Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat służy dyskusji na temat możliwości i procedur związanych z odwoływaniem rezerwacji z powodu koronawirusa
O aktualnej sytuacji przeczytać można w tym wątku: koronawirus-epidemia-aktualna-sytuacja,135,148421
O tym jak wrócić do Polski w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do naszego kraju - w tym wątku powrot-do-polski,0,150044

A w tym podyskutować na wszelkie inne tematy (w tym "lecieć czy nie lecieć, jak myślicie?" oraz "a po co odwoływać?"): koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Państwa ograniczające dostęp na terytorium kraju wz. z koronawirusem:
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wyjazd do USA
#1601 PostWysłany: 21 Maj 2020 12:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Na razie nikt nie wie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Wyjazd do USA
#1602 PostWysłany: 21 Maj 2020 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
borut napisał(a):

Chciałem zapytać Was, Ekspertów,


Miło, że tak walisz dużymi literami, ale to nic nie da, bo wiemy tyle co Ty;-)
Też mam lot do USA. W połowie lipca. Szanse na realizację oceniam na 5 procent. Jeśli w czymkolwiek ci to pomoże...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyjazd do USA
#1603 PostWysłany: 21 Maj 2020 12:25 

Rejestracja: 21 Maj 2020
Posty: 0
To z szacunku.

Ja jestem optymistą, boję się natomiast podejścia na miejscu jak do "trędowatych".


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Maj 2020 13:07, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1604 PostWysłany: 22 Maj 2020 13:53 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
Dzien dobry,
na początek lipca (09.07) mam zarezerwowany lot do Neapolu EJU4575 i powrotny na 13.07, lot miał odbywać się z SXF jednak widzę, że nie ma już takiego lotu w wyszukiwarce Easyjeta (jest z TXL oraz od października z BER), czy w związku z tym mogę się spodziewać odwołania tego lotu? Czy ew. zmiana lotniska daje mi prawo do odwołania rezerwacji i zwrotu kosztów biletu? Ne ukrywam, że wolałbym nie lecieć, bo myślę że podróź po koronawirusie będzie o wiele droższa biorąc pod uwagę całą masę nowych obostrzeń.
Jeśli ktoś miałby info na ten temat byłbym bardzo wdzięczny.

Jarek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1605 PostWysłany: 25 Maj 2020 13:37 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 328
niebieski
Pytanko mam, czy w przypadku odwołania lotu jest jakiś minimalny okres z jakim muszę zostać o nim poinformowany, a jeżeli tego nie zrobią to będzie mi przysługiwać odszkodowanie?
Mam lot Easyjet na 07.06.20, nie można go oczywiscie zakupić, ale po zalogowniu witają mnie banerem że już za 13 dni lecę, mam się szykować, dodać extrasy itd.
Kiedy oni to odwołają? 06.06? :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1606 PostWysłany: 25 Maj 2020 14:09 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1960
platynowy
Jakie odszkodowanie? Odwołanie lotu z powodu koronowirusa?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#1607 PostWysłany: 25 Maj 2020 14:21 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 328
niebieski
No właśnie o to chodzi... Wiemy jaka jest sytuacja, a oni na 13 dni przed odlotem mówią "szykuj się!'

Ryanair chociaż z circa 3 tygodniowym wyprzedzeniem się odzywa że lot jest odwołany :evil:


Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Maj 2020 14:28, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1608 PostWysłany: 25 Maj 2020 15:07 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1960
platynowy
Mogę ci napisać, że na pewno nie polecisz i lada dzień dostaniesz możliwość zmiany na dowolny lot z ich siatki połączeń do końca otwartego kalendarza.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#1609 PostWysłany: 25 Maj 2020 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Dzisiaj dostałem oficjalną wiadomość od Rainbow, że wszystkie loty do 21.06 anulowane są, w tym także i nasz do Czarnogóry który miał odbyć się 18/06, ale nieważne. Oczywiście R.pl dało nam szereg korzyści - rabaty, vouchery itp, ale z tego oczywiście skorzystać nie mogę, dlatego zażądałem zwrotu wpłaty zaliczki i też taki otrzymam tylko na całość mogę nawet czekać 194 dni :lol: :shock:

Ciekawe nieprawdaż. :lol:
_________________
Zmiany! tuż tuż...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Maj 2020 20:35, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1610 PostWysłany: 26 Maj 2020 01:07 

