Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1062 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 54  Następna
Autor Wiadomość
#561 PostWysłany: 15 Lut 2021 00:51 

Rejestracja: 10 Lut 2018
Posty: 22
no widzisz , a na 17.02 lot z powrotny z Zanzibaru do Manchesteru przez Bruksele kosztowal mnie cos troche ponad 200 funtow...

Bilet kupiony oczywiscie w najtanszej taryfie bo nie moglem przewidziec ze Borys wprowadzi hotelowe wieziena dla wracajacych z Zanzibaru.

Doplaty, ktora jest duzo wieksza niz rynkowa cena biletu trudno tlumaczyc tansza taryfa. W mojej ocenie to jest nie uczciwe. Jakos przeboleje strate tych dwustu funtow, ale nigdy wiecej nie polece Ethiopianem.

Bilet kupiony bezposrednio. I to byl blad. Chyba jednak powinienem skorzystac z posrednika...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
#562 PostWysłany: 15 Lut 2021 01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Sate wlasnie wrzucilem na stronie Ethiopian trase ZNZ-MAN na 17.02 i wyskakuje $542 za one way i sam widzisz, ze oficjalne taryfy sporo podrozaly.
Poza tym teraz z ZNZ do BRU pokazuje drozej niz do MAN.
Btw ile dokladnie zadali doplaty u Ethiopian oraz o jaka date i trase pytales?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#563 PostWysłany: 15 Lut 2021 07:37 

Rejestracja: 10 Lut 2018
Posty: 22
cccc napisał(a):
@Sate wlasnie wrzucilem na stronie Ethiopian trase ZNZ-MAN na 17.02 i wyskakuje $542 za one way i sam widzisz, ze oficjalne taryfy sporo podrozaly.
Poza tym teraz z ZNZ do BRU pokazuje drozej niz do MAN.
Btw ile dokladnie zadali doplaty u Ethiopian oraz o jaka date i trase pytales?


odpowiedz na kazde pytanie zajmowala konsultantowi ponad 20 minut. Nie pytaj dlaczego ale zbyt wiele to tych opcji nie sprawdzilem..

UK nie sprawdzalem bo tam teraz do hotelowych wiezien pakuja. za Warszawe za 27 marca chcieli 414 funtow doplaty, za Wieden 288 funtow daty nie zapisalem ale bylo to w przedziale 24.03-31.03. Oczywiscie ze ich oficjalne taryfy podrozaly, ale przekroczyly granice absurdu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#564 PostWysłany: 15 Lut 2021 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Sate napisał(a):
Oczywiscie ze ich oficjalne taryfy podrozaly, ale przekroczyly granice absurdu

@Sate za one way ZNZ-WAW 27 marca w najtanszej taryfie wyskakuje $588, a wiec sporo podrozalo i mogli miec racje, a to ze znalazles gdzies indziej taniej, moglo ich nie interesowac. To sa oficjalne taryfy Ethiopian.
Niestety taryfy tanieja i drozeja, tak to juz jest. Mozna sie rowniez zloscic, czemu chleb i jajka nagle podrozaly w sklepie...
Btw jesli kazda odpowiedz zajmowala konsultantowi 20 min. to musial byc b. nie kumaty.
Gdy sam dzwonilem do Ethiopian, Pani z obslugi rowniez musiala pytac innych, ale trwalo to nie dluzej niz kilka min.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#565 PostWysłany: 15 Lut 2021 12:30 

Rejestracja: 10 Lut 2018
Posty: 22
cccc napisał(a):
@Sate za one way ZNZ-WAW 27 marca w najtanszej taryfie wyskakuje $588, a wiec sporo podrozalo i mogli miec racje, a to ze znalazles gdzies indziej taniej, moglo ich nie interesowac. To sa oficjalne taryfy Ethiopian.
Niestety taryfy tanieja i drozeja, tak to juz jest...
Mozna sie rowniez zloscic, czemu chleb i jajka nagle podrozaly w sklepie?
Btw jesli kazda odpowiedz zajmowala konsultantowi 20 min. to musial byc b. nie kumaty.
Gdy sam dzwonilem do Ethiopian, Pani z obslugi rowniez musiala pytac innych, ale trwalo to nie dluzej niz kilka min.
Pozdr.

