Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Kontakt telefoniczny z Wizzair

kontakt-telefoniczny-z-wizzair,15,23835

Telefon alarmowy (skasowane loty/zmiana godzin)
22 128 49 05


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 546 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 20 Lip 2018 17:51 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 15
Każdy ma swój problem na tym forum widzę a propos Wizz. Mi z kolei Wizz zmienił dni wylotu do Agadiru - gdyż ograniczył w sezonie zimowym do 1x lotu tygodniowo z WAW. Próbowałem zmienić na Marrakesz ( pomimo niepewnej sytuacji tej trasy gdyż cały czas "trasa oczekuje na zatwierdzenie regulacyjne") - na polskiej infolinii bez szans, co trafiałem na innego konsultanta to proponował mi Porto lub Lizbonę ( którą Wizz anulował ). Jak pytałem czy wie Pan(i) gdzie leży Marrakesz ....następowała długa cisza i tekst "że muszę sprawdzić" i za każdym razem odp była ta sama, że nie mogą zmienić. Dopiero po którymś telefonie udało mi się zmienić Agadir na Marrakesz ale jedną rezerwację zmieniłem na infolinii w jęz. angielskim a drugą na infolinii w jęz. francuskim. Najtaniej wychodzi dzwonić przez Skypa pod nr węgierki przeznaczony dla Maroka ( 8 gr za 1 min ).
Za to teraz borykam się z kolejnym problemem bo mam bilet na trasie Wilno-Marrakesz i znowu nie chcą mi przebukować go na Warszawa-Marrakesz, podając, że alternatywne lotniska dla Wilna to Ryga lub Kowno. Na nic zdają się moje tłumaczenia, że z tamtych miast nic nie lata do Maroka. A kupiłem z Wilna do Marrkeszu bo w moim planie było za 39 zł dolecieć Wizz z WAW do Wilna ...ale teraz najtańsze bilety są w LOT po 205 zł więc ....
Pytanie do ekspertów lotniczych brzmi : czy jeżeli Wizz sprzedaję trasę, która czeka na zatwierdzenie regulacyjne to czy jest szansa, że anuluję tę trasę i wcale nie wystartuje na niej ??? Pozdrawiam wszystkich, których pokarał tak jak mnie Wizz :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#402 PostWysłany: 20 Lip 2018 17:53 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 10
Ja mam lot w styczniu i na infolinii mi zaproponowali te lotniska alternatywne (Lizbona Madryt Faro), tyle że wtedy nie ma takich lotów, więc ten punkt regulaminu jest martwy. A trudno uznać Londyn Luton, ktory jest 2000 km od Porto za "trasę porównywalną". Jak dla mnie to chodzi tu o egzekwowanie praw wynikających z umowy.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#403 PostWysłany: 20 Lip 2018 17:56 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 10
Znaczy trzewa walczyć o swoje - to miałem na myśli. A jak widzę co konsultant to co innego mozna załatwić ;)


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#404 PostWysłany: 20 Lip 2018 20:33 

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 191
Loty: 19
Kilometry: 30 943
Procedury w wizzair rozpoczęte. Trwa rozsyłanie e-maili z ich propozycjami lotów alternatywnych i wskazaniem praw klienta według ich ogólnych warunków przewozu. Sprytnie unikają tematu praw pasażera odwołanego lotu wynikających z nadrzędnego rozporządzenia.
Teraz poczekają na odzew klientów i w zależności od reakcji, podejmą dalsze kroki.
Podpowiem wizzarowi, za darmo, jak rozwiązać problem: wystarczyłoby zaproponować możliwość wyboru lotu alternatywnego w zbliżonym terminie nie dłuższego niż np. +20% odwołanej trasy. Dowolnego lotu ich liniami.
Myślę, że z 90% klientów byłaby zadowolona z takiego rozwiązania.
Ale podejrzewam w czym jest problem, oprogramowanie do sprzedaży biletów nie ma takiej opcji. System ma na sztywno wpisane lotniska alternatywne i tylko bardziej rozgarnięty konsultant jest w stanie ręcznie wprowadzić zmianę lotniska alternatywnego. Wymaga to czasu i rozgarniętych pracowników.
Jak zawsze winni są programiści


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
sypiam_wygodnie lubi ten post.
 
