Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Temat służy dyskusji na temat możliwości i procedur związanych z odwoływaniem rezerwacji z powodu koronawirusa
O aktualnej sytuacji przeczytać można w tym wątku: koronawirus-epidemia-aktualna-sytuacja,135,148421
O tym jak wrócić do Polski w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do naszego kraju - w tym wątku powrot-do-polski,0,150044

A w tym podyskutować na wszelkie inne tematy (w tym "lecieć czy nie lecieć, jak myślicie?" oraz "a po co odwoływać?"): koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Państwa ograniczające dostęp na terytorium kraju wz. z koronawirusem:
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm

[ 1227 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62  Następna
Autor Wiadomość
#1141 PostWysłany: 25 Mar 2020 21:38 
Awatar użytkownika

Loty: 108
Kilometry: 164 333
niebieski
Czy ktoś miał doświadczenia z Ethiopianem?
Mam rezerwacje Lufa ET
z poznania nie moge jutro wyleciec do frankurtu, ale za to lufa przeslala mi info, ze moge upgradeowac odcinek FRA- Addis Adeba.

Strona etiopianu nie dziala

Image
 Relacje PM off  

#1142 PostWysłany: 26 Mar 2020 11:23 
Awatar użytkownika

niebieski
nelson 1974 napisał(a):
Pisałem już wcześniej: w sobotę na czacie easyJet około 40 min. Dziś pieniądze na koncie, więc u nich to wygląda bardzo sprawnie ;).

Żeby dostać zwrot kasy za odwołany lot trzeba w easyJet kontaktować się z obsługą klienta? Anulowali mi lot na pojutrze, ale po zalogowaniu mam tylko możliwość przebookowania, a na stronie nawet nie widzę żadnej opcji kontaktu z nimi czy to telefon, czy czat, czy cokolwiek. XD

edit: ok, widzę tutaj: https://www.easyjet.com/en/help/contact że chat nie jest już dostępny. Jak się z nimi kontaktowałeś? Widzę, że przez messengera można, pytanie czy to dobra forma kontaktu do próby zwrotu kasy. :S

Pytanie też czy w przypadku anulowania lotu, który miał się odbyć za dwa dni mogę się ubiegać o dodatkowe odszkodowanie z tytułu EC261, czy jedynie zwrot kasy za bilety?

#1143 PostWysłany: 26 Mar 2020 11:45 

HON fly4free
Krupier napisał(a):

Pytanie też czy w przypadku anulowania lotu, który miał się odbyć za dwa dni mogę się ubiegać o dodatkowe odszkodowanie z tytułu EC261, czy jedynie zwrot kasy za bilety?

Nie licz na odszkodowanie jeśli powodem jest COVID-19.Zwrot kasy lub zmiana lotu na dowolny z ich siatki jak najbardziej.
 Relacje PM off  

#1144 PostWysłany: 26 Mar 2020 11:53 

Loty: 123
Kilometry: 289 340
Easy Jet - ja też mam odwołany lot 27 bm. niby można przełożyć lot lub uzyskać zwrot.. interesuje mnie oczywiście zwrot.
Jednak od kilku dni próbuję się dostać do formularza EC261 https://www.easyjet.com/en/claim/EU261 ale wyskakuje błąd..
Pytanie: Co, jeśli nie będę w stanie wypełnić formularza przed planowaną datą wylotu? oddadzą za sam bilet z automatu? przepadnie?

pozdrawiam

#1145 PostWysłany: 26 Mar 2020 11:58 

HON fly4free
Nie przepadnie o ile linie przetrwają.Obecnie formularze o zwroty w wielu liniach chwilowo nie działają,pewnie po uspokojeniu sytuacji odblokują.Roszczenia minimum rok jak nie więcej się nie przedawniają.
 Relacje PM off
prastarzec lubi ten post.
prastarzec uważa post za pomocny.

#1146 PostWysłany: 26 Mar 2020 12:00 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Na odszkodowanie nie liczyłbym. Wtedy poszło wszystko gładko. Teraz nie wiem, szczerze mówiąc, czy przez Messengera będzie łatwiej.....
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Ghana, Rwanda, Tunezja, Uganda, Armenia, Indie, Indonezja, Iran, Jordania, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan + Europa
 Relacje PM off  

#1147 PostWysłany: 26 Mar 2020 12:00 
Awatar użytkownika

niebieski
prastarzec napisał(a):
Easy Jet - ja też mam odwołany lot 27 bm. niby można przełożyć lot lub uzyskać zwrot.. interesuje mnie oczywiście zwrot.
Jednak od kilku dni próbuję się dostać do formularza EC261 https://www.easyjet.com/en/claim/EU261 ale wyskakuje błąd..
Pytanie: Co, jeśli nie będę w stanie wypełnić formularza przed planowaną datą wylotu? oddadzą za sam bilet z automatu? przepadnie?

pozdrawiam

Ja bym jednak nie liczył na odszkodowanie, powołają się na nadzwyczajną sytuację.

