Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Wrz 2012 20:49 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1571
niebieski
mam nr rezerwacji Alitalii, gdzie mogę ją sprawdzić ?? ja ich stronie jakoś nie mogę znaleść :(
proszę o pomoc
z góry dziękuje


Ostatnio edytowany przez krasnal, 03 Wrz 2017 18:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 08 Wrz 2012 20:51 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Jak masz nr biletu to na stronie www.airfrance.pl możesz wejść do rezerwacji logując się tym numerem i nazwiskiem.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Wrz 2012 20:54 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1571
niebieski
ale szybka odpowiedź :) raczej nie jak Mucha a koliber :)
dziękuje

mam nr biletu
czy bilety wystawiane przez alitalię mają początek 055 ? bo nie znajduje nic :(


Ostatnio edytowany przez tartal 08 Wrz 2012 21:03, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Wrz 2012 20:59 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
tartal napisał(a):
czy bilety wystawiane przez alitalie mają początek 055 ?

Tak.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Wrz 2012 10:28 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1571
niebieski
a ja mam tak samo... ale dzwoniłem do Alitalii i jest wszystko oki.
a tak to chyba... nie do sprawdzenia :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Wrz 2012 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
Bilety Alitalii kupowane u pośredników są na ogół niesprawdzalne niestety. Czasami je widać na Checkmytrip. Ale to że ich nie znajdzie nie znaczy, że coś z nimi jest nie tak ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Wrz 2012 17:35 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Hej,

dwa pytania co do Alitalia:

1) przy rezerwacji biletow nie bylo mozliwosci wyboru miejsca tylko opcja korytarz/okno. Kiedy przydzielane sa miejsca? Przy boardingu?
Pytam poniewaz zakupilem 2 bilety (osobno) i chcialbym siedziec obok drugiej osoby.


2) Czy mozna i jak uzyskac fakture za bilety?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Wrz 2012 18:41 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
bartek. napisał(a):
Hej,

dwa pytania co do Alitalia:

1) przy rezerwacji biletow nie bylo mozliwosci wyboru miejsca tylko opcja korytarz/okno. Kiedy przydzielane sa miejsca? Przy boardingu?
Pytam poniewaz zakupilem 2 bilety (osobno) i chcialbym siedziec obok drugiej osoby.


Jeśli jesteś zapisany do programu Millemiglia, wystarczy wejść na twoje konto, odszukać rezerwację i tam wybrać miejsca. Jeśli nie masz konta na Alitalii, będziesz mógł wybrać miejsca przy check in online lub na lotnisku.

bartek. napisał(a):
2) Czy mozna i jak uzyskac fakture za bilety?


O ile się nie mylę, Alitalia wystawia faktury tylko przy lotach w klasie biznes. Trzeba wtedy przy rezerwacji podać wszystkie potrzebne do wystawienia faktury dane.
Przy lotach w klasie ekonomicznej powinien ci wystarczyć dowód zapłaty, który Alitalia zapewne przesłała już na twojego emaila.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Wrz 2012 20:58 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
kredka napisał(a):
Jeśli jesteś zapisany do programu Millemiglia, wystarczy wejść na twoje konto, odszukać rezerwację i tam wybrać miejsca. Jeśli nie masz konta na Alitalii, będziesz mógł wybrać miejsca przy check in online lub na lotnisku.


A jeżeli jestem zapisany do innege programu w ramach SkyTeam? Np. FlyingBlue? Czy taka rezerwacja będzie dostępna z poziomu stron AF/KLM/DELTA itd?

Chyba sobie sam odpowiem (mimo, że na f4f znalazłem inną informacje), na podanych 3 przewoźnikach nie jestem w stanie znaleźć swojej rezerwacji :(
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Wrz 2012 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
Mam pytanie odnośnie rezerwacji z weekendowej "promocji".
Kupiłem dzisiaj rano bilet. Na maila dostałem potwierdzenie z numerem rezerwacji, eticketem i kwotą.
Rezerwacja nie wyszukuje mi się przez checkmytrip. Założyłem konto MM i nie widzę tam podpięcia rezerwacji do konta.
W końcu znalazłem swoją rezerwację przez my bookings Alitalii i widnieje tam informacja, że bilet nie został wystawiony (Status:the ticket has not been issued alle 09:45) oraz inna cena niż ta którą ja zapłaciłem. Co ciekawe w zależności od kraju jaki wybiorę pokazuje różne ceny (np. 382EUR, 413EUR, 388EUR). Blokada na karcie jest, pieniądze jeszcze nie ściągnięte.
Czy miał ktoś podobną sytuację i po pewnym czasie pojawił się ten numer biletu w rezerwacji? Czy rezerwacja może być jeszcze anulowana?

Swoją drogą strona internetowa Alitalii jest chyba jeszcze gorsza niż Lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Wrz 2012 21:10 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Mam dokładnie taką samą sytuację jak opisuje Mordek z tym,że mimo otrzymania maila z opisem rezerwacji nie ma mnie na checkmytrip ani na my booking Alitalia.Bilet kupiłem wczoraj w nocy.
Na koncie jest jednak blokada więc spokojnie czekam na rozwój wydarzeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Paź 2012 13:55 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Hej!

Ponieważ dość często trafiają się "promocje" w Alitalia fajnie by było jakby dało się sprawdzić status rezerwacji.

