Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9479 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 336, 337, 338, 339, 340, 341, 342 ... 474  Następna
Autor Wiadomość
#6761 PostWysłany: 21 Lip 2019 00:21 

Rejestracja: 03 Mar 2018
Posty: 72
No kurcze -jednak nie mogę się pogodzić z tymi zmianami w nowelizacji Prawa Lotniczego a zwłaszcza z "organem Rzecznika "- czy tylko ja tak mam? Zróbmy coś!!!
ansbach1 napisał(a):
W Sejmie istnieje Komisja Petycji, poprzez formularz na stronie internetowej można wysłać petycję w zakresie zmian w prawie. A może wysłalibyśmy w kilkadziesiąt osób petycje. Komisja proceduje wszystkie petycje. Nie mamy chyba wątpliwości, że zmiana jest niekorzystna dla pasażerów. Macie wolne w poniedziałek? W teorii w poniedziałki są dyżury poselskie, wybory się zbliżają, wybrać się opowiedzieć jak było, a jak jest. Kropla drąży kamień, nie siła, a częstym spadaniem...

Ja wysłałam ...
SPLDER napisał(a):
Obawiam się że wizyta na dyżurze niewiele da - dla polityków kilkadziesiąt osób to plankton, którym nie warto sobie zawracać głowę.
Większe szanse powodzenia miałaby akcja redakcji Fly4free - oczywiście o ile by zdecydowała się nagłośnić i poprzeć taką akcję.


Nie bądźmy "planktonem" -tak niewiele wystarczy (kopiuj -wklej post #6739 z pominięciem kwestii Onura -bo nie chodzi mi już o mój problem, ale ogólnie o sprawę) i zarzućmy przez niedzielę na poniedziałek Komisję Petycji - jest nas tak wielu - może jednak coś to da...
Jeżeli to zrobisz to kliknij proszę apkę postu #6733 @ansbach1 za wskazanie drogi być może rozwiązania tej sytuacji i ewentualnie tutaj, jeżeli się zgadasz z tym pomysłem - ja w Was wierzę ;)
Oczywiście byłoby super gdyby tą akcję wsparła redakcja Fly4free i zdecydowała się nagłośnić i poprzeć taką akcję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic
#6762 PostWysłany: 21 Lip 2019 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
greysi napisał(a):
Zróbmy coś!!!
Nie bądźmy "planktonem" -tak niewiele wystarczy

DO DZIEŁA!!!

_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
manyaky lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#6763 PostWysłany: 21 Lip 2019 14:22 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2336
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Jestem ciekaw jak wyglądały pracę nad nowelizacją ustawą i jak był wpływ LOT. Z drugiej jednak strony postępowanie sądowe to naturalna drogą dochodzenia swoich praw, dzięki orzecznictwu macie wiedzę kiedy warto walczyć, w ostatniej sprawie na kosztach można zarobiłem 951/1251 zł. A że w walce o słuszną sprawę czasami trzeba zapłacić, cóż życie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6764 PostWysłany: 23 Lip 2019 00:30 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
Prosze doradźcie
' loty Warszawa-Lisboa-Madeira. Pierwszy odcinek lotu opóźniony o 40 minut i nie wyrabiamy się na przesiadkę. Dają nam po przylocie do Lizbony od razu przy wyjściu z samolotu karty pokładowe na lot o 3 godz i 5 minut później od pierwotnego, Ten wylatuje z minimalnym opóźnieniem.
Otwarcie drzwi na Maderze 3 godziny i 2 minuty po czasie z rezerwacji,
Czasy sa w systemach globalnych, screeny porobilem,
Nie wydarzylo się nic nadzwyczajnego, Pogoda w Wawie super, w Lizbonie również, Strajków nie bylo na pewno tego dnia ,po prostu w Warszawie zlapali 40 minut opóźnienia przy starcie i go nie odrobili,
Skladać wniosek o odszkodowanie?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Lip 2019 06:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6765 PostWysłany: 23 Lip 2019 02:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6766 PostWysłany: 23 Lip 2019 12:47 

Rejestracja: 01 Lip 2019
Posty: 4
Linia Enter Air odmówiła mi wypłaty odszkodowania. Proszę o informacje jak napisać skargę do ULC czy jest jakiś wzór ? co zawrzeć mam w skardze czy karty pokładowe, skany rezerwacji trzeba załączyć ?

Ile się czeka na odpowiedz ULC ? warto składać taką skargę czy lepiej od razu do Sądu ?

Na końcu odpowiedzi Enter Air napisało: iż nie wyraża zgody na udział w postępowaniu w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich. Co to oznacza ?

