Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 355, 356, 357, 358, 359, 360, 361 ... 472  Następna
Autor Wiadomość
#7141 PostWysłany: 04 Lis 2019 20:08 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
tytan31 napisał(a):
Czy wie ktoś jak wysłać reklamację do czeskiego Smartwings QS?

Pocztą czy mailem? I jeśli tak, to czy można po polsku?

Z tego co wiem to i tak trzeba będzie iść do sądu i czy wtedy reklamacja wysłana po polsku będzie skuteczna?


A jaki był numer lotu i numer samolotu? Jaka data lotu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#7142 PostWysłany: 04 Lis 2019 23:26 

Rejestracja: 12 Paź 2019
Posty: 4
QS 7363 z 5 sierpnia

Nie mam pojęcia jaki numer samolotu. A to da się sprawdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7143 PostWysłany: 05 Lis 2019 09:04 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Jak nie wypłacą to szykuj 1000 na zaliczkę na tłumacza...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7144 PostWysłany: 05 Lis 2019 09:19 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6178
HON fly4free
tytan31 napisał(a):
QS 7363 z 5 sierpnia

Nie mam pojęcia jaki numer samolotu. A to da się sprawdzić?
wygląda, że C-FTOH
Załącznik:
qs.png
qs.png [ 6.39 KiB | Obejrzany 557 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7145 PostWysłany: 05 Lis 2019 09:27 

Rejestracja: 12 Paź 2019
Posty: 4
Ma to jakieś znaczenie, że samolot to Sunwings?

Na pewno konieczny będzie tłumacz? Przecież mają stronę w języku polskim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7146 PostWysłany: 05 Lis 2019 19:27 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Chodzi o koszty tłumaczenia w postępowaniu sądowym, te i inne sytuację prowokują mnie do założenia wątku o obsługującym przewoźniku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7147 PostWysłany: 06 Lis 2019 00:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2013
Posty: 157
kacz0r napisał(a):
01.05 z powodu strajków SAS anulował mi poranny lot WAW-CPH-CDG i przebukował na lot wieczorny LO WAW-CDG. Do CDG dotarłem ok 10h po planowanym przylocie, o sytuacji poinformował mnie dzień wcześniej. Generalnie strajk nie jest już okolicznością nadzwyczajną, ale SAS śmie twierdzić inaczej, co publicznie potwierdził ich rzecznik oraz co napisali mi w mailu po złożeniu claima (automatyczna odpoweidź):
Cytuj:
Please note, SAS will not cover:
• EU 261/2004 fixed rate compensation for cancelled/delayed flights will not be paid since our interpretation :lol: of EU regulation 261/2004 is that a strike action is considered an extraordinary circumstance in accordance with article 5.3 in EU regulation 261/2004.

Także decyzji można się raczej spodziewać negatywnej. Nowe przepisy są oczywiście nowe ;) więc chyba nikt jeszcze nie opisał jak wygląda ewentualna interwencja rzecznika praw pasażera. Sądzę że skuteczność takiej interwencji rzecznika nie będzie wysoka (obym się miło zaskoczył :) ), więc chyba jedyną opcją będzie sprawa cywilna. Lot krótki i kwota relatywnie mała, więc nie mam za bardzo czasu czasu i ochoty, żeby samemu załatwiać w sądzie. Będę wdzięczny za sugestie jakiejś sprawdzonej firmy, która mogłaby w tym pośredniczyć. Ofert na rynku jest mnóstwo, ale wydaje się, że firmy żerowały głównie na prostym postępowaniu w poprzednim stanie prwanym.

Skorzystałem z firmy aircompensa i dostałem informację, że SAS przegrał sprawę. Już dostałem odszkodowanie za bilet Żony, na swoje jeszcze czekam, ale to już chyba kwestia czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off
ansbach1 lubi ten post.
ansbach1 uważa post za pomocny.
 
      
#7148 PostWysłany: 06 Lis 2019 18:27 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Z pewnością, jak przegrali to albo dobrowolnie zapłacą, albo komornik ściągnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7149 PostWysłany: 06 Lis 2019 21:12 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 65
Loty: 217
Kilometry: 353 534
Czołem!

Czy może ktoś polecić sprawdzoną firmę która pomoże w uzyskaniu odszkodowania od LOTu (2x600€)?

Dałem ciała bo wysłałem w marcu skargę do ULC (przynajmniej w takim żyłem przeświadczeniu do dziś), czyli jeszcze powinni się tym jeszcze zająć na starych zasadach. Problem polega na tym że wysłałem to przez epuap i nie dostałem potwierdzenia przyjęcia pisma, czyli de facto ULC tegogo nie dostał. Niestety czasami takie błędy w epuap się zdarzają, teraz jestem już mądrzejszy...