      
#405 PostWysłany: 20 Lip 2018 20:44 

Rejestracja: 07 Kwi 2018
Posty: 64
Loty: 50
Kilometry: 36 211
mnie osobiście możliwość zmiany lotu na np. Maltę czy Barcelonę by zadowoliła. Ale jeśli nadal się upierają, że polecę z nimi do Portugalii nie ma problemu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#406 PostWysłany: 22 Lip 2018 21:54 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 8
Marcin7676 napisał(a):
greg2014 napisał(a):
Zmiany w rezerwacjach, które zafundował mi Wizzair są jak dotąd niczym w porównaniu do opisywanych tutaj historii.
Muszę jednak przyznać, że jak dotąd lokowałem Wizza powyżej Ryanaira.
Ale przyszedł chyba czas na zrewidowanie tej opinii - jak słusznie zauważył @Zeus , Ryanair podczas ich ubiegłorocznych problemów ostatecznie zaproponował nieporównanie lepsze rozwiązanie dla pasażerów niż to co aktualnie funduje Wizz (o ile w ogóle to można nazwać propozycjami). Wizerunkowo strzelili sobie w stopę. Popieram przedmówców, że to najwyższy czas, aby o temacie szerzej napisać. Jeśli rzecznik prasowy nie chce zająć stanowiska w tej sprawie, redakcja powinna opisać sytuację bez komentarza przewoźnika. Ignorowanie przez Wizza pytań ze strony mediów nie powinno moim zdaniem niczego wstrzymywać.


Ja też uważałem Wizzaira za firmę bardziej fair niż Ryanair. Mam jednak w rodzinie jeszcze jeden przykład dot. Wizzaira. Mój ojciec w wyniku choroby stracił nogę do kolana, samodzielnie porusza się na wózku tylko po mieszkaniu, rana po cięciu jeszcze się goi, jak dobrze pójdzie czeka go kilka miesięcy rehabilitacji i proteza. Ojciec miał rezerwacje w Wizzairze, Ryanairze oraz kilka opłaconych bezzwrotnych rezerwacji w hotelach. Pisząc pisma i załączając wypis ze szpitala (z chirurgii), udało się odzyskać wszystkie pieniądze wydane poza Wizzairem, nawet za opłaconą, bezzwrotną rezerwację w hotelu Ibis w Belgii. Ryanair zwrócił za rezerwację lotów na Azory z Porto w ciągu 3 dni bez żadnego problemu na kartę kredytową, którą była robiona rezerwacja, natomiast od Wizzaira od ponad miesiąca nie można nic uzyskać, mimo, że część tych lotów sami zmienili i powinni bez łaski oddać za nie pieniądze (ojciec wnioskował o zwroty ponad miesiąc temu). Niestety Wizzair to żałosna, niepoważna firma, zastanawiam się czy nie mają problemów finansowych.


Ojciec wciąż czeka na pieniądze od Wizzair za lot WRO-OPO-WRO, o zwrot których wnioskował 20 czerwca. Niewiele krócej czeka na pieniądze za lot WAW-AGA-WAW, gdzie miałby spędzić wg Wizzaira 40 minut. Zgodnie z cytowanym tutaj rozporządzeniem unijnym i regulaminem przewoźnika, pieniądze powinny być zwrócone w 7 dni. Ojciec złożył więc reklamacje - chargeback do banku, ponieważ płacił kartą, jest to zazwyczaj skuteczna metoda na odzyskanie pieniędzy od nieuczciwego kontrahenta/sprzedawcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#407 PostWysłany: 23 Lip 2018 00:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2596
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Ja miałem kupiony lot na styczeń z WAW do NAP który się uchował i powrót z SUF do WAW który został skasowany. Wizzair zmienił mi lot na FCO co tragedią nie jest ale ubolewam, że nie podszedł do tego jak Ryanair i nie zaoferował chociażby jakiegoś symbolicznego vouchera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#408 PostWysłany: 23 Lip 2018 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
Pasażer zabrał się za sprawę.

