Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Kontakt telefoniczny z Wizzair

kontakt-telefoniczny-z-wizzair,15,23835

Telefon alarmowy (skasowane loty/zmiana godzin)
22 128 49 05


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 546 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 16 Lip 2018 14:03 

Rejestracja: 16 Lip 2018
Posty: 1
Wykupiłem bilety na lot Wrocław - Porto oraz powrót dla żony i siebie jako prezent urodzinowy. Właśnie się dowiedziałem, że te bilety co prawda są w tym terminie ale z Warszawy do Londyn i powrót. Proszę o poradę. Jestem zaskoczony. Chciałem w tym terminie być w cieplejszym miejscu a niżeli Londyn. Jak się składa reklamację. Ktoś ma doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#322 PostWysłany: 16 Lip 2018 14:13 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
piszesz w dobrym temacie
czas go przeczytać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#323 PostWysłany: 16 Lip 2018 19:37 

Rejestracja: 07 Kwi 2018
Posty: 64
Loty: 50
Kilometry: 36 211
miałem również bilet Wrocław - Porto i zmieniono na Warszawa - Londyn. Obecnie wysłałem do Wizza reklamację, że poproszę o bilet na inne linie lotnicze wskazując wcześniej przytoczony paragraf. Zobaczymy co powiedzą, obecnie tylko wysyłają ciągle faktury na śmieszne groszowe kwoty ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT lubi ten post.
 
      
#324 PostWysłany: 16 Lip 2018 19:47 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Czy komuś udało się odzyskać 120% środków, kiedy zmienione mu lot, który opłacił punktami Wizz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 16 Lip 2018 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
Oczywiście ,ale zwrot 120% jest tylko na konto Wizz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#326 PostWysłany: 16 Lip 2018 21:27 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
Luty: wykupiony lot Wrocław-Bari-Wrocław, zmieniony na Warszawę-Bari, a potem Warszawę-Rzym
dzwonię dziś na polski numer, mówię, że nie pasuje mi ta Warszawa-Rzym, a pan do mnie: alternatywnym lotniskiem dla Rzymu jest...Bari :lol: Musiałam go uświadomić, że nie może mi proponować Bari zimą. To miły pan: a może Piza? Szybko sprawdzam, z Polski nic do Pizy, więc znów uświadamiam pana.
Ale ogólnie: bardzo miła rozmowa
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT lubi ten post.
 
      
#327 PostWysłany: 16 Lip 2018 21:34 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 10
Mi pan zaproponował Faro, Lizbonę albo Madryt zamiast Porto. Tyle że z Warszawy zimą tam Wizz nie nie lata. Więc zaproponował Lizbonę z Katowic. Ale ups... niestety też nie lata. Więc zaproponował Londyn. Napisałem reklamację z wnioskiem o zamianę na Katanię. Zobaczymy co bedzie ;)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT lubi ten post.
 
      
#328 PostWysłany: 16 Lip 2018 22:26 

Rejestracja: 30 Sie 2011
Posty: 872
niebieski
Katowice-Memmingen miało być do 14 września, a zdaje się, że przestanie latać wcześniej

Image

Czyli co ? Dwa miesiące było tylko to połączenie dostępne i to akurat wtedy kiedy była przerwa między sezonami w Bundeslidze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 16 Lip 2018 22:55 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 8
Jestem w podobnej sytuacji. Porto z Wrocławia, najpierw zmieniło się na Porto z Warszawy, następnie zniknęło z systemu, a w końcu pojawiło się w postaci "lotu alternatywnego" Warszawa - Luton. Memmingen z Katowic zmieniło się w "alternatywny" Dortmund, a Agadir z Warszawy z pobytu 4 - dniowego skrócił się do 40 minutowego (lot tam i z powrotem tego samego dnia). W piątek 13.07 po kilkudziesięciu minutach oczekiwania, udało mi się dodzwonić do ULC i ręce mi opadły, gdy pani z działu "Prawa pasażera" przekonywała mnie, że nic się nie da zrobić w tych sytuacjach, a lot do Luton jest rzeczywiście alternatywą dla Porto i to linia decyduje, co jest alternatywą, a co nią nie jest. Jak taki mamy nadzór lotniczy, to Wizzair może się czuć bezkarny...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 16 Lip 2018 23:23 