Proszę o odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6767 PostWysłany: 23 Lip 2019 13:15 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1720
@ansbach1, czy złożenie reklamacji przerywa bieg przedawnienia roszczenia?
Rozumiem, iż termin roczny na dochodzenie roszczeń nadal obowiązuje? W świetle orzeczenia SN III CZP 111/16?

EDIT:
:oops: Ustawodawca przewidział możliwość zawieszenia biegu przedawnienia w ustawie.
Dla potomnych, 205c ustęp 8 ustawy Prawo Lotnicze:

"Bieg przedawnienia roszczeń majątkowych zawiesza się na okres od dnia złożenia reklamacji do dnia udzielenia na nią odpowiedzi albo do dnia, w którym upłynął termin na jej rozpatrzenie."
_________________
Tu był link do flightradar


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 23 Lip 2019 13:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6768 PostWysłany: 23 Lip 2019 13:33 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
-- 23 Lip 2019 13:20 --

dawek9999 napisał(a):
Linia Enter Air odmówiła mi wypłaty odszkodowania. Proszę o informacje jak napisać skargę do ULC czy jest jakiś wzór ? co zawrzeć mam w skardze czy karty pokładowe, skany rezerwacji trzeba załączyć ?

Ile się czeka na odpowiedz ULC ? warto składać taką skargę czy lepiej od razu do Sądu ?

Na końcu odpowiedzi Enter Air napisało: iż nie wyraża zgody na udział w postępowaniu w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich. Co to oznacza ?

Proszę o odpowiedz.

Oznacza,że nie ma sensu zawracać sobie głowy RPP(rzecznik praw pasażera) przy ULC.Jak uważasz roszczenia za zasadne kieruj pozew do sądu,ale zanim to zrobisz wczytaj się w #6681.

-- 23 Lip 2019 13:33 --

Gadekk napisał(a):
Rozumiem, iż termin roczny na dochodzenie roszczeń nadal obowiązuje? W świetle orzeczenia SN III CZP 111/16?


Przed polskim sądem obowiązuje .
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk uważa post za pomocny.
 
      
#6769 PostWysłany: 23 Lip 2019 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
greysi napisał(a):
No kurcze -jednak nie mogę się pogodzić z tymi zmianami w nowelizacji Prawa Lotniczego a zwłaszcza z "organem Rzecznika "- czy tylko ja tak mam? Zróbmy coś!!!
ansbach1 napisał(a):
W Sejmie istnieje Komisja Petycji, poprzez formularz na stronie internetowej można wysłać petycję w zakresie zmian w prawie. A może wysłalibyśmy w kilkadziesiąt osób petycje. Komisja proceduje wszystkie petycje. Nie mamy chyba wątpliwości, że zmiana jest niekorzystna dla pasażerów. Macie wolne w poniedziałek? W teorii w poniedziałki są dyżury poselskie, wybory się zbliżają, wybrać się opowiedzieć jak było, a jak jest. Kropla drąży kamień, nie siła, a częstym spadaniem...

Ja wysłałam ...


Nie bądźmy "planktonem" -tak niewiele wystarczy (kopiuj -wklej post #6739 z pominięciem kwestii Onura -bo nie chodzi mi już o mój problem, ale ogólnie o sprawę) i zarzućmy przez niedzielę na poniedziałek Komisję Petycji - jest nas tak wielu - może jednak coś to da...
Jeżeli to zrobisz to kliknij proszę apkę postu #6733 @ansbach1 za wskazanie drogi być może rozwiązania tej sytuacji i ewentualnie tutaj, jeżeli się zgadasz z tym pomysłem - ja w Was wierzę ;)
Oczywiście byłoby super gdyby tą akcję wsparła redakcja Fly4free i zdecydowała się nagłośnić i poprzeć taką akcję.



ależ, oczywiście ze możesz zrobić coś konkretnego- wytocz im sprawę w sadzie
ja wiem ze łatwiej jest pisać głupoty w necie ale TAK, możesz coś zmienić , wystarczy tylko chcieć
i tak;
kancelarie występują częściej niż osłowie
działają 5 dni w tygodniu
i ta dam mmm, są zainteresowani nawet planktonem

kliknij pomogł
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6770 PostWysłany: 23 Lip 2019 17:51 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2336
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
dawek9999 napisał(a):
Linia Enter Air odmówiła mi wypłaty odszkodowania. Proszę o informacje jak napisać skargę do ULC czy jest jakiś wzór ? co zawrzeć mam w skardze czy karty pokładowe, skany rezerwacji trzeba załączyć ?

