Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9471 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 382, 383, 384, 385, 386, 387, 388 ... 474  Następna
Autor Wiadomość
#7681 PostWysłany: 02 Sty 2021 20:30 

Rejestracja: 24 Wrz 2019
Posty: 14
Witam serdecznie,
Chcę Wam powiedzieć, że mimo, że złożyłem pozew do Sądu i cały czas nie jest wyznaczony termin rozprawy , to otrzymałem z lotniska z Chanii (chodzi o ponad 14 godzinne oczekiwanie na lotnisku) następującą odpowiedź:

" As I have written in my previous mail a fine of 14.000 Euros was imposed on Smartwings Poland regarding your case. It is calculated as 2.000 Euros per complaining passenger and you are seven passengers in this case.

The next step for the airline is either to pay the fine to us or to compensate you.

The fine has to be paid by the end of the year. We haven’t heard anything from them yet, but time is running out and they have to make their choice.

I will notify you if there is anything new in your case.

Best regards,"

Dzisiaj wchodzę na konto i wpłacili 400 Euro za osobę, czy to oznacza, że sprawa jest zakończona czy powinni zapłacić tą grzywnę o którym w piśmie powyżej?

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w tym Nowym Roku:)
Góra
 Profil Relacje PM off
opo lubi ten post.
 
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#7682 PostWysłany: 02 Sty 2021 20:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Ale niby komu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7683 PostWysłany: 02 Sty 2021 22:13 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2332
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
janwicki00@wp.pl napisał(a):
Witam serdecznie,
Chcę Wam powiedzieć, że mimo, że złożyłem pozew do Sądu i cały czas nie jest wyznaczony termin rozprawy , to otrzymałem z lotniska z Chanii (chodzi o ponad 14 godzinne oczekiwanie na lotnisku) następującą odpowiedź:

" As I have written in my previous mail a fine of 14.000 Euros was imposed on Smartwings Poland regarding your case. It is calculated as 2.000 Euros per complaining passenger and you are seven passengers in this case.

The next step for the airline is either to pay the fine to us or to compensate you.

The fine has to be paid by the end of the year. We haven’t heard anything from them yet, but time is running out and they have to make their choice.

I will notify you if there is anything new in your case.

Best regards,"

Dzisiaj wchodzę na konto i wpłacili 400 Euro za osobę, czy to oznacza, że sprawa jest zakończona czy powinni zapłacić tą grzywnę o którym w piśmie powyżej?

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w tym Nowym Roku:)


Czym innym jest postępowanie sądowe w Polsce a czym innym greckie postępowanie.

Nie zapomnij cofnąć pozwu. Sam zakładałeś pozew?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
janwicki00@wp.pl uważa post za pomocny.
 
      
#7684 PostWysłany: 03 Sty 2021 08:52 

Rejestracja: 24 Wrz 2019
Posty: 14
Dziękuję i właśnie chcę w poniedziałek cofnąć pozew i wystąpić o zwrot kosztów, zobaczymy. Nigdy nie sądziłem,że otrzymanie dobrze udokumentowanego odszkodowania to jest "droga przez mękę" i nigdy nie pomyślałem,że tak poważna firma jak Smartwings może lekceważyć totalnie pasażerów , nie odpowiadając na listy polecone za potwierdzeniem odbioru. Zawsze wydawało mi się, że na każdy polecony trzeba odpowiadać, a tu zlewka totalna, dlatego zawsze walczcie o swoje!

A pozew napisał mi prawnik i składałem go sam , bo za poprowadzenie sprawy chciał 2 500zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7685 PostWysłany: 03 Sty 2021 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Cofnij pozew jedynie w zakresie należności głównej. O odsetki oraz zwrot kosztów nadal się możesz sądzić, a to, że zapłacili to jedynie dowód dla sądu, że miałeś rację.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
janwicki00@wp.pl lubi ten post.
janwicki00@wp.pl uważa post za pomocny.
 
      
#7686 PostWysłany: 03 Sty 2021 11:14 

Rejestracja: 24 Wrz 2019
Posty: 14
-- 03 Sty 2021 11:14 --

Oczywiście, że masz rację, ale jak pomyślę o tej całej procedurze to nie chce mi się tracić energii i uważam,że na tym etapie gra jest nie warta świeczki. Weź jeszcze dodatkowo pod uwagę, że pozew złożony w sierpniu br. a do dnia dzisiejszego nie ma jakiejkolwiek informacji o wyznaczony terminie rozprawy.