Tylko, że w easyJet nawet nie ma jak uzyskać zwrotu kasy za bilety. XD Przez stronę da się tylko przebookować, chat nie działa, na messengerze tylko bot, infolinia mówi, że "sory, ale mamy za dużo połączeń, nara" i się rozłączają. XD

Najwyżej zrobię chargeback za jakiś czas jak nie da się z nimi skontaktować w żaden sposób.

#1148 PostWysłany: 26 Mar 2020 12:05 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Niestety wszystkie linie i pośrednicy grają na zwłokę...... To samo tyczy się UIA, Norwegian etc. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo tłumaczą się zwiększoną ilością zwrotów, anulacji etc. Też czekam na dwa zwroty od FR. W kolejce "voucher" od Ukraińców.
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Ghana, Rwanda, Tunezja, Uganda, Armenia, Indie, Indonezja, Iran, Jordania, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan + Europa
 Relacje PM off  

#1149 PostWysłany: 26 Mar 2020 12:05 

HON fly4free
Ostatecznie chargeback w przypadku odwołania lotu i braku zwrotu też wchodzi w grę.
 Relacje PM off  

#1150 PostWysłany: 26 Mar 2020 12:15 
Awatar użytkownika

niebieski
nelson 1974 napisał(a):
Niestety wszystkie linie i pośrednicy grają na zwłokę...... To samo tyczy się UIA, Norwegian etc. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo tłumaczą się zwiększoną ilością zwrotów, anulacji etc. Też czekam na dwa zwroty od FR. W kolejce "voucher" od Ukraińców.

Domyślam się, że tak jest i ich nie winię. Dziwię się tylko, że nie ma żadnej automatyzacji w przypadku zwrotu środków, nawet poza taką niestandardową sytuacją.

W Wizz chyba tak jest, wystarczy się zalogować, kliknąć zwrot na konto i po jakimś czasie kasa wraca.

Ogółem to i tak nie jest źle, nawet Expedia mi zleciła zwrot kasy za rezerwację bezzwrotną, zobaczymy czy dojdzie.

#1151 PostWysłany: 26 Mar 2020 12:55 
Awatar użytkownika

Loty: 134
Kilometry: 362 216
złoty
Krupier napisał(a):
Domyślam się, że tak jest i ich nie winię. Dziwię się tylko, że nie ma żadnej automatyzacji w przypadku zwrotu środków, nawet poza taką niestandardową sytuacją.

Dokładnie. Jak już pisałem kilka razy, w EasyJet tak jest a kasę oddali po bodajże dwóch dniach. A to przecież jest jeden z największych LCC w Europie...

Jeśli chodzi o zwroty - 3 tygodnie temu pisałem na Facebooku z FlixBusem, pytając, czy zgadzają się na zwrot na kartę a nie w formie vouchera. Odpisali, że owszem tak ale muszę zgłosić to w formularzu na stronie, co też później uczyniłem. Od ponad 2 tygodni żadnej odpowiedzi. Przed terminem podróży znowu pytałem na Facebooku, czy mam samodzielnie w aplikacji zrezygnować z biletów, twierdzili, że nie. Mój autobus wczoraj pojechał z Wrocławia do Berlina a ja dostałem mejlem ankietę do wypełnienia, czy podróż była wygodna... ;) Nie wiem jak mam ją wypełnić zgodnie z własnym sumieniem?! ;) Ktoś już dostał coś z Flixa?
 Relacje PM off  

#1152 PostWysłany: 26 Mar 2020 14:39 
Awatar użytkownika

Loty: 394
Kilometry: 420 913
niebieski
Szybkie pytanie:
Mialem bilet na lot linia Luxair z Luksemburga do Nantes w pazdzierniku (!).
Otrzymalem dzis maila ze moj lot jest anulowany z powodu COVID-19. Na stronie internetowej widze ze linia lotnicza skasowala wszystkie loty i zawiesila polaczenie.
Czy mam prawo do alternatywnego polaczenia inna linia skoro zamkneli ta trase? Nie chce zwrotu pieniedzy.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Mar 2020 15:06, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#1153 PostWysłany: 26 Mar 2020 14:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 379
Kilometry: 498 173
Kupowane przez OTA czy bezpośrednio?
 Relacje PM off  

#1154 PostWysłany: 26 Mar 2020 14:54 
Awatar użytkownika

Loty: 394
Kilometry: 420 913
niebieski
@Zeus bezposrednio.

