Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1067 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 54  Następna
Autor Wiadomość
#601 PostWysłany: 10 Sie 2021 13:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22480
Bo do 14 dni można do przodu zmienić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
#602 PostWysłany: 10 Sie 2021 13:51 

Rejestracja: 24 Lip 2017
Posty: 4
Odpowiem :)
Samodzielnie przez stronę można zmieniać w zakresie -7 do +14 dni.
W przypadku większych różnic trzeba to zrobić przez infolinię. Ale można to zrobić bezpłatnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#603 PostWysłany: 22 Wrz 2021 11:32 

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 58
Za kilka dni lecę do Mex. Powrót CUN-Mia-BER (dużo później, więc będę ponad 14 dni poza a Schengen) Przyszła informacja o anulowaniu odcinka powrotnego CUN-MIA obslugiwanego przez American Airlines (bilet kupiony na stronie Iberii). Rozumiem, że w tym wypadku mogę swobodnie zmienić datę całego powrotu? Jeśli tak, to czy muszę to robić to teraz przed lotem do Mex, czy dopiero tuż przed powrotem, aby mieć większe pole manewru? Słyszałem kiedyś, że aby dostać kartę pokładową na wylot muszę mieć określone daty powrotu. Nie wiem, czy to jest prawda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#604 PostWysłany: 22 Wrz 2021 17:47 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6254
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Dla świętego spokoju dokonaj zmian podróży przed jej rozpoczęciem dla świętego spokoju:)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#605 PostWysłany: 17 Sty 2022 02:45 

Rejestracja: 20 Wrz 2019
Posty: 16
Pany. Wizz odwołał lot 05.01.2021 z DBX-KATO. Chcąc zrobic odprawę 3dni wczesniej było kuku. Wybrałem przezbookowanie na alternatywny lot 24h pożniej. Pech chce, że loguje się przez apke, bo zapomnialem hasła do maila przez lata. A na maila przyszło ifo od wizzair kiedy lot zostałodwołany. I teraz nie wiem czy to było 14dni wczesniej czy do 14 dni. Czy w takim wypadku przysługuje odszkodowanie jesli powiadomili ponad 14dni przed wylotem? A co jesli mniej niż 14dni? Jak sprawdzić kiedy wyslali info o odwolanym locie nie mając dostępu do maila?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#606 PostWysłany: 17 Sty 2022 10:09 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
Stulejoscorbin napisał(a):
Czy w takim wypadku przysługuje odszkodowanie jesli powiadomili ponad 14dni przed wylotem? A co jesli mniej niż 14dni? Jak sprawdzić kiedy wyslali info o odwolanym locie nie mając dostępu do maila?

1.Nie 2.Przysługuje. 3.Bez dostępu nie sprawdzisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#607 PostWysłany: 28 Sty 2022 00:10 

Rejestracja: 20 Wrz 2019
Posty: 16
miriam napisał(a):
Stulejoscorbin napisał(a):
Czy w takim wypadku przysługuje odszkodowanie jesli powiadomili ponad 14dni przed wylotem? A co jesli mniej niż 14dni? Jak sprawdzić kiedy wyslali info o odwolanym locie nie mając dostępu do maila?

1.Nie 2.Przysługuje. 3.Bez dostępu nie sprawdzisz.



Zatem jesli nie mam dostepu do maila to i tak lepiej zglosic, a w odpowiedzi dowiem sie czy przyslyguje czy nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#608 PostWysłany: 28 Sty 2022 00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
pilotbombowca napisał(a):
Planuje zakup Wizzaira na Santorini z Krakowa w lipcu. Jak w obecnych czasach wyglada wg Was ryzyko odwolania lotu?pytam gdyz hogel ktory sobie wybralismy ma tylko oferte bezzwrotna i boje sie juz rezerwowac. Czy w przypadku odwolania lotu przewoznik zwraca rowniez poeniadze np za hotel ktory mialem zarezerwowany i oplacony?

