Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1062 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 54  Następna
Autor Wiadomość
#721 PostWysłany: 18 Lip 2022 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
Hej,
Mamy bilet OJ LH na trasie: KRK-EVN, TBS-KRK. Apka LH pokazuję od kilku dni, że odcinek MUC - KRK został anulowany. Nie podaje żadnego lotu alternatywnego, mimo że do anulowanego wylotu zostało juz jakieś 26h. Pierwszy raz mam taką sytuację, stąd pytania:

- Ile właściwie należy się odszkodowania gdyby alternatywne loty były ponad 3h później - 250 eur/os ( za odcinek muc- krk) czy 400 eur/os (za powrót tbs-krk)?
- Czy jeśli nie będzie sensownego połączenia powrotnego i pojedziemy Flixbusem z MUC to czy dostaniemy zarówno odszkodowanie jak i zwrot pieniędzy za caly bilet lotniczy?
- Czy jeśli nic nowego nie pojawi się w apce, to sprawę alternatywnego lotu ogarnia się w TBS czy dopiero w MUC? W razie czego wolimy wziąć dodatkowy dzień urlopu i skasować odszkodowanie niż byc na czas. Z drugiej strony oczywiście wolelibyśmy nie zostać bez żadnych opcji (nie wiem jak duży problem mają w MUC, liczę że LH coś zaproponuje, dziwi mnie, że w apce nie pojawiła się żadna alternatywa, nie wysłali żadnego maila z informacją o odwołaniu).
Dzięki za rady odnośnie tej sytuacji.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#722 PostWysłany: 18 Lip 2022 11:00 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
kiedy masz lot powrotny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#723 PostWysłany: 18 Lip 2022 20:36 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
benedetti napisał(a):
@Jac Nawet jeśli ktoś by Ci odpisał, że nie ma szans, to chyba jednak warto spróbować.


Otóż po ok 2h słuchania muzyczki na lotowskiej infolinii połączyłem się z niezbyt miłym panem konsultantem. Nie było mowy aby zmienic LOT&Lufa na Swissa, trudno, wziąłem ten sam tandem ale o innej godzinie. Konsultant powiedział, że załatwione i że przyjdzie mejl z nowymi lotami godzinami etc, choć może to chwile potrwać - zaznaczył. Od naszej miłej rozmowy minął tydzień i żaden mejl nie przyszedł :lol: :lol: :lol:
:!: :!: :!: :!: A najlepsze ze jak wchodze w 'manage booking' to opcja 'change your reservation' to nie działa / nie da się w to kliknąć :lol:
To ja juz wole ryanairem latac XD Co mnie podkusiło żeby lecieć Lotem hahahahaha
No nic, zadzwonie jeszcze raz, jak sobie znów wygospodaruje wolne 2 godzinki po pracy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
remineus lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
#724 PostWysłany: 18 Lip 2022 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
-- 18 Lip 2022 23:11 --

Czy przy odwołaniu lotu (teraz Luton) mogę kupić bilet na pociąg do Paryża i stamtąd lot do Pl i Wizz musi mi oddać kasę ? Czy tylko w obrębie tych lotów co umożliwia Wizz. Oczywiście na najbliższe dni nie ma żadnych biletów ani Wizz ani Ry ani lot Poodwolywane loty i do Gdańska, Warszawy i Krakowa.

-- 18 Lip 2022 23:11 --

Czy przy odwołaniu lotu (teraz Luton) mogę kupić bilet na pociąg do Paryża i stamtąd lot do Pl i Wizz musi mi oddać kasę ? Czy tylko w obrębie tych lotów co umożliwia Wizz. Oczywiście na najbliższe dni nie ma żadnych biletów ani Wizz ani Ry ani lot Poodwolywane loty i do Gdańska, Warszawy i Krakowa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#725 PostWysłany: 19 Lip 2022 00:45 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
Z formalnego punktu widzenia to powinieneś skontaktować się z Wizz i uzyskać akceptację dla takiego rozwiązania.

Loty do z LTN do POZ są cały czas dostępne , jeśli lot do Poznania cię urządza. -jednak nieaktualne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
#726 PostWysłany: 19 Lip 2022 01:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
No niestety kontakt z wizem jest iluzoryczny, nie idzie się dodzwonić a na lotnisku są bezkontaktowi. Może, ale to niepewne będzie jutro otwarty punkt Wizza. Udało mi się złapać na jutro Berlin przez Bastię
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#727 PostWysłany: 19 Lip 2022 07:55 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
+48221284905 jest całodobowy i tani