#1155 PostWysłany: 26 Mar 2020 15:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 379
Kilometry: 498 173
No to powinni na *A coś przebukowac. Tylko nie wiem czy teraz do nich z tym czy później jak się uspokói trochę
 Relacje PM off
karder lubi ten post.
karder uważa post za pomocny.

#1156 PostWysłany: 26 Mar 2020 18:16 

Loty: 78
Kilometry: 191 158
Czy ktoś wie jak zgłosić refund za skasowany lot w Easy Jet? W aplikacji i na stronie w manage booking jest tylko opcja zmiany daty.... Trzeba do nich dzwonić? Ktoś znalazł jakiś sposób?
Z maila od EJ ws anulacji:

If you do not wish to travel:
If you no longer wish to travel, you can choose to switch to any other easyJet flight through Manage Bookings

Czy oni siebie słyszą w ogóle co wypisują do ludzi? :roll:

#1157 PostWysłany: 26 Mar 2020 18:37 

wracając do mojego tematu (ze strony 15):

China Soutern w końcu odpisała, w famach 'full refund' proponują 74% (!!!) tego co sobie prostą matematyką obliczyłem: skoro zrealizowałem dokładnie połowę wykupionych lotów (połowę mil, połowę symetrycznych odcinków itd.), to spodziewałbym się zwrotu dokładnie połowy wydanej kwoty.

Pieniądze giną mi na magicznym worku: 'Other fees' z którego proponują oddać niecałe 54% tego, co czysta matematyka podpowiada. Całą resztę (Ticket price, Airport tax, Fuel surcharge) wyliczyli dzieląc równo na pół.

Byłem świadomy, że to nie będzie równe pół, ale żeby aż tyle? (kwestia 140paru euro)

Bardziej niż na prędkości odzyskania pieniędzy zależy mi kwocie. Ktoś, coś podobnego miał z tą lub innymi liniami?
 Relacje PM off  

#1158 PostWysłany: 26 Mar 2020 18:41 
Awatar użytkownika

Loty: 173
Kilometry: 234 046
niebieski
@Skoroświt nie znam Twojego tematu, ale z całą pewnością chodzi o to, że te sektory były zarezerwowane w różnych klasach rezerwacyjnych. Jak sobie podejrzysz warstwę ceny finalnej w jakiejkolwiek linii regularnej, to bywa, że np. tam lecisz w powiedzmy W (i cena za taryfę wynosi np. 196PLN), a z powrotem lecisz w taryfie np. O (i cena wynosi np. 48PLN). Jeśli wykorzystasz pierwszy segment, to za niewykorzystany drugi nie zwrócą Ci na zasadzie 244 (suma) podzielone na pół, tylko 48PLN.
 Relacje PM off  

#1159 PostWysłany: 26 Mar 2020 19:06 
Awatar użytkownika

niebieski
AAA90 napisał(a):
Czy ktoś wie jak zgłosić refund za skasowany lot w Easy Jet? W aplikacji i na stronie w manage booking jest tylko opcja zmiany daty.... Trzeba do nich dzwonić? Ktoś znalazł jakiś sposób?
Z maila od EJ ws anulacji:

If you do not wish to travel:
If you no longer wish to travel, you can choose to switch to any other easyJet flight through Manage Bookings

Czy oni siebie słyszą w ogóle co wypisują do ludzi? :roll:

Trzeba kontaktować się z obsługą klienta. Problem w tym, że nie da się skontaktować. XD

Ja spróbuję jeszcze kilka razy, parę razy też zadzwonię, a jak się nie uda to chargeback. Bez jaj, nie będę siedział godzinami na infolinii zagranicznej (która i tak sama kończy rozmowę).

Pytanie jak to jest gdy nie wystąpię o zwrot kasy, a termin lotu minie? Mój mija teraz w sobotę, czy po tym terminie nadal mogę występować o zwrot?

#1160 PostWysłany: 26 Mar 2020 19:10 

HON fly4free
Jeśli twój lot skasowany to masz minimum rok by wystąpić o zwrot kasy.
 Relacje PM off
Krupier uważa post za pomocny.

[ 1227 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Andrea Rząsa, bugs, CommonCrawl [Bot], dmirstek, eskie, Fitas, Google Adsense [Bot], jacek96, monroe, mordek, namteH, paweł p, pazur, refiko, vkasz, Zdzislaw422 oraz 26 gości