Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat służy dyskusji na temat możliwości i procedur związanych z odwoływaniem rezerwacji z powodu koronawirusa
O aktualnej sytuacji przeczytać można w tym wątku: koronawirus-epidemia-aktualna-sytuacja,135,148421
O tym jak wrócić do Polski w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do naszego kraju - w tym wątku powrot-do-polski,0,150044

A w tym podyskutować na wszelkie inne tematy (w tym "lecieć czy nie lecieć, jak myślicie?" oraz "a po co odwoływać?"): koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Państwa ograniczające dostęp na terytorium kraju wz. z koronawirusem:
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 19 Lut 2020 10:44 

Rejestracja: 27 Kwi 2017
Posty: 78
niebieski
@alison mój znajomy dopiero co wrócił z Hgk i wszystko działa normalnie poza tym że jest dużo luźniej niz zwykle.

W moim przypadku ban do Filipin został przesunięty aż do 28 marca więc nie mam jak dolecieć na Filipiny 20.03. I teraz pytanie czy czekać i liczyć że wznowią lada dzień loty czy występować o anulację rezerwacji...
Góra
 Profil Relacje PM off
alison uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#282 PostWysłany: 19 Lut 2020 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 137
Loty: 49
Kilometry: 99 772
@alison ja wciąż się waham. bilet do HKG mam na 11.03. Anulowali mi loty do Hanoi z HKG (polityka linii Jetstar). Mógłbym kupić bilety z HKG do Hanoi w innej linii ale nie wiadomo jak się sytuacja rozwinie. Czekam z decyzją do marca a może sprawa sama się rozwiąże.
Góra
 Profil Relacje PM off
alison uważa post za pomocny.
 
      
#283 PostWysłany: 19 Lut 2020 13:38 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Alfi_9 napisał(a):
-- 19 Lut 2020 10:15 --

@rafafi gdzie sprawdzasz status rezygnacji w CA? Ja nie dostałam nawet tego maila z potwierdzeniem złożenia rezygnacji, a składałam już 28 stycznia :/. Dzwoniłam na infolinie i podobno rezygnacja jest złożona, ale żadnego potwierdzenia nie otrzymałam....


Wchodzisz na niemiecką stronę AC. Przełączasz na angielski (no chyba że niemiecki ci pasuje). Z górnego menu wybierasz "Booking Management" a potem "Online Refund".

Masz tam dwie opcje: "Submit Refund" i "Refund Progress" no to dalej już wiadomo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 19 Lut 2020 14:01 

Rejestracja: 17 Sty 2019
Posty: 59
michzak napisał(a):
michzak napisał(a):
Tak mi mówili w Gotogate jak dzwoniłem swoje bilety odwoływać, możliwe że oni mają dokładniejsze wytyczne.
Ale postaram się za godzinę poszukać wykładni, wydaje mi się że mieli to na stronie swojej
Ale jeśli już to załatwiać, to lepiej dzwonić niż pisać, bo pewnie maili w tej sprawie mają miliony

Update, nie widzę w info od CA takiej informacji, więc fake news. Skąd mieli wytyczne na GTG - nie wiem, ale taką informację dostałem (pani nie wiedziała, czy mój lot powrotny 3.04 jeszcze się łapie, czy już nie, ale mowa było o outbound flight, więc anulacja przeszła). Może mają jakąś bardziej szczegółową instrukcję? Nie wiem
Więc możesz próbować uderzać :D


Ja właśnie anulowalem Taipei via Beijing na koniec kwietnia w supersaver, bezproblemowo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#285 PostWysłany: 20 Lut 2020 12:42 

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 7
doszukałem się ściągawki od China Southern:

Image

na pierwszym pytaniu odpowiadam: YES

bilety kosztowały:

Fare EUR 212 ×2
Tax EUR 348.89 ×2 w tym:
Airport tax Fuel surcharge Other fees
EUR 22.82 EUR 14.36 EUR 311.71

Total EUR 1,121.78

"zrealizowałem" jak do tej pory pół biletu przylatując do Auckalnd, teraz próbuję się wydostać ale China Southern nie realizuje już lotów do Londynu, wolą zwracać za bilety niż korzystać z zaprzyjaźnionych linii

pytanie następujące: co należy rozumieć pod chińskim pojęciem 'can be fully refunded', na ilę zwrotu mogę liczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 20 Lut 2020 20:28 

Rejestracja: 04 Sty 2020
Posty: 2
Stoje przed dylematem czy jechać do Włoch i z pewnością przestudiuje ten wątek, tak samo jak i mape Koronavirusa :)
(moze trafie tanszy nocleg)

A co do stwierdzenia:
Cytuj:
A i media tylko niepotrzebnie podkręcały panikę, która niczemu nie służyła.

To wszystko jest biznes, wiele srodkow podrozalo (eg. maseczki) ale i pewnie ze strachu klikalność w linki na serwisach informacyjnych byla wieksza co rowna sie wiekszym zyskom z reklam .etc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 20 Lut 2020 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Jedź do IT ale na rabaty wirusowe nie licz
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 20 Lut 2020 22:45 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
@PoczatkujacyP, parę dni temu byłem we Włoszech, wszystkim lądującym na Fiumicino mierzą temperaturę, u nas po powrocie, pełna beztroska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 21 Lut 2020 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 137
Loty: 49
Kilometry: 99 772
udało mi się właśnie anulować z pełnym zwrotem środków rezerwację Lufthansą ze Lwowa do Hongkongu. Wszystko przez naszą infolinię.
Zapytałem ile bym dostał za zwrot w mojej taryfie light bo podróż straciła sens z uwagi na odwołanie lotu do Hanoi. Pani skontaktowała się z działem technicznym że granica z Wietnamem została zamknięta (choć z tego co wiem to tylko jedna linia odwołała loty ale może się już zmieniło) i zaoferowała pełen zwrot. Jednak się ogarneli
Pewnie ma to związek z tym co zawisło na ich stronie:
Lufthansa Group offers free rebooking or refund if you are not able to start your journey due to changed entry restrictions in the context of the Corona Virus outbreak.
Góra
 Profil Relacje PM off
marscha lubi ten post.
 
