Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 775 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 04 Lut 2021 16:29 

Loty: 379
Kilometry: 269 028
Z mojego doświadczenia wynika, że przelew wysyłany jest po kursie przeliczanym przez LOT. Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że jest to średni kurs NBP.

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 06 Lut 2021 00:03, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.

#542 PostWysłany: 05 Lut 2021 20:39 

niebieski
@Kashpir 250 EUR przeliczane jest przez przewoźnika i na dzień dzisiejszy jest to 1122zł. (dziś wpadło :p).
 Relacje PM off
travellista lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.

#543 PostWysłany: 09 Lut 2021 20:53 

Ma ktoś jakieś doświadczenia z Ethopianem w zmianach tras ? Chodzi o to ze za bardzo nie wiem jak z nimi rozmawiać i czy uda nie coś wynegocjować.

Kupiłem bilet Manchester -Zanzibar-Manchester . Mial byc elastyczny. Teoretycznie mam prawo raz bezplatnie zmienić date powrotu.

Tyle teorii. Praktyka pokazała ze po pierwsze nie mogę zrobić tego on line. W innych liniach sie dało. Po drugie juz widzę ze bilet na tej trasie podrożał dwukrotnie. Wiec raczej zażądają dopłaty. To jeden problem

Drugi, to nie mam ochoty skracac wakacji .

Formalnie bilet powrotny mam na 17.02. Lot planowany z przesiadka w Kilimandżaro wiec musiał byc odwołany. Wielka Brytania wprowadziła zakaz lotów z Tanzanii. Ethopian bez mojej zgody zmienił sobie trasę. Po prostu przysłali mi tylko informacje ze lece przez Addis Abeba. Moze bym nawet bym im wdzięczny za niezawracanie mi głowy ale od 15.02 w UK obowiązuje hotelowe wiezienie.Musze zapłacić 1750 funtów extra za celę w hotelu. Wiec nie zamierzam lecieć teraz do UK.

Chciałem zmienić bilet powrotny na Warszawe, Tyle ze z tego co widzę Ethopian ma najdroższe bilety ze wszystkich lin lotniczych na tej trasie. Oni chca ponad 800$ na bilet. To jakiś kosmos.

Ktoś ma pomysł jak ten problem rozwiązać? Kasy raczej nie oddadzą ale może można zostawić ten powrót jako open i poczekać az bilety stanieja? Ja chce wracać do Polski dopiero pod koniec marca.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Lut 2021 01:41, edytowano w sumie 1 raz
P
 Relacje PM off  

#544 PostWysłany: 09 Lut 2021 21:09 

HON fly4free
Przede wszystkim istotne są warunki taryfowe Twojego biletu, to część Twojej umowy przewozu z linią. Samo stwierdzenie "bilet elastyczny" niczego nie wyjaśnia - może oznaczać np. brak opłaty za zmianę daty, ale już nie całkowitą bezpłatność zmiany, czyli i tak będzie obowiązywała dopłatą różnicy w taryfie między pierwotnie opłaconą a dostępną w chwili dokonywania takiej zmiany. Co co trasy przelotu - samo wycofanie międzylądowania niewiele tu zmienia, jeśli data przelotu pozostała ta sama (rozumiem, że ET wycofał międzylądowanie na lotach między ADD i ZNZ) - nie miałeś gwarantowanego stopa w Kilimandżaro itp. więc to tylko czysto techniczna kwestia nie zmieniającą zasadniczo umowy.

Podobnie jest z reroutingiem, czyli zmianą lotniska powrotu - to czy jest dopuszczalny i na jakich warunkach określa taryfa. Tutaj jednak zazwyczaj obowiązuje dopłata i z tym musisz się liczyć.

