Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Kontakt telefoniczny z Wizzair

kontakt-telefoniczny-z-wizzair,15,23835

Telefon alarmowy (skasowane loty/zmiana godzin)
22 128 49 05


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 546 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 23 Lip 2018 23:27 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Anonymous napisał(a):
Na teraz w podobnej sprawie mamy jeden wyrok sądu i to tylko dlatego, że Wizz po jego otrzymaniu nie zrobił kompletnie nic, by prawomocny wyrok nie zapadł, zapewne w ogóle nie myśleli iż po uprawomocnieniu zostanie wyegzekwowany przez komornika
:!:

Ciekawa logika, oparta rozumiem na głębokiej analizie metodologii myślenia zarządu Wizzair.
Leszcz napisał(a):
Nawet w tematyce odwołanych lotów Wizzaira pojawiło się kilku "ekspertów" od prawa.

Ekspertem od prawa nie jestem, skromny jeden rok na studiach tego przedmiotu i to pośród wielu innych ale coś zostało. Nie zawsze trzeba być prawnikiem aby zrozumieć niektóre zapisy, choć przyznaję czasami prawniczą logikę trudno zrozumieć.
Panowie sugerujecie, że się pętlimy w swoich działaniach. Spokojnie, jeśli Was to razi nie czytajcie tego wątku, nie komentujcie bo na pewno wielokrotna krytyka niewiele wnosi do tematu. No chyba, że konstruktywna.
Odnośnie efektów na pewno Was nawet osobiście poinformuję. Na razie korzystam z porad właśnie tego wątku, może to się odwlecze ale spokojnie, jest trochę czasu loty mam w styczniu. Odnośnie wyłudzania, to trochę ktoś poszedł po bandzie, bo za bilety zapłaciłem trasa była jasno określona cena również i została zawarta umowa kupna sprzedaży. Nie trzeba być prawnikiem aby to zrozumieć. Gorny77 darzę Ciebie szczególnym szacunkiem, kiedyś mi pomogłeś właśnie w odzyskaniu kasy chyba na linii Booking -Wizz za co publicznie dziękuję i dziwi mnie Twój pesymizm zupełnie nieprzystający do wcześniejszego wizerunku.
Panowie i Panie zrozumcie, gdy się ma określone plany i poczynione wydatki trudno rezygnować tylko dlatego że ktoś cię oszukał a ty masz pokornie skłonić głowę. Jeśli przegrać to po walce ale wierzę w wygraną. Nie odmawiam Wizzowi prawa do odwołania lotów, jest to ich interes który ma przynosić zyski. I tak akceptuję w zasadzie przepadek kasy w przypadku nie stawienia się na lot tak i nie zaakceptuję nie dotarcia na miejsce docelowe zakupionego u nich biletu. Są zasady które muszą stosować dwie strony.

Kluczem do zrozumienia postaw w tym temacie jest pozycja w jakiej się znajdujemy:
Osoby, które nie zakupiły biletów z odwołanych lotów - trudno mieli pecha i niech się nie pienią bo Wizz przestanie wrzucać promocje
Osoby które kupiły bilety do miejsca docelowego - szkoda ale nie muszę lecieć zawsze to 120% w punktach wizz lub zależy mi aby tam dotrzeć
Osoby które z np Porto kupiły loty dalej - zapłacone pieniądze i walka

Może to duże uproszczenie ale wiele się nie mylę. Sam fakt wycofania lotów z Polski, z czego niektórzy nie zdają sobie sprawy zawęża możliwość upolowania okazji bo grupa Hunterów jest ta sama a lotów i kierunków dużo mniej
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Lato w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive od 2707 PLN. Wyloty z 6 miast Lato w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive od 2707 PLN. Wyloty z 6 miast
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
#422 PostWysłany: 24 Lip 2018 00:06 

Rejestracja: 12 Kwi 2018
Posty: 60
Zbanowany
@pablo1603 - na pewno liczba lotów/kierunków jest mniejsza niż w okresie porównywalnym (rok do roku)? Zobacz, ile w ciągu ostatniego roku nowych tras zostało uruchomionych przez Wizzair (plus te, które dopiero wystartują), a ile tras zostało skasowanych w ciągu ostatniego roku (plus te, które dopiero zostaną skasowane w następnych miesiącach). Odnoszę wrażenie, że jednak więcej przybyło niż ubyło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#423 PostWysłany: 24 Lip 2018 00:22 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Ostatnio EasyJet wyslal mnie w jedno miejsce a juz przywieźc z powrotem nie chcial (zlikwidowali polaczenie) proponowali zwrot kasy lub jakies inne polaczenie w ich siatce'
nie chcieli slyszec o innej linii. Kupilismy bilety na inne linie i po przepychankach kase oddali za te bilety ich koszt byl 120EUR a EasyJet'u bilety powrotne 70EUR. Ostatecznie nie chcieli stanac przed sadem tylko zaplacic aby nie doszlo do rozprawy. Obecne strajki Ryanaira spowodowaly wydanie komunikatu CAA brytyjskiego co oni o tym mysla a nasz ULC raczej chowa glowe w piasek udajac ze nie ma problemu przy bardziej oczywistej sprawie co do egzekwowania prawa przyslugujacego nabywcom biletow lotniczych.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Lip 2018 18:18, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
pablo1603 uważa post za pomocny.
 
