Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat służy dyskusji na temat możliwości i procedur związanych z odwoływaniem rezerwacji z powodu koronawirusa
O aktualnej sytuacji przeczytać można w tym wątku: koronawirus-epidemia-aktualna-sytuacja,135,148421
O tym jak wrócić do Polski w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do naszego kraju - w tym wątku powrot-do-polski,0,150044

A w tym podyskutować na wszelkie inne tematy (w tym "lecieć czy nie lecieć, jak myślicie?" oraz "a po co odwoływać?"): koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Państwa ograniczające dostęp na terytorium kraju wz. z koronawirusem:
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
#1301 PostWysłany: 05 Kwi 2020 19:01 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 48
Zbanowany
Więc zaczyna się robić nieciekawie. Linie, hotele a teraz jak się okazuje także organizacje płatnicze robią się coraz bardziej zuchwałe. Czy to wszystko oznacza przyzwolenie na okradanie ludzi w biały dzień bez szans na odzyskanie swoich ciężko zarobionych pieniędzy?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#1302 PostWysłany: 05 Kwi 2020 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
qwesn napisał(a):
Czy to wszystko oznacza przyzwolenie na okradanie ludzi w biały dzień bez szans na odzyskanie swoich ciężko zarobionych pieniędzy?

Mysle, ze nie okradaja, mogly im sie skonczyc pieniadze albo stoja na skraju bankructwa.
Corona virus sparalizowal transport, logistyke i turystyke.
Linie lotnicze i hotele mocno odczuwaja skutki swiatowej pandemii.
Najlepiej postawic sie w roli wlasciciela hotelu, wtedy mozna latwiej zrozumiec.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda lubi ten post.
 
      
#1303 PostWysłany: 05 Kwi 2020 21:08 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@salazaar: to może być ciekawy przypadek. i warto na niego zwrócić uwagę. Tobie współczuję ale mam nadzieję że sprawa się zakończy poprawnie.

Czy masz gdzieś w warunkach przewozu że mogą ofertować voucher na niewykorzystany bilet? Bo jeśli tak to niestety to zaakceptowałeś kupując bilet i pewnie wiele nie zrobisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1304 PostWysłany: 05 Kwi 2020 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
tak się zastanawiam czy jest sens w tej chwili reklamować tanie loty , które mogą się nie odbyć i za które można nie uzyskać zwrotów pieniędzy?
oczywiście, że linie sprzedając jeszcze dwa tygodnie temu loty na kwiecień wiedziały, że się one nie odbędą i że finansują sobie koszty kwietnia,

jaki jest % zwróconych pieniędzy? bo ja za loty marzec kwiecień mam w tej chwili tylko zwroty na kartę Wizz,
wszystko inne czeka w kolejce (4 rezerwacje FR)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1305 PostWysłany: 05 Kwi 2020 21:19 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
cccc napisał(a):
qwesn napisał(a):
Czy to wszystko oznacza przyzwolenie na okradanie ludzi w biały dzień bez szans na odzyskanie swoich ciężko zarobionych pieniędzy?

Mysle, ze nie okradaja, mogly im sie skonczyc pieniadze albo stoja na skraju bankructwa.
Corona virus sparalizowal transport, logistyke i turystyke.
Linie lotnicze i hotele mocno odczuwaja skutki swiatowej pandemii.
Najlepiej postawic sie w roli wlasciciela hotelu, wtedy mozna latwiej zrozumiec.



No dobrze, ale jak chcesz zakupić bilet lotniczy to płatność ma 'być tu i teraz'. Ryanaira nie interesuje ze w tej chwili nie masz, ze wyplata dopiero za 2 tygodnie itd. Racja?
A w drugą stronę to mamy 'rozumieć sytuację' i cierpliwie czekać.
Nie mają kasy? Prosze bardzo , podpowiem - wysypcie sie z tanimi lotami na lato / jesien / zimę. Ludzie się skuszą, budżet sie zasili :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1306 PostWysłany: 05 Kwi 2020 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
salazaar napisał(a):
Dostałem dzisiaj odpowiedź od Revoluta w sprawie chargeback za anulowany lot Iberia (zupełnie nie sposób się z nimi skontaktować, a voucher mnie nie interesuje).