Mio napisał(a):
Cofnij pozew jedynie w zakresie należności głównej. O odsetki oraz zwrot kosztów nadal się możesz sądzić, a to, że zapłacili to jedynie dowód dla sądu, że miałeś rację.


-- 03 Sty 2021 11:14 --

Oczywiście, że masz rację, ale jak pomyślę o tej całej procedurze to nie chce mi się tracić energii i uważam,że na tym etapie gra jest nie warta świeczki. Weź jeszcze dodatkowo pod uwagę, że pozew złożony w sierpniu br. a do dnia dzisiejszego nie ma jakiejkolwiek informacji o wyznaczony terminie rozprawy.

Mio napisał(a):
Cofnij pozew jedynie w zakresie należności głównej. O odsetki oraz zwrot kosztów nadal się możesz sądzić, a to, że zapłacili to jedynie dowód dla sądu, że miałeś rację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7687 PostWysłany: 03 Sty 2021 11:43 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2332
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Mio napisał(a):
Cofnij pozew jedynie w zakresie należności głównej. O odsetki oraz zwrot kosztów nadal się możesz sądzić, a to, że zapłacili to jedynie dowód dla sądu, że miałeś rację.


Cofnięcie pozwu dotyczy roszczenia głównego nie dotyczy kosztów procesu. Sąd po cofnięciu pozwu umarza postępowanie i rozstrzyga o kosztach, dlatego wprost trzeba wskazać, że cofnięcie następuje po zapłacie kwoty głównej i dodać potwierdzenie przelewu.Pozwqny dał powód do wytoczenia powództwa. Nie ma sensu walczyć o odsetki, gra nie warta świeczki tylko wydłuży postępowanie.

Mylisz się, że sąd wyznacza rozprawę, obecnie większość spraw kończy się na posiedzeniu niejawnym a u Ciebie pewnie został wydany nakaz zapłaty, bo to Gdańsk.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
janwicki00@wp.pl lubi ten post.
janwicki00@wp.pl uważa post za pomocny.
 
      
#7688 PostWysłany: 03 Sty 2021 12:18 

Rejestracja: 24 Wrz 2019
Posty: 14
Jest mozliwość, że ja nie zostałem o niczym poinformowany? Nawet jak sprawa jest na posiedzeniu niejawnym to w konsekwencji powinienem dostać jakieś postanowienie, a ja nawet sygnatury akt nie znam...

ansbach1 napisał(a):
Mio napisał(a):
Cofnij pozew jedynie w zakresie należności głównej. O odsetki oraz zwrot kosztów nadal się możesz sądzić, a to, że zapłacili to jedynie dowód dla sądu, że miałeś rację.


Cofnięcie pozwu dotyczy roszczenia głównego nie dotyczy kosztów procesu. Sąd po cofnięciu pozwu umarza postępowanie i rozstrzyga o kosztach, dlatego wprost trzeba wskazać, że cofnięcie następuje po zapłacie kwoty głównej i dodać potwierdzenie przelewu.Pozwqny dał powód do wytoczenia powództwa. Nie ma sensu walczyć o odsetki, gra nie warta świeczki tylko wydłuży postępowanie.

Mylisz się, że sąd wyznacza rozprawę, obecnie większość spraw kończy się na posiedzeniu niejawnym a u Ciebie pewnie został wydany nakaz zapłaty, bo to Gdańsk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7689 PostWysłany: 04 Sty 2021 02:21 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2332
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Wystarczy zadzwonić do sądu i się zapytać...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7690 PostWysłany: 04 Sty 2021 07:52 

Rejestracja: 24 Wrz 2019
Posty: 14
No oczywiście, czekam tylko, aż Sąd otworzą...a wycofanie pozwu złożyłem przez ePuap

ansbach1 napisał(a):
Wystarczy zadzwonić do sądu i się zapytać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7691 PostWysłany: 04 Sty 2021 12:39 

Rejestracja: 24 Wrz 2019
Posty: 14
Dzwoniłem i żaden bieg sprawie nie został nadany.. tak właśnie działają nasze Sądy...

janwicki00@wp.pl napisał(a):
No oczywiście, czekam tylko, aż Sąd otworzą...a wycofanie pozwu złożyłem przez ePuap

ansbach1 napisał(a):
Wystarczy zadzwonić do sądu i się zapytać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7692 PostWysłany: 06 Sty 2021 21:03 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2332
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Rozumiem, że poza cofnięciem złożyłeś wniosek co kosztów z uzasadnieniem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7693 PostWysłany: 07 Sty 2021 14:42 