http://www.pasazer.com/news/39103/wizz, ... ondyn.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#409 PostWysłany: 23 Lip 2018 12:05 

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 191
Loty: 19
Kilometry: 30 943
O! Dali radę napisać artykuł. A redaktorzy fly4free nadal dogłębnie pracują nad tematem ;)

Bardzo rzeczowy artykuł. Szkoda, że nikt nie pokusił się o zapytanie o stanowisko ULC w tej i w sprawie odwołanych lotów Ryanaira.
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#410 PostWysłany: 23 Lip 2018 13:49 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 8
Gdyby ktoś się zastanawiał nad pozwem, tak jak ktoś już tutaj pisał, Wizzair ma zarejestrowany oddział w Polsce, a sądem właściwym jest Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach. Z wyszukiwarki KRS na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości na podstawie nr KRS: 0000197980 można pobrać pdf-a z danymi firmy, m.in.

Numer KRS: 0000197980
1.Oznaczenie formy prawnej ODDZIAŁ ZAGRANICZNEGO PRZEDSIEBIORCY
2.Numer REGON/NIP REGON: 015678561, NIP: 1070000388
3.Nazwa WIZZ AIR HUNGARY LEGIKOZLEKEDESI KFT. (SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA)
ODDZIAŁ W POLSCE
4.Nazwa lub firma przedsiebiorcy
zagranicznego oraz oznaczenie formy
prawnej
WIZZ AIR HUNGARY LEGIKOZLEKEDESI KORLATOLT FELELOSSEGU TARSASAG
FORMA PRAWNA: SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA
5.Nazwa rejestru, numer w rejestrze,
okreslenie ogranu prowadzacego rejestr i
przechowujacego akta przedsiebiorcy
zagranicznego
REJESTR HANDLOWY, NUMER 01-09-964332, REJESTR PROWADZONY PRZEZ SAD FOVÁROSI
TÖRVÉNYSZÉK, WEGRY
6.Prawo panstwa własciwego dla
przedsiebiorcy zagranicznego, jesli
przedsiebiorca nie podlega prawu jednego
z panstw członkowskich UE lub EFTA -
stron umowy o EOG
PRAWO WEGIERSKIE
7.Dane o wczesniejszej rejestracji ------
8.Czy przedsiebiorca prowadzi działalnosc
gospodarcza z innymi podmiotami na
podstawie umowy spółki cywilnej?
NIE
9.Czy podmiot posiada status organizacji
pozytku publicznego?
---
10.Notyfikacje z BRIS dotyczace
przedsiebiorcy zagranicznego
Rubryka
2 Siedziba
i adres oddziału
Strona 1 z 5
1.Siedziba oddziału kraj POLSKA, woj. SLASKIE, powiat TARNOGÓRSKI, gmina OZAROWICE, miejsc. PYRZOWICE
2.Adres oddziału ul. WOLNOSCI, nr 90, lok. ---, miejsc. PYRZOWICE, kod 42-625, poczta PYRZOWICE, kraj POLSKA
3.Siedziba i adres zakładu głównego
przedsiebiorcy zagranicznego
kraj WEGRY, woj. PEST MEGYEI, powiat ---, gmina ---, miejsc. BUDAPESZT ul. KOÉR, nr 2/a, lok.
B.ÉP.II-IV, kod 1185, poczta BUDAPESZT
4.Adres poczty elektronicznej 5.
Adres strony internetowej Dział
2
Rubryka 1 Organ
uprawniony do reprezentowania zagranicznego przedsiebiorcy
1.Nazwa organu uprawnionego do
reprezentowania podmiotu
ZARZAD
2.Sposób reprezentacji zagranicznego
przedsiebiorcy
SPÓŁKE REPREZENTUJE DYREKTOR ZARZADZAJACY SAMODZIELNIE LUB DWÓCH
UPOWAZNIONYCH PRACOWNIKÓW ŁACZNIE.
Podrubryka 1
Dane osób wchodzacych w skład organu
1 1.Nazwisko / Nazwa lub firma VARADI
2.Imiona JOZSEF
3.Funkcja w organie reprezentujacym DYREKTOR ZARZADZAJACY
Rubryka 2 Organ
nadzoru
Brak wpisów
Rubryka 3 Prokurenci
Brak wpisów
Rubryka 4 Osoby
reprezentujace zagranicznego przedsiebiorce w oddziale
1 1.Nazwisko VARADI
2.Imiona JOZSEF
3.Numer PESEL ---
2 1.Nazwisko PEN
2.Imiona DIEDERIK
3.Numer PESEL ---
3 1.Nazwisko KOVACS
2.Imiona TAMAS ÁDÁM
3.Numer PESEL ---
Góra
 Profil Relacje PM off
pablo1603 lubi ten post.
 
