Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat służy dyskusji na temat możliwości i procedur związanych z odwoływaniem rezerwacji z powodu koronawirusa
O aktualnej sytuacji przeczytać można w tym wątku: koronawirus-epidemia-aktualna-sytuacja,135,148421
O tym jak wrócić do Polski w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do naszego kraju - w tym wątku powrot-do-polski,0,150044

A w tym podyskutować na wszelkie inne tematy (w tym "lecieć czy nie lecieć, jak myślicie?" oraz "a po co odwoływać?"): koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Państwa ograniczające dostęp na terytorium kraju wz. z koronawirusem:
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 24 Lut 2020 15:16 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
@Amcio
proponuję już teraz bookować miejsca nad polskim morzem
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#362 PostWysłany: 24 Lut 2020 15:29 

Rejestracja: 01 Sty 2017
Posty: 20
Maceek napisał(a):
W jakiej formie miałeś to zwolnienie? Zwykła karteczka od lekarza jak w szkole? :D
Za miesiąc mam lecieć z żoną na Sycylię na 5 dni. Nie jestem ryzykantem, a dam sobie rękę uciąć, że to ustrojstwo się rozrośnie, że dotrze aż tam. Jak zakombinować z tym Wizzairem? :roll:


Wtedy istniały jeszcze normalne zwolnienia papierowe więc wysyłałem skan , teraz chyb też można poprosić o wydruk z kompa u lekarza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 24 Lut 2020 15:59 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Zeus napisał(a):


https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... zkodowania
można anulować bez podawania powodu - ale koszty są na tyle wysokie, że to się po prostu nie opłaca. Stąd moje pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 24 Lut 2020 16:52 

Rejestracja: 24 Lut 2020
Posty: 1
Witam i jak wygląda sytuacjia ze zwrotem z cebu pacufuc , lot singapur-cebu 3 marca. Otrzymał ktoś zwrot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 24 Lut 2020 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 115
Loty: 64
Kilometry: 97 889
Rozmawiałem na czacie Ryanair odnośnie zwrotu, zwrotu środków na konto Ryanair czy też zmiany kierunku lotu w związku z koronawirusem. Dostałem odpowiedź, że jest możliwość zwrotu pieniędzy jeśli będę nosicielem koronawirusa i będzie to potwierdzone medycznie. Muszę przyznać, że spodziewałem się wielu odpowiedzi, ale żeby byli tak łaskawi, że zwrócą mi pieniądze tylko wtedy jak sam będę nosicielem koronawirusa i dam im wcześniej znać, żeby nie wejść do samolotu i nie zarazić innych ludzi to się nie spodziewałem :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
 
      
#366 PostWysłany: 24 Lut 2020 17:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jest artykuł na stronie głównej https://www.fly4free.pl/koronawirus-wlo ... azdu-lotu/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 24 Lut 2020 17:46 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Izrael już nie wpuszcza podróżnych z Japonii i Korei.

https://www.timesofisrael.com/south-koreans-being-shipped-out-of-israel-on-special-flights-amid-virus-fears/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 24 Lut 2020 19:20 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 105
mam pytanie bo już skołowany jestem
mam lot liniami Qatar do Bang[/i]k[/i]oku,
kojarzy ktoś czy jest szansa zwrotu kasy w zw z aktualnie panującymi warunkami tam.?
Czytałem dzisiaj że GIS odradza wyjazdy właśnie do Tajlandii.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Lut 2020 19:54, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 24 Lut 2020 19:33 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
@lichu Nie ma możliwości. Możesz na normalnych warunkach taryfy anulować bilet lub zmienić rezerwację (nie opłaca się).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 24 Lut 2020 19:54 

Rejestracja: 03 Lut 2015
Posty: 8
Hej,
jak myślicie: będzie szansa na zwrot pieniędzy za rezerwację bezzwrotną na Booking.com w Mediolanie z powodu koronawirusa ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Lut 2020 20:40, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę i przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 24 Lut 2020 20:01 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
@rezker Dzwoń na infolinię. Mi się udało z Hongkongiem, dostałem 100% zwrotu od bookingu, mimo tego, że hotel się nie zgodził na anulowanie.
Powodzenia.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 24 Lut 2020 21:04 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
Czy ktoś kontaktował się z LH w sprawie anulowania biletów do Włoch lub zmiany terminu? Tak, aby nie ponosić kosztów? Miałam mieć wyjazd służbowy, 8 osób i organizator odwołał go.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 24 Lut 2020 21:56 

Czy ktoś z #Ryanaira czyta ten wątek ? Jestem po czacie z konsultantem Ryanaira i myślałem że to fake news o tym że robią zwrot za bilety jak dostarczę dokumentację medyczną że jestem zainfekowany ,ale to niestety prawda....Czy u Was w ogóle już tak poodpadały wszystkie klepki w głowach , że wolicie żeby Wasze pasażery leciały w miejsca totalnie zagrożone epidemią i ryzykowały życie albo po prostu wyrzucały bilety do kosza bo dla Was największą wartością wszechświata nie życie ludzkie a pieniądze , pieniądze i jeszcze raz pieniądze ??!! Już parę razy ocieraliście się o dno ale teraz go już przebiliście totalnie,wklejam to na oficjalny profil Ryanair.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#374 PostWysłany: 24 Lut 2020 22:20 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 16 794
a czy ktoś próbował może w Bookingu wywalczyć zwrot środków? zastanawiam się jak szybko odpisują, bo po mailu na customer.service czekam rok na odpowiedź i cisza :D

w czwartek właśnie mam lot do Rzymu, a właściciel nieugięty jeśli chodzi o przebukowanie czy ewentualny zwrot, niestety.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Lut 2020 22:26, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę przenoszę przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 24 Lut 2020 22:26 