"I'm so sorry to let you know that we do not have rights for it due to Visa rules when the services were cancelled due to government prohibition"

Biorąc pod uwagę, że linie robią wszystko co tylko mogą żeby nie zwracać pieniędzy, zapowiada się długa walka ;)


Ja złożyłem chargeback w Getinie, też Visa. Zobaczymy co odpiszą.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#1307 PostWysłany: 06 Kwi 2020 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Szef IATA domaga się voucherów zamiast gotówki:

https://loyaltylobby.com/2020/04/06/iat ... f-refunds/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1308 PostWysłany: 06 Kwi 2020 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Każdy kij ma dwa końce. Jak to przeforsują sprzedaż biletów jeszcze bardziej spadnie.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1309 PostWysłany: 06 Kwi 2020 15:24 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
salazaar napisał(a):
Dostałem dzisiaj odpowiedź od Revoluta w sprawie chargeback za anulowany lot Iberia (zupełnie nie sposób się z nimi skontaktować, a voucher mnie nie interesuje).

na kiedy masz lot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1310 PostWysłany: 06 Kwi 2020 21:53 

Rejestracja: 17 Sty 2019
Posty: 59
Wywołałem wilka z lasu. Dzisiaj Iberia odpisała na Facebooku na moją prośbę o zwrot pieniędzy, że proponują voucher. Tylko tyle. Odpisałem zatem, że wiem, że oferują voucher, jednak proszę o zwrot pieniędzy, do czego mam pełne prawo. Chwilę później przyszła odpowiedź, że zgadza się, przysługuje takie prawo i że rozpoczynają procedurę dokonywania zwrotu - zwykle trwa do 72h.

Generalnie w pełni rozumiem Iberię i inne linie lotnicze, z punktu widzenia biznesowego. Proponując najpierw voucher nie robią nic złego i nie odbierają nikomu żadnych praw, a dają sobie większe szanse na uniknięcie poważnych problemów z płynnością finansową.

Ten lot miał być 19 kwietnia, Berlin-Lima via Madrid. Teraz pozostaje bawienie się z Kiwi żeby odzyskać pieniądze z 5ciu lotów wewnętrznych po Peru. A niestety Kiwi należy do tych OTA które tak czy siak pobierają różnego rodzaju opłaty, nawet jeśli lot jest anulowany przez linię..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1311 PostWysłany: 07 Kwi 2020 13:49 

Rejestracja: 02 Kwi 2020
Posty: 0
Czy komuś udało się dodzwonić lub w jakiś inny sposób skontaktować z Gotogate? Próbuję od 3 tygodni... :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1312 PostWysłany: 07 Kwi 2020 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 100
Loty: 132
Kilometry: 207 882
Nie, tak jak pisałam jakiś tydzień temu, ze względu na lockdown Indii ich biura nie działają do końca tego tygodnia. A co dalej to się zobaczy. W każdym razie dodzwonić się nie da, na maila i FB nie odpisują. Myślę, że od poniedziałku można próbować, chyba że wydłużą lockdown w Indiach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1313 PostWysłany: 07 Kwi 2020 18:28 

Rejestracja: 20 Mar 2020
Posty: 54
Nie moje.
https://www.wykop.pl/artykul/5436465/ch ... yc-ciezko/
Załącznik:
595835795951554441426378_1586276355IZIIiYW0MXwU2vFX6kaya1.jpg
595835795951554441426378_1586276355IZIIiYW0MXwU2vFX6kaya1.jpg [ 559.97 KiB | Obejrzany 999 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
macq91 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1314 PostWysłany: 07 Kwi 2020 18:55 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Powyższe powinno być przypięte u góry wątku. Dla tych, którzy uważają, że chargeback to lewo- i prawoskrętna witamina C naraz.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#1315 PostWysłany: 07 Kwi 2020 19:05 