      
#411 PostWysłany: 23 Lip 2018 14:30 

-- 23 Lip 2018 14:27 --

Ameryki nie odkryłeś, jak zatytułować pozew mamy przykład w screenie wyroku post 254 z strony 13

odwolane-loty-wizzair-na-sezon-zimowy,226,130876?start=240

WIZZ AIR HUNGARY LEGIKOZLEKEDESI KFT. (SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ) ODDZIAŁ W POLSCE + nr KRS 0000197980

Powoli zaczynacie się kręcić wokół własnego ogona, zamiast działać

-- 23 Lip 2018 14:30 --

Andt napisał(a):
O! Dali radę napisać artykuł. A redaktorzy fly4free nadal dogłębnie pracują nad tematem ;)

Bardzo rzeczowy artykuł. Szkoda, że nikt nie pokusił się o zapytanie o stanowisko ULC w tej i w sprawie odwołanych lotów Ryanaira.


ULC nic tu nie miał do powiedzenia, podano tu i wielokrotnie wcześniej jaka instytucja przymusiła FR do wypłaty odszkodowań, rekompensat oraz pokrywania do określonej kwoty lotów innych linii lotniczych

I to właściwie tylko i wyłącznie pod groźbą naliczenia dużej kary pieniężnej, do tego tam były jednak nieco inne okoliczności
Góra
 PM off  
      
#412 PostWysłany: 23 Lip 2018 15:18 

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 191
Loty: 19
Kilometry: 30 943
@gorny77, proszę uzasadnij dlaczego ULC tu nie ma nic do powiedzenia.
Nie jestem prawnikiem, ale gdy pytałem o to prawnika, ten twierdzi, że jak najbardziej ULC może zająć stanowisko.
Widzę, że posiadasz wiedzę prawniczą więc proszę o wyjaśnienie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#413 PostWysłany: 23 Lip 2018 16:05 

Ze względu na fakt, że Wizz Hungary stosunkowo często się do decyzji ULC nie stosuje i wtedy pozostaje sąd (patrz strona 13 tego tematu :!: )
Na teraz w podobnej sprawie mamy jeden wyrok sądu i to tylko dlatego, że Wizz po jego otrzymaniu nie zrobił kompletnie nic, by prawomocny wyrok nie zapadł, zapewne w ogóle nie myśleli iż po uprawomocnieniu zostanie wyegzekwowany przez komornika
Co do Ryanair uprawniony organ "przymusił" FR do literalnego stosowania wiadomego rozporządzenia

Tyle, nie warto tu i w podobnych tematach się udzielać, wielu tu zainteresowanych wie lepiej niestety nic z tą wiedzą nie robiąc :!:


