Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1062 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 54  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 03 Mar 2020 08:16 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@wdrozdik Możliwość przebukowania też istnieje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#302 PostWysłany: 03 Mar 2020 09:11 

Rejestracja: 04 Lis 2011
Posty: 101
Loty: 32
Kilometry: 53 302
ok dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 03 Mar 2020 12:32 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 30
Dzięki. Na stronie Easyjet znalazłem jeszcze taką informację:

If there are no easyJet flights available to get you to your destination within 24 hours, you have the option to transfer to another airline, take a train, bus or hire a car. The alternative transport must be under comparable transport conditions to your destination and you will be entitled to claim reasonable transport costs back.

Easyjest nie ma alternatywnego połączenia w ciągu 24 godzin od odwołanego lotu. Czy w związku z tym mogę skorzystać z usług innego przewoźnika tego samego dnia i liczyć ze Easyjet pokryje koszty tych nowo zakupionych biletów ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 03 Mar 2020 15:32 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 30
Po skontaktowaniu się z Easyjet faktycznie mogą zwrócić koszt alternatywnego lotu, ale pod warunkiem, że będzie to lot bezpośredni a nie przesiadkowy. Niestety oprócz Easyjeta nie ma żadnych bezpośrednich z lotów Berlina do Lublany. Czy może ktoś potwierdzić, że faktycznie lot przesiadkowy nie spełnia kryteriów alternatywnego transportu do miejsca docelowego, na podstawie których mógłbym liczyć na zwrot kosztów tych biletów ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 03 Mar 2020 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Easyjet odpowiedział Ci na pytanie, a Ty szukasz kogoś, kto lepiej zna się na ich regulacjach?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#306 PostWysłany: 03 Mar 2020 15:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
@Garmond tu ludzie pytali czy szczepić się do wyjazdu, bo nie ufali lekarza, w tym będzie problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 03 Mar 2020 15:43 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 30
Garmond napisał(a):
Easyjet odpowiedział Ci na pytanie, a Ty szukasz kogoś, kto lepiej zna się na ich regulacjach?


Z doświadczenia, urzędnik czy konsultant na czacie Easyjeta nie jest nieomylny:) Warto upewnić się w wielu źródłach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 03 Mar 2020 16:51 

Rejestracja: 25 Sie 2019
Posty: 114
Loty: 49
Kilometry: 85 041
Chyba jakieś pociągi lub busy z Berlina do Lublany znajdziesz?
Możesz też wynająć samochód. Nie musisz tam "lecieć".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 03 Mar 2020 16:55 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 30
Pewnie, mogę też jechać rowerem albo hulajnogą;) Ale wszystkie te opcje zajmą mi dużo więcej czasu niż lot. Pociągiem czy busem miałbym nawet bliżej z Polski, ale podróż musi zaczynać się w Berlinie żeby to zostało uwzględnione przez przewoźnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 07 Mar 2020 16:38 

Rejestracja: 03 Lut 2020
Posty: 23
Hej, przez przypadek dowiedziałem się, że mój lot został odwołany. Konkretnie z Warszawy do Mauritius z przesiadką w Paryżu (Charles de Gaulle). Nikt mnie nie poinformował, lot na pewno nie jest odwołany przez wirusa, ponieważ można zarezerwować tego samego dnia w innym terminie. Pani z AirFrance (Warszawa-Paryż) mi nie pomogła bo bilet (kupiłem przez Trip.com) jest wydany przez AirMauritius. Jakie są moje opcje? Czy da radę otrzymać zwrot za bilety? A co z opłaconym hotelem (na booking już nie można otrzymać zwrotu). Lot jest za tydzień i tak jak wspomniałem, nikt mnie o fakcie odwołania nie poinformował.
Góra
 Profil Relacje PM off
Andrea Rząsa lubi ten post.
 
      
#311 PostWysłany: 07 Mar 2020 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Pytanie z gatunku szybkich. Mam kupione bilety przez LH, multicity. Na powrocie dwa odcinki z codem LH ale robione przez SK. Pozostałe LH właściwe.
Na wylocie LH anulowało drugi odcinek i przesunęli mnie na kolejny samolot (dużo później). Rozumiem że nie ma żadnego odszkodowania za „opóźnienie” jeśli zdecyduje się zaakceptować zmiany?
Na powrocie (inny cel niż miejsce wylotu) również anulowano lot, tym razem SAS. I ponownie dostałem propozycje zmiany lotów, tym razem na wcześniejsze godziny. Ostatni odcinek SK został bez zmian, tyle że muszę dłużej poczekać. Czy jest szansa żeby za darmo zmienić w LH ten ostatni odcinek na inną godzinę? Na ile fakt że to jest odcinek SK na codzie LH może to skomplikować? Tutaj akurat chciałbym zmienić na późniejszy, który jest nawet tańszy. Skoro mam mieć długie czekanie to dokładając pare godzin mógłbym już sobie coś na mieście zobaczyć.