Na pw mi napisano, że działa w nocy, załatwiono sprawę zamiany lotów z Luton do Katowic o 3 w nocy po odwołaniu lotu do Krakowa.
Tyle, że rozmowa po angielsku. Jest jeszcze czat.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
#728 PostWysłany: 21 Lip 2022 00:10 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 105
Loty: 119
Kilometry: 251 525
Właśnie otrzymałem info od Wizza o anulowaniu moich lotów RT 02.2023 z Abu Dhabi na Sri Lankę. Trochę zdziwiło mnie anulowanie ponad pół roku przed planowanym odlotem, ale teraz widzę że całkowicie zniknęło to połączenie. Moje pytanie brzmi czy mogę zaczekać z decyzją o zwrocie licząc na to, że połączenie pojawi się ponownie i zmienić datę ?? Czy może już ogarniać sobie jakiś inny kierunek bo nie bardzo pasuje mi kiblować 3 tygodnie w Emiratach :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#729 PostWysłany: 21 Lip 2022 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
Czekaj. To jeszcze kawał czasu. Decyzję podejmiesz w miarę rozwoju sytuacji, masz na to wiele miesięcy...
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartek Barszczewski lubi ten post.
Bartek Barszczewski uważa post za pomocny.
 
      
#730 PostWysłany: 21 Lip 2022 00:25 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 105
Loty: 119
Kilometry: 251 525
Dzięki, trochę mnie uspokoiłeś. Czekam na rozwój sytuacji, myślę że do tego czasu ogarną trochę ten bałagan i połączenie ostatecznie wystartuje. Szkoda byłoby je stracić bo złapałem je w mega cenie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#731 PostWysłany: 21 Lip 2022 00:26 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
To też zależy ile "zamrozisz" kasy

Choć kupienie czegoś nowego dalej, bazując na datach lotów Wizzair...Ryzykowne
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
 
      
#732 PostWysłany: 21 Lip 2022 00:31 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 105
Loty: 119
Kilometry: 251 525
RT AUH-HRI 1k za dwie osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#733 PostWysłany: 21 Lip 2022 07:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
Ja odniosłem się do decyzji o zwrocie - na to masz dużo czasu. Jak @dg72 zauważył ta kasa jest zamrożona i jeśli nie uwiera Cię ten tysiąc to możesz czekać.. Może okazać się że ta trasa nie ruszy jeszcze długo ze względu na sytuację polityczną w Sri Lance.
Szukałabym alternatyw na bieżąco.
Jeśli lecisz do AUH Wizzair weź pod uwagę,że tutaj też mogą być zmiany na rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#734 PostWysłany: 21 Lip 2022 08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Jeśli lecisz to AUH W6 to chyba nawet bardziej prawdopodobne jest to, że lot zostanie zmieniony niż to że pozostanie jak jest. Planowanie czegokolwiek z nimi ostatnio, tym bardziej długoterminowo, jest wysoce ryzykowne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#735 PostWysłany: 21 Lip 2022 10:14 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
Bartek Barszczewski napisał(a):
Właśnie otrzymałem info od Wizza o anulowaniu moich lotów RT 02.2023 z Abu Dhabi na Sri Lankę. (...)
Czy może już ogarniać sobie jakiś inny kierunek bo nie bardzo pasuje mi kiblować 3 tygodnie w Emiratach :D
sprawdź, czy w ramach bezpłatnej zmiany rezerwacji, jako trasę alternatywną możesz wybrać Malediwy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#736 PostWysłany: 21 Lip 2022 11:39 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 105
Loty: 119
Kilometry: 251 525
Haha byłoby za pięknie. Mogę zmienić na wylot z Dubaju ale nie ma dokąd lecieć :D Poza tym byłem już na Malediwach, teraz wolałbym Seszele :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#737 PostWysłany: 22 Lip 2022 21:40 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 222
niebieski
Co do zamiany na lot alternatywny w siatce Wizz zachowując port wylotu a na stronie pokazuje że nie ma na nic do wyboru to radziłbym kontakt z czatem lub infolinią tą tańszą.
W moim przypadku w tym tygodniu mając skasowaną rezerwacje ( w ogóle wycięte loty) AUH-KBP na 22.12.2022 system pokazywał przy zmianie że nie ma nic . Dzwoniąc na infolinie ( tańszą) oczywiście pani konsultantka od razu wmawia mi że nie mając alternatywy muszę potwierdzić że chcę zwrot kwoty a najszybszy zwrot jest na WDC. Oczywiście nie dałem za wygraną i mówiąc że przecież otrzymałem mail z Wizz z informacją że mogę zmienić na alternatywny lot na "podobnej" trasie na 30 dni do przodu.
Od razu zaproponowałem wylot z AUH do KTW w dniu 2.1.2023 ( lot po Sylwestrze ;) ) Z drugiej strony otrzymałem informację : ..." Proszę pana właśnie zmieniłam panu lot na 2.1.2023 który pan podał..." Także nie mając alternatywy w systemie warto próbować .
Mając lot skasowany np z AUH na Sri Lankę , upierałbym się na czacie/infolinia że zachowuję port wylotu a po skasowaniu HRI to przecież MLE jest najbliższym portem w siatce Wizz do którego mogę dotrzeć w drodze na Sri Lankę ;). Kto pyta nie błądzi ;)

Swoją drogą to u mnie był najszybszy temat/deal z Wizz loty z KBP-AUH-KBP kupione 12.07. na początek grudnia skasowane 15.7 a 16.7 ( w tym tygodniu) czat/infolinia zamieniłem na ....Sylwester KRK-AUH-KTW ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#738 PostWysłany: 26 Lip 2022 16:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Rzadko latam naszym narodowym czempionem, taka sytuacja po raz pierwszy - wolę się skonsultować z Wami, jak działać, by czegoś nie skopać.

