Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1042 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 53  Następna
Autor Wiadomość
#841 PostWysłany: 24 Sty 2023 10:19 

Rejestracja: 22 Cze 2022
Posty: 4
Dzięki za wskazówki, Ryanair nie pozwolił zamienić lotu na Wrocław, a w międzyczasie wyszedł lot sobotni do Berlina, następny w środę za tydzień. Kupiliśmy sami lot do Wrocławia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#842 PostWysłany: 24 Sty 2023 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Mi ostatnio przy strajku we Włoszech zamienili lot (zamiast Mediolanu wylot z Pizy). Mogłeś poszukać wylotu z innego miasta do Berlina.

Zwrot pieniędzy za nocleg i jeszcze jakieś wydatki dostałem po wypełnieniu formularza u nich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#843 PostWysłany: 25 Sty 2023 20:41 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Nigdy nie korzystałem z usług pośredników, dlatego mam dwa pytania:
- złożyłem w FR wniosek o odszkodowanie, brak odpowiedzi, termin na rozpatrzenie wniosku dawno przekroczony. Skończyła mi się cierpliwość, przekazuję sprawę do pośrednika. Co się stanie, kiedy jednak w tzw. międzyczasie Ryanair przyzna środki? Czy te firmy mają w OWU zapis, że wtedy powinienem zapłacić im prowizję, czy prowizję płacę tylko wtedy kiedy to pośrednik wywalczy odszkodowanie, a przewożnik wpłaci środki na jego konto?
- jaką firmę powinienem wybrać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#844 PostWysłany: 25 Sty 2023 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
Kothson napisał(a):
Co się stanie, kiedy jednak w tzw. międzyczasie Ryanair przyzna środki?

Środki trafią na wskazane przez Ciebie konto

Kothson napisał(a):
Czy te firmy mają w OWU zapis, że wtedy powinienem zapłacić im prowizję, czy prowizję płacę tylko wtedy kiedy to pośrednik wywalczy odszkodowanie, a przewożnik wpłaci środki na jego konto?

Każda firma ma swoje OWU i zależnie od umowy odszkodowanie pójdzie do pośrenika lub do Ciebie.

Kothson napisał(a):
jaką firmę powinienem wybrać?

Taką która pobiera najniższą prowizję i nie zwiększa jej w przypadku skierowania sprawy do sądu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#845 PostWysłany: 25 Sty 2023 20:53 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Nie do końca mnie zrozumiałeś. Hipotetycznie.
- składam wniosek do Ryanair, odpowiedzi brak
- podpisuję umowę z pośrednikiem
- dzień po podpisaniu umowy z pośrednikiem Ryanair wypłaca mi odszkodowanie. Pośrednik jeszcze nie kiwnął palcem w mojej sprawie.

Czy umowa z pośrednikiem nakazuje mi wypłacenie mu prowizji? Wiem że jest to zależne od warunków umowy konkretnej firmy, ale pewnie u większości z nich zasady są podobne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#846 PostWysłany: 25 Sty 2023 20:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Tak, nakazuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#847 PostWysłany: 26 Sty 2023 14:33 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 62
Loty: 18
Kilometry: 113 707
Mam pytanie do doświadczonych z wizzair. Jakiś czas temu odwołano nam loty na początek czerwca na Majorkę z WAW - zmieniła się siatka i loty były dopiero od połowy czerwca. Zwrot był nieopłacalny więc zmodyfikowałem destynację na Alicante. Teraz widzę, że Majorka cudownie powróciła (zapewne za sprawą planów ryanair) i mam pytanie - czy mogę zwrócić się do wizzair o przywrócenie mojej pierwotnej podróży? Jeżeli tak, jaki kanał jest do tego najlepszy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#848 PostWysłany: 26 Sty 2023 14:44 

Zadzwoń i spytaj. Ale małe szanse skoro już zaakceptowałeś.

