Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1042 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 53  Następna
Autor Wiadomość
#641 PostWysłany: 23 Mar 2022 19:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Ja wsio załatwiałem przez twittera i nie było problemu. Spróbuj przez CDG i potem AF jeżeli loty pasują.

Ja miałem VIE-CDG-MEX-CDG-VIE, i po anulacji CDG-VIE dostałem, to co chciałem: VIE-CDG-MEX-AMS-KRK
Góra
 Profil Relacje PM off
prz lubi ten post.
 
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#642 PostWysłany: 23 Mar 2022 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 173
Napisałem - oferta generalnie się trzyma rozwiązania z AMS-KRK następnego dnia. Zastanawiam się tylko czy w takim razie 600 EUR + koszt Hotelu na Schiphol jest sensowną rzeczą do uzyskania po locie ;)
_________________
Image
https://www.facebook.com/polaknapustyni/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#643 PostWysłany: 23 Mar 2022 21:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Przeczytaj:
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 32004R0261
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dziennik ... u-68647998
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#644 PostWysłany: 24 Mar 2022 11:40 

Rejestracja: 04 Wrz 2019
Posty: 24
Loty: 68
Kilometry: 90 916
Aktualizacja akcji z odwołanym lotem przez easyjet. Odlatując z Madery w punkcie easyjet nic się nowego nie dowiedziałam bo był zamknięty a byłam tam kilkanaście minut po 18.

Z kolei w takim samym punkcie na lotnisku w Lizbonie załatwiłam sprawę w 2 minuty. Powiedziałam Panu o odwołanym locie, że nie wiem jak i na jaki adres mam wysłać rachunki. Pan dał mi specjalną karteczkę gdzie znajdował się adres strony, który prowadzi do formularza dotyczący między innymi odwołanych lotów. Wypełniłam krótki formularz, pytania były o lot, moje dane, dane banku, załączyłam skany rachunków i poszło. Teraz czekam na pozytywny dla mnie finał i zwrot pieniędzy.

Formularz znajduje się pod adresem www.easyJet.com / en / expenses (należy usunąć przerwy pomiędzy "/" a literami). Formularz jest do takich zdarzeń jak lot odwołany lub opóźniony, odmówienie odprawy lub dobrowolne zgłoszenie się na nie polecenie danym lotem w przypadku nadsprzedaży biletów.

Nie życzę nikomu alby musiał przechodzić przez to co ja ale zdarza się. Zatem mam nadzieję, że moja przeprawa z easyjet w tym temacie i powyższy adres strony internetowej pomoże w uspokojeniu newrów.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#645 PostWysłany: 01 Kwi 2022 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 77
Loty: 32
Kilometry: 58 973
Witajcie!
Jestem właśnie na Curacao skąd 3 kwietnia miałem mieć lot linią lotniczą Wingo do Bogoty skąd 6 kwietnia lecę do Polski. Wczoraj wieczorem dostałem wiadomośc email, że lot został odwołany. Niby ze względów operacyjnych.

"Por razones operacionales nos hemos visto obligados a Cancelar tu vuelo con destino a Bogota. Lamentamos los inconvenientes que esto pueda generar a tus planes de viaje y que no caracteriza nuestro ModoWingo. Sabemos que tenías un viaje programado con nosotros:"

Na szybko musiałem kupić jakikolwiek lot do Kolumbii i najlepsza cena jaką trafiłem to dzień wcześniej (mimo wszystko znacznie drożej). Co w takiej sytuacji mogę zrobić? Pisałem wczoraj na czacie z konsultantem ale jedyne co piszą to, że im przykro z powodu niedogodności (a raczej wielkiego problemu).

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc!
_________________
Jestem w trakcie podróży po Ameryce Środkowej. Odwiedziłem Dominikanę, Meksyk, Gwatemalę, Honduras, Salwador, Kostarykę i teraz jestem w Kolumbii. Wpadnij na mój kanał YouTube - Wiecznie Wolni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#646 PostWysłany: 01 Kwi 2022 13:48 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Zapewne po ponownym kontakcie wywalczysz zwrot kasy za ten niewykorzystany powrotny lot.
Rozporządzenie UE cię nie chroni, niestety takie są fakty co do tego co można uzyskać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#647 PostWysłany: 25 Kwi 2022 14:43 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Cześć!
Świeża sytuacja, czat Ryanaira oczywiście zajęty a musze dość szybko podjąć decyzję. Poratujcie.

Miałem lot w dwie strony, odwołali mi lot do miejsca docelowego. Mogę oczywiście zmienić datę lotu do miejsca docelowego ale nie specjalnie mi na tym zależy, bo to jest dzień wcześniej kiedy akurat mam poważne plany w Polsce.

