Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9479 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229 ... 474  Następna
Autor Wiadomość
#4501 PostWysłany: 16 Gru 2017 19:27 

@Pabloo to jest tylko łatwo napisać
Po wpisaniu w przeszukaj temat TURKISH

lot-odwolany-lub-opozniony,1498,2646&p=722191&hilit=Turkish#p722191

POST 2714 ot jak to wygląda w życiu

Chcą odkupić proponuję odsprzedać
Góra
 PM off  
      
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
#4502 PostWysłany: 16 Gru 2017 19:30 

@Pabloo - przeczytaj dokładnie z zrozumieniem to co Ty zacytowałeś + treść artykułu do którego umieściłeś link. Wyraźnie z tego wynika, że w przypadku problemu opisanego przez @piorek88 NIE NALEŻY MU SIĘ ODSZKODOWANIE.

Miejsce lądowania ostatniego lotu zainteresowanego pasażera to ... ostatni odcinek lotu wynikającego z zakupionego biletu zawierającego loty łączone. Więc jeśli @piorek88 ma zaplanowany lot powrotny z Kuala Lumpur na tym samym bilecie co leciał tam z Warszawy w przesiadką Stambule, to miejscem lądowania ostatniego lotu jest to miejsce, które wynika z ostatniego odcinka podróży, widocznego na zakupionym bilecie (czyli np. Warszawa); Kuala Lumpur jest tylko "przystankiem" przed następnym lotem.

No chyba, że użytkownik @piorek88 kupił dwa różne bilety (osobno powrót z Kuala Lumpur), wówczas miejscem lądowania ostatniego lotu z biletu nr 1 zainteresowanego pasażera byłby ... Kuala Lumpur. Wtedy sytuacja mogłaby zmienić się na korzyść @piorek88


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 16 Gru 2017 19:40, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#4503 PostWysłany: 16 Gru 2017 19:37 

Rejestracja: 29 Sty 2015
Posty: 9
Loty: 25
Kilometry: 59 086
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale faktycznie lot powrotny był zakupiony na tej samej rezerwacji na trasie Bangkok-Warszawa z transferem w Stambule
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4504 PostWysłany: 16 Gru 2017 19:38 

Nie ma, bo i dlaczego?

@grzegorz.jot jesli chodzi o Stambuł to przekombinowałeś co do osobnych rezerwacji
W poscie wyżej podałem link z uzasadnieniem, ze pomogło by ponad 3 godzinne opóźnienie lotu z Warszawy, ale ten był o czasie
Góra
 PM off  
      
#4505 PostWysłany: 16 Gru 2017 19:45 

piorek88 napisał(a):
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale faktycznie lot powrotny był zakupiony na tej samej rezerwacji na trasie Bangkok-Warszawa z transferem w Stambule


To wszystko jasne. W Twoim przypadku miejscem lądowania ostatniego lotu zainteresowanego pasażera jest .... Warszawa.

Wynika to z tego, co zostało przedstawione wyżej:

Cytuj:
(...) znaczenie ma wyłącznie opóźnienie stwierdzone względem planowej godziny przybycia do miejsca docelowego, rozumianego jako miejsce lądowania ostatniego lotu zainteresowanego pasażera.
Góra
 PM off  
      
#4506 PostWysłany: 16 Gru 2017 19:49 

Ty stanowczo musisz odpoczać, bo piszesz głupstwa, przeczytaj post pierwszy tego wątku i co w tym temacie ULC Polska orzekało w sprawie przeciw Turkish
Góra
 PM off  
      
#4507 PostWysłany: 16 Gru 2017 19:55 

@gorny77 - decyzje ULC nie mają żadnej mocy prawnej i zapewne o tym dobrze wiesz. To tylko decyzja administracyjna - ani przewoźnik, ani pasażer nie muszą się do niej stosować.

Z kolei @Pabloo powołał się na wyrok TS UE. W konkretnym (tylko częściowo podobnym) przypadku wyrok był korzystny dla pasażera. Jednak w przypadku użytkownika @piorek88 sytuacja jest nieco inna.

