Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1042 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 53  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 29 Lip 2019 15:38 

@Andt

zmiany-w-siatce-lotow-nowe-bazy-itd,191,65823&p=1237491&hilit=easyjet#p1237491

+ pw
Góra
 PM off
Andi lubi ten post.
Andi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#182 PostWysłany: 30 Lip 2019 12:52 

Rejestracja: 30 Lip 2019
Posty: 1
Witam wszystkich serdecznie ;)

Jestem tu nowy, zarejestrowałem się gdyż szukam porady w sytuacji zaistniałej z odwołaniem lotów WAW-GVA. Miał to być pierwszy lot, nigdy wcześniej z samolotami do czynienia nie miałem... ;)

Otóż, mój wrześniowy lot (20.09.) na tej trasie został odwołany - i tu EasyJet wskazał mi możliwość przebukowania (co nie wchodzi w grę ze względu na to, że pasowała mi tylko ta data i miejsce lotu) oraz zwrot kosztów.
Kwestia jednak tego rodzaju, że lot powrotny miałem wykupiony na trasie GVA-KRK, który również figuruje w moich rezerwacjach. Nie został jednak wykupiony na jednej rezerwacji, ze względu na to, iż zależało mi na powrocie w dogodniejszym dla mnie terminie. Czy jest zatem możliwość ubiegania się o zwrot kosztów tego biletu powrotnego, z racji tego, że moja podróż w ogóle nie może dojść do skutku?

Za udzielone odpowiedzi bardzo dziękuję
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 30 Lip 2019 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Formalnie nie, możesz liczyć wyłącznie na dobrą wolę przewoźnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 30 Lip 2019 12:56 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Możliwość zwrotu za lot powrotny pewnie jest,ale w gestii przewoźnika.Musisz do nich zadzwonić lub napisać w tej sprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 30 Lip 2019 23:11 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Do Genewy codziennie lata LOT, niech Easyjet przebookuje Ci lot na LOT tego dnia. Jesteśmy na forum fly4free, ale niekiedy ludzie muszą być w danym miejscu, odwołanie lotu nakłada obowiązek na przewoźnika do alternatywnego połączenia, niekoniecznie tymi samymi liniami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 21 Sie 2019 07:21 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
Cześć,
W maju br UIA skasowały nasz lot KBP-IKA na dzień przed lotem. Złożyłam reklamację , wniosek o przyznanie odszkodowania. Tymczasem upłynęły 3 miesiące i cisza. Brak jakiejkolwiek odpowiedzi, biuro warszawskie również milczy ( próbowałam i tam). Złożyłam skargę do ULC - czy mam jeszcze inne środki odwoławcze ?
Dziękuję za pomoc, Kasia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 21 Sie 2019 08:35 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Nie ma już KOPP, dlatego składanie skarg mija się z celem.

Lot był z KBP czyli w teorii odszkodowanie nie przysługuje, ale UIA respektuje przepisy 261/2004 w zakresie odwołań.

Idź do kancelarii, zapłać z góry i niech mecenas wyśle wezwanie. Wiem, że to pomaga bo UIA wypłaciła odszkodowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 21 Sie 2019 08:44 

Kasia_S napisał(a):
Cześć,
W maju br UIA skasowały nasz lot KBP-IKA na dzień przed lotem. Złożyłam reklamację , wniosek o przyznanie odszkodowania. Tymczasem upłynęły 3 miesiące i cisza. Brak jakiejkolwiek odpowiedzi, biuro warszawskie również milczy ( próbowałam i tam). Złożyłam skargę do ULC - czy mam jeszcze inne środki odwoławcze ?
Dziękuję za pomoc, Kasia


Naprawdę jesteś w stanie @ansbach1 na podstawie tak opisanych szczątkowych danych stwierdzić, że odszkodowanie się należy?

A nuż UIA zaproponował i zapewnił w ramach sojuszu lot alternatywy i przybyła np. godzinę przed planowaną godziną przylotu lotu odwołanego
Góra
 PM off  
      
#189 PostWysłany: 21 Sie 2019 08:53 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
@gorny77 - UIA zaproponował lot następnego dnia w stosunku do odwołanego, z którego skorzystaliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 22 Sie 2019 08:46 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Aegean odwołał mi lot 5 grudnia wieczorem z ATH do LCA (cała trasa to WAW-ATH-LCA). Agent u którego kupowałem skontaktował się ze mną i przedstawił mi alternatywne połączenie przez MUC tego samego dnia tyle, że wylot rano (a planowo był o 17) więc tracę dzień wolny.
Zaproponowałem przesunięcie lotu ATH-LCA na rano dnia następnego i hotel od linii (tj. jeśli zapewnią hotel to zgodzę się na przesunięcie na wylot 6 grudnia rano)
Agent odpisał na początku, że Aegean się zgodził więc od razu dostałem zmienione bilety ale tydzień później (tj. dziś) jednak dostałem odmowę dostania hotelu z powodu "there is an alternative for the customer and plenty of time to change a ticket".

