Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat służy dyskusji na temat możliwości i procedur związanych z odwoływaniem rezerwacji z powodu koronawirusa
O aktualnej sytuacji przeczytać można w tym wątku: koronawirus-epidemia-aktualna-sytuacja,135,148421
O tym jak wrócić do Polski w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do naszego kraju - w tym wątku powrot-do-polski,0,150044

A w tym podyskutować na wszelkie inne tematy (w tym "lecieć czy nie lecieć, jak myślicie?" oraz "a po co odwoływać?"): koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Państwa ograniczające dostęp na terytorium kraju wz. z koronawirusem:
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
#1181 PostWysłany: 28 Mar 2020 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@neverstopexploring podpowiesz jaka linia i jaki pośrednik? Ja bym się upierał i dopraszał modyfikacji ze strony podmiotu, według którego bilety został wystawiony (linia lotnicza). Oni mogą i powinni. A pośrednik co najwyżej może zrobić to, na co pozwala regulamin taryfy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#1182 PostWysłany: 28 Mar 2020 22:28 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
U mnie sytuacja może wyglądać nieco inaczej bo to bilet nagroda.

Linia Lufthansa a bilet u niej kupowało coś takiego: https://www.travelbyinspire.co.uk/
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1183 PostWysłany: 28 Mar 2020 22:32 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@boots - niby tak , ale dlaczego wówczas ceny na maj i czerwiec wyswietlają się normalnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1184 PostWysłany: 28 Mar 2020 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
samaki9 napisał(a):
@boots - niby tak , ale dlaczego wówczas ceny na maj i czerwiec wyswietlają się normalnie?


Chcą zgarnąć kasę z rynku
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1185 PostWysłany: 29 Mar 2020 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 639
niebieski
Z easyJetem nie ma żadnego kontaktu. Dodali po zalogowaniu się możliwość zwrotu kasy na voucher.

Ja napisałem do nich maila z żądaniem zwrotu pieniędzy za anulowany lot, jak nie odpiszą to leci chargeback za jakiś czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1186 PostWysłany: 29 Mar 2020 11:30 

Rejestracja: 14 Mar 2020
Posty: 1
Dzień dobry, proszę o poradę, może ktoś miał podobny problem.

Mam rezerwację zakupioną przez Opodo, dokładniej Praga-Istanbul-Duszanbe. Z powodu koronawirusa odwołano mi pierwszy lot Praga-Duszanbe więc wyjazd mija sie z celem i chcę anulować całą rezerwację. W zarządzaniu rezerwacją na stronie opodo jest możliwość anulowania rezerwacji, jednak po kliknięciu na " oblicz kwotę zwrotu" wylicza 0 zł. Z infolinią nie idzie się skontaktować, wisiałem kilka razy prawie po godzinie, chatbot tak samo, od 9 do 18 z ponawianiem i nic.
W regulaminie Opod jest napisane o zwrocie z ewentualnym pobraniem opłaty manipulacyjnej, jeśli linia lotnicza ma odpowiednią politykę zwrotu, a w tym wypadku ( jest to Turkish Airlines) ma. Czy można bezpiecznie kliknąć na ten zwrot z wyliczeniem 0 zł, czy okaże się, że zgodzę się na jakieś odwołanie rezerwacji bez zwrotu kosztów czy coś?

będę wdzięczny za pomoc
pozdrawiam serdecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1187 PostWysłany: 29 Mar 2020 11:46 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
2 pytania :) :

1) Lufthansa- nie chce zwrócić kasy za bilety do USA, w grę wchodzi tylko przełożenie lotu na inny termin i 50 euro dokładają. Ale jaki inny termin jeżeli niewiadomo ile potrwa epidemia ani czy na jesień nie będzie drugiej fali? Poza tym niewiadomo totalnie jak ułożyć sobie sprawy urlopowo-zawodowe w obecnej sytuacji. Co myślicie? Czekać do ostatniej chwili i wnioskować o refund? Czy przerzucić wylot na jakiś odległy termin?

2) Booking- część hoteli w USA mamy w opcji opcja bezzwrotna, czy zostaje pisanie maili do hoteli o refund lub przełożenie terminu a jak będą robić problem to wtedy pisanie do bookingu? Czy w obecnej sytuacji epidemii to nie powinno być jakoś hurtem anulowane i kasa zwracana? Jeżeli hotele nie będą chciały zwrócić kasy to jest sens przenosić termin pobytu w hotelu na jakiś odległy skoro tak samo jak przy biletach lotniczych niewiadomo ile cały sytuacja potrwa i jak się rozwinie?

Nie wiem czy czekać, czy teraz działać i co robić. Bilety prawie 5000 zł, hotele pościągały z karty drugie 5000 zł, więc mam zamrożone ok. 10 000 zł :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1188 PostWysłany: 29 Mar 2020 12:35 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Co do lotów - zostały już anulowane przez LH, czy masz na termin, gdy loty się póki co mają odbyć?
W pierwszym wypadku linia jest zobowiązana do zwrotu kasy na żądanie pasażera, w drugim nie - wtedy może zaproponować to , co chce.

Zwrotne anuluj, z bezwrotnymi może być problem - zależy od polityki hotelu, pośrednika, terminu wyjazdu itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1189 PostWysłany: 29 Mar 2020 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
miriam napisał(a):
Krupier napisał(a):

................ EC261, czy jedynie zwrot kasy za bilety?