Jesli od $588 odejmiesz 200 funtow ( stary bilet) to za cholere nie wydzie Ci 414 funtow doplaty. Nie raczyli mi wyslac szczegolowego rachunku wiec nie wiem skad ta suma. Nigdy tez przy podobnej zmianie nikt nie liczyl mi taryfy z one way bo to jednak lot powrotny jest. Nie wiem, moze teraz taka moda albo wczesniej mialem szczescie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#566 PostWysłany: 15 Lut 2021 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
niedzwiecki.pl napisał(a):
Poproś o zmianę na Wiedeń. Chyba raz w tygodniu jest rejs z ADD do VIE.

4 x w tygodniu ;)

spróbuj skontaktować się z nimi przez FB. Odpisują.


Ostatnio edytowany przez klapio, 15 Lut 2021 22:56, edytowano w sumie 1 raz
handel milami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#567 PostWysłany: 15 Lut 2021 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Sate napisał(a):
za 27 marca chcieli 414 funtow doplaty, za Wieden 288 funtow daty nie zapisalem ale bylo to w przedziale 24.03-31.03. Oczywiscie ze ich oficjalne taryfy podrozaly, ale przekroczyly granice absurdu


@Sate, czyli to co pisales wczesniej to sie zupelnie nie zgadza... ;)

Sate napisał(a):

wszystko sie zgadza oprócz kasy. Nowe podatki dla starych biletow nie sa wyzsze niz dla nowych.... Bilet w jedna strone na tym kierunku to troche ponad 300 funtow. Oni chcieli grubo ponad 600...
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#568 PostWysłany: 15 Lut 2021 17:14 

Rejestracja: 10 Lut 2018
Posty: 22
[quote="cccc"][quote="Sate"]

@Sate, czyli to co pisales wczesniej to sie zupelnie nie zgadza... ;)

[quote="Sate"]

co dokladnie Ci sie nie zgadza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#569 PostWysłany: 25 Lut 2021 21:34 

Rejestracja: 12 Kwi 2017
Posty: 4
Witam.
Mam taki dylemat i prośbę o poradę: Zakupiłem na mytrip.com przelot na trasie VIE-DPS z 2 dogodnymi przesiadkami w AUH i KUL, w obie strony. Po kilku dniach od linii lotniczej (Etihad Airways, nie z OTA) otrzymałem maila że przeloty na odcinku VIE-AUH i AUH-VIE zostały odwołane, jednak nadal aktywna jest rezerwacja AUH-DPS i DPS-AUH. Po kontakcie z mytrip usłyszałem, że wg nich moja rezerwacja nie została anulowana, i jeśli chce dokonać jakiś zmian terminu lotu lub anulować rezerwację to muszę zapłacić dodatkowo 30eur/os.; z kolei w Etihad Airways usłyszałem że skoro zakupiłem przelot przez OTA, to z nimi muszę rozmawiać o ew. zmianie/anulowaniu rezerwacji. Zmiana terminu wylotu/powrotu z mojej strony nie wchodzi w grę, jedyną alternatywą jest dla mnie poszukanie innego lotu w tym terminie. Jak mogę w miarę bezkosztowo wybrnąć z tej 'spychologii'? Skoro linia lotnicza anuluje istotny odcinek trasy w obie strony, to przeciez to normalne że cała rezerwacja powinna zostac anulowana i nastąpił zwrot poniesionych kosztów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#570 PostWysłany: 25 Lut 2021 21:44 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
@promad:

Kupiłeś w Mytrip i co do zasady musisz z nimi wszystko załatwiać.

Kupując u nich zaakceptowałeś ich regulamin, a tam są zastrzeżone m.in. opłaty administracyjne za każde dokonywanie zmian w rezerwacji, poszukiwanie alternatyw itp. To wynagrodzenie agenta za dodatkową pracę, którą niewątpliwie ma w sytuacji, gdy ktoś musi ręcznie się zająć Twoją rezerwacją.

