Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1062 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 54  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 16 Lut 2020 13:10 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
Mateuszkk napisał(a):
Cześć, mieliśmy lot w dwie strony Berlin - Manila 26 stycznia - 17 lutego. Pierwsza część się odbyła a druga została odwołana. Tzn. sami sprawdziliśmy ze lot został odwołany i zaczęliśmy się dobijać do pośrednika i lini lotniczych. Linie lotnicze w ogóle się na nas wypinają mówiąc, że to sprawa pośrednika i mamy sobie do niego wystąpić o zwrot.


co to za posrednik?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#282 PostWysłany: 16 Lut 2020 13:19 

Rejestracja: 16 Lut 2020
Posty: 3
Vayama.

A co z kosztami zakwaterowania itd. jeśli nam przełożą lot o 6 dni? Według https://europa.eu/youreurope/citizens/t ... dex_en.htm w przypadku przełożenia lotu musza nam wszystko zapewnić. Jak to wygląda w praktyce?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Lut 2020 14:48, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 16 Lut 2020 13:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Linia europejska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 16 Lut 2020 13:44 

Rejestracja: 16 Lut 2020
Posty: 3
Rozmawiałem z nimi jeszcze raz i ten lot 23 lutego również jest przez Chiny do Amsterdamu, czyli oferują nam lot który i tak się nie odbędzie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 16 Lut 2020 13:59 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
sprawdz gdzie lata w europie csa i niech ci zmienia na te miasto, no ale moze byc problem przez posrednika
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 18 Lut 2020 20:48 

Rejestracja: 18 Lut 2020
Posty: 1
2 dni temu wróciłem z Filipin. Moj lot na trasie MNL-PEK-LHR został odwołany. Nie dostałem wcześniej żadnej informacji od Air China ani od pośrednika. 5 dni przed wylotem zacząłem wydzwaniać i pisać e-maile. Pośrednik nic nie wiedział a z Air China odpowiedz przyszła po 2 dniach. Z biura klienta w Manili. Potwierdzili tylko ze lot jest odwołany. Na zadane pytanie co dalej , do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi.
Musiałem kupić osobny lot na powrót MNL-KUL-LHR. Koszt 3 razy większy.

Na lotnisku w Manili i na Heathrow nikogo z obsługi klienta nie było.
Wczoraj dostałem informacje od pośrednika , ze będzie zwrot za odwołany lot. Resztę pokryje mi ubezpieczenie.
Oczywiście na żadne odszkodowanie nie ma co liczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 21 Lut 2020 09:30 

Rejestracja: 05 Lis 2017
Posty: 4
Witam. 19 stycznia po przybyciu o 9.00 rano na lotnisko w Seulu dowiedzielismy sie ze lot Seul-Hiroszima został odwołany (AirSeoul) :) - co naprawdę Nas lekko zdziwiło ;) Bilety kupowane pól roku wczesniej na TRIP-ie. Nie było żadnego maila, sma ani telefonu od nich, ani informacji od linii lotniczej. Na lotnisku pracownicy linii lotniczej bardzo uprzejmi, ale lekko zszkokowani sytuacją. Koniec końców uprzejmie pomogli nam sie wydostac z Korei Płd. do Japonii - oferujac bilety do Osaki na ten sam dzien na 13.00. Oczywiscie ponieslismy dodatkowe koszty na shikanseny na trasie Osaka - Hiroszima - Osaka. Po powrocie do Polski skontaktowalismy sie z TRIP-em. Napisali, ze linia lotnicza nie poinformowała ich o odwołaniu lotu. Ale bilety kupowalismy u nich, u nich domagamy sie zwrotu pieniedzy. Wysłaliśmy im juz dwa pisma wzywajace z potwierdzonymi rachunkami. Czekamy. Ktos poradzi jakąś doswiadczona Kancelarie lub miał juz podobna sytuacje z TRIP-em (znam opinie w necie :) ). Ps. Do sytuacji podchodzimy bez stresu ;) Nie ma problemu, mozemy i rok poczekać na zwrot pieniedzy :) Ale jakaś sprawiedliwość musi być :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 21 Lut 2020 09:59 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
@Rafał Mrozowicz A czemu nie piszecie do linii lotniczej? To ich warunki przewozu was dotyczą.
Trip jest pośrednikiem i z tego co piszą na stronie:
Cytuj:
FLIGHT BOOKING GUARANTEE TERMS AND CONDITIONS
1. Please contact Trip.com immediately if you have any problems. If you make your own arrangements without contacting Trip.com, or choose not to take a solution provided by Trip.com, you forfeit your rights under Trip.com’s Flight Booking Guarantee.
2. The guarantee will not apply in the following circumstances:
e) Failure to board due to any conditions not caused by Trip.com. This includes, but is not limited to, airline delays or cancellations, an issue with the airport, a Force Majeure Event, or any other causes or conditions not caused by Trip.com.