Z zebranych przeze mnie informacji wynika, że:

RafalM napisał(a):
Jeśli masz numer biletu zaczynający się od 055 to jest to twój bilet. To, że nie dostałeś go na email, to może być problem z serwerem poczty.
Alitalia nie pracuje w amadeuszu, wiec nie zobaczysz go na checmytrip po numerze rezerwacji AlItalia. Musisz wejść na stronę Air France i tam wyszukać swoją rezerwację po numerze biletu (tym z 055 na początku). Jak to zrobisz, to zobaczysz tam numer rezerwacji AlItalia, który już znacz i numer rezerwacji Air France. Ponieważ AF pracuje w amadeuszu, po tym numerze będziesz już mógł zobaczyć swoją rezerwację na stronie checkmytrip.


Niestety to przynajmniej u mnie nie działa, dlatego polecam także ten link: https://mm.alitalia.com/en_en/BOOKING/Apvsearch.aspx
Pod tym linkiem działa mi opcja PNR (nr referencyjny) - rezerwacja wraz ze szczegółami jest wyświetlana.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Paź 2012 14:00 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
I teraz moje pytanie do tych co dokonali różnych rezerwacji w Alitalia.
Sprawdzając na stronie Alitalia mam taki status: Status:the ticket has not been issued alle 13:45 (ta godzina to akualny czas + offset i nie ma znaczenia raczej).

Pierwszy segment z 5 mam 1 marca 2013 czyli kawał czasu jeszcze do wylotu. Czy Wy też tak macie?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Paź 2012 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 142
na stronę alitalii nie mogę niestety wejść w pracy więc Ci nie powiem jak to wygląda u mnie. ale mi trasa do singapuru na maj 2013 wchodzi przez air france i tam mam wszystko potwierdzone. więc nie sądzę żeby problem był w odległej dacie lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Paź 2012 14:23 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
A masz kombinowany jakis lot?

Bo u mnie to jest tak, wszystko na kodach Alitalia (AZ), wykonane przez Delta: MXP - JFK - LAX - JFK - MXP, a nastepnie AirOne MXP-PRG. Może to też ma jakiś wpływ na to?

No i jakbyś mógł sprawdzić na stronie Alitalii w domu to byłbym też wdzięczny!

Rezerwacja na niemieckiej stronie Alitalii, na AirFrance podaje nr ticketu 055.....i moje nazwisko (z maila z rubryki Name).

PS. Mam dwie niezależne rezerwacje takie same i na obu mam problem z niewydanym ticketem. Kasa z karty oczywiście zaksięgowana przez Alitalie.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Paź 2012 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Moje loty do NRT były bez problemu widoczne na classic.checkmytrip. Zmieniane siedzenia na stronie airfrance tez bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Paź 2012 14:35 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Blackall napisał(a):
Moje loty do NRT były bez problemu widoczne na classic.checkmytrip. Zmieniane siedzenia na stronie airfrance tez bez problemu.


Dziwne, bo z tego co opisane powyżej to Alitalia nie jest w Amadeus i nie da się tam sprawdzić tych lotów na podstawie kodu od Alitalii.



Poza tym pytanie, wszyscy lecieli samolotami Alitalii, a nie na codeshare? To też może mieć znaczenia..

Zastanawiam się też co by się stało jakbym zadzwonił do Alitalii, mogą anulować? Na jakiej podstawie?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Paź 2012 14:47 

Rejestracja: 06 Lip 2012
Posty: 2
Pomóżcie!
Nie jestem w stanie w żaden sposób sprawdzić statusu rezerwacji w Alitalia. Karta obciążona. Dostałem coś, co wygląda jak e-ticket, ale nie widzi tego ani na checkmytrip, ani na virtuallythere ani na stronie Delty ani nigdzie indziej :(
Lot PRG-MXP-FCO-GIG i GIG-FCO-MXP.
Drugi lot zupełnie niekombinowany one-way MXP-WAW też nigdzie niewidoczny.
Gdybym leciał sam, to bym tak nie panikował, ale to bilet dla... teściowej, więc rozumiecie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Paź 2012 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
bartek. napisał(a):
Blackall napisał(a):
Moje loty do NRT były bez problemu widoczne na classic.checkmytrip. Zmieniane siedzenia na stronie airfrance tez bez problemu.


Dziwne, bo z tego co opisane powyżej to Alitalia nie jest w Amadeus i nie da się tam sprawdzić tych lotów na podstawie kodu od Alitalii.



Poza tym pytanie, wszyscy lecieli samolotami Alitalii, a nie na codeshare? To też może mieć znaczenia..

Zastanawiam się też co by się stało jakbym zadzwonił do Alitalii, mogą anulować? Na jakiej podstawie?

hmmm to co daje alitalia to nie jest kod do checkmytrip o ile dobrze pamietam. Ebookers chyba podesłał ten działający, ale moge sie mylic.

do Narity leciała sama AZ, bez code share, aczkolwiek doloty do rzymu były w code share.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Paź 2012 14:57 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Co to jest ten Ebookers? Odpowiednik Amadeusa? Nie mam zadnego maila od nich na gmailu. Chociaz nazwa taka ze rownie dobrze mogl ich spam wyciac. Da sie od nich wyciagnac jeszcze raz ten numer rezerwacji?

Chociaz dla mnie to najbardziej martwiace jest to "the ticket has not been issued" bo stad pewnie zaden ebookers nic nie przyslal...
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group