Nie licz na odszkodowanie jeśli powodem jest COVID-19.Zwrot kasy lub zmiana lotu na dowolny z ich siatki jak najbardziej.


A co jeżeli przewoźnik, w moim wypadku Easyjet nie podał przyczyny anulowania lotu, tylko wysłał informację o anulowaniu.
Moim zdaniem trzeba w takim wypadku starać się o odszkodowanie lub zwrot kosztów zmiany przewoźnika.
Jeżeli oczywiście przewoźnik przetrwa ten trudny czas.
Poprawcie mnie jeżeli nie mam racji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1190 PostWysłany: 29 Mar 2020 13:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Jak skasował teraz lot, to nici z odszkodowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1191 PostWysłany: 29 Mar 2020 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Z czego wynika takie podejście ??
Jest jakiś przepis, który dotyczy wszystkich linii czy sa to indywidualne przepisy danej linii czy kraju ??
Mam anulowane 4 loty dla 4 osób , wiec jest to dla mnie bardzo ważne.
Nie muszę chyba dodawać, że bilety kupiłem po 400 zł, a musiałem po anulowaniu wyłożyć po 2500 zl.

Ja swoją walkę rozpocząłem właśnie od Easyjet. Wniosek został przyjęty i dostałem takie info:

Dziękujemy za skontaktowanie się z nami i złożenie wniosku zgodnie z przepisami EC261/2004.
Przepraszamy za ostatnie doświadczenia z powodu odwołanego lub opóźnionego lotu.
Teraz, gdy mamy już Państwa reklamację, nasz specjalistyczny zespół ds. oceny i prawa będzie zbierał informacje wymagane do sklasyfikowania lotu zgodnie z przepisami EC261/2004.
Po zakończeniu naszych badań skontaktujemy się z Państwem i przedstawimy ich wyniki.


O wynikach będę informował na bieżąco.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 29 Mar 2020 14:04, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1192 PostWysłany: 29 Mar 2020 18:15 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Witam. Prosze o rade, oczywiscie wiem,ze nie wiadomo co bedzie za miesiac ale musze niestety zadecydowac. Mam wylot poza Europe 2 maja 2020, niestety musze dokupic doloty albo Ryanair albo Easyjet. Dolot na 1go maja wiec pierwszy dzien kiedy linie powinny zaczac latac. Oczywiscie w kwestii cenowej najlepiej byloby mi kupic dolot w najblzszych dniach ale z drugiej strony jezeli loty zostana odwolane nie chce/nie moge przekladac na inny kierunek nawet za darmo. Co zrobilibyscie na moim miejscu? oczywiscie czekanie do ostatniego dnia i kupienie lotu dzien przed wiaze sie z ryzykiem, ze lot moze zostac wykupiony lub po prostu bardzo drogi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1193 PostWysłany: 29 Mar 2020 18:21 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Brać Wizz? Dostaniesz kredyt 120% w razie odwołania... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1194 PostWysłany: 29 Mar 2020 18:23 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
ha ha dzieki, juz dostalam dwa razy 120% za inne loty
Niestety tylko Ryanair albo Easyjet pasuje..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1195 PostWysłany: 29 Mar 2020 18:28 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@aviel Ryanair mocniejszy finansowo,możesz zaryzykować.Albo polecisz,albo wszystko odwołają ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1196 PostWysłany: 29 Mar 2020 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Muszę Cię zmartwić, ale wydaje mi się że nigdzie nie polecisz.
Raz: sytuacja z Covid się nie uspokoi do tego czasu (obym się mylił).
Dwa: Ryanair już sygnalizował że zacznie latać dopiero od czerwca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1197 PostWysłany: 29 Mar 2020 18:32 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
No wlasnie, mam wewnetrzne przekonanie, ze nic nie bedzie latac do konca maja ale z drugiej strony zdarzylo mi sie dwa razy, ze lot na ktory liczylam ze cena spadnie zostal wyprzedany ha ha. Dzieki za rade, chyba jednak kupie tego Ryana i bede czekac grzecznie na zwrot kasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1198 PostWysłany: 29 Mar 2020 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 599
Kilometry: 703 643
srebrny
Interesujące - czy to możliwe że Lufthansa anulowała loty na kolejne miesiące nie informując o tym pasażerów, którzy mają na nie bilet?
Moja rezerwacja z wylotem 30 kwietnia z Luksemburga LH2323 jest "potwierdzona" ale na ten dzień Lufthansa nie ma żadnego lotu w sprzedaży.
Tak samo LX755 24 kwietnia do Zurich - potwierdzona ale brak sprzedaży na ten dzień.

To powoduje że pomimo iż samolot nie poleci nie mam prawa do zmiany rezerwacji w tym momencie.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez karder, 29 Mar 2020 20:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1199 PostWysłany: 29 Mar 2020 20:02 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Oczywiście, że możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1200 PostWysłany: 29 Mar 2020 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
aviel napisał(a):
Dolot na 1go maja wiec pierwszy dzien kiedy linie powinny zaczac latac.

Skąd taki pomysł?
Nie będzie wtedy żadnych lotów, a już w ogóle nie ma co liczyć na powrót tras z letniej siatki połączeń ryana czy wizza.
Z tym zwrotem wizza to nie ma co liczyć na ich wykorzystanie wedle znanych nam tras połączeń. Kupowanie teraz biletów w celu zwrotu 120% wartości na wizza jest stratą pieniędzy.
A zwrotów na konto nie będzie.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 93  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Kalispell oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group