Jeśli skasowane zostały doloty z VIE i EY nie zgodzi się na znalezienie alternatywy w posobnych datach to nie zostaje nic innego jak skasowanie i zwrot (masz do niego prawo) , ale uwaga : Mytrip także w tym wypadku potrąci sobie opłatę za opracowanie zwrotu od każdego biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
promad uważa post za pomocny.
 
      
#571 PostWysłany: 27 Lut 2021 00:06 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Wyjaśniłbyś na jakiej podstawie prawnej opierasz swoje twierdzenia? Rozporządzenie 261/2004 nakłada obowiązki tylko i wyłącznie na przewoźnika, a nie pośrednika. Umowa przewozu nie jest zawierana z pośrednikiem, ale z przewoźnikiem, dlatego on jest odpowiedzialny za wypłatę odszkodowania, zwrot ceny biletu, czy zmianę planu podróży. Tutaj na forum spotykam się z poglądem, że pasażer, który kupił bilet u pośrednika jest pasażerem drugiej kategorii, że wszystko musi z nim załatwiać. NIE, nie musi, bo przepisy w tej kwestii nie budzą wątpliwości. Mam doświadczenie z liniami w zakresie zwrotów i żadna nie podniosła, że nie ponosi odpowiedzialności, gdy bilet był kupiony u pośrednika, bo inaczej ośmieszyłaby się.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#572 PostWysłany: 27 Lut 2021 00:49 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Wszystko co piszesz zgadza się, ale to nie znaczy, że OTA nie może żądać wynagrodzenia za swoje pośrednictwo przy obsłudze rezerwacji, jeżeli jej dokonuje w imieniu paxa na ustalonych wcześniej warunkach, a to jak rozumiem się koledze wyżej rozchodziło.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#573 PostWysłany: 27 Lut 2021 23:22 

Rejestracja: 12 Cze 2018
Posty: 51
Mija ponad miesiąc od momentu złożenia mojego wniosku o odszkodowanie do lini KLM, póki co 0 odzewu. Czy są jakieś dalsze kroki, które mogę wykonać czy nadal czekać? Jeśli czekać to jak długo? Z tego co się dowiedziałem pewna osoba, której odwołali ten sam lot, tylko dzień później już otrzymała odpowiedz, że odszkodowanie się nie należy i zamknęli sprawę. Chłopak dostał odpowiedz po około 2 tygodniach.

TAK INFORMACYJNIE:

Lot, który się nie odbył to Dar er Salam->Amsterdam, docelowo Frankfurt. O odwołaniu dowiedziałem się w dniu wylotu już na lotnisku po dokonaniu odprawy dzień wcześniej. Loty zmienione tak, że we Frankfurcie wylądowałem ponad 24h później, z jednej przesiadki zrobiły się 3 i to długie bo ponad 10h każda (jedna ponad 13h gdzie wzięliśmy hotel za który również chce odzyskać pieniądze). Czy ktoś tu widzi możliwość, żeby odszkodowanie się jednak nie należało? Podobno powodem odwołania lotów był brak możliwości wykonania szybkich testów w Tanzanii, które były wymagane przez Holandie. Loty zostały nam zmienione tak, aby pominąć Amsterdam jednak nie zmienia to faktu, że opóźnienie wyniosło powyżej 24h. Wiemy, że były możliwości innych lotów i szybszego dostania się do domu jednak kobieta pracująca dla KLM w Dar er Salam w żaden sposób nie chciała nam i innym pasażerom pomóc. Nie zapewniono nam żadnych posiłków, hotelu a nawet nie spełniono prośby o możliwość rozmowy telefonicznej z infolinią KLM.