Ryzyko odwołania lotu jest niskie. Ryzyko korekty rozkładu średnie.
Nikt ci nie zwróci za hotel, ale są inne linie lotnicze. Są też ubezpieczenia od odwołanej podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#609 PostWysłany: 28 Sty 2022 00:36 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7936
HON fly4free
Z takim wyprzedzeniem lepiej chyba, abstrahując od kwestii lotu, nie brać żadnych bezzwrotnych rezerwacji - no chyba, że jest jakaś super atrakcyjna / błędna cena jak na hotel / okres podróży. Czasy są jednak bardziej nieprzewidywalne niż dawniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#610 PostWysłany: 28 Sty 2022 01:08 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3578
złoty
@pilotbombowca
Wizzair zmienia wszystko notorycznie. Lotów na Mykonos już nie ma. Santorini tez może niestety tak skończyć biorąc pod uwagę dużą konkurencję ze strony Ryanair. Lepiej poszukać czegoś z możliwością anulacji . W czasach Covid przyczyn rezygnacji z wyjazdu może być multum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#611 PostWysłany: 28 Sty 2022 10:26 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
Stulejoscorbin napisał(a):


Zatem jesli nie mam dostepu do maila to i tak lepiej zglosic, a w odpowiedzi dowiem sie czy przyslyguje czy nie?

Z reguły odpowiedź też wysyłają na maila,więc kółko się zamyka ;) Dodatkowo jeśli nie pomyliłeś daty lotu o którym piszesz( 5.01.21) to chyba już po terminie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#612 PostWysłany: 28 Sty 2022 22:58 

Rejestracja: 27 Lis 2017
Posty: 105
Loty: 85
Kilometry: 175 417
turczy napisał(a):
pilotbombowca napisał(a):
Planuje zakup Wizzaira na Santorini z Krakowa w lipcu. Jak w obecnych czasach wyglada wg Was ryzyko odwolania lotu?pytam gdyz hogel ktory sobie wybralismy ma tylko oferte bezzwrotna i boje sie juz rezerwowac. Czy w przypadku odwolania lotu przewoznik zwraca rowniez poeniadze np za hotel ktory mialem zarezerwowany i oplacony?

Ryzyko odwołania lotu jest niskie. Ryzyko korekty rozkładu średnie.
Nikt ci nie zwróci za hotel, ale są inne linie lotnicze. Są też ubezpieczenia od odwołanej podróży.


A jesteś pewny, że są loty w lipcu na Santorini? Dziś z ciekawości weszłam do apki i widzę loty tylko w sierpniu i wrześniu, co też komplikuje mi plany: najpierw skasowane Mykonos, więc wyszukałam nocleg na Santorini, ale nie zmieniałam jeszcze lotów, zgodnie z radami z forum, że mam na to jeszcze czas. Chciałam lecieć 31.07 tam i tak mam rezerwacje hotelu (na szczęście jeszcze bezpłatną), tymczasem widzę, ze pierwszy lot dopiero 3.08.
Jakoś mam przeczucie, że i ten kierunek się nie utrzyma :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#613 PostWysłany: 28 Sty 2022 23:41 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
Chyba dzisiaj skasowali lipcowe loty.Czy kierunek się utrzyma czas pokaże .Na chwilę obecną bezzwrotnych rezerwacji hoteli raczej nie warto brać pod uwagę i to nie tylko na tym kierunku. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#614 PostWysłany: 02 Lut 2022 13:22 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2357
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
LOT anulował moje połączenie KRK-WAW-CLJ-WAW-KRK. Odwołane 3 z 4 odcinków, CLJ całkowicie wyleciało z siatki do końca sezonu. Propozycje standardowe: zwrot, voucher albo lot miesiąc później. W identycznych datach jest połączenie LH KRK-MUC-CLJ-MUC-KRK. Teoria teorią, ale czy komuś kiedyś udało się wywalczyć taką zmianę? Nie wiem czy tracić czas na telefony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#615 PostWysłany: 02 Lut 2022 13:47 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Nie zmienią na LH. LOT z premedytacją łamie prawo. Pewnie jedyna droga to reklamacja, samodzielny zakup biletu i dochodzenie kosztów od LOT. Ale to długa droga i bez gwarancji sukcesu.
Ja w podobnej sytuacji nie chciałem się kopać z koniem i wziąłem zwrot.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
J29 uważa post za pomocny.
 
