messengerze tylko bot, infolinia mówi, że "sory, ale mamy za dużo połączeń, nara" i się rozłączają. XD

Najwyżej zrobię chargeback za jakiś czas jak nie da się z nimi skontaktować w żaden sposób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1135 PostWysłany: 26 Mar 2020 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Niestety wszystkie linie i pośrednicy grają na zwłokę...... To samo tyczy się UIA, Norwegian etc. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo tłumaczą się zwiększoną ilością zwrotów, anulacji etc. Też czekam na dwa zwroty od FR. W kolejce "voucher" od Ukraińców.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1136 PostWysłany: 26 Mar 2020 12:05 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Ostatecznie chargeback w przypadku odwołania lotu i braku zwrotu też wchodzi w grę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1137 PostWysłany: 26 Mar 2020 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 640
niebieski
nelson 1974 napisał(a):
Niestety wszystkie linie i pośrednicy grają na zwłokę...... To samo tyczy się UIA, Norwegian etc. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo tłumaczą się zwiększoną ilością zwrotów, anulacji etc. Też czekam na dwa zwroty od FR. W kolejce "voucher" od Ukraińców.


Domyślam się, że tak jest i ich nie winię. Dziwię się tylko, że nie ma żadnej automatyzacji w przypadku zwrotu środków, nawet poza taką niestandardową sytuacją.

W Wizz chyba tak jest, wystarczy się zalogować, kliknąć zwrot na konto i po jakimś czasie kasa wraca.

Ogółem to i tak nie jest źle, nawet Expedia mi zleciła zwrot kasy za rezerwację bezzwrotną, zobaczymy czy dojdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1138 PostWysłany: 26 Mar 2020 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Krupier napisał(a):
Domyślam się, że tak jest i ich nie winię. Dziwię się tylko, że nie ma żadnej automatyzacji w przypadku zwrotu środków, nawet poza taką niestandardową sytuacją.


Dokładnie. Jak już pisałem kilka razy, w EasyJet tak jest a kasę oddali po bodajże dwóch dniach. A to przecież jest jeden z największych LCC w Europie...

Jeśli chodzi o zwroty - 3 tygodnie temu pisałem na Facebooku z FlixBusem, pytając, czy zgadzają się na zwrot na kartę a nie w formie vouchera. Odpisali, że owszem tak ale muszę zgłosić to w formularzu na stronie, co też później uczyniłem. Od ponad 2 tygodni żadnej odpowiedzi. Przed terminem podróży znowu pytałem na Facebooku, czy mam samodzielnie w aplikacji zrezygnować z biletów, twierdzili, że nie. Mój autobus wczoraj pojechał z Wrocławia do Berlina a ja dostałem mejlem ankietę do wypełnienia, czy podróż była wygodna... ;) Nie wiem jak mam ją wypełnić zgodnie z własnym sumieniem?! ;) Ktoś już dostał coś z Flixa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1139 PostWysłany: 26 Mar 2020 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 601
Kilometry: 704 684
srebrny
Szybkie pytanie:
Mialem bilet na lot linia Luxair z Luksemburga do Nantes w pazdzierniku (!).
Otrzymalem dzis maila ze moj lot jest anulowany z powodu COVID-19. Na stronie internetowej widze ze linia lotnicza skasowala wszystkie loty i zawiesila polaczenie.
Czy mam prawo do alternatywnego polaczenia inna linia skoro zamkneli ta trase? Nie chce zwrotu pieniedzy.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Mar 2020 15:06, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1140 PostWysłany: 26 Mar 2020 14:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Kupowane przez OTA czy bezpośrednio?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 93  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group