Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 08 Maj 2018 14:04 

Rejestracja: 12 Kwi 2018
Posty: 60
Zbanowany
@Revolto - z tego co widać na Twoim zrzucie ekranu, wszystko jest opłacone (podatki, opłaty lokalne itp.). Jeśli masz bezpłatną anulację, to w przypadku jeśli byś odwołał rezerwację to powinni Tobie wszystko zwrócić - prawdopodobnie będziesz jedynie stratny z powodu przewalutowania.
Góra
 Profil Relacje PM off
Revolto uważa post za pomocny.
 
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#342 PostWysłany: 22 Cze 2018 11:24 

Rejestracja: 22 Cze 2018
Posty: 4
Witam

Czy ktoś z Państwa odwoływał może rezerwację z booking.com z podaną przy rezerwacji wirtualną kartą Revolut? Mam taką bezzwrotną rezerwację, pieniądze nie zostały zablokowane na karcie ponieważ nie ma na niej fizycznie środków (rezerwacja została potwierdzona).
Wydaje mi się że w takiej sytuacji nie będzie możliwe pobranie z tej karty płatności za odwołanie rezerwacji (karta Revolut jest w tej chwili zablokowana), czy ktoś miał podobną sytuację. Byłbym wdzięczny za podpowiedź.

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#343 PostWysłany: 22 Cze 2018 11:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Na przyszłość polecam rozpocząć post: Uwaga nadchodzi cebula
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#344 PostWysłany: 22 Cze 2018 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
a za jakiś czas się okażę ze booking nie będzie akceptować kart typu Revolut
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#345 PostWysłany: 22 Cze 2018 12:08 

Rejestracja: 22 Cze 2018
Posty: 4
No niestety różne są sytuacje życiowe a 1000e to nie jest dla mnie kwota którą mogę sobie pozwolić stracić. Zresztą do wyjazdy jeszcze miesiąc więc podejrzewam że hotel zgodzi się rezerwację anulować bezkosztowo albo kosztem niższym ale staram się ustalić czy mogą mnie jakoś zmusić do zapłaty po anulowanie rezerwacji.

Nie życzę nikomu takiej sytuacji, i skończcie proszę bezsensowne posty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 22 Cze 2018 12:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
To po jakiego grzyba rezerwowałeś to?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#347 PostWysłany: 22 Cze 2018 12:14 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@radium
Cytuj:
ale staram się ustalić czy mogą mnie jakoś zmusić do zapłaty po anulowanie rezerwacji.

Mogą. I powinni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 22 Cze 2018 12:37 

Rejestracja: 22 Cze 2018
Posty: 4
@Zeus hmm bo sytuacje losowe są nieprzewidywalne?

@boots masz jakąś wiedzę jakby to miało wyglądać formalnie czy tak tylko sobię napisałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 22 Cze 2018 12:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Mogą np. zażądać kasy od wystawcy karty, a on będzie jej dochodził od Ciebie, albo np. bezpośrednio pozwać Cię o zapłatę.
Mogą również olać to.
Cytuj:
bo sytuacje losowe są nieprzewidywalne?

Ale trzeba ponosić odpowiedzialność za własne decyzje.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
#350 PostWysłany: 22 Cze 2018 12:43 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@boots: szkoda takiej dyskusji. Widać jakie jest szanowanie umów. Użytkownik zamiast najpierw porozmawiać z drugą stroną która może wykazać się dobrą wolą woli mieć plan jak spróbować go "przechytrzyć" ... smutne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 22 Cze 2018 12:49 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
mialem jutro rezerwacje bezzwrotna na ibizie. niesety wczoraj odwolali lot. napisalem do booking oraz do hotelu,zalaczylem scany z anulacji lotu i poprosilem o bezkosztowa anulacje. dzis przyszedla mail ze ok.

polecam wiec zaczac od maila a nie od kombinacji. booking pod tym wzgledem jest coraz bardziej elastyczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 22 Cze 2018 12:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@seal

Ale gdyby sytuacja była odwrotna, to od razu burza, pretensje i odgrażanie się na forum. Takie życie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 22 Cze 2018 12:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Tylko żeby nie przesadzać z tym, bo nie będą łaskawi.
Tak jak w Polskim Busie była opcja wsiadania do wcześniejszych autobusów jak było miejsca...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#354 PostWysłany: 22 Cze 2018 12:58 

Rejestracja: 22 Cze 2018
Posty: 4
Na szczęście nie było problemu z anulowaniem ze strony hotelu.