Tak czy owak nie unikniesz kontaktu z liniami i rozmowy na ten temat - być może pójdą Ci na rękę i przepiszą bilet na inny rejs niż do Londynu, być może nie, dużo zależy od taryfy i aktualnej polityki covidowej linii.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#545 PostWysłany: 09 Lut 2021 21:24 

taryfa oczywiscie najtansza z mozliwych wiec zmiana bezplatna ale tak obowiazuje mnie doplata w przypadku roznicy cen . Tyle ze ta roznica jest tak duza ze wystarczylaby na zakup nowego biletu w innej linii....

Przez Etiopie polece godzine dluzej , to w sumie jedyna niedogodnosc do ktorej moge sie ewentualnie przyczepic.

No , coz juz chyba dluzej nie ma na co czekac Trzeba bedzie tam w koncu zadzwonic , wysluchac wyroku :-)
 Relacje PM off
Złoty lubi ten post.

#546 PostWysłany: 09 Lut 2021 21:51 
Awatar użytkownika

platynowy
W ostateczności możesz kupić bilet za mile Miles And More (lub dogadać się z kimś kto je posiada) i wrócić do większości miast w Europie, w tym do Warszawy. Bilet to 20 tys. mil + niewielkie doplaty.
 Relacje PM off  

#547 PostWysłany: 09 Lut 2021 23:11 

niebieski
Poproś o zmianę na Wiedeń. Chyba raz w tygodniu jest rejs z ADD do VIE. Rejs do Manchesteru ma miedzylądowanie w BRU, ale w BRU nie wysiądziesz bo skrupulatnie sprawdzają karty pokładowe. Co prawda raz mi się udało wysiąść w FCO zamiast MXP, ale we Włoszech jest zawsze zamieszanie. Z VIE przyjedziesz pociągiem bez problemu. ET nie robi raczej problemów ze zmianą lotniska, chyba że jest spora różnica w cenie biletu.
 Relacje PM off
Sate uważa post za pomocny.

#548 PostWysłany: 10 Lut 2021 04:34 

Dzieku. Faktycznie sprawdzalem Bruksele i Berlin a o Wiedniu nie pomyslalem :-)
 Relacje PM off  

#549 PostWysłany: 14 Lut 2021 16:56 

Przyzwyczailem sie robic zminy w biletach on line, spokojnie wszystko sprawdzic i chyba dlatego dzis dalem sie wkrecic jak przedszkolak :-(

Ale od poczatku. Mialem wykupiony bilet w Ethiopianie na trasie Manchester-Zanzibar-Manchester. Powrot 17 .02 wiec wg, nowych angielskich covidowych przepisow nielegalny.

Przez 2 dni dobijalem sie do infolini Ethiopiana. Bo oczywiscie jakakolwiek zmiana on line u nich byla niemozliwa. Chcialem leciec na koniec marca do Polski. Jak mi sie juz w koncu udalo tam dodzwonic chcieli astronomicznej doplaty. Rozmawiajac z nimi oczywiscie nie mialem dostepu do internetu wiec bylem bezbronny jak male dziecko. Zgodzilem sie doplacic 414 futow za zmiane trasy bezposrednio do Warszawy ( za Wieden chcieli 288 funtow extra ) . Po skonczonej rozmowie spojrzalem na bilet i juz wiedzialem ze beda problemy . Przesiadke we Frankfurcie czyli zmiana terminalu = test na covid. Do tego uswiadomilem sobie ze ta doplata byla duzo wyzsza niz cena nowego biletu. Uznalem ze to nie jest w porzadku i po godzinie czekania na linii udalo mi sie ponownie do nich dodzwonic. Konsultantka zgodzila sie anulowac ta transakcje.