Rejestracja: 03 Lut 2015
Posty: 8
Dzwoniłem na infolinię, skontaktowali się z hotelem, który nie chce zwrócić środków.
Ze swojej strony booking też odmówił.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 25 Lut 2020 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Shaq napisał(a):
na końcu w "Ogólnych wyłączeniach odpowiedzialności" w jednym z podpunktów czytam, że ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności: m.in.
- za zdarzenia i powstałe wskutek chorób i wypadków wynikających z epidemii lub skażeń, wszelkiego rodzaju promieniowania etc.


V3ntr napisał(a):
Ale to musi być ogłoszona epidemia w danym państwie. Epidemia jest ograniczona terytorialnie.
Co ma epidemia koronawirusa w Chinach, do "10 zachorowań w USA".

No chyba, że będzie pandemia - ale to nie epidemia ;)

Pandemia podpada pod jakże piękny zapis "etc.", więc też wyklucza odpowiedzialność ubezpieczyciela.

* * * * *

Z innej beczki. Trenitalia dopuszcza zwroty za rezerwację:
Kod:
Per i clienti che hanno acquistato fino al 23 febbraio 2020, un biglietto per viaggi su Frecce, Intercity, Intercity Notte e Regionale, Trenitalia riconoscerà il rimborso integrale per qualsiasi viaggio e indipendentemente dalla tariffa acquistata, in caso di rinuncia al viaggio per Coronavirus.

La richiesta deve essere presentata entro il 1 marzo 2020.

Più in particolare, i biglietti per viaggi su Frecce, Intercity, Intercity Notte e per viaggi misti Frecce, Intercity, Intercity Notte e Regionale, saranno rimborsati con un bonus elettronico di importo pari al valore del biglietto acquistato, utilizzabile entro un anno dalla data di emissione del bonus stesso.
La richiesta può essere effettuata:

    compilando l’apposito web form disponibile su trenitalia.com;
    presso qualsiasi biglietteria.
     

Per i biglietti del trasporto regionale, il rimborso avrà luogo:

    in biglietteria, per biglietti acquistati su qualsiasi canale di vendita Trenitalia, con rimborso immediato, con riaccredito sullo strumento di pagamento elettronico utilizzato all’acquisto o in denaro (fino a disponibilità di cassa della biglietteria; se esaurita la disponibilità di cassa della biglietteria, si procederà con la compilazione del modulo da parte del viaggiatore e ritiro del biglietto per successivo inoltro alla Direzione Regionale/Provinciale competente);
    compilando l’apposito modulo on line, ove il cliente può indicare la modalità di erogazione, con stesso metodo di pagamento utilizzato per l’acquisto e/o con bonus attraverso l’invio di una apposita credenziale.
     

Per i biglietti acquistati tramite il Call Center, il sito trenitalia.com oppure APP Trenitalia è possibile richiedere il rimborso anche telefonando al Call Center Trenitalia ai numeri 06.3000 oppure 892021.

https://www.trenitalia.com/it/informazioni/rimborso-per-rinuncia-al-viaggio-febbraio-2020.html
Wersji angielskiej nie ma.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
futro uważa post za pomocny.
 
      
#377 PostWysłany: 26 Lut 2020 12:36 

Rejestracja: 21 Gru 2019
Posty: 46
Dzwoniłem do Alitalii i zwracają za bilety tylko do północnych Włoch. Ja mam bilet do Rzymu i na razie nie mogę dostać zwrotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#378 PostWysłany: 26 Lut 2020 15:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Air France z komunikatem nt. lotów do północnych Włoch.

Can I modify my trip to Italy?

If you have a valid Air France ticket, issued on or before 25 February, 2020, for an Air France flight departing from or arriving in Northern Italy (Milan-Malpensa, Milan-Linate, Venice or Bologna) between 25 February and 02 March, 2020, you can postpone your trip at no extra cost onto a later flight until 31 March, 2020 included.

Save time by changing your booking directly online, in the "Your reservations" section of the website or in the mobile app. You can also contact your travel agent.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 26 Lut 2020 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
British Airways ma update na temat zwrotow i odwolanych lotow.
Szczegoly tutaj: https://www.britishairways.com/en-gb/tr ... faqid=5670
Podsumowanie tutaj: https://www.headforpoints.com/2020/02/2 ... ronavirus/
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 26 Lut 2020 16:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ja przed chwilą czatowałem z Ryanairem (mam lot Bergamo-Neapol za 3 dni) i u nich na razie zmiany podejścia w związku z koronawirusem w północnych Włoszech nie ma - zwroty i zmiany na normalnych zasadach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 93  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bruner oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group