Samolot KLM, którym mieliśmy wrócić w ten dzień poleciał pusty z samą załogą, która bardzo miło nam machała przechodząc przez kontrole bezpieczeństwa. No nie powiem, wkurzenie było wielkie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#574 PostWysłany: 28 Lut 2021 12:36 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
pisz do rzadu Holandii,moze ci przyzna odszkodowanie, klm na pewno nie


Ostatnio edytowany przez klapio, 28 Lut 2021 19:26, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#575 PostWysłany: 28 Lut 2021 16:25 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Przewoźnik nie jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania, gdy udowodni że odwołanie lub opóźnienie lotu było spowodowane wystąpieniem nadzwyczajnych okoliczności. Ciężar spoczywa na przewoźniku. Czemu KLM odwołał lot? Czy wprowadzono zakaz lotów? Nie. Wprowadzono wymóg testów. Czy wymóg testu stanowi nadzwyczajna okoliczność? Nie. Czy ograniczenie lotów że względu na pandemię stanowi nadzwyczajna okoliczność? Nie. To decyzja biznesowa i przewoźnicy nawet tego nie kwestionują.

Zaczynając tutaj pisać też do wszystkiego podchodziłem na zasadzie wydaje mi się że jest tak...Dzisiaj wiem, że uzyskanie odszkodowania można przewidzieć jak wynik równania. Trzeba mieć tylko doświadczenie, wiedzę i znać przepisy.

Ps. Przewoźnicy nie wypłacają odszkodowań, ale to nie znaczy, że nie przysługują. Po dwóch latach mógłbym napisać książkę, o tym jak postępować z liniami i kiedy sprawa jest wygrana.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#576 PostWysłany: 28 Lut 2021 18:17 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
KLM nie odwolal lotu,rzad Holandii wprowadzil wymog testu ktory KLM musi przestrzegac, tak jak wymog wiz, nie masz wizy nie lecisz nie masz testu nie lecisz
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#577 PostWysłany: 04 Mar 2021 01:06 

Rejestracja: 12 Cze 2018
Posty: 51
W tej sprawie jest jedna zasadnicza różnicam. KLM nie wie, czy miałem ten szybki test antygenowy wykonany, mimo, że teoretycznie mogłem go posiadać to KLM nie pozwolił mi i innym pasażerom wsiąść do samolotu, który poleciał pusty do Amsterdamu. Postanowił odwołać lot i zmienić tracę z ominięciem Holandii bez podania przyczyny(powód poznałem przeglądając internet), wykonał tę zmianę w dniu wylotu, na 3 może 4h przed odlotem.

Podsumowując posiadałem test pcr, posiadam szybki test antygenowy, a mimo to nie pozwolili mi lecieć i postanowili wysłać mnie w 40 godzinną podróż zamiast 10 godziną. Nie wiem jak tutaj można to tłumaczyć, żeby odszkodowania nie wypłacać. Liczę się z tym, że walka o należne mi pieniądze trochę potrwa ale na pewno się nie poddam. To za sam fakt nerwów których się na jadłem i czasu, który straciłem siedząc na lotniskach bez możliwości wyjścia gdzie kolwiek. Straciłem także sporo pieniędzy na żywność, której nam nie zapewniono, a która podobno się należy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#578 PostWysłany: 04 Mar 2021 16:13 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Rajesh Kuthrappali napisał(a):
KLM nie odwolal lotu,rzad Holandii wprowadzil wymog testu ktory KLM musi przestrzegac, tak jak wymog wiz, nie masz wizy nie lecisz nie masz testu nie lecisz


Odwołanie lotu ze względu na obowiązek posiadania testu nie stanowi nadzwyczajnej okoliczności. Jeśli pasażer nie ma testu to nie leci, ale nie wylewamy dziecka z kąpielą. Odszkodowanie nie przysługiwałoby, gdyby był zakaz lotów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#579 PostWysłany: 28 Cze 2021 23:51 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
Planuje zakup Wizzaira na Santorini z Krakowa w lipcu. Jak w obecnych czasach wyglada wg Was ryzyko odwolania lotu?pytam gdyz hogel ktory sobie wybralismy ma tylko oferte bezzwrotna i boje sie juz rezerwowac. Czy w przypadku odwolania lotu przewoznik zwraca rowniez poeniadze np za hotel ktory mialem zarezerwowany i oplacony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#580 PostWysłany: 28 Cze 2021 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@pilotbombowca a od kiedy to niby przewoznik mialby odpowiadac za Twoje rezerwacje hotelowe? ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1062 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 54  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group