Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Maj 2018 10:44 

Rejestracja: 19 Maj 2018
Posty: 8
Witam

Podczas ostatniego pobytu poprzez Airbnb miałem dość stresującą sytuację . Otóż po zagospodarowaniu się w mieszkaniu i wyjściu na małe zakupy okazało się , że nie mogę wrócić do mieszkania z powodu awarii zamka . Gość który dawał mi klucze nie mówił ni słowa po angielsku i pojechał już pociągiem jakieś 100 km dalej . Zanim w końcu jakoś się dogadaliśmy że wróci , poprosiłem o pomoc sąsiadów i próbowaliśmy wypchnąć te nieszczęsne drzwi . Zamek nie puścił , natomiast pojawiły się pęknięcia na ścianie ( tynk ) . Po 2 h w końcu przyjechał host i wpuścił mnie przez mieszkanie obok . Następnego dnia dostałem maila z airbnb z pytaniem co było nie tak i opisałem sprawę , był też ślusarz . Po powrocie po kilkunastu dniach właściciel zażyczył sobie 450 euro za szkody . Moim zdaniem kwota jest bardzo wygórowana , a szkody powstały nie tylko z mojej winy . Co w sytuacji gdy się nie dogadamy ? Czy Airbnb będzie dochodzić ode mnie roszczeń ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 19 Maj 2018 11:19 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Niszczenie obiektu nie za bardzo rozsadny pomysl. Trzeba bylo czekac na gospodarza. 450€ nie wydaje sie duzo jesli popekaly sciany i trzeba na nowo osadzac drzwi, otynkowac i pomalowac.

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Maj 2018 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
No niestety Szczepan, nie przemyślałeś sprawy. Czym innym byłoby wynajęcie pokoju i obciążenie kosztami, a czym innym zniszczenie drzwi. Nie wiesz, czy sąsiedzi też się nie dołożyli finansowo. Obawiam się, że musisz zapłacić.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Maj 2018 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@szczepan Scher postaraj sobie wyobrazic odwrotna sytuacje, nieznajomy gosc niszczy Twoje mieszkanie i czekaja Cie koszty renowacji.
Podarowalbys mu tak latwo?
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Maj 2018 13:00 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Szczepan dont worry. Zawsze mogłoby być przecież gorzej. Gdybyś np. spalił ze stresu gościowi mieszkanie to koszty byłyby wyższe. A tak 450 ojro jakoś przeżyjesz. :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 19 Maj 2018 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Kupowałeś może ubezpieczenie turystyczne prywatne na ten wyjazd? Może przy okazji zaznaczyłeś OC za wyrządzaną szkodę na rzeczach przy wyborze opcji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Maj 2018 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
to było świadome działanie OC nie działa
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Maj 2018 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Teraz dopiero doczytalem, że autor tematu po prostu wyważał drzwi. Za takie rzeczy się płaci i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Maj 2018 14:08 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Insurance from God...obejmuje wszystkie zdarzenia :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Maj 2018 14:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
eskie napisał(a):
to było świadome działanie OC nie działa

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Maj 2018 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
HESTIA OWU TRAVEL
§ 12 ZAKRES I PRZEDMIOT UBEZPIECZENIA (szczegóły dotyczące OC)
1. Ubezpieczenie obejmuje odpowiedzialność cywilną za szkody w mieniu lub na osobie wyrządzone osobom trzecim przez Ubezpieczonego, w związku z wykonywaniem czynności życia prywatnego w trakcie podróży, będące następstwem zdarzeń, które miały miejsce w okresie ubezpieczenia.
2. Za czynności życia prywatnego uważa się w szczególności:
a) opiekę nad niepełnoletnimi dziećmi;
b) posiadanie i użytkowanie mienia, w tym mienia, z którego Ubezpieczony korzystał na podstawie umowy najmu, dzierżawy, użyczenia, leasingu lub innego pokrewnego stosunku prawnego;
c) opiekę nad posiadanymi przez Ubezpieczonego w podróży zwierzętami domowymi;
d) uprawianie sportu rekreacyjnego.

Chodzi o czynności życia prywatnego, wyważanie drzwi żeby wejść nie wchodzi w zakres czynności życia prywatnego.