Rejestracja: 24 Wrz 2019
Posty: 14
Tak, w jednym wniosku zawarłem uzasadnienie oraz prośbę o zwrot kosztów.

ansbach1 napisał(a):
Rozumiem, że poza cofnięciem złożyłeś wniosek co kosztów z uzasadnieniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7694 PostWysłany: 14 Sty 2021 19:44 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2332
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Co dokładnie oznacza ATA (Actucal Time of Arrival)? Dojazd do gate (co gdy zatrzymuje sie na płycie) czy moment otwarcia drzwi?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7695 PostWysłany: 14 Sty 2021 19:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Moment otwarcia drzwi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7696 PostWysłany: 22 Sty 2021 23:55 

Rejestracja: 21 Sty 2021
Posty: 4
Przez Expedie wykupilem lot na 19 grudnia 2020 warszawa (KL1362) amsterdam (VS6879) calgary. Na pre godzin przed wylotem (mysle mniej niz 12) dostalem emaila ze moj lot jest "canceled" kilkanascie tel do Expedii Virgin Atlantic i KLM poskutkowalo zaoferowaniem lotu na trasie warszawa paryz toronto calgary (wylot odbyl sie 90min pozniej) do celu przylecialem ponad 7h pozniej. Lecialem z dzieckiem. napisalem do air france (pracownik klm powiedzial ze to oni rozpatruja ich reklamacje) ale odpisano mi ze "According to our records non of your flights was cancelled on 19th of December. However you had to be rerouted through different city than Amsterdam due to busy security filters at Schiphol airport. I would like to explain, that KLM can't take responsibility for it as it was due to the Schiphol airport handling Company (A.A.S)"
czy przysluguje mi odszkodowanie? Jestem obywatelem Polskim i Kanadyjskim (miejsce zamieszkania Kanada) a moj syn rowniez dwa obywatelstwa ale zamieszkaly w Polsce. (nie wiem czy ten fakt ma jakies znaczenie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7697 PostWysłany: 23 Sty 2021 13:37 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2332
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Faktem jest, że przyleciałeś z opóźnieniem i lot został zmieniony. Pytanie: kto dokonał zmian. Nie ma prostej odpowiedzi na Twoje pytanie, wszystko zależy od przyczyn odwołania, których zapewne nie poznasz. Sprawdź czy Twój pierwotny lot się odbył.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7698 PostWysłany: 23 Sty 2021 18:37 

Rejestracja: 21 Sty 2021
Posty: 4
ansbach1 napisał(a):
Faktem jest, że przyleciałeś z opóźnieniem i lot został zmieniony. Pytanie: kto dokonał zmian. Nie ma prostej odpowiedzi na Twoje pytanie, wszystko zależy od przyczyn odwołania, których zapewne nie poznasz. Sprawdź czy Twój pierwotny lot się odbył.

Witam
po otrzymaniu emaila z expedi ze lot jest canceled zadzwonilem do expedii powiedzieli ze narazie nie moga zbytnio mi pomoc...po godz zadzwonilem znowu i powiedziano mi ze linie lotnicze took over tickets i expedia jako posrenik juz ich nie ma. zadzwonilem do KLM i to oni zaproponowali mi lot przez paryz i toronto na co sie zgodzilem

o ile pamietam poranny samolot z wawy do amsterdamu nie wystartowal ale moge sie mylic. gdzie to moge sprawdzic? o ile pamietam lot amsterdam do calgary sie odbyl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7699 PostWysłany: 30 Sty 2021 20:58 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2332
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Osoby, które otrzymały decyzję ULC a nie dostały odszkodowania mogą wystąpić z wnioskiem o nadanie klauzuli wykonalności decyzji, po jej nadaniu otrzymujemy tytuł wykonawczy uprawniający do egzekucji.

https://aircompensa.com/nadanie-klauzul ... cyzji-ulc/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7700 PostWysłany: 02 Lut 2021 19:01 

Rejestracja: 12 Cze 2018
Posty: 51
Witam. Czy ma ktoś wiedzę na temat jak dużo czasu ma linia lotnicza na odpowiedz na wniosek o odszkodowanie? Jest jakiś termin, po którym brak odpowiedzi oznacza, że linia lotnicza zgadza się z wnioskiem? Linia KLM, wniosek o odszkodowanie za odwołany lot w dniu wylotu, zmiana rozkładu i dotarcie na lotnisko docelowe ponad 30 godzin później niż było to planowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9471 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 382, 383, 384, 385, 386, 387, 388 ... 474  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group