Ostatnio edytowany przez Anonymous 23 Lip 2018 18:28, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 PM off  
      
#414 PostWysłany: 23 Lip 2018 16:24 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
A tymczasem niemieckie media w zwiazku z anulowaniem lotow przez Ryanair (strajki) uswiadamiaja pasazerow ze linia musi im zapewnic inny lot, zapewnic hotel oraz dojazd do hotelu, a dla tych co chca zrezygnowac z lotu informuja ze przysluguje im 7 dniowy zwrot kasy. Poniewaz wiedza ze linie nie wywiazuja sie z swoich zobowiazan polecaja zbierac rachunki za ew. wykupione inne loty lub koszty zwiazane z dostaniem sie do miejsca docelowego celem odzyskania tego od lini lotniczych.

Rozumimiem ze nie widzisz problemu w postepowaniu obecnym WIzzaira ?
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#415 PostWysłany: 23 Lip 2018 16:58 

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 191
Loty: 19
Kilometry: 30 943
Działam, ale jako prawnik pewnie wiesz, że takie procedury trwają.
Ale o wynikach, obiecuję, poinformuję tu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#416 PostWysłany: 23 Lip 2018 17:22 

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 191
Loty: 19
Kilometry: 30 943
Ja nie chcę wyciągnąć od linii lotniczej nawet złotówki. Chcę dolecieć z punktu A do B, tak jak kupiłem bilety lotnicze. Jeśli mam prawo skorzystać z lotu alternatywnego, to skorzystam z takiego prawa. Proponowałem rozwiązanie, ale jeśli Wizzair twierdzi, że Praga nie jest lotniskiem alternatywnym dla Wrocławia, to przepraszam, nie mój problem.
Góra
 Profil Relacje PM off
pablo1603 lubi ten post.
 
      
#417 PostWysłany: 23 Lip 2018 18:16 

Rejestracja: 12 Kwi 2018
Posty: 60
Zbanowany
To kto w końcu jest prawnikiem z osób aktywnie wypowiadających się regularnie na tematy natury prawnej na forum F4F? Nawet w tematyce odwołanych lotów Wizzaira pojawiło się kilku "ekspertów" od prawa.

Jeśli ktoś z osób wypowiadających się faktycznie ma odpowiednie "papiery" prawnicze, to być może redakcja F4F by zrobiła z tego pożytek i co jakiś czas by zleciła takiej osobie napisanie artykułu, który by dotyczył np. kwestii przestrzegania/łamania praw pasażera czy też zawierałby informacje co należy zrobić (i na jakie paragrafy się powołać) w razie zaistnienia jakiegoś zdarzenia w tracie podróży itd. Być może w ten sposób na F4F by pojawił się przydatny kącik prawny, który by niejednemu pomógł w trudnej sytuacji, związanej z podróżowaniem.

Skoro na forum F4F są prawnicy, którzy "charytatywnie" udzielają porad na forum F4F, to tym bardziej chętnie zapewne to zrobią, gdyby F4F zleciło im napisanie przydatnych artykułów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#418 PostWysłany: 23 Lip 2018 18:30 

Anonymous napisał(a):
Ze względu na fakt, że Wizz Hungary stosunkowo często się do decyzji ULC nie stosuje i wtedy pozostaje sąd (patrz strona 13 tego tematu :!: )
Na teraz w podobnej sprawie mamy jeden wyrok sądu i to tylko dlatego, że Wizz po jego otrzymaniu nie zrobił kompletnie nic, by prawomocny wyrok nie zapadł, zapewne w ogóle nie myśleli iż po uprawomocnieniu zostanie wyegzekwowany przez komornika
Co do Ryanair uprawniony organ "przymusił" FR do literalnego stosowania wiadomego rozporządzenia

Tyle, nie warto tu i w podobnych tematach się udzielać, wielu tu zainteresowanych wie lepiej niestety nic z tą wiedzą nie robiąc :!:


I tak to jest niestety na tym forum, pyta jeden z drugim po stokroć i nic z tego nie wynika.....rozmywając zupełnie istotne kwestie
Góra
 PM off  
      
#419 PostWysłany: 23 Lip 2018 20:05 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
ja już wszystko napisałem, krok po kroku ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Andt uważa post za pomocny.
 