Klauzula ogólna:
§ 22 WYŁĄCZENIA GENERALNE
1. Z zastrzeżeniem postanowień ust. 2 i 3, ERGO Hestia nie ponosi odpowiedzialności:
a) za szkody wyrządzone umyślnie przez Ubezpieczonego lub przez osobę, z którą Ubezpieczony pozostaje we wspólnym gospodarstwie
domowym;
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Maj 2018 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Teraz pytanie czy te uderzenie w drzwi to było wyważanie czy takie zwykłe szarpanie jak czasami coś się zatnie w zamku - trzeba byłoby mieć świadków jak to wyglądało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Maj 2018 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Szczepan Scher napisał(a):
próbowaliśmy wypchnąć te nieszczęsne drzwi

Czytaj Kolego dokładnie posty
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Maj 2018 15:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Uszkodzenia ściany nie zostały zrobione umyślnie - to przypadkowy rezultat próby otworzenia drzwi. OC w życiu prywatnym - o ile jest to w jego zakresie - obejmie takie zdarzenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Maj 2018 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ubezpieczalnia może argumentować, że wypychając drzwi myślący człowiek* powinien liczyć się z kwestią uszkodzeń. W praktyce nie widzę możliwości zadziałania OC. Gdyby były jakieś inne przesłanki, konieczności wyższej, typu, nie może wyjść a ma samolot, nie może dostać się do środka a tam dziecko płacze zamknięte itp itd, to tak. Ale próba wyłamania drzwi bo nie mam gdzie spać, cienko to widzę.
* to jest nie dziecko i nie ubezwłasnowolniony lub z chorobą psychiczną wyłączająca możliwość rozpoznawania swoich czynów.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Maj 2018 15:35 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Nie rozumiesz pojęcia: umyślne wyrządzenie szkody.
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 19 Maj 2018 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
To trochę jak z ubezpieczeniamil na zbicie szybki w telefonie. Jesli telefon wypadnie z ręki i się zbije - ubezpieczenie nie obejmuje. Jesli pies zaszczeka i mnie przestarszy, przez co upuszczę telefon, to ubezpieczenie obejmuje. Dyskuje co a czego OC nie obejmuje są chyba bez sensu, bo różne są ubezpieczenia, podróżnicze, przydomowe, do kart kredytowych itp.
Pytający przede wszystkim chciał się dowiedzieć czy może "odczepić" od siebie roszczenia wynajmującego. Tutaj odpowiedź brzmi - nie. A to czy to pokryje z własnej kieszeni czy z jakiegoś ubezpieczenia to już jakby poboczny temat.
Na drugi raz rozwiercać zamek z sąsiadami: wiertarka sąsiada + ręka sąsiada = wina sąsiada. A ewentualne koszty najprawdopodobniej niższe. ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Maj 2018 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
eskie napisał(a):
Ubezpieczalnia może argumentować, że wypychając drzwi myślący człowiek* powinien liczyć się z kwestią uszkodzeń. W praktyce nie widzę możliwości zadziałania OC. Gdyby były jakieś inne przesłanki, konieczności wyższej, typu, nie może wyjść a ma samolot, nie może dostać się do środka a tam dziecko płacze zamknięte itp itd, to tak. Ale próba wyłamania drzwi bo nie mam gdzie spać, cienko to widzę.
* to jest nie dziecko i nie ubezwłasnowolniony lub z chorobą psychiczną wyłączająca możliwość rozpoznawania swoich czynów.


Pewnie chodzi ci o to: gdy przewidywał możliwość jej popełnienia i godził się na to (tzw. zamiar ewentualny) - wtedy jest umyślne wyrządzenie szkody

Natomiast moim zdaniem w naszym przypadku będzie to lekkomyślności, czyli sprawca przewiduje, że jego zachowanie może doprowadzić do powstania szkody lecz bezpodstawnie sądzi, że szkoda ta nie powstanie - czyli wina nieumyślna
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 19 Maj 2018 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Cytuj:
będzie to lekkomyślności, czyli sprawca przewiduje, że jego zachowanie może doprowadzić do powstania szkody lecz bezpodstawnie sądzi, że szkoda ta nie powstanie - czyli wina nieumyślna

możesz mi to proszę wyjaśnić?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Maj 2018 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
W tym przypadku będzie to następujące wyjaśnienie:

1) Zamiar ewentualny (wina umyślna) - drzwi są stare jak świat, zamek w drzwiach jeszcze starszy, konstrukcja przy drzwiach popękana wraz z tynkiem, że grozi zawaleniem - i wtedy autor tematu zaczyna majstrować przy drzwiach.....przewiduje, że może powstać większa szkoda z tym związana, bo konstrukcja jest słaba

2) Lekkomyślność (wina nieumyślna) - zachodzi wtedy, gdy sprawca wyobraża sobie skutek w postaci szkody, lecz bezpodstawnie przypuszcza, że tego uniknie. - czyli wszystko w dobrym stanie technicznym, autor tematu wyobraża sobie, że coś takiego jak szkoda może powstać, ale ze względu na to, że wszystko jest w dobrym stanie technicznym więc przypuszcza, że tej szkody jednak nie będzie, że te tynki wytrzymają i ta konstrukcja.


Ostatnio edytowany przez lukas63, 19 Maj 2018 22:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group