Ile się czeka na odpowiedz ULC ? warto składać taką skargę czy lepiej od razu do Sądu ?

Na końcu odpowiedzi Enter Air napisało: iż nie wyraża zgody na udział w postępowaniu w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich. Co to oznacza ?


Proszę o odpowiedz.

Primo nie ma już skarg. Pozew do sądu to jedyne rozwiązanie.
Pokaż odpowiedź. Kiedy miejsce miał lot? Czy zaproponowali ugodę? Dla kosztów można pozew wnieść ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6771 PostWysłany: 26 Lip 2019 16:36 

Rejestracja: 26 Lip 2019
Posty: 3
Mam sprawę z przewoźnikiem o odszkodowanie za opóźniony lot.
Odmówiono wypłaty powołując się ogólnikowo na "ograniczenia ATC" bez jakiegokolwiek uzasadnienia pomimo odwołania.
Generalnie zlanie tematu.

Sprawa trafiła do sądu.
Sąd wydał nakaz. Przewoźnik złożył sprzeciw. Standard.
PYTANIE:
nie widzę podobnych spraw, ale może ktoś bardziej doświadczony miał już podobny przypadek.
Pomijając kwestionowanie dowodów jakie Przewoźnik przedstawił, chodzi mi o zasadność ich twierdzeń, tj. czy mają większe/mniejsze szanse i jakie mamy argumenty. Może ktoś ma dostęp do podobnego wyroku.

Generalnie złożyli sprzeciw powołując się na:
1. opóźniony przylot z poprzedniej destynacji (przy czym niewielkie opóźnienie i to nie ma przeważającego znaczenia),
2. oczekiwanie na odlodzenie (jako ograniczenie ATC - zamiast 5 miejsc odladzania, ATC udostępniło 2, przez co Przewoźnik twierdzi, że głównie doszło do opóźnienia),
3. warunki pogodowe (tego zbytnio się nie obawiam - zimą konieczność odladzania to nic nadzwyczajnego).

Także interesuje mnie głównie pkt. 2. Będę wdzięczny za pomocne wpisy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6772 PostWysłany: 26 Lip 2019 17:24 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2336
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
WPL napisał(a):
Mam sprawę z przewoźnikiem o odszkodowanie za opóźniony lot.
Odmówiono wypłaty powołując się ogólnikowo na "ograniczenia ATC" bez jakiegokolwiek uzasadnienia pomimo odwołania.
Generalnie zlanie tematu.

Sprawa trafiła do sądu.
Sąd wydał nakaz. Przewoźnik złożył sprzeciw. Standard.
PYTANIE:
nie widzę podobnych spraw, ale może ktoś bardziej doświadczony miał już podobny przypadek.
Pomijając kwestionowanie dowodów jakie Przewoźnik przedstawił, chodzi mi o zasadność ich twierdzeń, tj. czy mają większe/mniejsze szanse i jakie mamy argumenty. Może ktoś ma dostęp do podobnego wyroku.

Generalnie złożyli sprzeciw powołując się na:
1. opóźniony przylot z poprzedniej destynacji (przy czym niewielkie opóźnienie i to nie ma przeważającego znaczenia),
2. oczekiwanie na odlodzenie (jako ograniczenie ATC - zamiast 5 miejsc odladzania, ATC udostępniło 2, przez co Przewoźnik twierdzi, że głównie doszło do opóźnienia),
3. warunki pogodowe (tego zbytnio się nie obawiam - zimą konieczność odladzania to nic nadzwyczajnego).

Także interesuje mnie głównie pkt. 2. Będę wdzięczny za pomocne wpisy.


Zacząłeś z wysokiego C. Pierwszy post i od razu, że złożyłeś pozew i był nakaz i sprzeciw i sklasyfikowales zarzuty pozwanego i od razu oczekujesz orzecznictwa, ale nie ogólnego tylko konkretnego pod ten przypadek. Pogoda jest zawsze ryzykowna, gdyż zależy od konkretnego przypadku, a przede wszystkim sędziego. Nie spotkałem się z takim wyrokiem, a wiele wyroków przeczytałem. Twój może być pierwszy.

