Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Cze 2017 20:55 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Witam, mam zagadnie do dyskusji względnie do podzielenia się doświadczeniem.

Ostatnimi czasy mieliśmy kilka Error Fare i kilkakrotnie bez powodzenia nie mogłem kupić biletów w cenach "promocyjnych" w przypadku zaznaczenia opcji dorosły plus niemowlę/dziecko. Przykładowo w ostatnim błędzie Aeromexico bilet dla dwóch dorosłych osób na trasie AMS-HAV kosztował ok. 1300 zł, ale dołożenie niemowlęcia/dziecka powodowało, że cena wracała do regularnej ok 4600 PLN. Domyślam się, że to specyfika błędu, po prostu błąd dotyczy taryfy wyłącznie dla dorosłych (choć nie zawsze tak jest. Błąd Finnair sprzed kilku miesięcy dotyczył także niemowląt/dzieci). Moje pytanie jest zatem takie, czy ktoś próbował lub zastanawiał się, czy w takim wypadku można dla niemowlęcia/dziecka kupić bilet jak dla dorosłego. W końcu to trochę takie wnioskowanie z mniejszego na większe. W drugą stronę na pewno nie można, ale kupno dla dziecka biletu w cenie dorosłego jest dla linii lotniczej (oczywiście poza EF) korzystniejsze?

Czy zatem ktoś miał podobny problem, odważył się zakupić tak bilet i sprawdzał jak zachowują się linie lotnicze oraz czy nie było problemy z wejściem na pokład?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 14 Cze 2017 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Akurat podczas ostatniego EF udało mi sie kupic Kubę i Gwatemalę w opcji 2+1. Dodanie niemowlaka tylko nieznacznie podnosiło cenę (o ok. 10%) czyli zgodnie z zasada, że dzieci do lat 2 płaca mniej wiecej 10% ceny biletu dorosłego. Nie wiem dlaczego Tobie podbijało cenę, bo u mnie nie było najmniejszego problemu.
Co do zakupu biletu dla niemowlaka jako dorosłego moim zdaniem nie ma żadnego problemu. Wizzair np. pozwala na zakup osobnego miejsca dla dziecka pod warunkiem, że spędzi ono lot w foteliku samochodowym, w który sam musisz sie zaopatrzyć. W innym przypadku dziecko siedzi na kolanach jednego z rodziców. Ostatnio z ciekawości sprawdzałam czy da sie kupic bilet dla niemowlaka (siedzącego na kolanach) w klasie biznes i da się:)
Góra
 Profil Relacje PM off
wercyngetoryx uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 14 Cze 2017 22:08 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Tez nie wiem dlaczego mi wywalało cenę normalna. Próbowałem na wszelkie sposoby nawet bezpośrednio przez stronę aeromexico. Szukałem tylko na trasie do Havany. Podczas błędu cenowego sprzed kilku miesięcy Finnair nie miałem zadnego problemy z dodaniem niemowlaka. Nawet na trasie z Japonii dostałem w gratisie łóżeczko dziecięce na pokładzie.
@travelerka przez jaka stronę bookowalas?eSky, Momondo czy bezpośrednio na aeromexico?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Cze 2017 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
@wercyngetoryx Kubę kupiłam przez SchipholTickets.com a Gwatemalę przez Tripsta.pl. Możeto rzeczywiscie kwestia OTA, ale jeśli tak to miałeś wyjątkowego pecha, a ja wyjątkowe szczęście :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Cze 2017 15:53 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Nie ma najmniejszego problemu z zakupem takiego biletu. Kupujesz bilet dla dorosłego i albo masz certyfikowany fotelik (certyfikowany to znaczy taki z naklejka ze IATA dostała gruby hajs za certyfikat itd) lub na czas startu i lądowania dziecko przypiete do jednego z rodzicow tymi specjalnymi pasami. Warto na ckinie grać głupiego i się najlepiej nie odprawiać wtedy łątwiej będzie obsłudze wrzucić Was na zablokowane miejsca dla niemowlaków których normalnie nie możecie zająć bo macie rezerwacje na 3xadlt
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
wercyngetoryx uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 10 Sie 2017 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Jak airasia podchodzi do rezerwacji biletu dla dziecka jako dorosłego? Przerabiał to ktoś z nimi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Sie 2017 16:52 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Jeśli zarezerwujesz bilet dla niemowlaka jako adult, możesz dostać odmowę wstępu. Dziecko musi być przypięte do rodzica podczas startu/lądowania a liczba specjalnych pasów jest ograniczona. Jeśli linia nie będzie wiedzieć o dodatkowym infancie, może się okazać, że nie będzie dla niego pasów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Sie 2017 17:07 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Mówimy tu raczej o zakupie biletu dla dziecka 2-12.