Przy okazji, wyloty z WAW do PMI w piątki o 6:05. Do tego późny powrót we wtorek. REWELACJA
Góra
 PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#849 PostWysłany: 30 Sty 2023 11:51 

Rejestracja: 30 Sty 2023
Posty: 2
Cześć Koledzy i Koleżanki,
Mam taką sytuację. W piątek Rynair odwołał mi lot do Wenecji. Z tego co się dowiedziałem był we włoszech strajk na lotniskach w Wenecji, Mediolanie(24h), ale obsługi lotniska (chyba ciężko ogólnie o jakiekolwiek informacje). Dostałem oczywiście możliwości zmiany lotu na inny oraz zwrotu kasy za bilet. Ze względu na to, że mieliśmy zarezerwowany hotel to lecenie innym samolotem wiązało by się z dwu dniowym opóźnieniem oraz podrózą 7 godzin autokarem by dojechać do celu. więc zanulowaliśmy wyjazd i wnioskowaliśmy o zwrot $$ za bilet, ale niestety opłata za nocleg przepadła.
Z wiązku z tym czy jest szansa, że odszkowoanie? Czy jednak strajk obsługi lotniska jest to "zdarzenie nadzwyczajne" i w ogóle szkoda zachodu? Czy mogę chociaż ubiegać się o zwrot za sam hotel?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#850 PostWysłany: 30 Sty 2023 12:00 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
A mogłeś wybrać darmową zmianę na dowolną ich dostępną trasę...

Standardowo, składaj reklamację przez ich formularz wybierając odpowiedni wniosek

https://help.ryanair.com/hc/pl/articles ... lot%C3%B3w

Jednak rozpocznij od sprawdzenia wykupionego ubezpieczenia i ubezpieczenia do posiadanych kart kredytowych celem zapoznania się, z tym co tam zapisano o warunkach odwołaniu lotu, wycieczki itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Sedrak uważa post za pomocny.
 
      
#851 PostWysłany: 30 Sty 2023 12:39 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Czy mogę chociaż ubiegać się o zwrot za sam hotel?

Możesz. Od organizatorów strajku.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Sedrak uważa post za pomocny.
 
      
#852 PostWysłany: 30 Sty 2023 14:35 

Rejestracja: 30 Sty 2023
Posty: 2
dg72 napisał(a):
A mogłeś wybrać darmową zmianę na dowolną ich dostępną trasę...

Standardowo, składaj reklamację przez ich formularz wybierając odpowiedni wniosek

https://help.ryanair.com/hc/pl/articles ... lot%C3%B3w

Jednak rozpocznij od sprawdzenia wykupionego ubezpieczenia i ubezpieczenia do posiadanych kart kredytowych celem zapoznania się, z tym co tam zapisano o warunkach odwołaniu lotu, wycieczki itp.


Zamiana trasy nie wchodziła w grę. Jedyny dostępny lot był dzień później do Pizy, a z Pizy trzeba było jechać autokarem z przesiadką 7 godzin by dojechać do Wenecji. I tak naprawdę z czterech dni pobytu zostawały dwa.

Żebym miał wykupione ubezpieczenie :( płatnośc była dokonana zwykłą kartą debetową
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#853 PostWysłany: 30 Sty 2023 15:23 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 328
niebieski
dg72 napisał(a):
A mogłeś wybrać darmową zmianę na dowolną ich dostępną trasę...