Jaką linia? Odległość? Przewoźnik?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6773 PostWysłany: 27 Lip 2019 12:14 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
@Pablo91
1. Gdzie i po co zadzwonić?
2. Czego szukać w regulaminie i w jakim?
3. Jaki wysłać wniosek i do kogo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6774 PostWysłany: 27 Lip 2019 16:04 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
WPL napisał(a):
2. oczekiwanie na odlodzenie (jako ograniczenie ATC - zamiast 5 miejsc odladzania, ATC udostępniło 2, przez co Przewoźnik twierdzi, że głównie doszło do opóźnienia),


Co to za lotnisko na którym to ATC decyduje o liczbie dostępnych stanowisk do odladzania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6775 PostWysłany: 29 Lip 2019 11:23 

Rejestracja: 03 Wrz 2018
Posty: 22
Loty: 25
Kilometry: 33 970
Heja, pytanie z innej beczki,

czy na terenie USA przy lotach krajowych przysługuje w ogóle jakiekolwiek odszkodowanie pasażerom, które może generować koszty linii lotniczych? Znalazłem informacje, że w ogóle nie ma żadnych podstaw do odszkodowań jednak chciałbym się upewnić od tutejszych weteranów, którzy są obeznani w sytuacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6776 PostWysłany: 29 Lip 2019 11:44 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2911
złoty
Tu są chyba opisane wszystkie opcje: https://www.transportation.gov/airconsumer
W zasadzie odszkodowanie należy się tylko przy overbookingu.
Swojego czasu czytałem, że za długi "tarmac delay" też są wysokie kary dla linii. Ale, teraz widzę tylko, że pasażer musi opuścić samolot do trzech godzin po wylądowaniu na locie krajowym i do czterech godzin na międzynarodowym. Sam jestem ciekawy jakiego rzędu są potem odszkodowania.
W ubiegłym roku chyba było wypłacone takie odszkodowanie dla pasażerów BA i bodajże LOT'u przetrzymanych x godzin na lotnisku w USA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6777 PostWysłany: 29 Lip 2019 12:15 

Rejestracja: 26 Lip 2019
Posty: 3
-- 29 Lip 2019 12:14 --

ansbach1 napisał(a):

Zacząłeś z wysokiego C. Pierwszy post i od razu, że złożyłeś pozew i był nakaz i sprzeciw i sklasyfikowales zarzuty pozwanego i od razu oczekujesz orzecznictwa, ale nie ogólnego tylko konkretnego pod ten przypadek. Pogoda jest zawsze ryzykowna, gdyż zależy od konkretnego przypadku, a przede wszystkim sędziego. Nie spotkałem się z takim wyrokiem, a wiele wyroków przeczytałem. Twój może być pierwszy.

Jaką linia? Odległość? Przewoźnik?



LOT, Lotnisko Chopina
Warszawa - Wiedeń (przesiadka, gdzie przez spóźnienie lotu nie wpuścili dalej) - Miami
lot łączony, jedna rezerwacja - grupa ponad 30 osób

-- 29 Lip 2019 12:15 --

QbaqBA napisał(a):
WPL napisał(a):
2. oczekiwanie na odlodzenie (jako ograniczenie ATC - zamiast 5 miejsc odladzania, ATC udostępniło 2, przez co Przewoźnik twierdzi, że głównie doszło do opóźnienia),


Co to za lotnisko na którym to ATC decyduje o liczbie dostępnych stanowisk do odladzania?



Tak odpisał pełnomocnik LOT-u. Lotnisko Chopina.
A kto o tym decyduje faktycznie?
pomocne będą wszelkie informacje obalające tezy LOT-u.

Z góry dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6778 PostWysłany: 29 Lip 2019 13:16 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2336
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Rozumiem, że złożyłeś jeden pozew. Wniósł dowód z opini biegłego. Kiedy był lot? Konsekwentnie wskazuj, że nie jest to nadzwyczajna okoliczność, że to na nim spoczywa ciężar i że jest wpisane w normalne ramy działalność. Kiedy jest termin rozprawy? Wyrobi się przed przedawnieniem? Jeśli nie to wnioski do Rzecznika, żeby przerwać bieg przedawnienia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6779 PostWysłany: 29 Lip 2019 13:25 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
Czy jeśli sprawa już toczy się przed sądem i przestrzegane są terminy wnoszenia sprzeciwu to obowiązuje roczny termin przedawnienia? Chyba nie.
WPL napisał(a):

Sprawa trafiła do sądu.
Sąd wydał nakaz. Przewoźnik złożył sprzeciw. Standard.

.
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
#6780 PostWysłany: 29 Lip 2019 13:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
Bieg terminu przedawnienia został przerwany - co wskazała cytatem @miriam.

@ansbach1
Cytuj:
Kiedy jest termin rozprawy? Wyrobi się przed przedawnieniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9479 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 336, 337, 338, 339, 340, 341, 342 ... 474  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Gadekk oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group