I co teraz? Czy mogę całą tą podróż (lot tam z powrotem) przenieść na inną datę lub zmienić na inne połączenie? Czy mogę odzyskać kasę za całe połączenie?
Bo jeśli zmiany terminów i zwrot kosztów dotyczy tylko lotu do miejsca docelowego to raczej słabo. Proszę o wsparcie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#648 PostWysłany: 25 Kwi 2022 14:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Ale nie czeka się długo na chat w Ryanairze, nawet jak jest 600 osób w kolejce.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#649 PostWysłany: 25 Kwi 2022 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
W piątek na czacie EN musiało byc bardzo dużo oczekujących lub bardzo mało konsultantów, bo od razu pojawiał się komunikat:

We apologise that due to high volumes of contacts all our agents are busy right now. If your query relates to COVID-19 Travel Restrictions, Flight changes, cash refunds or online travel agent booking please visit info.ryanair.com. If you still require to speak to an agents please try again later.

Na polskim była wtedy kolejka ok. 30 osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#650 PostWysłany: 25 Kwi 2022 17:58 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Kiedyś jak Ryn odwołał lot to mialam w mailu informacje, że mogę anulować całość rezerwa j na 2h przed wylotem i będzie zwrot kasy za całość rezerwacji. Lot do i z musial być na tej samej rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#651 PostWysłany: 26 Kwi 2022 07:06 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Czat oczywiście od kilku dni nie działa ale wiadomo, że musi znaleźć się mądry nabijacz postów, który nie ma nic ciekawego do powiedzenia w temacie a stukać w klawiaturę musi.
Dzięki za zabicie tematu Kolego.

@piekara114 u mnie jest tylko info o zwrocie za lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#652 PostWysłany: 26 Kwi 2022 08:44 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Witam,
Tureckie linie Corendon Airlines BRT-AYT-BER

Lot kupiony na 06.05 godz 18.45 - 23.05...BER-AYT
wczoraj przyszedl nowy rozklad zmieniajacy lot z BER na godzine 22.00 ktory w AYT jest 02,20

Przesuniecie o 3godz 20 minut
Wiadmozos dostalem na 11dni przed lotem.

Jak sprawa z odszkodowanim?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#653 PostWysłany: 26 Kwi 2022 09:27 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
AYT chyba nie jest w tym przypadku lotniskiem docelowym. Jakie będziesz miał opóźnienie u celu podróży bo bilety masz na jednej rezerwacji,tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#654 PostWysłany: 26 Kwi 2022 09:31 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Antalya (AYT) lotnisko docelowe. Lece na majowke z dziecmi i troche zaburzyli mi wypoczynek. Niestety mimo zmiany godzin lotow nie mozna przelozyc na inny dzien/godzine. Chialem wyleciec dzien wczesniej ,aby dzieciaki nie tukly sie po nocach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#655 PostWysłany: 26 Kwi 2022 10:02 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Kian napisał(a):
Witam,
BRT-AYT-BER


Dane lotniska Kod IATA BRT Miasto, Northern-Territory Państwo Australia ;) Kian kontaktuj się z liniami ale trudno będzie coś ugrać.Nie wiem czy stosują się do EU 261/2004 zwłaszcza do powiadamiania na min. 14 dni prze lotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#656 PostWysłany: 26 Kwi 2022 10:13 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Moj blad z AYT,
Powiadomienie na 11 dni przed odlotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#657 PostWysłany: 26 Kwi 2022 10:30 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
https://www.corendonairlines.com/pl/cen ... -zazalenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#658 PostWysłany: 26 Kwi 2022 10:56 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Kian napisał(a):
Moj blad z AYT,
Powiadomienie na 11 dni przed odlotem.

c) mają prawo do odszkodowania od obsługującego przewoźnika lotniczego, zgodnie z art. 7, chyba że:

i) zostali poinformowani o odwołaniu co najmniej dwa tygodnie przed planowym czasem odlotu; lub

ii) zostali poinformowani o odwołaniu w okresie od dwóch tygodni do siedmiu dni przed planowym czasem odlotu i zaoferowano im zmianę planu podróży, umożliwiającą im wylot najpóźniej dwie godziny przed planowym czasem odlotu i dotarcie do ich miejsca docelowego najwyżej cztery godziny po planowym czasie przylotu;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#659 PostWysłany: 26 Kwi 2022 15:04 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Czyli jak podejrzewałem szkoda.dziekuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#660 PostWysłany: 27 Kwi 2022 17:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
wstyd takie pytanie zadawać, ale wolę poukładać sobie w głowie pod kątem majówki...

jeśli przewoźnik odwoła lot z powodu braku obsady kontrolerów lotów to jak rozumiem będę miał wakacje w porcie rozpoczęcia podróży na koszt przewoźnika polskiego podatnika, aż linia jakoś dostarczy mnie do portu docelowego? Z jednej strony byłem przekonany, że tak (prawo do opieki), ale dziś mnie naszło, że w sumie w przypadku odwołań covidowych linie raczej nie płaciły za np 2 miesiące w hotelu (które i tak były zamknięte) w przypadku zakazu lotów na taki czas? O odszkodowaniu nie myślę oczywiście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1042 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 53  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group