      
#424 PostWysłany: 24 Lip 2018 09:32 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Leszcz napisał(a):
@pablo1603 - na pewno liczba lotów/kierunków jest mniejsza niż w okresie porównywalnym (rok do roku)? Zobacz, ile w ciągu ostatniego roku nowych tras zostało uruchomionych przez Wizzair (plus te, które dopiero wystartują), a ile tras zostało skasowanych w ciągu ostatniego roku (plus te, które dopiero zostaną skasowane w następnych miesiącach). Odnoszę wrażenie, że jednak więcej przybyło niż ubyło.

Pisząc kierunków dużo mniej miałem na myśli zmniejszenie liczby tych przelotów względem stanu obecnego, nie porównywałem w jakimś określonym czasie tylko na chwilę obecną. Jeśli dysponujesz statystykami z tego np. roku proszę przedstaw je, z ciekawością się z nimi zapoznam.
Góra
 Profil Relacje PM off
Andt lubi ten post.
 
      
#425 PostWysłany: 24 Lip 2018 18:13 

Andt napisał(a):
Ja nie chcę wyciągnąć od linii lotniczej nawet złotówki. Chcę dolecieć z punktu A do B, tak jak kupiłem bilety lotnicze. Jeśli mam prawo skorzystać z lotu alternatywnego, to skorzystam z takiego prawa. Proponowałem rozwiązanie, ale jeśli Wizzair twierdzi, że Praga nie jest lotniskiem alternatywnym dla Wrocławia, to przepraszam, nie mój problem.

Napisz do nich przez ich formularz reklamacyjny, w kilku zdaniach napisz co już wiadomo czyli brak jesienią i zimą innych alternatyw poza lotem Wizzair z Pragi i na takiej zmianie bardzo Ci zalezy
Wiele razy udało się wyjść poza ich listę lotnisk alternatywnych, osoby rozpatrujące mają spore kompetencje, ale też od pewnego czasu zmieniło się na minus
Ale też nic nie tracisz
Góra
 PM off
pablo1603 lubi ten post.
 
      
#426 PostWysłany: 24 Lip 2018 18:50 

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 191
Loty: 19
Kilometry: 30 943
Pisałem już wcześniej. Na oficjalną reklamację otrzymałem oficjalną odpowiedź, że "Praga nie jest lotniskiem alternatywnym dla Wrocławia". Tak samo konsultanci nie mogli zmienić.
Nie chcę się skarżyć, ale w moim przypadku wyjazd turystyczny nie mogę planować w piątek, a w sobotę wsiadać do samolotu.
Niestety, muszę mieć zaplanowane miejsce na lokalnej stacji dializ. Chwilę trwa przesyłanie dokumentacji medycznej, itp. Wiadomo, można to zmienić, ale jeśli chcę dolecieć do konkretnej miejscowości, to dlaczego linia lotnicza ma decydować, gdzie mam lecieć?
Jeśli linia lotnicza, nawet tania, nie potrafi być "elastyczna" to dlaczego ja mam iść na ustępstwa i nie skorzystać ze swoich praw?
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#427 PostWysłany: 25 Lip 2018 01:10 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Dokładnie. To tak jakby zamówić w necie czerwone sportowe buty, a dostać w paczce niebieskie szpilki - bo czerwone sportowe w międzyczasie się skończyły i ktoś pakujący paczkę uznał, że niebieskie też są ładne.
Góra
 Profil Relacje PM off
pablo1603 lubi ten post.
 