Ale tak, nie dostalem zadnego potwierdzenia na email. Karta kredytowa zostala obciazona kwota 414 funtow. I teraz pytanie, czy te 414 funtow normalnie zwroca bez zadnych potracen? Czy zwroca takze kase za niewykorzystany powrotny bilet Zanzibar - Manchester? Niedopytalem o to. Wiem , kolejny blad :-(

Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Lut 2021 19:23, edytowano w sumie 1 raz
P
 Relacje PM off  

#550 PostWysłany: 14 Lut 2021 17:03 

HON fly4free
Jeśli anulowali w systemie transakcje, to zwrot powinien przyjść w ciągu paru dni.
Co do zwrotu za niewykorzystaną część biletu zależy od taryfy i od tego, czy rezygnujesz Ty a loty się odbędą, czy któryś zostanie skasowany przez przewoźnika.
W pierwszym wypadku bym nie liczył na zwrot poza jakimiś ewentualnie podatkami, chyba że taryfa na niego pozwala albo wpada to w jakąś politykę covidową linii (chociaż wtedy częściej voucher). W drugim jak najbardziej się należy.
 Relacje PM off
Sate uważa post za pomocny.

#551 PostWysłany: 14 Lut 2021 17:54 

mysle ze cala polityka covidowa ethiopiana to zedrzec jak najwiecej. Tyle ze ja nie moglem legalnie leciec tym samolotem a Oni nie powinni mnie wpuszczac na poklad. Tanzania jest na czerwonej liscie dla UK, w zadnym wypadku nie mozna przyleciec do Manchesteru. Po prostu Anglicy z Manchesteru nie odwoza do tych swoich hotelowych wiezien wiec taka podroz jest nielegalna. To nie jest moja wina ze nie moge leciec...
 Relacje PM off  

#552 PostWysłany: 14 Lut 2021 18:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Od początku pandemii jest informacja przez prawie wszystkie kraje, żeby nie podróżować w celach rekreacyjnych, więc każdy bierze ryzyko i podróżuje.
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#553 PostWysłany: 14 Lut 2021 19:21 

Zeus napisał(a):
Od początku pandemii jest informacja przez prawie wszystkie kraje, żeby nie podróżować w celach rekreacyjnych, więc każdy bierze ryzyko i podróżuje.

przy zakuie biletu mialem info o bezplatnej zmianie . Taka ona bezplatna ze doplata do biletu po zmianie byla wieksza niz cena nowego... Ryzyko ktore wziolem na siebie to jedno, chamskie zachowanie Ethopiana to drugie...
 Relacje PM off  

#554 PostWysłany: 14 Lut 2021 20:03 
Awatar użytkownika

Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Ale gdzie jest to chamskie zachowanie? Nie ma opłaty za samą operację zmiany, ale różnicę w taryfach między starym biletem a nowym musisz dopłacić.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#555 PostWysłany: 14 Lut 2021 21:09 

apadlo napisał(a):
Ale gdzie jest to chamskie zachowanie? Nie ma opłaty za samą operację zmiany, ale różnicę w taryfach między starym biletem a nowym musisz dopłacić.

kilka godzin wiszenia na telefonie to przesada. Ceny biletow wyrabane w kosmos. Nie wierze ze ktos je kupyje w tych cenach. Oczywiscie zadnej znizki za lot powrotny , tylko poiczyli jak za bilet w jedna strone. To nie jest normalne . Nie spodziewalem sie podajscia Ryanaira... Zmienialem juz trasy w innych liniach lotniczych i nigdy nie mialem takich problemow.
 Relacje PM off  

#556 PostWysłany: 14 Lut 2021 21:14 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 380
Kilometry: 771 429
Przy okazji chciales zmienic kierunek co oznacza koniecznosc oplacenia nowych podatków. Taki los latania w pandemii :)
3 ludzi lubi ten post.