I teraz pytanie, bo skoro lot 6 grudnia rano jest dla mnie lotem w najwcześniejszym możliwym terminie bez ponoszenia zbytnich kosztów i zawiera noc w Atenach to Aegean może mi odmówić tego wariantu?
czy zostać przy nim, zapłacić za hotel i potem wnieść o zwrot kosztów?

jeśli jednak zdecyduję się na inny wariant przez MUC/VIE/ZRH to Aegean wystawi mi bilet na odcinek obsługiwany przez grupę LH (nie znam umów miedzy nimi ale chyba taniej dla linii jest zapewnić hotel w Atenach niż zapłacić LH za bilet?)

dzwoniłem na początku na dedykowaną linie dla goldów w A3 ale babka mi jak automat powtarzała, że nic mi nie powie i wszystko przez agenta muszę załatwiać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 22 Sie 2019 19:45 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Przewoźnik powinien zmienić plan podróży na umożliwiający dotarcie w najbliższym mozliwy możliwym terminie. Skasowanie odcinka to według mnie że facto odwołanie lotu. Przewoźnik powinien Ci zapewnić alternatywny lot z Warszawy, co uczynil. Wymaganie zmiany w taki sposob, abys miała nocleg jest przesadzone. Lot innymi liniami po 17 tego samego dnia już nie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wilczagorka uważa post za pomocny.
 
      
#192 PostWysłany: 23 Sie 2019 00:22 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
jasne, dzięki

szkoda tylko, że wedle pierwszej odpowiedzi od agenta to przewoźnik się zgodził zapewnić hotel a to był mój warunek by wziąć lot z nocką
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 26 Sie 2019 15:47 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
okazuje się, że przewoznik nie che teraz sie zgodzic na trase przez MUC bo pierwszy odcinek jest obslugiwany przez LH (ale ma tez kod lotu a3), mimo ze taka propozycje dal sam w pierwszym mailu.
przewoznik slowami agenta daje mi wyjscia: albo pelny zwrot albo lot 4 grudnia albo 7 grudnia. Zadna z tych opcji mi nie pasuje. Pierwotnie mial byc lot po poludniu 5 grudnia i powrot 9 grudnia.
Co mozecie mi zasugerowac da sie jeszcze zrobic tutaj?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 26 Sie 2019 23:07 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Lot tego samego dnia, albo sama kupujesz bilet i zażądasz zwrotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 27 Sie 2019 08:20 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Jak sam kupie inny bilet to ten obecny mam zwrocic i zadac zwrotu roznicy w cenie? Dobrze rozumiem?
Po za tym mi zalezy glownie by odbyc 4 odcinki a3 wiec opcje z innymi liniami sa limitowane. Chyba zrezygnuje z tego Cypru i poszukam innych lotow w innym terminie aczkolwiek czuje sie oszukany bo hotel mial byc warunkiem zmiany na lot z nocka a jak nie to przez MUC. A tak nie ma hotelu, lot i tak zmieniony na nocke a przez MUC juz linia nie chce zmienic (z niezrozumialym tlumaczeniem, ze airline has doublechecked and now it is not possible)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 27 Sie 2019 08:30 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Jeżeli są wolne miejsca na locie do MUC to jest to możliwe, a każde rozwiązanie jest wymigiwaniem się linii od dodatkowych kosztów związanych ze zmianą rezerwacji na nie-swój lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 01 Wrz 2019 15:42 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Ok sytuację rozwiązałem przesunięciem lotów na wrzesień. Plus taki, że jak kupowałem dawo temu to na wrzesień ceny były wysokie i dlatego wybrałem dopiero grudzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 05 Wrz 2019 22:41 

Rejestracja: 04 Wrz 2019
Posty: 4
Loty: 16
Kilometry: 27 693
-- 05 Wrz 2019 22:33 --

Cześć,
UIA odwołało nam lot z Krakowa do Kijowa gdzie miałem przesiadać się do Bangkoku także ich linkami. Dostałem o tym info 4h przed wylotem. Po interwencji na infolinii zmieniono nam lot na Lufthanse z przesiadką we Frankfurcie. W ostatecznym rozrachunku wylądowaliśmy w BKK 4h później w stosunku do pierwotnego planu i musieliśmy pozmieniać plany (dodatkowy nocleg w Bangkoku, anulowanie jednego z noclegów na wyspie za co nikt mi kasy nie zwróci itd.). W związku z powyższym przysługuje nam odszkodowanie? Za opóźnienie na całej trasie czy tylko tym odwołanym odcinku?

-- 05 Wrz 2019 22:41 --

SanteSimon napisał(a):
Cześć,
UIA odwołało nam lot z Krakowa do Kijowa gdzie miałem przesiadać się do Bangkoku także ich linkami. Dostałem o tym info 4h przed wylotem. Po interwencji na infolinii zmieniono nam lot na Lufthanse z przesiadką we Frankfurcie. W ostatecznym rozrachunku wylądowaliśmy w BKK 4h później w stosunku do pierwotnego planu i musieliśmy pozmieniać plany (dodatkowy nocleg w Bangkoku, anulowanie jednego z noclegów na wyspie za co nikt mi kasy nie zwróci itd.). W związku z powyższym przysługuje nam odszkodowanie? Za opóźnienie na całej trasie czy tylko tym odwołanym odcinku?


Aaa i co jeszcze ważne - lot odwołany z powodu usterki technicznej. Nie dolecieli na lotnisko w Krakowie przez to. Przynajmniej takie mam info od znajomego, który pracuje na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 05 Wrz 2019 23:14 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Pisz jesli wszystko na jednym bilecie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 05 Wrz 2019 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
@SanteSimon
Za opóźnienie na całej trasie. Z tym, że jeśli dolecieli na miejsce do czterech godzin po czasie, przewoźnik może obniżyć wysokość odszkodowania o 50%, tj. z 600 euro na 300.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1042 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 53  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group