W skrócie odnośnie lotu i reklamacji:
Warszawa - Singapur, wylot opóźniony o 2h25min z powodu usterki technicznej, przylot opóźniony o 3h10min - na wszystko są potwierdzenia i prt screeny. LOT odmawia wypłaty odszkodowania tłumacząc się tym że na całkowity czas opóźnienia miała wpływ niekorzystna pogoda. Tutaj sprawdziłem co mogłem i wydaje się to być mocną ściemą bo samoloty na lotnisku w Singapurze startowały i lądowały cały czas bez przeszkód.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7150 PostWysłany: 06 Lis 2019 21:25 

Nawet jeśli wywalczysz odszkodowanie zgodnie z prawem może być ono pomniejszone o 50 % czyli 2x300 euro
Góra
 PM off  
      
#7151 PostWysłany: 06 Lis 2019 21:44 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 65
Loty: 217
Kilometry: 353 534
gorny77

OK, zgadza się. Niemniej jednak lepsze to niż nic :)
Czekam zatem na polecenie jakiejś firmy która się tym zajmie.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Lis 2019 08:34, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7152 PostWysłany: 06 Lis 2019 23:18 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 53
Hej! Z grupą znajomych(razem 11 osób) mamy następujący problem: wykupiliśmy weekendowe rejsy Lufthansą na przelot Kraków - Barcelona w datach 8-11.2019. Oba loty oczywiście łączone - z przesiadkami we Frankfurcie. W związku z jutrzejszym i piątkowym strajkiem personelu pokładowego Lufthansy, dostaliśmy dziś info o odwołaniu piątkowego segmentu naszego lotu Frankfurt - Barcelona. Po dodzwonieniu się na infolinię, powiedziano mi, że mamy czekać na informację o przebukowaniu rezerwacji na inny lot. Głównym punktem i celem naszej wyprawy jest sobotni, wieczorny mecz FC Barcelony - mamy już opłacone bilety meczowe, noclegi, transfery lotniskowe itp. Jeżeli nie uda nam się na niego dolecieć, to wyprawa jest dla nas "bezużyteczna". Moje pytanie jest takie: jak powinniśmy zachować się w przypadku zaproponowania nam "rebooku", który powodowałby, że nie byłoby szans dotrzeć na czas na stadion(a po wgłębieniu się w rozkład lotów istnieje wedle mnie na to duża szansa)? Czy rezygnacja z biletu(który byłby dla nas "nieodpowiedni") automatycznie dyskwalifikuje nas z otrzymania późniejszego odszkodowania za odwołany lot "z ramienia" 261/2004, czy też należy się on niezależnie od przyjęcia bądź nie nowej propozycji lotu(w tej pierwszej opcji oczywiście jeżeli dotrzemy na miejsce powyżej 3h od planowanej godziny przylotu). Czy w takim wypadku jest opcja, dolecenia na miejsce samodzielnie(tzn. zarezerwowanym przez siebie inną linią lotem) i ewentualne późniejsze dochodzenie zwrotu kosztów przez Lufthansę? Chciałbym po prostu wiedzieć jak zachować się, by w przypadku zaproponowania nam "bezużytecznego" - w naszym przypadku lotu, mieć możliwość starania się o zwrot wszelakich poniesionych kosztów, nie zamykając sobie jakimś ruchem ścieżki do ich dochodzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7153 PostWysłany: 06 Lis 2019 23:24 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Odszkodowanie przysługuje, jego wysokość będzie zależna od czasu opóźnienia na miejscu. Dzwoń do Lufthansy i poproś o taką zmianę, żeby zdążyć. Jeśli to nie pomoże poinformuj, że sam kupisz bilety i napisz dodatkowo emaila, ale myślę, że Lufthansa przebookuje bilety.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7154 PostWysłany: 06 Lis 2019 23:34 

Przebokuje albo i nie, we wtorek ogloszony strajk załogi Lufthansy w czwartek i piątek z odwołaniem 1300 lotów

Osobna sprawa to odszkodowanie, tu też nic nie jest zero jedynkowe

https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/wsa- ... 69213.html

Chyba że znasz wyrok NSA w tej sprawie o ile taki był
Góra
 PM off  
      
#7155 PostWysłany: 06 Lis 2019 23:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Zapoznaj się jednak z wyrokami TSUE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7156 PostWysłany: 07 Lis 2019 00:02 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Anonymous napisał(a):
Przebokuje albo i nie, we wtorek ogloszony strajk załogi Lufthansy w czwartek i piątek z odwołaniem 1300 lotów