      
#428 PostWysłany: 25 Lip 2018 23:44 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 840
niebieski
Teneryfa wróciła
_________________
Image

https://www.youtube.com/watch?v=cNfBn4Fn1Hw
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#429 PostWysłany: 26 Lip 2018 22:18 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 24
Dziś popełniłem reklamację odnośnie tych zmian LTN zamiast OPO, ale o innym miało być:

Ciekawy motyw: loty alternatywne są określone jako loty z innych lotnisk w tym samym kraju co pierwotny (a wiec np nie może być Wiedeń zamiast Wrocławia itd), wg telecentrum wynika to z zapisów które jednak nie sposób odnaleźć i agent odmawia podania informacji gdzie klient można się zapoznać z zasadami ustalania destynacji alternatywnych. Nie wiem jak w tym kontekście traktować zmianę docelowego lotniska z Portugalii na Wielką Brytanię.... 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#430 PostWysłany: 26 Lip 2018 22:29 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 10
A ja w odpowiedzi na reklamację dostałem info, że Londyn to tylko propozycja i mam wybrać jedną z trzech opcji o ktorych wszyscy piszą. Wybrałem 2. czyli lot do miejsca alternatywnego. Wybrałem Katanię zamiast Luton bo jest w podobnej odległości od Porto ;) I czekam na odpowiedź

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#431 PostWysłany: 26 Lip 2018 22:55 

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 191
Loty: 19
Kilometry: 30 943
Jeśli według konsultanta Katania nie jest lotniskiem alternatywnym dla Bari to nie wierzę, że dla Porto będzie.
O Katanię już się też pytałem.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#432 PostWysłany: 28 Lip 2018 15:45 

Rejestracja: 29 Lip 2014
Posty: 18
Loty: 80
Kilometry: 136 511
Ja miałem lecieć w marcu 2019 do Lamezia Terme. Jako alternatywę zaproponowano mi Rzym, Neapol i ... Bari do którego wizzair w terminie mojej rezerwacji nie lata. Reklamację złożyłem z żądaniem zamiany na Katanię. Czasu do wylotu jest jescze trochę. W razie odpowiedzi niezgodnej z oczekiwaniem złożę skargę w ULC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#433 PostWysłany: 01 Sie 2018 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Ktoś próbował wymusić na nich zmianę przewoźnika, aktualnie zmienili mi drugi raz tą samą rezerwacje, najpierw zmienili loty z Lublina do Kijowa, więc zmieniłem na wylot Katowic, teraz znowu mam zmienione loty z Katowic to jakaś masakra.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#434 PostWysłany: 01 Sie 2018 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
W ramach ciekawostki to przy ostatnich strajkach/awariach samolotów Ryanair Sun zorganizował autokary, które dowiozły pasażerów z Hiszpanii do Polski, nie wiem czy to nie była przypadkiem Majorka :D
Góra
 Profil Relacje PM off
zulu lubi ten post.
 
      
#435 PostWysłany: 02 Sie 2018 10:32 

Rejestracja: 18 Cze 2018
Posty: 5
Marcin7676 napisał(a):
-- 23 Lip 2018 22:24 --
Przy czym od razu informuję, że obecnie nie oddają pieniędzy i rezerwacja po wybraniu opcji zwrotu 100% środków na rachunek karty lub przelewem, dalej wisi w systemie.


Prostuję - oddają. Forsa za rezerwacje WRO-OPO i WRO-BRI wróciła do mnie w zeszłym tygodniu. 100%. Nie zależało mi na tyle, żeby kopać się z koniem o te rezerwacje - polecę w cieplejszych terminach :)

Reklamowałem przez formularz podany w mailu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#436 PostWysłany: 02 Sie 2018 20:54 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 8
Stan na 23 lipca był taki, że nie oddawali. Nie wysyłali też maili o zmianie. Próbowaliśmy odzyskać od 20.06. W ostatnim tygodniu Wizzair się trochę ogarnął.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#437 PostWysłany: 04 Sie 2018 17:12 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Mnie również dotknęła anulacja.
Kupiłem bilety w obie strony na styczeń 2019 WRO-OPO za 256 zł za dwie osoby ( WDC)
Zaproponowali Warszawa-Luton... :)
Dziś zrobiłem zwrot na kartę WIZZ i dostałem... 692 zł, ktoś ma pojęcie skąd taka kwota ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#438 PostWysłany: 05 Sie 2018 09:48 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 29
Loty: 99
Kilometry: 164 499
Wczoraj ja też zgodziłem się na zwrot środków na konto Wizz za lot WRO-BRI-WRO. Za bilety zapłaciłem 244 zł, a na konto Wizz wpłynęło 593,20 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#439 PostWysłany: 05 Sie 2018 14:19 

Rejestracja: 07 Kwi 2018
Posty: 64
Loty: 50
Kilometry: 36 211
tak myślę, że to może być wartość biletów na dany termin na trasie WAW - Londyn i system nie ogarnął ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#440 PostWysłany: 05 Sie 2018 16:58 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Rzeczywiście jest to dość prawdopodobne wytłumaczenie.
Teraz nasuwa się pytanie czy "system" jest w stanie skorygować swój błąd ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 546 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: igiko oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group