@Andi , kupowałem tak i przez AALiveChat zrobili dopisek, że będzie to dziecko podróżujące z rodzicem z danej rezerwacji.

Przy okazji inne linie z własnej praktyki:

JetStar Japan - połączona rezerwacja przez formularz
Qantas - zgłoszenie telefoniczne i połączone
AA - kupione jako dorosłe na jednej rezerwacji, na chacie powiedziałem, że się pomyliłem i zmienione

Problem miałem w Thai LionAir - przeczytałem gdzieś, że mocno sprawdzają, a moje zapytanie zostało olane. Ostatecznie kupiłem troszkę drożej dzieci jako dzieci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Sie 2017 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Tak dziecko, będzie miało 9 lat, więc spokojnie może siedziec samo, z pewnych względów muszę mu kupic osobny bilet, więc będzie na osobnej rezerwacji, a później ewentualnie na chacie podpiąc pod rezerwacje jednego z rodziców, czyli chyba tak jak @jasiub robił ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Lut 2018 11:06 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Czy w Locie robią jakieś problemy przy rezerwacji dziecko jako dorosły (wystraczy tel. na infolinię?) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Lut 2018 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 273
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Nie ma problemów w LOT. Czasem w najtańszej economy saver nawet nie da się kupić biletu dla dziecka i jest liczone jak dorosły. Nie miałem z tym problemów.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 02 Kwi 2019 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
jimi napisał(a):
Nie ma problemów w LOT. Czasem w najtańszej economy saver nawet nie da się kupić biletu dla dziecka i jest liczone jak dorosły. Nie miałem z tym problemów.

Odpraw online jest bez podawania daty urodzenia ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Lut 2021 13:59 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Nie chce zakładać oddzielnego tematu dla tej sytuacji wiec napisze tutaj

Mam bilety z promocji IB do Chile w biznesie (2+1), aktualnie są na marzec ale z uwagi na ograniczenia covid, kwarantannę itd pojawiła się możliwość przebookowania ich na inny miesiąc

Najchętniej przełożyłbym je na listopad, bo fajnie byłoby poleciec kiedy jest tam przyjemna pogoda, ale pojawia się tu kwestia wieku córki, która z końcem września kończy dwa lata

Zastanawiamy się nad tym czy nie poleciec we dwójkę i bilet córki zwrócić, a gdyby bliżej terminu wylotu okazało się, że nie jest gotowa na taką sytuację, to zabralibyśmy ja ze sobą, wiec już teraz zastanawiamy się nad rozwiązaniami, bo perspektywa dopłacania 10-15 k PLN za bilet nie jest zachwycająca :)

Tylko z tego co zdążyłem się dowiedzieć :
1) dopłata do biletu infanta do biletu dla dziecka powyżej 2 lat to 15 k
2) otrzymałem sugestie ze lepiej dokonać zwrotu tego biletu i kupić go oddzielnie - cena Ok 10 k

Zastanawiam się, nad taka możliwością - zrobić zwrot biletu dla infanta i kupić dla córki w klasie ekonomicznej (Ok.2-2.5k PLN), z tym ze w ekonomicznej poleciałbym ja, a żona z córka w biznesie (ew. moglibyśmy w biznesie cześć podróży siedzieć w trójkę, chociaż nie wiem czy nie byłoby z tym problemu :)

Myślicie ze takie rozwiązanie sytuacji byłoby Ok ? Może można jeszcze jakoś inaczej to rozwiązać ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Lut 2021 17:34 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@Zjadacz Bilet dla dziecka zwykle musi być połączony z rezerwacją dorosłego co może być problem jeśli byłyby to różne klasy .A zakończenie podróży przed urodzinami córki nie wchodzi w grę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Lut 2021 18:12 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
@miriam bierzemy pod uwagę taką możliwość ale to bardziej na zasadzie lotu już teraz w marcu na 3 tyg z czego jeden w kwarantannie

Okres od kwietnia do września z uwagi na pogodę nie jest specjalnie atrakcyjny (szczególnie ze celujemy głównie w Patagonię, bo północ odpuszczamy z uwagi na duże wysokości a wyspa wielkanocna jest zamknięta do odwołania)

Zastanawiałem się nad opcja kupna biletu dla dorosłego w ekonomicznej a później jego zmianę na infolinii (bo data urodzenia musi się zgadzać) ale rozumiem ze to trochę niestandardowa sytuacja i z uwagi na rozjazd klas może się nie udać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group