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 58
Aeromexico odwołało mi lot MAD-MEX-MAD na połowę czerwca. Bilet kupiony przez budgetair.pl. Wolę zmienić datę niż walczyć o zwrot gotówki, ale na infolinii Aeromexico odsyła mnie do pośrednika i mówi, że bez niego nic zmieniać nie może. Da się ich jakoś przekonać? Podejrzewam, że zanim budgetair mi odpisze, to miną wieki, a za zmianę dat pewnie jeszcze będą mnie chcieli skasować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1611 PostWysłany: 26 Maj 2020 06:17 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
@Zbyszko ciekawe ze nie znasz specustawy która mówi o 180 dniach od daty odwołania imprezy- tyle biuro ma na zwrot :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1612 PostWysłany: 26 Maj 2020 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Zwrot pieniędzy dopiero za 180 dni to obecnie u nas standard również jeżeli chodzi o kocerty i inne imprezy. Dostałem takie informacje od dokładnie wszystkich orgaznizatorów odwołanych imprez. Specustaw(k)a dała taką możliwość, więc wszyscy to skwapliwie wykorzystują, niezależnie, czy mają obecnie kasę, czy nie mają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1613 PostWysłany: 26 Maj 2020 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Owszem rozumiem ,że biuro mogło by polegnąć jakby miało wszystko wypłacać w terminie 30 dniowym itp. Owszem kiedyś gdzieś mi się obiło o uszy o specustawie itp. Lecz człowiek po prostu nigdy nie miał odwołanych wakacji :D . A jakby ktoś szukał , to jest tutaj
https://turystyka.rp.pl/trendy/25285-se ... owiedziami
_________________
Zmiany! tuż tuż...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1614 PostWysłany: 27 Maj 2020 18:53 

Rejestracja: 09 Maj 2019
Posty: 9
Witam, w lipcu miałem odwiedzić USA. Szanse na wyjazd marne, jeden z 8 lotów został już anulowany. Jednak czy orientuje się ktoś czy są szanse na otrzymanie zwrotu pieniędzy za loty wewnętrzne w USA, w przypadku gdy granice Stanów nadal pozostaną zamknięte? Były one kupowane oddzielnie niż sam lot do USA, a nie będę mógł z nich skorzystać przez politykę jaką obrały Stany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: easyjet refundacja
#1615 PostWysłany: 29 Maj 2020 14:28 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 79
easyjet odwołał moje loty 17-20 kwietnia Tegel - Kefalonia.

Najpierw poprzez apk w telefonie zgłosiłem refundację za bilety.
Później w aplikacji rezerwacje nie były widoczne.
Po zalogowaniu się na ich stronie przez www wszystko niby ok. Rezerwacje są .
od blisko dwóch miesięcy widnieje informacja o przetwarzaniu zwrotu.

Poszukałem tu i tam i poprzez witrynę
https://www.easyjet.com/en/claim/welfare

dwukrotnie po wysłaniu skanów pdf zawierających potwierdzenie rezerwacji oraz moje oświadczenie o nieponiesieniu żadnych dodatkowych kosztów oprócz biletów -
odpisali , że nie mogą znaleźć mojej rezerwacji.

To chyba jest taktyka na zmęczenie przeciwnika.

Ktoś ma podobny problem

?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 29 Maj 2020 20:04, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: easyjet refundacja
#1616 PostWysłany: 29 Maj 2020 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
A kupowales bezposrednio na ich stronie?
Moze po prostu na jakas niekumata osobe trafiles, zadzwon raz jeszcze i tyle,
voucher pewnie ci od reki dadza, co do zwrotu kasy to w dzisiejszych czasach moze byc ciezko i bedzie musial sie przygotowac na dlugie czekanie - jesli linia nie upadnie to kasa wróci, tylko pozno.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 29 Maj 2020 16:41, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: easyjet refundacja
#1617 PostWysłany: 29 Maj 2020 16:07 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Uderza mnie sposób w jaki niektórzy z was podchodzą do spraw, które są proste, łatwe i przyjemne. Zwrot środków powinien nastąpić w ciągu 7 dni. Nie nastąpił to korzystacie ze środków ochrony prawnej wśród których można wymienić dochodzenie roszczenia o zapłatę na drodze sądowej. Mi Wizzair odwołał lot, proponują voucher, nie znalazłem formularza, aby dostać kasę, dlatego wysyłam wezwanie pocztą jeśli nie zapłacą złoże pozew. Korzystanie ze swoich praw jest czymś normalnym i nie jest niczym niezwykłym. Czas poświęcony na nerwy można przeznaczyć na inne rzeczy.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 31 Maj 2020 00:55, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: easyjet refundacja
#1618 PostWysłany: 29 Maj 2020 16:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Wizzair i voucher? :O
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: easyjet refundacja
#1619 PostWysłany: 29 Maj 2020 19:41 

Rejestracja: 26 Maj 2020
Posty: 2
Zbanowany
ansbach1 napisał(a):
Uderza mnie sposób w jaki niektórzy z was podchodzą do spraw, które są proste, łatwe i przyjemne. Zwrot środków powinien nastąpić w ciągu 7 dni. Nie nastąpił to korzystacie ze środków ochrony prawnej wśród których można wymienić dochodzenie roszczenia o zapłatę na drodze sądowej. Mi Wizziar odwołał lot, proponują voucher, nie znalazłem formularza, aby dostać kasę, dlatego wysyłam wezwanie pocztą jeśli nie zapłacą złoże pozew. Korzystanie ze swoich praw jest czymś normalnym i nie jest niczym niezwykłym. Czas poświęcony na nerwy można przeznaczyć na inne rzeczy.

Ale oddali Ci pieniążki ?
Bo jeśli postraszyłeś pozwem i się nie wystraszyli, to dalszy ciąg nie jest lekki, łatwy i przyjemny, jak napisałeś. Proces sądowy trwa dłużej niż oczekiwanie np 180 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: easyjet refundacja
#1620 PostWysłany: 29 Maj 2020 19:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Oczekiwanie na co?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 93  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group