Oraz, tym razem po naszemu:
Cytuj:
Zarówno użytkownik, jak i my poddajemy się wyłącznej jurysdykcji sądów w Hongkongu w przypadku wszelkich sporów dotyczących niniejszych warunków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 21 Lut 2020 11:50 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Ryanair poddaje się wyłącznej jurysdykcji sądu w Dublinie....i nie ma to żadnego znaczenia, bo sądy polskie uznają takie postanowienia regulaminu za niewiążące konsumenta i orzekają. Kluczem do sukcesu jest oddział spółki w Europie, w kraju wylotu i zamieszkania, a będzie możliwa egzekucja inaczej żadnych marzeń Panowie, żadnych marzeń...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#290 PostWysłany: 26 Lut 2020 09:46 

Rejestracja: 02 Lis 2018
Posty: 67
Mieliśmy loty WAW-PEK-HAN i PNH-PEK-WAW. Będąc już Wietnamie sam sprawdziłem na check my trip, że lot powrotny PEK-WAW jest odwołany. PNH-PEK miał być wg rozkładu. Poszedłem w Sajgonie do biura Air China i potwierdzili anulowany powrót (10 dni przed lotem) i zaproponowali powrót 5 dni później. Po prostu ograniczyli liczbę lotów PEK-WAW. Czy w tym przypadku także pod odwołanie podchodzą nadzwyczajne okoliczności z powodu wirusa? Bo Kambodża nie zamknęła połączeń z Chinami, a lot odwołany dotyczył odcinka PEK-WAW. Da się coś ugrać w takiej sytuacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 26 Lut 2020 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
da
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
alfa lubi ten post.
 
      
#292 PostWysłany: 02 Mar 2020 18:41 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 30
Czołem,

Dostałem dzisiaj informację od Easyjet, że anulowali mój lot z Berlina do Lublany 18 marca. Rozumiem, że nie ma szans na żadne odszkodowanie jeżeli poinformowali mnie o tym 16 dni wcześniej? Czy linia jest zobowiązana do ujawnienia powodu odwołania tego lotu? Sytuacja jest o tyle dziwna, że w pozostałe dni połączenie jest realizowane normalnie, odwołali tylko ten jeden lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 02 Mar 2020 18:44 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 30
Czołem,

Dostałem dzisiaj informację od Easyjet, że anulowali mój lot z Berlina do Lublany 18 marca. Czy linia jest zobowiązana do ujawnienia powodu odwołania tego lotu? Sytuacja jest o tyle dziwna, że w pozostałe dni połączenie jest realizowane normalnie, odwołali tylko ten jeden lot, więc nie sądzę żeby miało to związek np. z koronawirusem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 02 Mar 2020 18:46 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
O powód możesz zawsze zapytać ale trudno powiedzieć czy podadzą,zresztą jakie to ma znaczenie jeśli poinformowali z wyprzedzeniem nie dającym podstaw do odszkodowania.Masz za to dużą szansę wynegocjować zamiennie coś atrakcyjnego z ich siatki.


Ostatnio edytowany przez miriam, 02 Mar 2020 21:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 02 Mar 2020 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Linia może odwołać lot i nie musi się tłumaczyć z przyczyny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 02 Mar 2020 19:09 

Rejestracja: 25 Sie 2019
Posty: 114
Loty: 49
Kilometry: 85 041
Nie są zobowiązani. Ponadto nie masz jak zweryfikować przyczyny odwołania. Wystarczy, że im się ten lot ekonomicznie nie spina i mogą odwołać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 02 Mar 2020 20:00 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 30
A czy jest jakakolwiek szansa zwrotu pieniędzy za lot powrotny, który mam na osobnej rezerwacji ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 02 Mar 2020 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 397
Loty: 164
Kilometry: 355 175
srebrny
bartekz napisał(a):
Dostałem dzisiaj informację od Easyjet, że anulowali mój lot z Berlina do Lublany 18 marca. Rozumiem, że nie ma szans na żadne odszkodowanie jeżeli poinformowali mnie o tym 16 dni wcześniej? Czy linia jest zobowiązana do ujawnienia powodu odwołania tego lotu? Sytuacja jest o tyle dziwna, że w pozostałe dni połączenie jest realizowane normalnie, odwołali tylko ten jeden lot.


Mam podobnie, 17.3 miałem lecieć na jednodniówkę do Bazylei (tam EasyJet i powrót Wizzair). Przed chwilą dostałem maila o skasowaniu lotu przez EasyJet, więc powrót Wizzairem przepada. EasyJet skasował tylko lot 17.3, inne terminy nadal są w kalendarzu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 02 Mar 2020 21:26 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@bartekz Jeśli powrót masz też ich liniami to jest szansa,że mimo osobnej rezerwacji dostaniesz zwrot.Warto się z nimi skontaktować w tej sprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off
bartekz lubi ten post.
 
      
#300 PostWysłany: 03 Mar 2020 07:56 

Rejestracja: 04 Lis 2011
Posty: 101
Loty: 32
Kilometry: 53 302
bez mozliwosci przebukowania? tylko zwrot za zakup biletow?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1062 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 54  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group