      
#290 PostWysłany: 21 Lut 2020 18:13 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Kupowałeś może przez stronę Lufthansy czy pośrednika np. Ticket.no ? ;)

Mam kupione bilety do Hong Kongu na 20 marca ale kupowałem przez tego pośrednika wiec domyślam się ze infolinia przewoźnika niewiele będzie mogła mi pomóc ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 21 Lut 2020 18:49 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Witam, mam wykupiony lot Lufthansa z GDN do HKG, przez Gotogate na kwiecień. Lufthansa nie odwołuje na razie lotów do HKG wiec szansa na zwrot środków mała, ale....właśnie dostałem info od Gotogate, ze mój pierwszy lot jest zmieniony. Zamiast przez Monachium puszczają nas przez Frankfurt (pewnie z uwagi na mniej chętnych, puszczają jeden większy samolot z FRA). Czy w związku z tym mogę zrezygnować w całej trasy w obie strony i zostać zwrot środków? Dzwoniłem na infolinie LH, ale oni twierdza, ze nic nie mogą i odsyłają do pośrednika. Gotogate milczy. Mam 6 dni na akceptacje nowej trasy, ale Gotogate nie wskazuje co sie stanie jak nie zaakceptujemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 21 Lut 2020 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 137
Loty: 49
Kilometry: 99 772
Zjadacz napisał(a):
Kupowałeś może przez stronę Lufthansy czy pośrednika np. Ticket.no ? ;)

Mam kupione bilety do Hong Kongu na 20 marca ale kupowałem przez tego pośrednika wiec domyślam się ze infolinia przewoźnika niewiele będzie mogła mi pomóc ?

Prze Lufę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 21 Lut 2020 21:29 

Rejestracja: 01 Sty 2017
Posty: 20
Macie szczęście mojego lotu nadal nie odwołują i LH nie chce słyszeć o zwrocie środków. Piszę kolejne pismo do działu reklamacji. Uparli się żeby mnie zawiezć do tego Honkongu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 23 Lut 2020 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
No to majówka w Lombardii chyba idzie na przemiał. Pewnie do tego czasu sytuacja nie zostanie opanowana. Nie obawiam się głównie zarażenia (szanse na to są jednak znikome) ale panika i chaos informacyjno-komunikacyjny zapewne będą narastały. Już teraz pociągi nie zatrzymują się na pewnych stacjach, a sytuacja będzie na pewno rozwojowa. Wypoczynek w takich warunkach, dodatkowo wśród ludzi w maskach, to nie jest to o co mi chodzi. Od jutra szukam innej lokalizacji, tylko co będzie jak jakieś 2 tygodnie przed wyjazdem tam też wybuchnie ognisko wirusa ? Tak na chłodno, to chyba teraz jest najlepszy czas na nadrobienie zaległości w zwiedzaniu naszego pięknego kraju :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#295 PostWysłany: 23 Lut 2020 12:36 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Spokojnie @maczala1
W maju temperatury w Lombardii będą sporo wyższe, a więc i zdolność wirusa do zarażania dużo mniejsza. O ile jest typowy, ale zakładam że tak, bo nawet w Wuhan gdy tylko temperatura podniosła się w ok. 20°C to od razu odbiło się to na ilości nowych zarażeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 23 Lut 2020 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Na razie będę jeszcze czekał, nocleg mogę odwołać tydzień przed wyjazdem ale wiadomo, że wtedy nie znajdę już nic ciekawego na podmiankę. Powiem szczerze, że będzie spory zgryz, co robić ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 23 Lut 2020 13:40 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Skoro odwołano nawet 3 dzisiejsze mecze serie A ( kilkanaście innych w nizszych ligach również) to panika musi być wielka.
edit. już 4
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 uważa post za pomocny.
 
      
#298 PostWysłany: 23 Lut 2020 13:57 

Rejestracja: 04 Sty 2020
Posty: 2
widze, że sytuacja we Włoszech zmienia się dramatycznie.
Odwołane mecze Serie A, zajecia na uniwerystetach, wojsko przy wjazdach/wyjazadch ehh...
no cóż ' pozostaje odwołać wizyte, chociazby ze względu na chaos jaki tam pewnie niedługo będzie panował.

Tak się zapytam, czy próbował ktoś odzyskać pieniądze od linii lotniczej (Ryanair) podając powód wirusa?


Ostatnio edytowany przez Abcn 23 Lut 2020 15:29, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 23 Lut 2020 14:07 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Czyli pozostaje czekać na wiosnę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 23 Lut 2020 14:52 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
W pełni zgadzam się z propozycją @maczala1, dlatego teraz tylko dwie 'suche' informacje z PAP - sekcja biznes nt. koronawirusa

https://stooq.com/n/?f=1338283
https://stooq.com/n/?f=1338282

Warto zwrócić uwagę na uspokajający cytat:
"Obywateli rosyjskich ewakuowano z Japonii w sobotę. Przybyli oni do kraju na pokładzie samolotu Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. "Rodacy, którzy powrócili do Rosji, czują się dobrze. U tych osób, u których ujawniono w wyniku badań laboratoryjnych nową infekcję koronawirusa choroba przebiega w lekkiej formie, bez wyraźnych objawów i powikłań" - powiedziała Golikowa. Jak dodała, nie ma zagrożenia dla zdrowia tych osób i ich bliskich."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 93  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group