Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 333, 334, 335, 336, 337, 338, 339 ... 472  Następna
Autor Wiadomość
#6701 PostWysłany: 09 Lip 2019 17:49 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Gadekk napisał(a):
Przeszukałem temat, zasięgnąłem języka tu i ówdzie.
Czy ktoś z Was skutecznie ubiegał się o odszkodowanie za "nielegalny strajk" LO, z jesieni 2018 r.?
W świetle orzecznictwa TSUE sprawa wydaje się oczywista, ale jesteśmy w Polsce.


Skutecznie to nie, bo odrzucili a do kwietnia składano skargi do ULC. Na wyrok sądu trzeba poczekać z rok, choć sprawa po tym wyroku TSUE jest oczywista zwłaszcza, gdy strajk był nielegalny. Sas broni się legalnością, ale i tak w świetle orzecznictwa nie jest to nadzwyczajna okoliczność
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#6702 PostWysłany: 09 Lip 2019 23:29 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
HubertB napisał(a):

a W formularzu muszę wybrać, opóźnienie lotu, czy reklamacja dotycząca usług. Przy zwrocie za posiłki wydaje mi się że reklamacja dotycząca usług, a przy odszkodowaniu za opóźnienie: opóźnienie lotu? :D

O odszkodowanie z tytułu opóźnienia pisz w temacie opóźnienie.Nie rozpisuj się też zbytnio ,ma być jasno i czytelnie, że z tytułu ponad 3 godzinnego opóźnienia wnioskujesz o odszkodowanie w kwocie 250E/pasażera na podst. Rozporządzenia (WE) nr 261/2004. Do wniosku o zwrot kosztów jak się da w reklamacji dołącz scan rachunków .Jak nie napisz,że posiadasz i dołączysz na ich życzenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6703 PostWysłany: 11 Lip 2019 15:11 

Rejestracja: 11 Lip 2019
Posty: 2
LOT nie chce wypłacić odszkodowania za opóżniony lot ponad 8h !
Zasłania się
Cytuj:
okoliczności niezależne od przewoźnika, tj. restrykcje wprowadzone przez służby kontroli lotów (ATFM)

Co można z tym zrobić i jakie są szanse na odszkodowanie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6704 PostWysłany: 11 Lip 2019 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
zrób to co jest zalecane na każdej niemal stronie
a szanse?
fifty/fifty
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
#6705 PostWysłany: 11 Lip 2019 16:36 

Rejestracja: 26 Sie 2015
Posty: 99
Dostałem odszkodowanie od Lot ale za resztę rodziny piszą:

Jednocześnie zaznaczamy, że w przypadku chęci reprezentowania pozostałych pasażerów w przedmiotowej sprawie, konieczne jest dostarczenie autoryzacji z ich własnoręcznymi podpisami.

Przerabiał to ktoś? Wystarczy skan czy listem musi być. I jeden pasażer nie ma nawet 13 lat to chyba reprezentuję go rodzic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6706 PostWysłany: 11 Lip 2019 16:39 

Rejestracja: 11 Lip 2019
Posty: 2
becek napisał(a):
zrób to co jest zalecane na każdej niemal stronie
a szanse?
fifty/fifty

Czyli co? Przepraszam ale tu ciezko cos znaleźć. Może ktoś przypiąłby do strony glownej jakis tutorial (aktualny)? :)
Słyszalem ze zmienila sie ustawa i zostaje droga sądowa? ULC pomoże?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6707 PostWysłany: 11 Lip 2019 16:49 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@G P Dziecko reprezentuje rodzic.Wysłanie scanu własnoręcznie podpisanych wniosków powinno wystarczyć.W przypadku LOT-u możesz przecież zadzwonić i upewnić się telefonicznie czego dokładnie oczekują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6708 PostWysłany: 11 Lip 2019 17:30 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
G P napisał(a):
Dostałem odszkodowanie od Lot ale za resztę rodziny piszą:

Jednocześnie zaznaczamy, że w przypadku chęci reprezentowania pozostałych pasażerów w przedmiotowej sprawie, konieczne jest dostarczenie autoryzacji z ich własnoręcznymi podpisami.

Przerabiał to ktoś? Wystarczy skan czy listem musi być. I jeden pasażer nie ma nawet 13 lat to chyba reprezentuję go rodzic?


Skan odpisu skróconego aktu urodzenia załatwi sprawę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6709 PostWysłany: 11 Lip 2019 22:00 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
mr_roman napisał(a):
becek napisał(a):
zrób to co jest zalecane na każdej niemal stronie
a szanse?
fifty/fifty

Czyli co? Przepraszam ale tu ciezko cos znaleźć. Może ktoś przypiąłby do strony glownej jakis tutorial (aktualny)? :)
Słyszalem ze zmienila sie ustawa i zostaje droga sądowa? ULC pomoże?


W LOT to jakaś nowy trend. Mój przykład. Wylot z Krakowa wylot opóźniony 17 minut, wylądowanie 7 minut później, czas na przesiadkę 35 minut nie zdążył bo lądował Bombardierem i był autobus. Oczywiście powód jak powyżej, dla mnie śmiech na sali, składam pozew i zobaczę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6710 PostWysłany: 11 Lip 2019 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Dobra, pisałem już w temacie dedykowanym W6 o locie 1301 08.07., ale muszę doprecyzować, bo jest info że Wizz już pierwszej osobie odmówił.