Osobna sprawa to odszkodowanie, tu też nic nie jest zero jedynkowe

https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/wsa- ... 69213.html

Chyba że znasz wyrok NSA w tej sprawie o ile taki był


Ręce nie mają gdzie opaść.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7157 PostWysłany: 07 Lis 2019 00:03 

Podsumowanie do wyroku TSUE prawnika z imienia i nazwiska i nie jest to zapewne boots

"TSUE nie rozpoznaje sporu krajowego. Wyrok w sprawie wydaje sąd, który jedynie zwraca się o poradę do Trybunału.
....Z sądami krajowymi sprawa ma się nieco inaczej. Choć powinny orzekać zgodnie z linią orzeczniczą trybunału, to nie zawsze tak jest. .....Każda sprawa jest inna. Najważniejszy jest stan faktyczny. Dlatego sądy nie muszą zawsze orzekać w ten sam sposób, zgodny z wyrokiem Trybunału..."

@ansbach1 jak tylko ręce to ok

@wiciu na 1000%pomoże ustalenie w jakim aliansie linii jest Lufthansa i poszukaj na co dla tylu osób jest realna szansa zamienić wasze loty i to zaproponuj
Góra
 PM off  
      
#7158 PostWysłany: 07 Lis 2019 00:16 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
TSUE udziela jedynie porad, a odszkodowanie za opóźnienie sądy przyznają, TSUE udziela porad, a usterka to nie jest nadzwyczajna okoliczność, TSUE udziela porad, a LOT za strajk wypłaca odszkodowanie nie składając sprzeciwu. TSUE udziela odpowiedzi w konkretnej sprawie, ale wykładnia przepisu jest przyjmowana przez inne sądy. Rejon nie orzeknie inaczej, bo boi się uchyłu Okręgu. Uchwały naszego SN (3) też wiążą w danej sprawie, a pozostałe sądy się na nią powołują.

C-756/18
"Na wstępie należy przypomnieć, że zgodnie z utrwalonym orzecznictwem w ramach przewidzianej w art. 267 TFUE procedury współpracy między sądami krajowymi a Trybunałem do tego ostatniego należy udzielenie sądowi krajowemu użytecznej odpowiedzi, która umożliwi mu rozstrzygnięcie zawisłego przed nim sporu. Mając to na uwadze, Trybunał powinien w razie potrzeby przeformułować przedłożone mu pytania (zob. w szczególności wyrok z dnia 17 września 2015 r., van der Lans, C-257/14, EU:C:2015:618, pkt 32 i przytoczone tam orzecznictwo)"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7159 PostWysłany: 07 Lis 2019 00:22 

Ansbach ty wyląduj, bo powoli się unosisz z swoim poczuciem nieomylności

Tu mamy Lufthansę, ty o LOCIE i poki co sprawa nie trafiła do sądu i nikt TSUE o nic nie pyta

Sądy krajowe mogą nie muszą wzorować się na orzecznictwie TSUE co jasno nakreśliłem

Też mi to nie pasuje, ale warto o tym pamiętać
Góra
 PM off  
      
#7160 PostWysłany: 07 Lis 2019 00:50 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
TSUE orzekł, że strajk pracowników wpisuje się w ramy normalnego wykonywania działalności przewoźnika. Czy Ty naprawdę myślisz, że TSUE będzie pierdyliard razy wypowiadał na tema Pana Józka lecącego każdą linią lotniczą? NIE! TSUE orzekł raz i do tej wykładni przepisów sądy się stosują. Czytałem wyroki Sądu we Wrocławiu, który zmieniał swoje wyroki o nieprzyznaniu odszkodowania za strajk pracowników Lufthansy, w sprawie LOT skierowałem pozwy do sądu i wygraliśmy, z SAS wygraliśmy, bo SPRAWA ZOSTAŁA PRZESĄDZONA. Piszesz o unoszeniu, o nieomylności, a ja po prostu robię swoje zajmuje się tym tematem każdego dnia, czytam setki wyroków, glosy, artykuły, komentarze i nie chodzi tu o nieomylność, ale o wiedzę i praktykę jak to wygląda w rzeczywistości. SN orzekł, że roszczenie o odszkodowanie przedawnia się po roku. Nie wiąże to sądów powszechnych, a wszystkie orzekają tak jak SN.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 355, 356, 357, 358, 359, 360, 361 ... 472  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group