Niestety to tak nie dziala do konca. Mialem w grudniu 'last minute cancelation' z powodow znanych tylko Ryanairowi, przyszedl e-mail ze moge zmienic date i trase blabla. Przez strone / appke sie nie dalo, sprobowalem przez chat (eng i pl - oba) i sie okazalo, ze 'owszem moze Pan zmienic anulowany lot za darmo na calkowicie dowolna trase, ale nowy lot ma sie odbyc w ciagu 90 dni od pierwotnej daty i w ramach tego samego rejonu geograficznego' :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#854 PostWysłany: 01 Lut 2023 21:37 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 445
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
Mam lot (jutro rano) kupiony bezpośrednio u Finnair BER-HEL-DWF-CUN, ostatni odcinek realizowany przez American Airlines i został on anulowany. Finnair zlewa temat i odsyła do AA, czy w tym przypadku mają zastosowanie regulacje EU261 i obowiązku opieki na czas oczekiwania na kolejny lot. Czy dobrze myslę że ten obowiązek ma Finnair? Bilety zaczynają się od 105.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#855 PostWysłany: 01 Lut 2023 21:53 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Tak. Choćby wyrok TSUE C-502/18
Góra
 Profil Relacje PM off
monus lubi ten post.
monus uważa post za pomocny.
 
      
#856 PostWysłany: 01 Lut 2023 22:11 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Dziwne, że nie zaproponowali alternatywnego lotu.
Jednak nie martw się, albo jutro na lotnisku dostaniesz ofertę lub w najgorszym wypadku w USA. Sporo lotów jest do CUN, więc dowiozą Cię o czasie na miejsce, jeśli nie przylatujesz w nocy.
Zgłoś problem w HEL, jeśli w WAW nie otrzymasz nowego routingu.
Góra
 Profil Relacje PM off
monus lubi ten post.
monus uważa post za pomocny.
 
      
#857 PostWysłany: 01 Lut 2023 23:36 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 445
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@jacek96 zmiana trasy byłaby idealna, ale Finnair zlał tema twierdząc że nie ich problem kontaktuj się z American Airlines (tu na czacie czekam od 4h, została jeszcze jedna). Wolałem to załatwić wcześniej, szczególnie że na przesiadkę w HEL mamy tylko 40 minut. Z powodu pogody w DFW prawie nic nie lata. Spokojnie mogliby przez JFK nas wysłać, Finnair ma lot kilka godzin później niż ten do DFW. Jest jeszcze szansa że HEL-DFW odwołają jak się pogoda nie poprawi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#858 PostWysłany: 02 Lut 2023 01:12 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Nie przerzucą cię zawczasu na późniejszy lot, bo miałbyś prawo do odszkodowania.
Sytuacja jest nieprzewidywalna że względu na pogodę i dlatego zapewne wyślą Cie do pierwotnego portu w Stanach, a tam w zależności od sytuacji podjęte zostaną dalsze decyzje.
Góra
 Profil Relacje PM off
monus lubi ten post.
monus uważa post za pomocny.
 
      
#859 PostWysłany: 02 Lut 2023 02:10 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Ostrzeżenie ice storm obowiązuje do 9am local time. Hameryka lokalnie do DFW się odwołała na jutro do popołudnia. Z EU tylko loty AA które dziś nie wyleciały. Odszkodowania nie będzie bo pogoda ale przebookowanie i dotarcie do celu lub nocka w HEL jak będzie konieczna jak najbardziej przysługuje
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
monus uważa post za pomocny.
 
      
#860 PostWysłany: 24 Mar 2023 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Hej.

Z racji bałaganu na zachodzie LH mocno namieszało w weekendowych lotach.

LUX - FRA - NAP

NAP - FRA - LUX

Taka jest pierwotna rezerwacja. Dziś FRA - LUX został skasowany, na stronie i na infolinii jedyną alternatywą jest powrót z FRA we wtorek (pierwotnie niedziela) co nie wchodzi w grę (opieka nad dzieckiem, praca, itp).

Pytanie czy jest sens męczyć infolinie o alternatywne połączenie? I pytanie jakim kanałem najlepiej złożyć reklamację w przypadku gdyby doszło do rezygnacji, lot odwołany na 3 dni przed terminem, więc chyba się należy.

Przepraszam jeśli nie w tym temacie, ale rzadko mi się zdarza.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1042 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 53  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group