Rejestracja: 07 Kwi 2018
Posty: 64
Loty: 50
Kilometry: 36 211
dobrze, że nie mówiła, że nie ma takiego miasta jak Londyn, jest jedynie Lądek :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#331 PostWysłany: 16 Lip 2018 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Marcin7676 napisał(a):
Jestem w podobnej sytuacji. Porto z Wrocławia, najpierw zmieniło się na Porto z Warszawy, następnie zniknęło z systemu, a w końcu pojawiło się w postaci "lotu alternatywnego" Warszawa - Luton. Memmingen z Katowic zmieniło się w "alternatywny" Dortmund, a Agadir z Warszawy z pobytu 4 - dniowego skrócił się do 40 minutowego (lot tam i z powrotem tego samego dnia). W piątek 13.07 po kilkudziesięciu minutach oczekiwania, udało mi się dodzwonić do ULC i ręce mi opadły, gdy pani z działu "Prawa pasażera" przekonywała mnie, że nic się nie da zrobić w tych sytuacjach, a lot do Luton jest rzeczywiście alternatywą dla Porto i to linia decyduje, co jest alternatywą, a co nią nie jest. Jak taki mamy nadzór lotniczy, to Wizzair może się czuć bezkarny...

pokaz jaja i wytocz im sprawe
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 17 Lip 2018 00:01 

Rejestracja: 06 Lut 2018
Posty: 27
Wytoczyć sprawę tak dużej korpo, która ma cały sztab prawny to byłaby ryzykowna inwestycja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 17 Lip 2018 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
no tak lepiej płakać w inetrnetach
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 17 Lip 2018 01:16 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Zawsze można złożyć skargę do ULC na brak zaproponowanego alternatywnego połączenia do portu docelowego.
Pewnie nie doczekasz się rozstrzygnięcia do czasu wylotu ;-)
Ryanair kilka miesięcy temu dostał ostrzeżenie i został pouczony przez angielski odp ULC że ma obowiązek oferować alternatywne połączenia innymi liniami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 17 Lip 2018 07:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Zmian ciąg dalszy.
Grzebią i na razie zniknęły loty KTW-IEV od XI.
Ponadto diabli wzięli jednodniówki KTW-HRK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#336 PostWysłany: 17 Lip 2018 08:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
KTW-IEV nie widać w kalendarzu, ale jak szukasz ręcznie, to widać, że w zimowym są loty, tylko odchudzone z 3 do 2 razy w tygodniu (choć na razie niedostępne do sprzedaży)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 17 Lip 2018 08:40 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 50
SPLDER napisał(a):
Zawsze można złożyć skargę do ULC na brak zaproponowanego alternatywnego połączenia do portu docelowego.
Pewnie nie doczekasz się rozstrzygnięcia do czasu wylotu ;-)
Ryanair kilka miesięcy temu dostał ostrzeżenie i został pouczony przez angielski odp ULC że ma obowiązek oferować alternatywne połączenia innymi liniami.


Niestety na polski ULC nie liczyłbym za bardzo. Mi w podobnej sytuacji, jaką sprawił LOT, ULC odpowiedział po 8 miesiącach (dawno po terminie lotu) i dwóch ponagleniach, że to linia lotnicza decyduje, co jest alternatywą i oni nie widzą podstaw do interwencji. A w sprawie zwrotu dodatkowych kosztów, które spowodowało to po mojej stronie, to mogę zwrócić się do sądu powszechnego, który jest właściwy dla tego typu roszczeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 17 Lip 2018 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
To teraz nie dziwię się dlaczego zmiany w prawie lotniczym idą w kierunku by kwestią odszkodowań lotniczych zajęły się sądy powszechne
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
 
      
#339 PostWysłany: 17 Lip 2018 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
@emesem co to znaczy odpowiedział, wydał decyzję rozstrzygającą, postanowienie, napisał pismo? Nie należy też zapominać, że co do zasady trudniej się egzekwuje roszczenia od narodowych przewoźników przed organami odpowiedzialnymi za realizację rozporządzenia 261/2004 z tych samych państw i niestety nie jest to jedynie nasza przypadłość. Owszem lepiej się później sprawdza sądownictwo, ale jakaś część spraw tam nie trafia, choć powinna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
 
      
#340 PostWysłany: 17 Lip 2018 10:41 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
Słuchajcie, ja bym na Waszym miejscu do ULC nie pisał wcale, szkoda czasu w tych sprawach. Za 30 zł wnosicie pozew do SR w Tarnowskich Górach z żądaniem wydania nakazu, z załączeniem nowych rezerwacji, z powołaniem na art. 8 Rozporządzenia i art. 480 § 3 Kodeksu cywilnego.

Jak ktoś w ogóle nie chce ryzykować i ma dużo czasu do wylotu (z 5 miesięcy np.), to może spróbować nie robić nowej rezerwacji, a wystąpić do sądu o upoważnienie przez sąd do wykonania czynności na koszt dłużnika (Wizzaira) - art. 480 § 1 Kodeksu cywilnego. Sąd powinien to klepnąć, warto w takiej sytuacji dzwonić i monitorować sprawę, tak żeby wiedzieć wcześniej aniżeli przed doręczeniem samego upoważnienia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 546 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group