      
#616 PostWysłany: 04 Lut 2022 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2331
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Co ciekawe to low costy zawsze łamią prawo wg tej interpretacji i nikt na nich nie narzeka. Próbowałem kiedyś coś ugryźć przez ULC i nawet oni mówili że jest ok jak oferują przelot tylko swoją linią. Także ten tego ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#617 PostWysłany: 04 Lut 2022 14:03 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2336
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
SPLDER napisał(a):
Nie zmienią na LH. LOT z premedytacją łamie prawo. Pewnie jedyna droga to reklamacja, samodzielny zakup biletu i dochodzenie kosztów od LOT. Ale to długa droga i bez gwarancji sukcesu.
Ja w podobnej sytuacji nie chciałem się kopać z koniem i wziąłem zwrot.


Zawsze konsument w sporze z przedsiębiorcą jest na słabszej pozycji. Nierówność stron była podwaliną do stworzenia w ustawodawstwach państw ustaw konsumenckich, a także 261/2004. Jeśli przepis gwarantuje Ci zmianę na inny plan podróży, to masz do tego prawo reszta to jest lenistwo i obawa przed ryzykiem. Skoro godzisz się na stratę to Twój wybór, ale przepisy są w tej kwestii jasne.

Wiele osób kupuje bilety przez OTA, a później nie mogą odzyskać zwrotu. Zwrot wypłaca zawsze linia, ale część osób tego nie rozumie i bije się z OTA, choć pieniądze leżą na ziemi. Pierwszym krokiem do wygranej jest chęć wygranej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#618 PostWysłany: 07 Lut 2022 08:15 

Rejestracja: 24 Sie 2013
Posty: 5
Mam troche nietypowa sytuacje i pytanie jak sie zachowac, zeby bylo to korzystne dla mnie.

Lecac z HAM do CUN AeroMexico (check in w KLMnprzez AMS) na lotnisku dowiedzialem ze nie wylece bo na ostatnim odcinku jest overbooking i zmieniono mi lot na nastepny dzien na AirFrance przez CDG na co sie zgodzilem. Teraz jestem w CUN i mam wylot 8.2. o 22:30 i chcac zrobic check-in a okazuje sie, ze moj lot powrotny zniknąl z rezerwacji, po prostu pokazuje mi tylko lot do CUN bez powrotnego, jedynie w Seat24 (tam kupowalem bilet) tylko pierwotny powrot na 6.3. ktory byl pózniej zmieniany na 8.2. i mial to byc powrot z dwoma przesiadkami (Air Europa) CUN-MAD MAD-AMS AMS-HAM (17h)
Prawdopodobnie przy zmianie rezerwacji cos pomieszano. Ale do dzisiaj nie dostalem zadnego emaila lub informacji o zmianie lotu.
Zatem pytanie, czy jechac 8.2. o 20:00 na lotnisko i palic glupa przy checkinie, (istotne jest ze nie spieszy mi sie z powrotem) czy juz wczesniej dzwonic do linii? A jesli tak to do kogo, AirFrance/KLM którzy zmienili jako ostatni moja rezerwacje, czy AeroMexico czy Air Europa.
I jak wyglada ewentualnie sprawa odszkodowania jezeli zaloze ze wróce pózniej niz bylo to zaplanowane?

Dziekuje z gory za sugestie, ale po raz pierwszy jestem w takiej sytuacji.


Zapomnialem dodac ze z gory za przepraszam za błędy, ale w Polsce skonczylem tylko 4 klasy szkoly podstawowej i od pod 30 lat zyje poza granicami Polski, jestem teraz w Meksyku i nie ma komputera ze soba ktory by mi to ulatwil ani nawet polskiej klawiatury. Wiem ze to nie powinno mnie tlumaczyc i jeszcze raz za to przepraszam.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Lut 2022 10:27, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#619 PostWysłany: 07 Lut 2022 09:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22480
Ja bym jechał na lotnisko i udawał ze nić nie wiem, bo maila i tak nie dostałeś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#620 PostWysłany: 07 Lut 2022 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
A ja bym dzwoniła do pośrednika od którego zakupiłeś bilet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1067 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 54  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group