1) Ktoś widział na forum jakiekolwiek info o doświadczeniach z RPP przy ULC?
2) WAW-LTN, czy jest jakakolwiek podstawa zgłaszać się do urzędu w UK? Chodzi o 250€ za opóźnienie 7h.
3) Czy AviationADR jak jakkolwiek pomocny, czy w ogóle można olać i strata czasu?
4) Czy ktoś dostawał kaskę na nr konta Revolut?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6711 PostWysłany: 11 Lip 2019 23:55 

Rejestracja: 29 Cze 2017
Posty: 9
Loty: 379
Kilometry: 269 028
Cześć,

Szukam porady na odmowę Lufthansa na wypłatę odszkodowania za opóźniony lot do FRA, który spowodował, że nie poleciałem planowym rejsem, tylko kolejnym. Następny lot był na miejscu w WAW z ponad 3-godzinnym opóźnieniem (3,5 godziny).

Przylot do FRA opóźniony

W odpowiedzi otrzymałem, cytuję:
Informujemy, iż opóźnienie lotu do Frankfurtu nastąpiło na skutek opóźnienia wcześniejszego rejsu obsługiwanego przez samolot z Frankfurtu z powodu decyzji wieży kontroli lotów.

Czy Waszym zdaniem rzeczywiście jest to powód do niewypłacenia ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6712 PostWysłany: 12 Lip 2019 08:47 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Przy składaniu odwołania nie ocenialbym czy ma to sens, chyba że wiesz że była śnieżyca. Bez złożenia odwołania na pewno pieniędzy nie zobaczysz. Czym innym natomiast jest ocena jego skuteczności, która jest wątpliwa. W sprawach do 1500 km, gdzie koszty wynoszą około 300 zł wnoszę pozew, bo cena jaką potencjalnie mogę zapłacić jest niska w porównaniu do tego co, poprzez wyrok mogę osiągnąć. Jak w jednym czy w drugim postępowaniu przegrają to może inaczej będą rozpatrywać kolejne zgłoszenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6713 PostWysłany: 12 Lip 2019 09:31 

Rejestracja: 26 Sie 2015
Posty: 99
ansbach1 napisał(a):

Skan odpisu skróconego aktu urodzenia załatwi sprawę.


Wystarczył skan oświadczenia. Teraz tylko czekać na przelew EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off
ansbach1 lubi ten post.
 
      
#6714 PostWysłany: 12 Lip 2019 16:37 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
W skrocie lecialem a-b-c, po przylocie do B okazalo sie ze samolot juz odelcial do C,mnie przebukowali na lot w ktorym dotarlbym do celu ponad 7h pozniej wiec zrezygnowalem, lot odmawia twierdzac ze nie polecialem to mi sie nie nalezy i chyba w rozporządzeneniu nie jest wprost napisane ze mi sie nalezy odszkodowanie wiec jak to jest?

Kod:
Uprzejmie wyjaśniamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, pasażerowie mogą powoływać się na prawo do odszkodowania, jeżeli przybędą do ich miejsca docelowego (wskazanego w bilecie) co najmniej trzy godziny po pierwotnie przewidzianej przez przewoźnika lotniczego godzinie przylotu.

Z uwagi na fakt, że nie dotarł Pan do punktu docelowego jakim była XXX, brak jest podstaw do przyznania odszkodowania.

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6715 PostWysłany: 12 Lip 2019 16:58 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Mogłeś powiedzieć,że nie ma po co przebukować biletu bo nie lecisz . Teraz uznali to za dezercję ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6716 PostWysłany: 12 Lip 2019 18:02 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Jeśli zaakceptowałeś zmianę trasy i lub godziny odlotu to chyba ciężko coś będzie ugrać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6717 PostWysłany: 12 Lip 2019 18:25 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Taka sytuacja nie jest wprost regulowana i dlatego linia wykorzystuje każdy pretekst aby nie wypłacić odszkodowania.
Pewnie wg wykładni literalnej przepisów mają rację, przy celowościowej raczej nie.

Dopóki nie pojawi się jednoznaczna wykładnia jedyne wyjście to skierowanie sprawy do sądu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6718 PostWysłany: 12 Lip 2019 18:28 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
Wybralem lot do miejaca A czyli powrot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6719 PostWysłany: 12 Lip 2019 19:58 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Rajesh Kuthrappali napisał(a):
mnie przebukowali na lot w ktorym dotarlbym do celu ponad 7h pozniej wiec zrezygnowalem

[/code]

Więc cię przebukowali czy chcieli przebukować ale podziękowałeś i wybrałeś powrót do miejsca wylotu,bo to zmienia postać rzeczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6720 PostWysłany: 15 Lip 2019 11:18 

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 113
Loty: 76
Kilometry: 78 662
Pytanie czy da się coś z tym zrobić. Przeglądałem wcześniejsze wpisy, ale wolę się upewnić.

Lot WAW - IEV (sobota 13.07), ostatecznie wylądowaliśmy z 4h opóźnieniem w dodatku z przekierowaniem na KBP. Jest jakaś szansa na rekompensatę?

Powód: pilot podawał info o jakimś incydencie na IEV, który uniemożliwia starty i lądowania - zamknięte lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 333, 334, 335, 336, 337, 338, 339 ... 472  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group