Tak czy siak, użytkownikowi @piorek88 nie należy się odszkodowanie. No chyba, że jest inaczej, to wyjaśnij mu to szczegółowo co on ma dalej robić. Chyba na tym mu głównie zależy, co może zrobić, aby skutecznie dochodzić swoich praw.
Góra
 PM off  
      
#4508 PostWysłany: 16 Gru 2017 20:00 

Dawno napisałem co proponuję i by przeczytać post 2714 i poniżej, ale wy to macie głęboko

Ale robi się przez to bałagan, co do DECYZJI ULC ciekawa i dziwna teza
Góra
 PM off  
      
#4509 PostWysłany: 16 Gru 2017 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
@grzegorz.jot
Naprawdę nie wiem jak doszedłeś do wniosku, że mając bilet do Kuala Lumpur liczy się opóźnienie przy locie powrotnym do Warszawy.
Kupując w ramach jednej rezerwacji usługę przewozu w obie strony na trasie Warszawa-Kuala Lumpur otrzymuje się dwa bilety. Jeden z Polski do Malezji i drugi powrotny z Malezji do Polski. I oczywistym jest(również w cytowanym orzeczeniu), że miejsce „lądowania ostatniego lotu zainteresowanego pasażera" dot. miejsca lądowania każdego z obu biletów. Czyli pierwszy raz gdy lecę tam i drugi raz, gdy wracam. Tak samo jakbyś w Europie leciał w tę i z powrotem do Londynu na jednej rezerwacji, to będziesz miał dwa bilety i w przypadku dwóch opóźnień dostaniesz dwa odszkodowania.

„Tak czy siak pasażer może żądać i raczej należy się odszkodowanie".
A decyzja administracyjna ma dość istotną moc prawną. Niektórzy powiedzieliby, że ze względu na władczy i jednostronny charakter może być to najbardziej dolegliwym dla obywatela aktem 8-)

@gorny77
Tak, czasami praktyka może być zła i niekorzystna dla pasażera, bo w danym urzędzie mogą pracować ludzie nie mający rozeznania w każdym wariancie sytuacji(ULC zajmuje się nie tylko odszkodowaniami z tytułu owego rozporządzenia) albo źle douczeni, czy też źle instruowani przez przełożonych. Ale wtedy można się odwołać do wyższej instancji(choć w tym przypadku znowu do prezesa ULC), a jak i to nie da rady to pójść do sądu administracyjnego. Pewnie większości się nie będzie chciało, ale właśnie przez takie kroki często następuje uświadamianie tych, którzy powinni wiedzieć wcześniej. Bo rzeczywiście czasem nawet jeśli dany urzędnik dowie się o jakimś dziwnym orzeczeniu jakiegoś dziwnego trybunału w dziwnym Luksemburgu, to nie będzie chciał się za bardzo wychylać, szef też powie, że on za bardzo w tej sprawie to się nie zna i „róbmy to tak jak robiliśmy". Dopiero jak organ nadrzędny się odezwie to zrobią dobrze.
Ale tu w skardze do ULC @piorek88 od razu możesz podać, że jest takie i takie orzeczenie i niech sobie organ zajrzy jak nie wie.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#4510 PostWysłany: 16 Gru 2017 20:18 

Dobra, ty tam coś tam sobie wyjęte z tekstu i konteksu, a ULC wprost powołuje się na wyrok, jego istotę i co przeważyło
Tyle co do fachowości
Góra
 PM off  
      
#4511 PostWysłany: 16 Gru 2017 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
A zauważyłeś z kiedy jest wyrok, który ja podałem, a z kiedy tamten? Tamten z 2008 roku, a ten ode mnie z 2013 roku. Zanim do ULC on dotrze może trochę minąć.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4512 PostWysłany: 16 Gru 2017 20:28 

@Pabloo - wklejam Ci zrzut ekranu tego, do czego kierował @gorny77 w swoim wcześniejszym wpisie. Sytuacja miała miejsce w 2016 r., a więc wtedy od 2013 r. minęło już sporo czasu.

Załączniki:
ulc.png
ulc.png [ 39.1 KiB | Obejrzany 647 razy ]


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 16 Gru 2017 20:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#4513 PostWysłany: 16 Gru 2017 20:32 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
Chyba nikt jeszcze nie złożył tego zażalenia na decyzję ,pora na @piorek88. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4514 PostWysłany: 16 Gru 2017 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
@grzegorz.jot
Nie musisz wrzucać tekstu, bo już go widziałem ;). Spójrz za to na post kolejny(2715), bo i do niego odnosił się @gorny77. W 2016 r. ULC opierał się na wyroku TS UE z 2008 r., choć w 2013 r. zapadł w podobnej sprawie odmienny, korzystniejszy dla pasażerów, i to w oparciu o niego ULC powinien zajmować się sprawą. I tak - w polskich urzędach czasami nowo uchwalone prawo „implementuje się" kilka dobrych lat 8-)
lex posterior derogat legi priori - prawo późniejsze uchyla prawo wcześniejsze

Zażalenie na postanowienie, na decyzję administracyjną odwołanie ;)
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4515 PostWysłany: 16 Gru 2017 20:53 

Chyba starczy tych amatorskich wywodów
Autor wątku chce to pisze reklamację do przewożnika, potem ewentualnie ulc czy też od razu sprzedaż ewentualnego zobowiązania, bo jak pisał być może taką propozycję dostał
Góra
 PM off  
      
#4516 PostWysłany: 16 Gru 2017 21:05 

@gorny77 - zwracam honor w tych kwestiach, gdzie kwestionowałeś niektóre moje wpisy :o Czasem warto posłuchać osobę mającą lepszą wiedzę :shock:

@Pabloo - posłuchaj tego co napisał @gorny77; starczy tych amatorskich wywodów. Ewentualnie baw się dalej w znawcę od "stu boleści".