W każdym razie dzięki za pociski. Zwłaszcza @Zeus wniósł wiele do dyskusji.

@seal z booking i hotelem rozmawiałem równolegle

@boots nie wiesz co bym zrobił w odwrotnej sytuacji więc nie oceniaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 22 Cze 2018 13:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Ależ proszę.
Polecam na przyszłość przeczytanie, przed robienia cebuli.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#356 PostWysłany: 22 Cze 2018 15:48 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
Kian napisał(a):
polecam wiec zaczac od maila a nie od kombinacji. booking pod tym wzgledem jest coraz bardziej elastyczny


Z tego co wiem to nie kwestia elastyczności bookingu tylko obiektu. Booking pośredniczy w rozmowie ale nie podejmuje decyzji.
Ostatnio z powodu odwołanego lotu nie mogłem skorzystać z noclegu na który prawo do odwołania minęło (próbowałem do odwołać w dzień zameldowania). Zadzwoniłem do booking, oni do obiektu, który odmówił bezpłatnego odwołania rezerwacji. Koleś na infolinii booking powiedział, że jeśli jeszcze nie zablokowali mi kasy na karcie to mam ją zastrzec. I dodał, że booking nie jest firmą windykacyjną, więc oni mnie ścigać nie będą a hotelowi raczej się nie będzie chciało.
Czy ścigają nie wiem, sprawdzać nie planuje. Ale hotel zamiast skasować mnie za dwa pokoje skasował za jeden.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#357 PostWysłany: 22 Cze 2018 15:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Koleś na infolinii booking powiedział, że jeśli jeszcze nie zablokowali mi kasy na karcie to mam ją zastrzec.

Głupia, bezsensowna i idiotyczna porada.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#358 PostWysłany: 22 Cze 2018 15:58 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
za taka porade to powienien leciec z roboty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 22 Cze 2018 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Czasem mam wrażenie, że na tym forum panuje rozdwojenie jaźni :lol:
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#360 PostWysłany: 23 Cze 2018 10:34 

Rejestracja: 04 Sty 2017
Posty: 4
MUC2014 napisał(a):
oczeranianie portali rezerwacyjnych czy hotelu jest nieuczciwe - jest to błąd ludzki ewidentnie kogoś z hotelu , ja zawsze oceniam problem za i przeciw , każdy rezerwując miał świadomość że jest to nierealna cena i musi zakładać że rezerwacja może być anulowana , tym razem się nie udało , wywieranie presji nic nie przyniesie , bo w przyszłości zmienią tak regulaminy rezerwacji że znalezienie super oferty będzie nierealne lub będzie wspomnieniem a portale i hotele się zabezpieczą - uważam działanie za bezcelowe , pozbawiające nas na przyszłość znalezienia fajnych DEALSów . Myślę że duża ilość rezerwacji w krótkim czasie spowodowała że hotel anulował rezerwacje , myślę że przy paru rezerwacjach by to przeszło - ale ktoś zaczął bić negatywną pianę. w przypadku booking.com to potentat niestety obrasta w pióra ale zbyt globalny by z nimi walczyć i od czasu irytujący na maxa miałem z nimi różne przygody przy normalnych rezerwacjach ( Bez mega obniżek ) to fabryka rezerwacji niestety bardzo irytują ich FORMUŁKOWE odpowiedzi ale nie mamy na to żadnego wpływu , zamiast tracić negatywną energie lepiej szukajmy nowych DEALów

Chyba miałem taką sytuacje w Czechach, ale tu wyszło wszystko na szybko, że na booking.com była skreślona cena 1200€ za noc a była 40€, No jak nie brać??
Na miejscu okazało się że skreślona była cena 1200 ČK a za pokój było faktycznie 40€, dzięki booking było ze śniadaniem.. tak jakby ktoś nie ogarniał że są inne waluty niż € i $, ew. £...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group