Zadzwonię do LH odpytać, ale chciałbym mieć jakąś wiedzę wcześniej, żeby mnie konsultant nie spławił.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 07 Mar 2020 17:36 

Rejestracja: 09 Sty 2020
Posty: 47
Loty: 16
Kilometry: 33 033
adamex napisał(a):
Hej, przez przypadek dowiedziałem się, że mój lot został odwołany. Konkretnie z Warszawy do Mauritius z przesiadką w Paryżu (Charles de Gaulle.


Mam ten sam problem, ale bilet kupowałam przez gotogate.
Ja jednak informacje dostalam mailowo, że lot jest odwołany. Pani z AirFrance przekierowała mnie do AirMauritius a AirMauritius do AirFrance. Napisałam do gotogate, mają odpowiedziec do poniedziałku. Na infolinii AirFrance dowiedziałam się, że automatycznie lot nie zostanie przebookowany i trzeba kontaktować się z pośrednikiem.
W każdym razie to mój pierwszy tak daleki lot, z przesiadka, bilet kupiłam u pośrednika i nie jest zbyt kolorowo.
Może ktoś był kiedyś w takiej sytuacji i może coś doradzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 07 Mar 2020 17:48 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@BrunoJ Odszkodowanie zależy od przyczyny i czasu jaki został do pierwotnego lotu (mniej czy więcej niż 14 dni) oraz czy przesunięcie spowoduje stosowne opóźnienie w dotarciu do celu.Akceptacja zmiany nie wyklucza roszczeń. Szansa na zmianę jaką ty zaproponujesz na ostatni odcinek jest w zależności od dostępności .
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
BrunoJ uważa post za pomocny.
 
      
#314 PostWysłany: 07 Mar 2020 18:05 

Rejestracja: 03 Lut 2020
Posty: 23
@Andrea Rząsa ja kupiłem na trip.com i co najśmieszniejsze, właśnie sprawdziłem i dalej można ten lot kupić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 07 Mar 2020 18:18 

Rejestracja: 09 Sty 2020
Posty: 47
Loty: 16
Kilometry: 33 033
@adamex nie mam pojęcia o co chodzi, bo każda aplikacja (airfrance, checkmytrip, gotogate) mówią mi, że mój lot jest "confirmed". Dopiero na polskiej stronie internetowej lot jest anulowany.
Dodam, że jak wejdziesz na francuską stronę AirFrane to jest podana informacja o strajkach kontrolerów..
Dziwne to jest. Nie dostałam również żadnej informacji o alternatywnych połączeniach.

Pozostaje mi teraz czekać do poniedziałku. Tylko lot mam w czwartek i trochę zaczynam panikować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 07 Mar 2020 18:50 

Rejestracja: 03 Lut 2020
Posty: 23
Zadzwoniłem znowu i babka z Airfrance powiedziała, że lot odwołany jest przez za małą ilość pasażerów. A o zwrot mam ubiegać się od pośrednika. Ale w takim razie czy o odszkodowanie też mam pisać do Trip.com? Lot do Paryża był z AirFrance, dalej na wyspę z AirMauritius. Lot odwołał AirFrance, bilety wystawiał AirMAuritius (zgodnie z tym co powiedziała konsultantka AirFrance) a kupione są przez Trip.com. W głowie już mam namieszane, do kogo powinienem pisać o zwrot kosztów i odszkodowanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 07 Mar 2020 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@adamex napisz do wszystkich. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#318 PostWysłany: 07 Mar 2020 19:01 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@adamex Pisz do wszystkich j.w. może ktoś da ;) Metodę odsyłania od Kajfasza do Ajnasza z pewnością poznasz dogłębnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#319 PostWysłany: 07 Mar 2020 19:08 

Rejestracja: 09 Sty 2020
Posty: 47
Loty: 16
Kilometry: 33 033
A co w wypadku, gdy nie dostałam żadnej opcji alternatywnej?
Mimo wszystko chciałabym tam polecieć. :roll:
Lot do Paryża obsługiwany jest przez AirFrance, więc pozwoliłam sobie napisać do nich ponownie z zapytaniem, czy znaleźli alternatywę, ponieważ informacje o anulowaniu lotu dostałam 6 dni przed wylotem. Wydawałoby sie, że to jest w ich obowiązku, ale może się mylę.
AirMauritius odsyła do AirFrance - u nich nic nie załatwisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 07 Mar 2020 19:28 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
jesli nie dogadasz sie przed lotem to jedz na lotnisko w dniu wylotu jakby nic nie widzialbys o anulowaniu
Góra
 Profil Relacje PM off
Andrea Rząsa lubi ten post.
Andrea Rząsa uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1062 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 54  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group