#557 PostWysłany: 14 Lut 2021 21:38 

oskiboski napisał(a):
Przy okazji chciales zmienic kierunek co oznacza koniecznosc oplacenia nowych podatków. Taki los latania w pandemii :)

wszystko sie zgadza oprócz kasy. Nowe podatki dla starych biletow nie sa wyzsze niz dla nowych.... Bilet w jedna strone na tym kierunku to troche ponad 300 funtow. Oni chcieli grubo ponad 600...
 Relacje PM off  

#558 PostWysłany: 14 Lut 2021 21:47 

srebrny
mozna bylo kupic nowy powrot z Zanzi albo Addis. z tego co widze to jakis stop ten lot z 17.02 ma w Brukseli, wiec moze by zmienili po kosztach (nie wiem jakie covidowe warunki sa w Belgii teraz). troche opcji bylo...
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#559 PostWysłany: 14 Lut 2021 21:56 

ibartek napisał(a):
mozna bylo kupic nowy powrot z Zanzi albo Addis. z tego co widze to jakis stop ten lot z 17.02 ma w Brukseli, wiec moze by zmienili po kosztach (nie wiem jakie covidowe warunki sa w Belgii teraz). troche opcji bylo...

nie, ta opcja akurat mnie nie interesowala. Nie chce jeszcze wracac do europy, za zimnio:-).

Po prostu liczylem na bezproblemowa zmiane i ewentualnie jakas niewielka doplate. Pomylilem sie.

Ale faktycznie, moglem prosic o przebukowanie na bruksele i zmiane daty. Tyle ze ja kompletnie nie bylem przygotowany na taka rozmowe. Naiwnie myslalem ze konsultant znajdzie cos korzystnego dla mnie. Dostal caly elastyczny tydzien...
 Relacje PM off  

#560 PostWysłany: 14 Lut 2021 22:52 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
Sate napisał(a):

Po prostu liczylem na bezproblemowa zmiane i ewentualnie jakas niewielka doplate. Pomylilem sie.

@Sate tak z ciekawosci wrzucilem trase 17.02 ZNZ–BRU Ethiopian i wyskoczylo $575 za one way.

Sate napisał(a):
Nie wierze ze ktos je kupyje w tych cenach. Oczywiscie zadnej znizki za lot powrotny , tylko poiczyli jak za bilet w jedna strone. To nie jest normalne .

Tak dla porownania, w grudniu 2020 lecialem Ethiopian przez VIE do ADD i za bilet zaplacilem ok. $1000 w obie strony, a kupilem kilka dni przed odlotem.
A mozna zapytac w jakiej dokladnie taryfie (flight fare) miales wykupiony bilet z Manchesteru?
Moze miales wykupiony w najtanszej taryfie i dlatego taka duza doplata za zmiane do innej flight fare... gdzie byly tylko wolne miejsca, wtedy to nie sa tylko podatki lotniskowe.
Jesli miales np. Semi Flex to wyraznie napisane Free Change –> None.

Cytuj:
Terms and conditions

Any difference in airfare or applicable taxes resulting due to change on booking class & seasonality will need to be paid. .
https://www.ethiopianairlines.com/aa/tr ... ble-travel

Sate napisał(a):
Naiwnie myslalem ze konsultant znajdzie cos korzystnego dla mnie. Dostal caly elastyczny tydzien...

przy zakuie biletu mialem info o bezplatnej zmianie . Taka ona bezplatna ze doplata do biletu po zmianie byla wieksza niz cena nowego... Ryzyko ktore wziolem na siebie to jedno, chamskie zachowanie Ethopiana to drugie...

To nie jest zadne chamskie zachowanie, bezplatna zmiana mogla dotyczyc tylko tej samej trasy i taryfy, trudno aby linie odgrywaly firmy charytatywne i doplacaly do klientow na trasach, ktore sobie akurat zazycza. Poza tym miales wykupiony bilet w ultra taniej taryfie, a wiadomo, ze krotko przed odlotem taryfy mogly powaznie podrozec.
A bilet kupowales bezposrednio na stronie Ethiopian czy przez posrednika (OTA), bo to rowniez odgrywa role, w jaki sposob mozesz zostac potraktowany.
Owszem zdarza sie, ze linie z wlasnej, dobrej woli ida klientowi na reke, ale sa to raczej rzadkie przypadki, pod warunkiem, ze bilet nie byl kupiony u posrednika.

Take care i dobrej nocki.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off  

[ 775 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 39  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Sudoku oraz 5 gości