Rejestracja: 02 Kwi 2020
Posty: 0
zuzanna_89 napisał(a):
Nie, tak jak pisałam jakiś tydzień temu, ze względu na lockdown Indii ich biura nie działają do końca tego tygodnia. A co dalej to się zobaczy. W każdym razie dodzwonić się nie da, na maila i FB nie odpisują. Myślę, że od poniedziałku można próbować, chyba że wydłużą lockdown w Indiach.


A na jakie numery myślisz żeby próbować? Ja próbowałam na ten polski 22 116 81 21 i tam się przełączałam na infolinię po ang, na której i tak nikt nie odbierał. Później odsyłali też na numer UK ale tam zrywało połączenie po paru sygnałach :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1316 PostWysłany: 07 Kwi 2020 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
U mnie sporo tego niestety , m.in majowy RTW poszedł się paść:/ póki co chociaż większość pozytywnie :

BA - anulacja lotu 12.03 i wniosek o refund też wtedy , dziś kasa na koncie
M&M - anulacja lotu tydzień temu ( w standardowej taryfie milowej ) , 40k mil wróciło w 24h , na taxy czekam
Trip.com - bezzwrotny nocleg we Włoszech , 1 mail - odmowa , 2 mail ( postraszyłem chargebackiem ) zgoda , refund w kilka dni na koncie
Booking.com - bezzwrotny nocleg w Japonii ( ale bez pobrania kasy jeszcze ) , bez problemu anulowany
Ebookers.de - bezzwrotny nocleg we Włoszech , ciezko sie było dobić na infolinię , potem powiedzieli ze za dlugo do wyjazdu i zeby sie odezwac 7 dni przed , ale w miedzy czasie przeslali maila ze mozna anulowac , przeklikałem i czekam na zwrot

W trakcie jeszcze zostało :

Hotwire - bezzwrotny nocleg Hawaje maj , na razie wysłany formularz i oczekiwanie
Airasia - lot KIX-HNL maj ( w teorii jeszcze nie odwołany ale z rozkładu juz zniknął ) , oczywiscie tylko credits proponują ale po eskalacji tematu na czasie przytaczajac ostatnie amerykanskie wytyczne niby przesłali do managementu wniosek o refund i ma byc odpowiedz w terminie 7 dni.
M&M - 2 kolejne loty za 50k mil na maj jeszcze nie anulowane przez linie - w przypadku gdy linie anulują pełny zwrot przysługuje tak jak za lot poprzedni powiedziano mi na infolinii
Wizz , Ryan - wnioski o refund poszły po anulowanych przez nich lotach , ciekawe ile im zejdzie;)

sporo czasu idzie nad tym spedzic. I smutne to bo zazwyczaj to sporo się poświęca zeby jak najtaniej wszystko pobukować i fajny wyjazd posklejać a teraz trzeba ten czas poświęcić na te wszystkie anulacje. Cały rok poplanowany i tylko zakłady przyjmuje który z zabukowanych lotów będzie tym pierwszym , który się uda odbyć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#1317 PostWysłany: 07 Kwi 2020 20:15 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
Może ktoś zadzwoni do Santander'a zapytać jaką inną metodę odzyskania środków, sugerują??? :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1318 PostWysłany: 07 Kwi 2020 20:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Ja Ci powiem bez dzwonienia - powództwo cywilne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1319 PostWysłany: 07 Kwi 2020 20:33 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
Tylko, że poszczególni ustawodawcy, często proponują właśnie zwroty w formie kredytu do wykorzystania w dłuższym czasie a nie gotówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1320 PostWysłany: 07 Kwi 2020 20:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Taki kredyt można wykorzystać, albo np. odsprzedać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 93  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group