@piorek88 - a ta konkretna firma chce odkupić od Ciebie zobowiązanie czy w Twoim imieniu walczyć o ewentualne Twoje odszkodowanie? Jeśli to drugie, stanowczo odradzam (dużo górnolotnych tekstów, obietnic bez pokrycia; mało korzyści i możliwość narobienia sobie niepotrzebnych problemów).
Góra
 PM off  
      
#4517 PostWysłany: 16 Gru 2017 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
@grzegorz.jot
Myślę, że trzeba słuchać się wzajemnie.
A o co Ci w ogóle chodzi? Ja tu gram znawcę „od stu boleści"? To Ty wprowadzałeś zainteresowanego w błąd opierając się o swoje wizje i przypuszczenia, pisałeś banialuki, za które teraz przepraszasz, a ja i gorny77 staraliśmy Ci się to wytłumaczyć. Nie byłoby Ciebie w tym wątku to nie byłoby amatorskich wywodów, nie trzeba by też tłumaczyć, że lecąc w tę i z powrotem ma się dwa bilety.

Opisanie sprawy i możliwości działania, a także podstaw prawnych to chyba to co @piorek88 chciał usłyszeć. Może zdecydować czy chce wesprzeć się odpowiedzią opartą o to co raz rok temu komuś się wydarzyło i zadowolić się zbyciem, lub też poznać przepisy i w przypadku sporu o kilka tysięcy złotych powoływać się na nie. A też znam przypadki gdzie komuś innemu wydarzyło się właśnie coś odwrotnego.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4518 PostWysłany: 16 Gru 2017 22:06 

@piorek88 - jeśli chcesz mieć szansę cokolwiek "ugrać", postępuj zgodnie z tym co przedstawił @gorny77 - jedyna racjonalna ścieżka postępowania, aczkolwiek łatwo nie będzie. Jeśli masz ochotę zmarnować swój czas, ewentualnie wtopić dodatkową kasę i stracić dodatkowe "nerwy" i nic konkretnego nie zyskać, postępuj zgodnie z "zaleceniami" od @Pabloo

@Pabloo - tam gdzie ja popełniłem błąd w tłumaczeniach, ja wykazałem się "pokorą". Różnica między nami jest ciągle jedna: Ty użytkownika @piorek88 ciągle wprowadzasz w błąd. Tylko nie rozumiem po co? @gorny77 wszystko należycie wyjaśnił.
Góra
 PM off  
      
#4519 PostWysłany: 16 Gru 2017 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Pabloo napisał(a):
[...]po odmowie od linii złóż skargę na przewoźnika.

Anonymous napisał(a):
Autor wątku chce to pisze reklamację do przewożnika, potem ewentualnie ulc czy też od razu sprzedaż ewentualnego zobowiązania,[...]


Napisaliśmy to samo, więc nie wiem skąd to rozróżnienie. ;) Możesz powiedzieć dlaczego miałoby to być nieracjonalne i nie dawać „konkretnego zysku"?

Mogę tylko dodać, że jeśli chcesz poczytać dyrdymały i stracić czas, przeczytaj to co pisze grzegorz.jot. Choć przynajmniej na końcu przeprasza ;)
Jeśli natomiast chcesz coś uzyskać od linii lotniczej, przeczytaj to co napisali pozostali i działaj 8-)
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4520 PostWysłany: 17 Gru 2017 20:34 

Rejestracja: 17 Gru 2017
Posty: 1
Właśnie leciałem Lufthansą z LHR do LUZ z przesiadką we MUC. Lot z LHR do MUC dotarł na lotnisko we Niemczech opóźniony, tym samym spóźniłem się na lot z Monachium do Lublina. Lufthansa prze bukowała mi bilet na następny dzień, zapewniła nocleg w hotelu, transfer taxi i wyżywienie. Czy udzielona pomoc dyskwalifikuje możliwość ubiegania się o odszkodowanie z tytułu dotarcia na miejsce docelowe dzień później?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9479 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229 ... 474  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group