LOT skasował mi lot za 12 dni i przesunął rezerwację na wcześniejszy - z godz.18:15 na 14:50 (KTW-WAW) - co mi zupełnie nie pasuje, fizycznie nie zdążę być na lotnisku. Bilet kupowany przez pośrednika. Do tej pory takie zmiany miałem tylko robione last minute na lotnisku, teraz chyba wypadałoby się przygotować inaczej. Będę dzwonił na infolinię lub mogę podjechać na Okęcie, mieszkam obok - czy już na 12 dni przed lotem mogę żądać hotelu w Pyrzowicach + lotu następnego dnia rano? A odszkodowanie dopiero po odbyciu lotu? Czy raczej lepiej zaskoczyć ich telefonem w ostatniej chwili, by nie wykpili się jakimś biletem PKP/taksówką/transferem do KRK mając więcej czasu na organizację? Czas mam, wolę 250 EUR, niż bycie na czas ;-) Nie chcę też sytuacji, w której LOT powie, że "sam tak chciał lecieć, odszkodowanie nie przysługuje".

Dodatkowe pytanie: jak rozumiem samo odwołanie bez przedstawienia propozycji kwalifikuje się do odszkodowania? Wtedy można już bez straty 250 EUR wybierać powrót np za 2 dni, wtedy oczywiście już bez hotelu na dodatkowe noce?
Góra
 Profil Relacje PM off
Aramise lubi ten post.
 
      
#739 PostWysłany: 02 Sie 2022 11:57 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
dyzio1 napisał(a):
Czy choroba członka załogi (jako przyczyna odwołania lotu) jest podstawą do wypłaty odszkodowania?


To chyba podobna sytuacja --> https://www.cms-lawnow.com/ealerts/2021 ... ts-illness
Była sprawa, zapadł wyrok, więc raczej odszkodowanie się należy
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
#740 PostWysłany: 02 Sie 2022 22:44 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 105
Loty: 119
Kilometry: 251 525
tomaszl75 napisał(a):
Co do zamiany na lot alternatywny w siatce Wizz zachowując port wylotu a na stronie pokazuje że nie ma na nic do wyboru to radziłbym kontakt z czatem lub infolinią tą tańszą.
W moim przypadku w tym tygodniu mając skasowaną rezerwacje ( w ogóle wycięte loty) AUH-KBP na 22.12.2022 system pokazywał przy zmianie że nie ma nic . Dzwoniąc na infolinie ( tańszą) oczywiście pani konsultantka od razu wmawia mi że nie mając alternatywy muszę potwierdzić że chcę zwrot kwoty a najszybszy zwrot jest na WDC. Oczywiście nie dałem za wygraną i mówiąc że przecież otrzymałem mail z Wizz z informacją że mogę zmienić na alternatywny lot na "podobnej" trasie na 30 dni do przodu.
Od razu zaproponowałem wylot z AUH do KTW w dniu 2.1.2023 ( lot po Sylwestrze ;) ) Z drugiej strony otrzymałem informację : ..." Proszę pana właśnie zmieniłam panu lot na 2.1.2023 który pan podał..." Także nie mając alternatywy w systemie warto próbować .
Mając lot skasowany np z AUH na Sri Lankę , upierałbym się na czacie/infolinia że zachowuję port wylotu a po skasowaniu HRI to przecież MLE jest najbliższym portem w siatce Wizz do którego mogę dotrzeć w drodze na Sri Lankę ;). Kto pyta nie błądzi ;)

Swoją drogą to u mnie był najszybszy temat/deal z Wizz loty z KBP-AUH-KBP kupione 12.07. na początek grudnia skasowane 15.7 a 16.7 ( w tym tygodniu) czat/infolinia zamieniłem na ....Sylwester KRK-AUH-KTW ;)


może i byłoby warto zapytać, ale właśnie odwołali mi też AUH :lol: Nie chce mi się już nawet wnikać czemu w rozkładzie dalej ten lot jest do kupienia. Mogłem zostawić lot wychodzący, ale to chyba znak żeby dać sobie spokój ;) Kasa za odcinek AUH-HRI-AUH wraca na konto Wizz a za odcinek KTW-AUH-KTW na kartę ;) Przyda się $$ na krypto :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1062 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 54  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group