      
#420 PostWysłany: 23 Lip 2018 22:47 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 8
-- 23 Lip 2018 22:24 --

MeHow napisał(a):
ja już wszystko napisałem, krok po kroku ;)

Zgadza się...

-- 23 Lip 2018 22:47 --

Anonymous napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Ze względu na fakt, że Wizz Hungary stosunkowo często się do decyzji ULC nie stosuje i wtedy pozostaje sąd (patrz strona 13 tego tematu :!: )
Na teraz w podobnej sprawie mamy jeden wyrok sądu i to tylko dlatego, że Wizz po jego otrzymaniu nie zrobił kompletnie nic, by prawomocny wyrok nie zapadł, zapewne w ogóle nie myśleli iż po uprawomocnieniu zostanie wyegzekwowany przez komornika
Co do Ryanair uprawniony organ "przymusił" FR do literalnego stosowania wiadomego rozporządzenia

Tyle, nie warto tu i w podobnych tematach się udzielać, wielu tu zainteresowanych wie lepiej niestety nic z tą wiedzą nie robiąc :!:


I tak to jest niestety na tym forum, pyta jeden z drugim po stokroć i nic z tego nie wynika.....rozmywając zupełnie istotne kwestie


Może i tak, ale Ty też nic tutaj nie wnosisz.
A co do działania, jeśli odwołane loty mają być dopiero zimą, np moje Wro-Opo-Wro to teraz nie ma się co gorączkować, tylko sprawdzić przepisy, sprawdzić podmiot, z którym zamierzamy walczyć, sprawdzić stanowisko nadzoru i ewentualnie sprawdzić opcje innych lotów do Portugalii i zobaczyć, co jeszcze wymyśli Wizzair.
1. Do ULC dzwoniłem - stanowisko już opisałem - porażka, nie ma sensu tracić czasu,
2. Przepisy są, moim zdaniem, jednoznaczne, na niekorzyść Wizzair. Dodatkowo, chociaż w Polsce prawo nie opiera się na precedensie, zawsze można próbować powołać się w SR w Tarnowskich Górach na treść nakazu wydanego przez tenże sąd, sygnaturę którego podał kolega MeHow.
3. Po wakacjach składam reklamację w Wizzair z informacją, że nigdy nie kupowałem lotów Warszawa - Luton, oraz z żądaniem zapewnienia mi lotów Wrocław - Porto - Wrocław, tak jak w rezerwacji, z propozycją skorzystania z usług Wizzair, a jeśli brak lotu alternatywnego na tej trasie, to z usług innej linii. Reklamacja zostanie wysłana za zwrotnym potwierdzeniem odbioru pocztą na adres w Pyrzowicach oraz normalnie - poprzez formularz Wizzair. Wizzair pewnie mi odpowie standardowo, czy oleje temat, więc pójdzie jeszcze jedno pismo z określonym terminem na spełnienie żądania.
4. Przy braku odpowiedzi lub odpowiedzi negatywnej, kupuję loty na własną rękę, a później pisemnie występuję o zwrot wszystkich poniesionych dodatkowo kosztów.
5. Przy braku odpowiedzi/odpowiedzi negatywnej składam pozew w SR w Tarnowskich Górach.

Teraz nie ma podstaw do jakichkolwiek działań prawnych, można najwyżej skorzystać z którejś z "propozycji" Wizzair, na co przewoźnik ten liczy. Przy czym od razu informuję, że obecnie nie oddają pieniędzy i rezerwacja po wybraniu opcji zwrotu 100% środków na rachunek karty lub przelewem, dalej wisi w systemie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 546 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: ficdom, wasil10 oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group